LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
Dry Tool Cup 2021 (04.12)
Polabský pavouk 2021 (11.12)
SP Moskva (01.04)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13122
2.Trojan 12225
3.Adamovska 11560
Bouldry:
1.Stráník 11650
2.Volf 10975
3.Stráník 10950
Hory:
1.Skopec 7956
2.Mrklovský 7489
3.Bloudek 7201

Výsledky
EP ledolezení Bern (12.11)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)

Deníčky
5194 lezců
938840 cest
Nové přelezy:
Planeta Na 8a
Je To Boj 8A+
Všechny Če 9-
Cambriolag 8b
Globetrott 7b+
Toni Kanel 8a+
Entre Dos 8a
Las Clocha 8a/8a+
Turtle 8a
White Tufa 7c+

Stěny
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Spolkový dům - Vlašim
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Teplice
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skalní reprezentace v Labáku 2011

Letošní soustředění naší lezecké reprezentace se konalo netradičně na našem „písečku“. Ideální sportovně-tradiční pískařská oblast „Labák“. Drželi jsme se na levém břehu Labského údolí, kde byl větší chládek a může se tam beztrestně mágovat.

Akce začala oficiálně v pondělí večer, ale už přes den bouldrovali Martin Stráník s Martinem Spilkou a Jirkou Romanovským na Sněžníku.

Úterní teploty nebyly moc příznivé těžkým přelezům a tak lezecké výkony byly z počátku spíše rozlezového charakteru. I přesto se podařilo přelézt několik cestiček, které doposud neměli RP přelez. Nejprve Ondra Beneš s Martinem Tomáškem přelezli novou linku na Sicilskou stěnu. Cesta vede po levé hraně a napojuje se do cesty Bestseller. Kluci ji ohodnotili asi tak IXb, RP IXc. Jirka Romanovský dává na 2. pokus „Bezzubého Juchena“ Xa a Martin Stráník doslová stejká z výlezové hrany cesty „Zbytečná smrt“ Xc.  Ondra ještě přidává OS nové cesty na Mistra od Pájky. Cestu „Tomáškova cesta do světa“ AF IXc hodnotí Ondra jako RP Xa. Holky pokusují „Rádler“ Xa na Pivní kámen a Edita cestu dává na 2. pokus. Martin S. Ještě přihazuje „Hardcore“ Xc na 2.PP na Ďáblovu stěnu.


Lucie Hrozová - El Niňo IXc

foto by KletterkiddiesOndra Beneš - "Betom" - projekt

foto by Kletterkiddies


Ve středu s Jirkou šetříme prsty na předpovídané chladnější počasí  a tak víc fotím a točím. Ondra B. nám ukazuje nový projekt, který navrtali s Martinem Tomáškem. Parádní linka přes 5 BH se jmenuje „Betom“ a zatím nemá kusovku. Ondra dává 2 pokusy, ale je moc vedro. Monča napravuje včerejší resty a přelézá „Rádlera“ Xa. Martin Stráník dneska bouldruje. Vyrazil hned ráno sám na Sněžník, kde má v plánu z pondělí rozlezený projekt na Medvěda. Ale nějak se mu nedařilo. Když večer přijíždíme, abychom ho natočili, už má pěknejch pár pokusů za sebou a tak přelézá na kameru jakoby na dolez „Srdce z kamene“ 7C, „Zvířátko“ 7B, „Respect“ 7C a „Harry Lotr přímo“ 7C. Do hledáčku kamery se mi dostal i známý místní borec Rosťa Štefánek a předvedl nám, jak se leze Harry Lotr původním směrem za 8A.


Ondra Beneš - "Betom" - projekt

foto by KletterkiddiesJirka Romanovský - "Černá zmije" Xb 

foto by KletterkiddiesJirka Romanovský - "Černá zmije" Xb 

foto by Kletterkiddies
Jirka Romanovský - "Černá zmije" Xb 

foto by Kletterkiddies


Ve čtvrtek už se podmínky zlepšují. Martin S. dává na 3. pokus novou cestu od Němců na Ďáblovu stěnu AF Xb. Cesta vede vpravo od Hardcoru a chleba se láme kolem 3. a 4. BH. Čtvrté jištění se cvaká z nadlezu, tak se Marťas při druhém pokusu celkem slušně prolítne. Cestu hodnotí na RP Xc-XIa. Jirka přelézá „Skurutí běh“ Xb na Tvář a Martin T. druhým dnešním pokusem suše přelézá cestu „La Bomba“ Xb na Siciskou i s nepříjemným nadlezem slaňáku. Večer přijíždí Adam Ondra se Zdendou Ustohalem a hnedka se vymýšlí, co se poleze v pátek.

Je poměrně chladno (18°C). Adam vyráží hned ráno a v hledáčku má boulder na parádní kámen na „koňáku“. Jmenuje se „Metelkův mechanický betlém“ a je za 8B+. Parádní podívaná, ale v dalších pokusech Adamovi zabránil roztržený prst. Zdenda dává krásný boulder po hraně za 7B+, který si přelézá i Vojta Frohlich, náš kameraman, který konečně dorazil. Já jdu s Ondrou na „Betom“. Ale pořád to není ono. Holt i ti nejlepší si musí občas počkat. Já s Jirkou lezeme „Černou zmiji“ Xb. Martin T. dává opravným pokusem „Tomáškovu cestu do světa“a potvrzuje klasu RP Xa.

Editka s Luckou Hrozovou, která měla delší lezeckou pauzu, se rozehřívají v „Tvrdolínovi“ IXc a Editka pak programuje „Černou zmiji“. Áďa, kterého z dnešního lezení vyřadil roztržený prst, roupama kouká, co by si tak mohl vylézt. A vybírá morálový mokrý zašlemený komín, kde mu roztžený prst opravdu vadit nebude. Cestu „Anální temnota“V asi lezl opravdu pouze prvovýstupce Smolo, takže si pravděpodobně Adam připsal další první opakování :-)


Edita Vopatová - "Tvrdolín" IXc 

foto by KletterkiddiesEdita Vopatová - "Tvrdolín" IXc 

foto by KletterkiddiesSobota. Teplota dobrá. Dokonce občas i foukne vítr. Áďa dává „Metelku“hnedka z první bomby. Martin T. leze „Kante filosophy“ Xc na 2. pokus. Ondra naposledy před odjezdem do Yosemit zkouší „Betom“, ale těsně neudrží poslední klíčový chyt, chytá vrata a hodí slušnou tlamu celou stěnou. Editka přelézá „Černou zmiji“ Xb a Lucka zase „Rádlera“ Xa. A jako třešničku na dortu se Adam s Ondrou pustili do Ondrova nedokončeného projektu. Původně cestu udělali Němci zhora, to jim kluci vytloukli a ukázali, že u nás se dělaj těžký cesty odspodu. A taky bylo na co koukat!!! Nejprve přednáška zkušeného tvůrce, aby mladá krev věděla, jak na to, a už začala podívaná. První 3 BH tam už dal Ondra dřive, ale ten 4. bude na Áďovi. Jde na to. Nejprve letí vrtačka a za ní Adam a hned zase naopak. Nakonec se ale dílo podaří a klíčový navrtávák je na místě. Vytáhnout velkou vrtačku a začíná dřina. Díky expanzním nejtům od Jeníka Pletichy, může Áďa rovnou pokračovat dál. „Tam by mohl bejt další hák“, ozývá se zespodu. „To ještě není na zem, ne?“, říká Adam. „Lezu dál.“ A je to! Nová pravděpodobně nejtěžší cesta v Labáku a ještě i morálovej dolez ke slaňáku. Spokojenost na všech frontách. Cestu kluci pojmenovali „To tu ještě nebylo“ AF XIa. Předpověď nelhala a k večeru začalo pršet. Někteří se rozjeli k domovům a zbytek rozjíždí rozlučkový večírek u Kosti. Tak i letos nakonec došlo na kytaru...


Martin Tomášek - "Kante filosophy" Xc   

foto by KletterkiddiesMartin Tomášek - "Kante filosophy" Xc 

foto by KletterkiddiesMartin Tomášek - "Kante filosophy" Xc 

foto by KletterkiddiesMartin Tomášek - "Kante filosophy" Xc   

foto by KletterkiddiesAdam Ondra - "To tu ještě nebylo" AF XIa 

foto by KletterkiddiesAdam Ondra - "To tu ještě nebylo" AF XIa

foto by Kletterkiddies


V neděli prší jako z konve, mlha je všude. Ale Adam se Zdendou jdou lézt. V převisu přece neprší a když už jsme tady... Nová cesta si ale na RPéčko musí ještě počkat. Zato novou cestu vedle Hardcoru dává Áďa za deště na Flash a potvrzuje klasu na RP XIa. Pak se ještě se Zdendou dolejzají na několika převislých desítkách. Ale to už jsou ostatní na cestě do svých domovů a Labské údolí, které je stále zahaleno bílou mlhou, se chystá na další poklidný týden bez lezců...

Těšte se na video, které nám Vojta snad brzo sestříhá.
Foto by: Vojta Frohlich, Honza Adamec, Lukáš Bíba a Juráš Šefl

Tak snad zase za rok...

Další fotografie ze soustředění najdete zde.

juráš Šefl   [úpravy] 08:00 10.10.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Labášek07:05:55 10.10.2011
Info dobrý, fotky ještě lepší. Opět to vyšlo k ranní kávě, paráda!
Willhemodpovědět 
 Re: Labášek08:41:24 10.10.2011
S tebou se i dá souhlasit, těším se na video, Adam opět překvapil:)
lezeni fandaodpovědět 

 bez trestně?!10:32:15 10.10.2011
ještě se tím pochlub, že se tam dá prášit beztrestně smrt mágařům!!!
Mr. Whiteqodpovědět 
 Re: beztrestně11:16:41 10.10.2011
Spíš mi to přišlo jako konstatování a malé upozornění, že fotky s mágem jsou v cajku, takže zrovna pod tímhle článkem ta diskuse nebyla na místě, škoda:(
Zajímavý mi přišlo, že Áďa lelz "pětku" a taky vzal do ruky vrtačku. Každopádně všem zúčastněným gratuluju k cestám a zážitkům:)
 martanodpovědět 

 Hrana13:40:53 10.10.2011
Ta hrana filozofická, to je nádhera, na to jen kouknu a potí se mi ruce. To je lajna.
Steveodpovědět 

 Překvapení20:07:47 10.10.2011
Adam docela překvapil.. Už dlouho jsem ho neviděla s vrtačkou
Rybkaodpovědět 
 Re: Překvapení22:54:48 10.10.2011
Pak tedy nejezdíš do těch správných oblastí:-).
Vlkodpovědět 
  Re: Překvapení10:07:50 16.10.2011
Rozhodně nejezdí tam co straší divá zvěř hlavně Vlci :D
JirkaModpovědět 

 rýp22:57:22 10.10.2011
no když jsou nýty po 2 metrech tak to není na zem, ale hroznej morál to samozřejmě je :D :D
Dr. překližodpovědět 

 Rekordní spotřeba12:41:56 11.10.2011
Jak se na repre sluší, tak U Kosti prý byla rekordní spotřeba... Vody.
Bídaodpovědět 
 Re: Rekordní spotřeba18:09:17 11.10.2011
Ten musel mít radost:-)))
Willhemodpovědět 

 Nová cesta09:00:25 12.10.2011
Kde se prosím nachází cesta "To tu ještě nebylo"? Díky, samozřejmě i za report.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Nová cesta12:11:57 14.10.2011
Vede na masív Malý Ďábel, v levý části.
odpovědět 

 Rejpavá15:21:19 12.10.2011
I když už prší, trochu ještě zareju:-) Repre? Jo, pár výkonů ze seriálu Jak to leze Ondrovi? (zde by bylo přesnější Ondrům:-) jasnejch, ale podle "pavoukových tabulek" se v článku píše i o přelezech 8+ u ženskejch a i o 9- u chlapů, to jako alkoturisti občas předvedeme taky:-) Ne že bych byl fanda anket a skalní repre, ale něco tady nesedí:-) A příště ty fotky laskavě doostřete, vstával jsem už před 2 hodinama a stále se nemohu zbavit pocitu zalepených očí.
 Bídaodpovědět 
 Re: Rejpavá18:06:18 12.10.2011
Fotky jsou o vkusu, někdo má rád oči zalepené celý den.
OndraŠodpovědět 
 Re: Rejpavá18:40:15 12.10.2011
A co ti jako nesedí? Že nelezli všichni dost těžké cesty, nebo že neměli být v repre? Nebo, že ty nejsi v repre, nebo jako co? Holky, Edita s Luckou jsou v repre, protože letos vylezly pár cest za 8b a Monča má zase přelezenej boulder 8a. Zatím lepší bábovky nemáme a to stejné platí i o klucích, tak vůbec nevím co řešíš. Příště si podej žádost na ČHS, že chceš být taky v repre, třeba tě vemou a budeš moct všem ukázat, o kolik jsi lepší borec.:D
Alešodpovědět 
  Re: Rejpavá11:23:25 14.10.2011
skalni reprezentace je ULET, ktery vymyslel pan Resch pro pana Resche a podobne, a buhuzel jeste nebyla zrusena:-(
climberodpovědět 
   Re: Rejpavá11:34:00 14.10.2011
Skalní reprezentaci nevymyslel pan Resch. Ta vznikla odštěpením od komise alpinismu vedené tehdy Martinem Ottou, když se ukázala potřeba se jiným způsobem starat o ryze sportovní lezce skalkaře, kteří byli dřív "přilepeni" k lezcům horským. Prvním komisařem téhle tehdy subkomise komise alpinismu ČHS byl skutečně Petr Resch, ale nevymyslel ji
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Rejpavá01:03:44 15.10.2011
A ještě připomeňme repre B, neboť kámoši by taky chtěli
P.odpovědět 
    Re: Rejpavá09:54:18 20.10.2011
Ha, nějaký alternativní P.
P. (1?)odpovědět 
   Re: Rejpavá09:03:49 20.10.2011
Jenom doplním Petra Jandíka, který to napsal tak, jak to bylo. Každá lidská činnost generuje nějakou špičku. Horolezectví je specifické tím, že ne vždy je možné špičku určit na základě jasně měřitelných kritérií. Platí to o osmitisícovkách a stejně tak o dvoumetrovém šutru. Historicky mělo horolezectví mnohem mnohem mnohem ... dříve reprezentaci horskou (poměrně váženou i nehorolezci) než tu závodní. To bylo v době, kdy skály pouze "cvičnými" byly. Dnes se špičkové výkony vysoko hodnocené ve světovém měřítku podávají i na těch "dvoumetrových" šutrech. Není mi tedy zcela zřejmé, proč by měl vznikat rozdíl v přístupu k horolezci stoupajícímu "osmu", mezi lezcem, který se v jednoprdách na skále přehrabuje a mezi závodníkem, který zná "jen plast". Občas je dobré si připomenout, že tráva (aj ten mech na skále, jak připomíná Vojta na svých skvělých fotkách) je zelená(ý).
To však neznamená, že VV ČHS považuje stav za správný. Naopak, současně nastavený model, který vznikal za pochodu považujeme za nekoncepční a chceme jej změnit. Kdo chce sledovat dění, nemůže si tohoto povšimnout. M.j. by zjistil, že komisi lezení na skalách byl Výkonným výborem krácen rozpočet o 80% právě kvůli nekoncepčí práci (hodně zjednodušuji). Ta nekoncepčnost je ale vlastně v celé oblasti podpory špičky v nezávodním horolezectví, proto se snažíme o změnu.
Každý zajímavý názor k tématu uvítám na petr.resch@horosvaz.cz nebo, má-li někdo chuť, třeba v samostatném článku. Zaplevelovat tu povedený článek by mi přišlo líto a nefér vůči autorovi.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Rejpavá19:28:50 12.10.2011
Je to provokatér!;-)
Willhemodpovědět 
  Re: Rejpavá23:37:15 12.10.2011
Vrána k vráně komentáře lepí :)
P.odpovědět 
   Re: Rejpavá02:30:40 13.10.2011
Hm, hned ráno musím do rybářských potřeb pro novej prut včetně navijáku...
Bídaodpovědět 

 Fotky17:51:44 12.10.2011
Chtěl jsem se zeptat fotografa čím (sklo) a na co (diák?) je to focený. Fotky jsou skvělý, původně jsem je autorství připsal pisateli ale stojím si za tím, že jsou jedny z nejlepších lezeckých, jaké jsem za dlouhou dobu viděl.
Honzaodpovědět 
 Re: Fotky07:33:38 13.10.2011
To je o vkusu. Mě se hlavně ty první fotky nelíběj vůbec. Zdají se mi takový divně rozmatlaný, bez kresby. Působí to na mě jako sken z čehosi dost nekvalitního.
odpovědět 
  Re: Fotky07:34:33 13.10.2011
Myslel jsem o různém vkusu. Rozhodně si nemyslím, že můj vkus je nějak jedinečnej.
odpovědět 
  Re: Fotky09:44:13 13.10.2011
Mně se hlavně ta třetí líbí dost. Možná je to jedna z nejlepších.
K té neostrosti, vzpomněl jsem si na recenzi Feiningerovy výstavy kde se jako důvod velkého zájmu veřejnosti uváděla výborná technická a profesionální kvalita fotek, ale recenzent postrádal nějaké zásadnější umělecké sdělení, sílu fotografie nebo něco na ten způsob.
"Možná je jedním z důvodů vysoké návštěvnosti právě to, že jde o technicky dokonalé, ale obrazově spíše standardní snímky, které jsou tedy zdánlivě snadno dosažitelné. Jsme přece v zemi zaslíbené fotoamatérům, kteří mají pocit, že nákupem dobrého vybavení se mění v umělce." :)
P.odpovědět 
   Re: Fotky11:47:04 13.10.2011
Depa, Kante philosophy jedna je jednicka, hrana dvojka by byla taky OK ovsem kdyby se tam nevylil nejakej ruzovej inkoust. OBecko v projektu je bohuzel naprosto pokazenej prilis cervenym kartackem na maglajzaku a prilis zelenym lisejnikem na skale, to by se reprezentacnim fotkam teda vubec stavat nemelo.
La critiqueodpovědět 
   Re: Fotky13:34:37 14.10.2011
No, nevím jestli chybějící kresba, zaostření na jiný bod než hlavní objekt a zatmavení okrajových oblastí je ta přidaná hodnota.
Nicméně proti fotkám nic nemám, jsou určitě jedny z lepších co jsou k vidění od amatérů. Jen si myslím, že by fotkám prospěl lepší objektiv. Teda jestli ta špatná technika není umělecký záměr.
odpovědět 
    Re: Fotky17:18:43 14.10.2011
Nejsem žádnej odborník na fotografii, ale je možná zajímavý, že většina kritiky, co se tu objevuje, míří k "technický kvalitě" fotky. Třeba si to představuju špatně, ale svádí mě to k představě, že každej, kdo si koupil solidní foťák a učí se s ním nějakou dobu zacházet, umí zkritizovat neostrost a neodpustí si to tady. Ideál těchhle lidí je nejspíš ostře prokleslená, nepříliš upravovaná "klasická" fotka. To ale určitě není jediný možný ideál.
Nemám vůbec nic proti Sudkovi, jasně že paráda, ale takový Miroslav Tichý taky skvělý. A líbí se mi dokonce i bez "příběhu" (jakože si sám skládal ty foticí krabičky, byl to houmles a tak...), ty fotky ke mně prostě mluvěj. Čímž chci akorát říct, že nadměrný pérování za řemeslo a techniku může opomíjet něco podstatnějšího. A tipnul bych si, že někdo, kdo fotku studoval, možná připomínku týkající se zaostření nepotřebuje, to snad i u svejch fotek sám pozná i bez těchhle chytrejch připomínek :)
P.odpovědět 
 Re: Fotky11:30:30 14.10.2011
první je ostřená tak zhruba na mágopytlík a třetí zas nachyt nad hlavou. obě dvě jsou podle mě špatně zaostřený, stane se
rohlikodpovědět 
  Re: Fotky18:57:56 14.10.2011
Kristepane a to snad je norma na to co ma bejt ostryho nebo co? Nejradsi asi radsi vsechno, ne?

Na ty prvni fotce jestli kdyz uz neco vadi, tak jsou to vicka pres oci "modelky". A ta treti je bezvadna, chces snad aby sis moh precist jakou nosi jistic fleesku? Ostry jsou oci a chyt kterej hypnotizujou, uplne skvelej lezeckej moment. Co chces vic?
Honzaodpovědět 
 Re: Fotky22:29:42 15.10.2011
většinou pětdéčkem..pak kompaktem a jedna je frame z videa... jinak díky moc za připomínky! život je holt škola a jak říká fotoklasik učený z nebe nespadl!fotografie to tajuplné řemeslo, zaznamenávající krásy našeho světa by mělo být dustojným vyjádřením skýtajícím úctu k hodnotám, řemeslu a kráse!je nám jasné že zkušenosti a pokora jsou její neodmyslitelnou součástí... tentokrát jsem na to ale bohužel byl za naše duo Mc.Clona & Vj Klapka sám:( Honzík byl schánět takové ty zelené fotografické vestičky s kapsičkama jak se do nich vejde hodně filtrů a hadříků na objektivy...(případně kdyby jste někdo z vás o něčem věděli - klidně i lehce obnošený... tak náme velký zájem...) - v tomhle fotooboru jsme začátečníci a rádi by jsme tedy zapadli...ještě jednou díky, do příště se budem více snažit! přejeme dobré světlo!
Kletterkiddiesodpovědět 

 ola08:12:13 13.10.2011
jestli je už video tak prosím odkaz,díkec:)
lezeni fandaodpovědět 

 o fotografii21:55:04 15.10.2011
podle toho jak sleduju historii tohodle tvaru kletterkiddies, mam poocit ze panove jsou hvezdy nejakyho okresniho fotokrouzku, kde nejvetsi trik je potunit fotky filtrama ve fotosopu, jakoze lo fi, barevnost atd. za tuhle formalistni vycpelou klukovinu ale absenci talentu neschovate.. pravem tu padaji jmena jako sudek, tichy, tam byste se meli ucit.
jindrich nadheraodpovědět 
 Re: o fotografii21:57:16 16.10.2011
Fotky jedním slovem: zoufalství.
petr odpovědět 
  Re: o fotografii12:59:41 17.10.2011
Super fotky!
renéodpovědět 
   Re: o fotografii17:33:44 17.10.2011
Proste fotky. Vzdyt jde o to aby dokreslily clanek, nebo to je vystava?
Martas.odpovědět 
    Re: o fotografii23:52:06 22.11.2011
www.dailymotion.com/video/xmgq8x_to-tu-jeyty-nebylo-xia-af_sport
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Cala Mancina
Super santos, 7c
 Databáze cest:
Všechny cesty (154800)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hammer 7b Kalymnos
Cambriolage 8b La Turbie
Bezejmenná 6B+ Ostaš
Counter Intelligence 6c Wanaka
Please Hold The Line 6b+ Wanaka
Nově komentované:
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Adršpach kempování zdarma | Re: Adršpach kempování zdarma | Re: Adršpach kempování zdarma | Re: Adršpach kempování zdarma | Re: Adršpach kempování zdarma | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry | Re: bazos zimni vybaveni | Re: Nakoukání do splytboardové kultůry |

 Nové komentáře:
Skoro tak dobrej, jako | Re: Nesympatickej, | Re: Nácek | Re: Nácek | Re: Nácek | Re: Nesympatickej, | Re: Nesympatickej, | zkusenosti stari, sila maldi | Re: Nesympatickej, | Re: Nesympatickej, |

 Kde to vře:
Video: Alex Megos - 2. přelez nové cesty King Capella 9b+ (44)
Zdeněk Hák a Jakub Kácha vylezli Z stěnou na Ama Dablam (23)
Zdeněk Hák vyrazil na pokus o výstup Z stěnou Ama Dablam (22)
ČHS rozbíhá v Česku paralezení pro hendikepované sportovce (17)
Wide Boyz: 750 metrů dlouhá stropová spára na mostě v Británii (16)
Ukrajinci vylezli JV hřebenem na Annapurnu III (14)
JKF Happiness, 350 m (13)
Video: Magnus Midtbø a Adam Ondra lezou v Moravském krasu (12)
Mistrovství ČR v lezení na obtížnost Brno (11)
Nová horolezecká helma Singing Rock Hex (5)

 Nově v inzerci:
MAMMUT Aconcagua ML Jacket Men | Black Diamond přilba Half Dome | Scarpa Alien 2.0 | Skwama | Frendy Axel 2,3,4 | Spacák zimní | spolulezec - stěna - usti | Trekove boty AKU | Hanwag alaska GTX | Boty Dynafit |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 492 
 Jen na písku  
 269 
 Ne 
 639 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.