LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
O dřevěného Krakonoše 2021 (30.01)
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
Olympiáda (23.07)

Žebříček
Cesty:
32.Duchoň 10307
33.Lukášek 10300
34.Lank 10255
Bouldry:
32.Karban 9450
33.Karlík 9409
34.Šípek 9325
Hory:
2.Černý 5898
3.Bloudek 5570
4.Groš 5570

Výsledky
MMČR v drytoolingu (12.12)
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)

Deníčky
5072 lezců
877437 cest
Nové přelezy:
Žíla 7C+
Big Frosty 8A+
Danajský D 8A+/8B
Žíla 7C+
Generace V 8A+
Tropical H 8a
Banana Rai 7b
Honey Bunn 7C+
Rychlovka 7C
Rocket Man 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nový komentář 

 Pezl
Díky za super článeček, ale něco mi tu chybí. Navazování doporučované Pezlem a mnou užívané. Protažení lana sedákem, pak oběma oky prsáku a uvázání osmy. je to lepší řešení ( z mého pohledu ) než navázání v přímce. Je zde možnost polohování těla ve visu, snadné a přehledné navazování... Zatím mě nikdo nepřesvědčil ( ani se nesnažil ) o nesprávnosti této kombinace.
Jinak jsem se nedávno nechal spustit jen v prsáku! Super zkušenost. a minuta na přežití je možná přehnaný optimismus.
Zapsal: Maty, 11:47:53 31.10.2002
 není co dotat
pánové, není co dodat. a to mám nějaký šťouravý připomínky prakticky ke všemu
Zapsal: Lukas B., 11:49:30 31.10.2002
 Hmmm
Hmmm,hmmm, fakt supr metodickej článek.Můžu jen pochvalně mručet...
Zapsal: Kleboň, 12:59:57 31.10.2002
 Metodika - pochvala
Je to podrobny, je to nazorny , je to dost dobry.
Bolku , Johne jste zkratka dobri cyrilove a metodici.
Zapsal: JirkaS, 14:02:07 31.10.2002
 navázání v přímce
Zajímalo by mě, zda riziko stočení lezce do klubíčka jste čerpali z nějakých materiálů nebo se jedná o vás vlastní názor. Uvedené riziko jsem již zahlédl v nějaké montaně, ale ani tam autor neuvedl žádný zdroj jak na to přišel.
Dost mě to zajímá, protože to sám používám a taky to učím nováčky s tím, že se mají držet rady výrobce.
Mohu se mýlit, ale domnívám se, že to riziko je velmi nízké, ne-li nepravděpodobné. I při pádu v horizontální poloze dojde k tomu, že dotyčný padavec bude při zachycení pádu vymrštěn proti skále, jako ostatně i ve všech dalších variantách navázání na kombinovaný úvaz. Schoulení do klubíčka by znamenalo, že při nárazu dojde nejprve k působení síly v oblasti pánve směrem vzhůru, aniž by současně došlo k působení síly na prsák. To podle mě při napnutí lana není možné.
Anebo by k tomu samému mohlo dojít i při ostatních způsobech navázání.
Dušan
Zapsal: Dušan K., 16:47:45 31.10.2002
 Navázání v přímce
Někteří autoři (napadá mě Filek Šilhán) uvádí u tohoto způsobu nebezpečí vyražení zubů (tah lana diktuje svislou polohu a lano jde od padače k zachycujícímu článku jištění rovněž svisle vzhůru)
Zapsal: Joe, 14:29:25 01.11.2002
 Re: Pezl
Možná jsem tvůj popis jen nepochopil... navazuješ se tedy pouze lanovým kruhem provlečeným navazovacími oky sedáku i prsáku? Tento způsob se nedoporučuje právě kvůli tomu, že stahující se kruh balí padače do klubíčka. I u nás se však vyráběly provazovací sedáky, které se směly užívat pouze s prsákem a měly navazovací oka tak vysoko na sedáku a nízko na prsáku, že toto navázání bylo možno použít.
Zapsal: Joe, 14:35:14 01.11.2002
 re Dušan
pokusím se vysvětlit, jak to stočení do klubíčka chápu (a jak se domnívám že to metodici mysleli):
padáš navodorovno nebo po hlavě, a lano začne působit. začne v něm bejt síla řádově 2 až 9 kN (podle délky pádu, faktoru, dynamiky jištění apod.)
je-li navázání "zvlášť oko pro sedák a zvlášť pro prsák", tak to škubne za prsák a otočí to padače do polohy sedícího střelce. uzel je cca 25 cm od hrudníku (páč lezec musí mít možnost navázanej se zaklovit a zvednout ruce) a tlaková síla v hrudní a bederní páteři je poměrně malá.
je-li navázán "petzlovsky", škubnutí zatáhne za sedák a prsák zapůsobí jako kladka s velkým třením, a tak zhruba 1/2 až 3/4 síly v laně se přenese jako jako tlaková síla na hrudní a bederní páteř. Jako laik v oblasti medicíny se domnívám, že by potom člověka mohlo pobolívat v zádech.
a nakonec přiznávám, že jsem do sedáku nikdy nepadl víc než asi 7 metrů a s kombinací jsem prakticky nespadl, nepočítám-li metrové odsednutí. Takže moje názory jak to funguje při opravde těžkém pádu jsou spíš teoretické. Používám první metodu, je to sice trochu delší čas pro uvázání, ale nesvírá to hrudník když trochu dře lano.
Zapsal: Lukas B., 15:11:58 01.11.2002
 ad Tomáš
O něčem podobném při pádech v kombinovaném úvazku jsem už četl. Padá-li se hlavou dolu v kombinovaném úvazku a tudíž je lezec navázán nad těžištěm, dochází k jeho narovnání do vodorovné polohy a následným "vržením" (díky setrvačnosti) hlavou ke skále. Údajně si díky trhnutí při narovnání do svislé polohy může zlomit vaz. Ještě jsem to nezkoušel a asi ani úmyslně nebudu. Jinak zajímavé pojednání o tom je v Montaně 3/92.
Zapsal: Béďa, 18:12:19 03.11.2002
 Přímka, vazy
Podle mého názoru je nebezpečí vymrštění obličejem proti skále aktuálnější u navázání v přímce nebo při kruhovém provázání kombinace.Při těcho systémech navázání se špatně nastavuje vis - úhel 20 st.Dále si myslím, že ,při tomto způsobu navázání ,více hrozí ventální kompresní zlomenina páteře při pádu s lanem mezi nohama.
V několika zdrojích jsem se také dočetl o možné zloměnině vazu u kombi navázání.Žádný konkrétní příklad tam však nebyl popsán.Těžko tomu věřit při dynamickém jištění a moderních lanech s rázovou sílou menší než 9 kN.
Oproti různým materiálům máme v těchto MÚ striktně provazovány nožičky a pas úvazků.
Již se tu o tom diskutovalo přesto tento problém znovu otevíráme.Důvod- volné jistící-slaňovací oko pro ostatní operace ( jištění, slaňování, odsedávák).V předchozích MÚ bylo řečeno, že norma nepředepisuje striktně nosnost tohoto očka, ale f. S-R jej má na předepsaných 15kN testováno.Já tvrdím , v souladu s normou , že i úvazky ostatních výrobců odpovídající ČSN EN 12277 musí mít každé poutko nebo kombinaci poutek určených ke slaňování otestovány na nosnost úvazku (u celotělového a bederního 15kN). Viz odst.4.2.3 citované normy.

Zapsal: John, 20:56:55 04.11.2002
 ad přímka
To narovnání (a hození proti skále) se zcela nepochybně tejká prakticky vhradně navázání do přímky. Dost jsme se do různých způsobů navázání naskákali a takový to dvojitý škubnutí - tj. napřímení při "dobrání" prsákem, jsme u jiného způsobu neregistrovali. Dokonce ani ne při tzv. kruhovém provázání ne, ale to je zase krajně nešikovnej způsob z jinejch důvodů (např. zkuste na to po pádu nasdadit nějak inteligentně prusíky, zkuste do toho spadnout aniž by se Vám konec špagátu u uzlu nepokusil vyrazit oko...)
Zapsal: Tomáš F., 12:00:00 06.11.2002
 a co ZIPPER ?
Dobré poučení, jen bych prosil ještě o jednu radu. Nejsem horolezec, ale zkouším "od všeho trochu". Loni jsme zkoušeli ferraty v Dolomitech a opatřili si sedáky, prsáky a Y-ZIPPERy. A neuměli jsme to vše propojit. Zipper se sedákem je jasný, ale bezpečně to spojit s prsákem se nám nepodařilo.(Nikam jsme naštěsí nespadli). Taže prosím kdo mi poradí? Budu vděčen.
Zapsal: Miloš S., 10:38:10 15.11.2002
 Ad. ZIPPER
Tak všechny tyhlensty "brzdítka", tj. komplety pro pohyb na zajištěných cestách by se měly zásadně provazovat do kombinace sedák, prsák. Jedná se o takový nevýznamný fakt, že vzhledem k možnému zatížení ve velmi nepříznivém pádovém faktoru (a zároveň k tomu, že na zajištěných cestách se lidé obvykle pohybují s batohem na zádech - i malý útočák vychyluje těžiště a padajícího obrací hlavou jinam, než by on rád), zde lze dostat ránu, kterou sice obvykle vydrží sedák, ale nemusí ji vydržet organismus.

"Brzdítka" se v tomto případě provazují na smyčku. Jedná se o ten způsob, který je ve výše uvedeném článku popsán jako první: tedy provázání sedacího a prsního úvazku smyčkou. Jen s tím rozdílem, že místo lana se zde naváže (nejlépe tedy další smyčkou) onen komplet pro zajištěné cesty.
Více asi v odborné literatuře o VHT a zajištěných cestách (doporučit lze např. nakladatelství Alpy a časopis Lidé a hory - obojí vydává jistý pan Jirásko, který se narozdíl od většiny lidí na tomto fóru zabývá převážně a zejména touto problematikou). Zároveň doporučuji přečíst i ostatní Metodické ústřiky tady na LEZCI :-)
Zapsal: Tomáš F., 15:21:41 15.11.2002
 Sedák - prsák
Vyzkoušel jsem pár úvazků, ale nejlepší byl můj první - Edelweiss. Sedák měl dva dlouhé pásy, které sahaly až k prsáku. Prsák a sedák se svázal tzv. lanovým kroužkem (prostě krátkou lanovou smyčkou), aby drželi spolu, když jsem nebyl na lano navázán. Na lano jsem se navázal přímo na jedno oko prsáku, dále přes dvě oka konců dvou dlouhých pásů a následovalo druhé oko prsáku, osmičkovým uzlem. Viset v tom bylo doslova příjemné. Nemám zkušenosti s padáním, ale jednou jsem po vylezení cesty do toho padl asi 10 metrů a pád hodnotil doslova jako příjemný. Edelweiss už bohužel tento typ nevyrábí a tak jsem pár let lozil jen v sedáku. Před dvěma lety jsem si koupilm opět Edelweiss, ale sedák je už "současný" a nemá ty dva popruhy, takže mám jaksi s navazováním problém a ten úvazek nemám moc rád a tak jsem si minulý měsíc zakoupil v Hudy sedací úvazek Peak. Ovšem v horách si samozřejmě dám opět i prsák. Samozřejmě dávám přednost přímému navázání na lano, neboť vkládat tam smyčku jako další řetězec je oslabení systému.
Zapsal: Lumír H., 14:37:55 12.08.2004
 Dvojita draci
U dvojite draci mohu potvrdit protazeni oka ve kterem je sedak. Asi pred 17 lety jsem absolvoval kyvadlovy pad o delce cca 30-40 metru :)a zustal jsem viset predevsim v prsaku. Vyprostit se nebyla moc legrace. Dalsi problem se mi prihodil po celodennim lezenim v zimnich Tatrach, kdy mi uzel povolil (skoro se sam rozvazal) aniz bych si toho vcas vsiml (jednalo se o chlupate tuzsi lano z dnesni perspektivy na samem pokraji vyrazeni). Nicmene porad vidim navazani dvema oky (kazdy do jineho uvazu) a uzlem mezi uvazy jako velmi dobrou alternativu.
Zapsal: Jiri D., 08:14:23 25.08.2004
 navázání ferrata setu
Ahoj,

jako samouk začínám chodit na ferraty, vždy jsem měl sedák, ale teď jsem si koupil raději ještě prsák. Tyto sedáky spojím dutou smycí, tak jak popisuje tato metodika ( alpský způsob ).Ale protože mám ferrata set od Rock Empire , kde je na brzdu napojený sešitý popruh, tak nevím, jak tento ferrata set navázat. Měl by asi procházet oběma vytvořenými oky. Poraďte a předem díky

Tatonka
Zapsal: Tatonka, 13:17:46 06.09.2006
 Gctel
REWS Gent
<!-- 91.227.180.228/ -->
Zapsal: p p 1 @ u h d . n e t . u a, 22:40:25 12.04.2017
 DuhdjnPyEj
jTIlDV I truly appreciate this article.Thanks Again. Great.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: yBFXVorFWVq, 13:12:12 09.05.2017
 Cvetokelist
MorninG
<!-- 62.210.177.122/ -->
Zapsal: t u e h f d j f g j d f h f g j @ m a i l . r u, 04:15:34 13.05.2017
 KostyaBluro
Fight night Club
<!-- 37.147.108.24/ -->
Zapsal: b.a.ly.asovk.onsta.n.ti.n.75@1.aaple.ru, 22:39:33 22.06.2017
 uvIfcYUIcDCe
g3kPbt This awesome blog is without a doubt educating and factual. I have chosen helluva helpful stuff out of it. I ad love to come back over and over again. Thanks a lot!
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: OmaCfTpBJ, 09:32:29 20.09.2017
 SrzspVFPhH
vaZqOe Thanks for sharing, this is a fantastic article post.Really thank you! Cool.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: lczdjrZEGIIrpoYqPg, 13:22:56 08.11.2017
 Timothylib
Ďîńëĺäíčĺ íîâîńňč Ňîěńęîé îáëŕńňč çäĺńü <a href=http://tom3.ru/>tom3.ru</a>
<!-- 62.122.88.226/ -->
Zapsal: c v b f g e r 4 3 2 @ m a i l . r u, 20:21:27 20.01.2018
 YwlurquAOgIg
Other amount http://xxxnx.fun/sri-radhi-xnxx/ telugu aunty sare ra sex videos When North Korea announced its aim to revive the reactor, nuclear experts said it would probably take about half a year to get it up and running, if it had not suffered significant damage from neglect.

<!-- 5.188.211.35/ -->
Zapsal: gkTMEHVNpCMk, 17:38:58 02.04.2020
 exhVCiaYvUvOKwSiHzh
VZoRG8 hi guys http://xnxx.in.net/
<!-- 5.188.211.21/ -->
Zapsal: LCclpFdwnMNerwNvlsT, 20:10:31 26.08.2020
 gjVjQflCKnTJdE
d http://dfdgtgyhyhuujuju.com
<!-- 5.188.211.16/ -->
Zapsal: vsNatXdfzS, 16:21:28 27.08.2020
 tWVgnamzkY
Did you go to university?
<!-- 5.188.211.21/ -->
Zapsal: onCOnTgkU, 05:21:52 01.09.2020
 HotCAudYfCyB
this is be cool 8)
<!-- 5.188.211.21/ -->
Zapsal: onCOnTgkU, 05:21:53 01.09.2020
 ytaEUyKqBVa
Do you have any exams coming up?
<!-- 5.188.211.21/ -->
Zapsal: onCOnTgkU, 05:21:53 01.09.2020
 QyzQQRFzHVNss
How much does the job pay?
<!-- 5.188.211.21/ -->
Zapsal: qkssdkLaxbnQIf, 07:26:45 01.09.2020
 TxxrzPjdnQZ
Cool site goodluck :)
<!-- 5.188.211.21/ -->
Zapsal: qkssdkLaxbnQIf, 07:26:46 01.09.2020
 JgskskHexPYlMi
Where are you calling from?
<!-- 5.188.211.21/ -->
Zapsal: qkssdkLaxbnQIf, 07:26:46 01.09.2020
 FZtkutrujS
History <a href="http://4ukr.org/?p=47">buy flagyl</a> “We bring sophisticated events to our community to show what we have to offer in our neighborhood backyard,” said Edmon Braithwaite, an event co-founderwho works at a Nostrand Ave. wine and liquor store. “When we organized this event in the past, it was very successful, and this year we are engaging more companies and expecting a larger crowd.”

<!-- 5.188.211.26/ -->
Zapsal: YwfrUOUBjKYaOtBQWX, 04:34:56 29.09.2020
 AKYQEqaysSgR
Another year <a href="http://fly2.tk/">buy aspirin</a> Google&#039;s N-gram tool, which visualises the rise and fall of keywords and phrases across five million books, is a useful barometer to test the phrase&#039;s popularity - it shows a steady increase in the use of the phrase from the mid-1960s onwards.

<!-- 5.188.211.10/ -->
Zapsal: ncvrpIuT, 13:01:52 29.09.2020
 KTzQMBxFKXAWfs
A jiffy bag <a href="http://fly2.tk/">buy ginette</a> The company, which was being run under federal supervisionsince its emergence from bankruptcy, negotiated with FederalReserve Bank of New York in May to terminate an agreement thatrestricted its ability to pay dividends and buy back stock.

<!-- 5.188.211.10/ -->
Zapsal: BuHAmJGcsXSzw, 15:30:07 29.09.2020
 
This is a great tip especially to thoze new to the blogosphere. Brief but very precise info__¦ Appreciate your sharing this one. A must read article! Avanafil ohne rezept web page kamagra oal jdlly kaufgen per nachnahme
<!-- 192.109.165.96/ -->
Zapsal: b r a n d y b u n n y @ t - o n l i n e . d e, 20:34:38 11.10.2020
 
Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks______
<!-- 45.72.73.66/ -->
Zapsal: g e r a l d s a d d l e r @ w e b . d e, 16:44:36 13.10.2020
 
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there aany way you can remove peoplle from that service? Cheers! _________ ______ webb site _____ ______
<!-- 213.166.69.147/ -->
Zapsal: k e i r a c a r m o n a @ g m a i l . c o m, 17:00:42 21.10.2020
 
Excellent, what a weblog it is! This wweb site provides valuable facts to us, keep it up. __________ ____ web page _______ ___ ______
<!-- 180.250.12.10/ -->
Zapsal: m e l z i e m b a @ g o o g l e m a i l . c o m, 11:11:07 06.11.2020
 
speedy cash payday loans online loans online instant approval speedy cash payday loans online loans
<!-- 45.82.71.132/ -->
Zapsal: t r a c y d o d e r y @ m y m a c m a i l . c o m, 23:33:27 06.11.2020
 
Pretty! This was an incredibly wonderful post. Many thanks for providing tis information. Audiobooks websikte rlmance novels
<!-- 183.89.167.137/ -->
Zapsal: d a w n f i n d l e y @ b i g s t r i n g . c o m, 19:57:59 07.11.2020
 
___________ _ _____ online ________ ___ _______. _________ ________________ ______ _______ ________ _ ___________ _________ ___ ________. __________ ________ _____________ _________ _______, _______ _______ ______ ____________. ______ ____ ___________ _ _________ _________, _______ _________ _ _______ ______. ______________ _____ – ___ ________ _____, _______ __________ ______-casino. ___ ___ _________ __ ________ ____________ _____ ______. __________ ____________ ___ _______, _______ ______ _______ _________ ______ _______ __ _____ cazino ________ 1win ____________ _____ ____ __ ____________, _____ _______ ___________ ____________. ________ _____ ______ _________ _________ ____________ _______ _ __________ _____ __________ __ _________ _____. _____ __________ ________ Casino ________ ___________ _____________ _ ____ _________ _________. ___ ___ ________? ___ ____ _____________ ___________ _____, _______ ________ _____ _____ _________ _ _______ _________, _ __________ ________ ______ _____ ____ _____ _ __ _____. _____ __________ _________ _____ _________ ________ ______-___, ___ ___ ___ _________ _______ _________, _______ _____________ _____ _______ ________, ___ ___________ _________ ____ ______ _ _______ ______ ______. ________ __________ ___________, _______ ______ _____ _______________ ______. _____ _______ __ ___________ ___ _____, _____, _____________ ___________ ________. Kazino _____ _______ ________ ___________ ________ ______ _____ ___________, _________ ___________ __ __ _________. ___ ____ https://t1win.com ________ ___ ____ _________ ____. __________ _____ ____ ______ _ __________ _________, ______ ______ _ _______________ ______. _____ __ ________ ___ _____________ ____________ __________ _______________. ___ _____________ ________ _____ ______ _____ __________ _____________, ________ ________ ___ ___________ ______ _______. ___________ ______ ______ casino ___________ _____________, _______ ________ ______ ______. ______ __ __________ ______ ________ _ _____ ___________ ___________ ___ _ ____________ _____ _____________ ______. ______ ______ __________ ________ ___________ ___ __________ __________ ________. ____ ____, _____ ____________ ______ ______________, ____________ __ _________ _______. __________ ____ – _______________ _______ ________, _______ ___ _____________ _ _______________ __________, ____________ _______ _________. __ ____________ __ ______ __________ _ ______ ________ _________ _____ _____. ___________ ______ ___________ _______ __ _____ ___ ____________ __ __________ _____ _ _______ _______ (_________ cazino _____ ____ ____ ___________ _________ _ _____________ _________, _ _____ _ ___ _____ _____-_______ _______ _______). _____ _______ _____ _____ ___________ ______ ______ https://t1win.com ___ __________ _______ ____-__ __ _____ ________ __________________ __ _______ ________, _______ _______ _ ______ _______. __ _____ ___________ ___________ ____ ____________ ______ _______ ____ ______ ___ _____________, _____ ___ _____ ____ _________ __ ____ _____. __________ _________ __ ____________ _______ __ ____________. _______ ________ ______ ____________ _________ _ ________, _______ _________ _____ _____________ _ _________ _______. _____ __ __________ ______ __________ – ___ ___ ___ _______, ____________ _ on-line-______ 1___ 1win ______ ___ ______ __ __________ ________________ _________ ______________, ________ _________ __________ ________. _____ _______ ______ ________ _____ __________ ________ (_____, _______ _________ _______ __ ______ _ ________ _ ____) ________________ _______ ___ _________. _____ _____ ________ _ ____ __________ ________, ______ ______ _______ ________ _____ _____________ _________ _______, _______ ___ __________ ______. _____________, ___ _______ ________ ___ ______ ________ ______ __ _____ __________ __ online-__________. _____________ _____ ___ VIP-_____________ ______ _ ___ _____ _______ _________ ___ ________, _______ _________ _______ __ ____ ______ _ __________ _ _____ _______ ________ _____. _______ _____ online-casino _________ __________ _ ___-_________ , _____ _________ __ __ _____________ _ _________ _____, _______ __ ____ ________ ______________ _______ _________________ ______. ___ ___ ___ ____________, _________ ____ ______ ________ online-_________. ___ VIP-_______ ______ ______-______ ______________ _____ ______ ____________ _________. _____ _____ ____ _________ ________ _ _______ _________, ____________ _____ ________________ ______________ ______ _________.
<!-- 5.165.252.70/ -->
Zapsal: m a r c e l i n o m c b e a t h @ w e b . d e, 18:33:20 12.11.2020
 
payday loan no credit check payday loans instant approval loans online no credit check best online payday loans payday loan cash advance
<!-- 45.82.71.132/ -->
Zapsal: j a d e _ v o n d o u s s a @ g m a i l . c o m, 23:28:18 19.11.2020
 
_____ _ _____________ ______ ______ ____ ___ _______ _ ________ https://cards-igri.ru . ___ ____________ ___________ ___________ ________ _____ ________ ____________ __________. _____ __________ __________ ____ _________ _________ ________, __ ____________ _ _______ _____ ___________ _______ _ _________ ________ _____, _ _______ ___ _________. _ ______ _______ ________ _________ ___ ______ _ ______. _ _______ ________ ______ 13 _________ __________ __________ __ ___________. _________ ______, __________ _____ __________, _________ ____________ _ _______. ______ ______, ____ _ ____ _____ __________ ______________ ____________. ____ _ _________ _______ __________ _____________ _____ ________ ________ _ _______________ ___________. ________ _____ ___________ _______ _______ _ ______, _______ __ ________, __________ _______ ___ ________. __ ___, _____ ________ ________ _ ____________ ____ _ _____ _ ___________, _____ _______ ___________. ___ _____ __ __________ _______, ___________ _______ _____________ _ __________ _ _______ ________ ________. _____ _______ ____________ __ __________ ______ _ ________ ______, __ _______ __________. _____ _____ __ _________, __________ __________ ___________. ________ ________ _____ _ _______ ___________ ________ ________, ________ _____ _ __________ _____ ___ ________ ___ ________ _____. ___ ___________ _____ ____________ _______ _ _______ ____. _____ ________ __ _____. __________ ______ _____ _ ______ ____, ________ _______ ______. _________ _______ _______ _________ _____ ____ ______, ____ ______ _ _____ ________ _ _______ ________. ______ ______, ___ _________ _____ _____ ____ _ ________ ________. ___ ___________. ______ _________ ______ sporting , _______ _ _______ ________ ______ _____ ___ _____. _____ __ ________ _____ _____ ________ _____ ________ ___________ "___ _____". ____ ___________, ___ __________ _____________ __ ______ _______ __________ _ 40 ___ _ _____ __________ ________ _ ________ ___ _________. _______ ______ _ ______ _ _______ _ ________ __________ _ ______ ______________. _____ ______ _____ ________ ___ _____________ ____ ___________, __ ________ ______ __ __ ____________. _________ __________ __________ ___ ___, ___ _________ _____________ _______ _ ________. _____ ______ _________ ___ ______________, ___ ___ _______ __ ________ _______ ________ __ _______ _____________. ____________ ______ ___________ __ ______ ___________ _____________ _____ ________ __________. __________ _______ ________ ___________ _ _____ _________. ____ _________ ________ __________ ______, ________ _______ _ _________ __ __ ___________ ________. _____ _________ ________ _ ________ ___________ ______ _ _____ ______. _ 2018 ____ __ _________ ______ __ _____ ____ __ UEFA EURO, _ _ 2019 ____ _______ ______ ____ ______ _____________ ____________ ___. ___________ ___________, _ ________ ________ ___ ______ ______________ ________ _______ _____. _______ ____ ________ ____________ _ ________, ________ _____ _ __________ _________. _ _____ _____ ______ _____ ___________.
<!-- 176.212.57.207/ -->
Zapsal: a m e l i e s a m u e l @ a o l . c o m, 06:23:46 20.11.2020
 
_____ _ _____________ _____ ________ ________ ___ _____ ____ _________ https://gta5v.ru . ___ ________ ___________ ___________ ___________ _______ ________ ____ _______ _____. ______ ____________ _______ _______ ____ _________ ____ ________ ____, _________ __ _____________ _______ _______ ________ _ _________ ________ _____, _ _______ ___ _________. _ ______ ___ ________ ________ ___ _ ___________. _ ______ __________ ___________ 13 _____ _______ _______ __ __________ _______. _________ __________ ______ _________, _______ __________, _________ __________ _____ _ _______. ______ ______, ____ _ ____ _____ __________ ______________ ____________. ____ _ ________ _______ ___________ _____ ________ ________ _ _______________ ___________. ________ _____ ___________ _______ _______ _ ______, _______ __ ________, __________ ________ ________. ___ ____, _____ ________ ________ _ ___________ ________ _ _________, __________ _________ __________. ___ _____ __ __________ _______, ___________ _______ _____________ _ __________ _________ ______________ _ ______ _____ _______. _____ ___-__ _________ __ ______ _____ _ ________ ________, __ _______ __________. _____ _____ __ ___________, __________ __________ ___________. ________ ________ _____ ___ _______ __________ ________ __________, ________ _____ _ __________ _____ ___ ________ ___ ________ _____. ___ ___________ ______ ____________ _______ _ _______ ____. _____ ________ __ _____. __________ ______ _______ _ _________ ___________, ________ _______ ______. __________ _______ _____ _________ _____ ____ ______, ______ ____________ _ ________ ________ _ _______ ________. ________ _______, ___ _________ _____ _______ ______ _ ________ ________. ___ ______ ________. __ ______ ______ _________ ______ _____ _______ , _______ _ _______ ________ _____________ ___ ________. ____ __ _____ ______ _____ ________ _____ ________ ___________ "___ _____". ____ __________, ___ __________ _____________ __ __________ _________ _______ __________ _ ____________ ________ _ _____ __________ _________ _ ________ ___ _________. _________ __________ __________ _________________ __________ _ ________ __________ _ ______ ______________. _____ _______ _____ _________ _____________ ____ __________, __________ ______ __ __ ____________. _______ _ ______ _______ ___ ___, ___ __________ __________ ____ __ ____. _____ ______ ______ ________ ___ _______ ___________, ___ ___ ______ __ ______ __________ __ _______ ____________. ____________ ______ ___________ __ ______ ________ _____________ _____ ________ __________. __________ _______ ________ ________________ _ _____ _________. __________ _________ ________ __________ ______, ________ _______ _ ________ __ __ _______ _ online _______. _____ _________ _______ _ _________ __________ _________ _ _____ ______. _ 2018 ____ __ _____ _____________ __ _________ __ _______, _ _ 2019 ____ _______ _____________ ____ ____ _____________ _________ ___________. ______ ___________, _ ____ ________ ___ ______ ______________ ________ _______ _____. ______ ________ ____________ _ ________, ________ _____ _ _________ ___________. _____ _______, ___ _____ _ ____ _____ ___ _______ ________.
<!-- 5.165.252.198/ -->
Zapsal: p h i l l i s s m o o t @ g m a i l . c o m, 07:45:27 24.11.2020
 
Wow, amazing blog layout! How long have you been bloogging for? you made bloggig look easy. The overall look oof your website iss fantastic, as well as the content! __________ _______ website ____________ ________
<!-- 81.163.62.221/ -->
Zapsal: m o i s e s h a m m e r @ y a h o o . c o m, 13:35:34 24.11.2020
 
I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before. By the way, here is a link to valuable site for earnings - visit site
<!-- 185.153.196.45/ -->
Zapsal: e t t a . h o o p e r @ g m a i l . c o m, 00:03:52 06.12.2020
 HermanBax
MEET HOT LOCAL GIRLS TONIGHT WE GUARANTEE FREE SEX DATING IN YOUR CITY CLICK THE LINK: http://veryhotgirls.site/
<!-- 109.234.37.227/ -->
Zapsal: i n n a 0 o b e @ m a i l . r u, 12:27:35 08.12.2020
 
I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before. By the way, here is a link to terrific site for earnings - visit website
<!-- 185.153.196.45/ -->
Zapsal: s h e i l a _ a b a t e @ z o h o . c o m, 14:05:17 19.12.2020


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.


Reklama:
Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Enis
 Databáze cest:
Všechny cesty (148657)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Últimes Pases 6c Mas De La Penya
Zablokovaný Žebra 6C+ Babí Lom
Generace Velkejch Snů 8A+ Babí Lom
Kojan Prieto Y Los Hijualotes 5a San Bartolo
Le Humanidad En Peligro 4+ San Bartolo
Nově komentované:
Tropical Hurricane 8a Wied Babu
Rap Hop 7B+ Rusava

 Nově v diskusi:
Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Foto dne 26.1. | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty |

 Nové komentáře:
K2 v zime | Re: Zase samej chytrák | Re: O2 | Re: Zase samej chytrák | Re: Kolem skal | Re: O2 | Kolem skal | Přísný lezení | Re: O2 | Re: O2 |

 Kde to vře:
Po pádu laviny v Jeseníkách zahynul skialpinista (108)
Film ZAFION: Hore zdar 2021 (41)
Video ze společného 1. zimního výstupu 10 Nepálců na K2 (40)
Nirmal Purja: na K2 jsem vylezl bez podpůrného kyslíku (33)
Zemřel lezec a bouldrista, bývalý český reprezentant Jan Chvála (17)
Kolem Skal! - 15. Adršpach (14)
Nepálci oznámili 1. zimní výstup na K2, dosud v zimě nezlezenou (12)
Kurz zimního ledolezení ve Vysokých Tatrách (10)
Horská služba zachraňovala lezce pod ledopádem v Jizerkách (6)
Kolem Skal! - 16. Prachov (4)

 Nově v inzerci:
Sterling rope Cosmos dry 10,2 60m | ADAPTER | Dynafit boty 27 | péřový spacák,spací pytel Ajungilak (Mammut) | staré pohorky Meindl vel.45 1/2 | matroš | La Sportiva Sparkle 26.5 | Nové lano Beal Booster 60 m | ledy Labský důl | Mammut damska bunda |

 Anketa:
Chcete se nechat očkovat proti Covidu?
 Ano, co nejdříve to půjde 
 175 
 Ano, pokud to bude nutné 
 62 
 Ještě jsem se nerozhodl 
 33 
 Rozhodně ne 
 84 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.