LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019

Závody
MS v lezení (16.09)
Boulder challenge (22.09)
MMČR v boulderingu (24.09)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12950
2.Trojan 12425
3.Vopat 11437
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Stráník 10975
3.Novák 10950
Hory:
1.Skopec 7606
2.Bloudek 7201
3.Mrklovský 7051

Výsledky
SP Kranj (03.09)
Rock Master (27.08)
ČP boulder Fesťák (27.08)

Deníčky
5171 lezců
924535 cest
Nové přelezy:
Obladi Obl 9+
Menší Post 9
Jan Kareš 9/9+
Letzte Aus 10-
Ballermann 10
Slepá Ulič 10-
Mamon 9-
Těžká Kart XIa
Bellcanto Xa
Nanuk 7c

Stěny
Fitpark - Uhříněves
Boulder club - Zákupy
Sportcentrum Forea - Lanškroun

Prodejny
2D chyty - Praha 6
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Situační zpráva z bojiště

Vrchní velení Zeleňáků: Situační zpráva z bojiště ke dni 10.10. 2008 v 8.00 hodin.

Lokální šárvátka, kdy vosí agenti ve službách Čepeláků potají napíchly a vzali vzoreček z každého jablíčka na Stromu, které na základě vzájemných smluv zalévají a oprašují Zeleňáci, přerostla v konflikt mnohem větších rozměrů.

Zeleňáci si toho všimli, až když na dvou z jablíčkách vyskočily ošklivé fleky. Zkoumali zanechané stopy v blátě a na rychle přišli na to, kdo to byl. Čepeláci, proradný lišky ryšavý!

Nechápali, proč to vlastně Čepeláci udělali a poslali vyjednavače, že když viníka vydají nebo sami popraví, tak to Zeleňáci zametou pod koberec, na celou věc zapomenou a dál budou zalévat.

K všeobecnému překvapení však vrchní Čepelice nechala vyjednavači setnout hlavu, napíchla ji na kopí a Zeleňákům vzkázala, že tito škůdci jednali s jejím plným vědomím a že ona, a její lokajstvo, chtějí mít všechny tyto jablíčka ve svém paláci, aby je mohli pěkně hladit a laskat se s nimi doma v teple a nemuseli se trmácet někam do polí. Vždyť nakonec celý strom i se všemi jablíčky je stejně jejich, tak si s tím mohou dělat co chtěj. Tak pěkně držte hubu a zalévejte nebo uvidíte!"

Zeleňáci zkoprněli úžasem, vždyť přece Strom naroubovali ze svých sadů! Čepeláci ani žádné sady nemají, jen snad Vezír Čepelík, ale to je v zahradě za jeho domem. A navíc,
když se ta jablíčka z mateřského stromu utrhnou, tak už nemohou dále růst a dozrát! Jsou ještě tak malá a zelená! Proto vrchní velení Zeleňáků nechalo zamknout branku ke Stromu,  vyvěsilo na ní ceduli, co se stalo a zavolali sadaře, aby na to koukli a jablíčkům zase vrátili původní fazónu.

Čepeláci, když viděli ceduli Zeleňáků, zesinali hněvem, cože si to ti Zeleňáci k Velké Čepelici dovolili! A hned poslali trubače na věže, aby na celý svět začali troubit na poplach: "Zeleňáci se zbláznili! Vyhlašujeme jim svatou válku! Chytíme je a pro výstrahu všem na nich vykonáme trest nejvyšší, vyobcujeme je s naší klajmberské církve!".

Jenže Zeleňáci se již vzpamatovali, branku ke Stromu sice odemkli, ale ceduli tam nechali. A Čepelákům vzkázali, ať si pozorně přečtou vzájemnou smlouvu o zalévání stromu, kde není nic o tom, čí je to strom a čí jsou ta jablka na  stromě. Jen se tam říká, jak často a jak vydatně se má Strom zalévat a kolik za to Zeleňáci ze společné federální pokladny dostanou.

Vezír Čepelík mezitím zjistil, že mezinárodní společenství vysvětlení ovzorkování jablíček moc nevěří a tak rychle vymyslel, že se vlastně dělala jakási kopie jablíček do Čepelákovické genové banky! Vždyť co by se s jablíčky stalo, kdyby je Zeleňáci očesali a prodali a nebo přestali Strom zalévat? Hrůza pomyslet, viďte klajmbíci ...

To už se normální klajmbíci mezi kameny začali rozhlížet, co že je to za lomoz, který je ruší v jejich počínání. Ale když viděli, že jejich kameny se ani nezachvějí, poklepali si na čelo a nevzrušeně pokračovali ve své podivné činnosti . Náhodný kolemjdoucí dost dobře nechápe, proč je klajmbík nalepen na skálu a stále ji jakoby hladí a osahává! Asi mu to dělá dobře a vůbec ho nezajímá, že za kopcem roste nějaký Strom. O nějakém Stromu stejně slyšeli jen někteří, a protože oni nezalévají, tak jim je to šuma fuk.


Mezitím vrchní Čepelice vytáhla z tresorů tajné smlouvy mezi vládami obou stran a začala je vyvěšovat na každém rohu, což už Zeleňáky moc nepřekvapilo, zvláště když si pak každý klajmbík může černé na bílém přečíst, že je to jen o tom zalévání Stromu a o ničem jiném.

Na bojišti okolo Stromu se situace stabilizovala, obě strany jsou zakopány na dostřel a aktivity se přesunuly mezi kameny v malém bohemianském údolí. Tajní agenti obou stran rejdí mezi klajmbíky, Čepeláci už odhalili prvního dvojího agenta, do tábora Zeleňáků už dorazily první pěší oddíly z Moravy.

Z tajných zdrojů jsme se dozvěděli, že klajmbíci překvapivě ožívají a agentům Čepeláků začínají klást nepříjemné otázky, zejména ohledně stylu hlazení kamenů. Vždyť oni přece hladí zleva doprava a vůbec nechápou, proč by podle Čepeláků měli hladit prava doleva? A už vůbec nechápou, proč, když by je u toho chytil některý Čepelákovec, měli platit vysoké pokuty! Někteří agenti hlásí, že se objevují i mnohé další otázky, které však naši poštovní  holubi do vydání této situační zprávy nestačilil do naší zpravodajské centrály doručit.

Těsně po východu slunce došla zatím neověřená zpráva, že předsunuté hlídky Zeleňáků zahlédly mezi kameny bílou vlajku čepelákovského vyjednavače. Vrchní velení Zeleňáků tomu moc nevěří a pro jistotu promazalo zámek na brance ke Stromu.

Zdeněk Strnad
vrchní zalévač Stromu v hodnosti plukovníka Zelených milicí

zdenek strnad   [úpravy] 09:29 10.10.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Panebože09:49:25 10.10.2008
Panebože, proč nás tím tady pořád krmíte?!

Předchozím článkem bylo jednoznačně vysvětleno CO A JAKÝM způsobem bylo z databáze získáno. O nelegální jednání nejde.

Jak bude s DATY NALOŽENO v budoucnu, je jiná obava. Stačí si hlídat, zda je někdo někde (nelegálně?) zveřejní. Pak se můžete jít klidně soudit...

Pavel
Pavelodpovědět 
 Re: Panebože10:04:48 10.10.2008
Tak ak ten Strnad je sefom IT fy a oznaci stiahnutie cez offline reader za nelegalne kopirovanie, takto je slusna lama.

Ja by som na mieste Horosvazu mu povedal, nech si zoberie cely svoj program a ide kade lahsie. Data su predpokaldam majetkom Horosvazu resp. ludi, ktori tie data VYTVORILI a nie toho, co ich UVEREJNIL vo svojom programe. Resp. ma to zazmluvenene od vsetkych tvorcov textov, obrazkov a nakresov?

Taky skript PHP/MySQL nie je problem vytvorit za 5000 - 20000 CZK, zalezi na zlozitosti.
Spyros z network.skodpovědět 
  Re: Panebože10:15:55 10.10.2008
Tak jestli to za těch 20klacku bereš, tak hledám partnery a budu dělat zprostředkovatele na zakázky podobnýho rozsahu..
relicodpovědět 
 Re: 2. Nevezmeš jména Božího nadarmo20:55:34 10.10.2008
Jo je to krmení, ale krásné krmení. Moc pěkně napsané.
Pletanodpovědět 

 Huleni11:17:57 10.10.2008
A prej že lidi málo hulej...
Slamakodpovědět 

 Ach jo...11:28:43 10.10.2008
Nějak se mi nezdá,že by články tohoto typu patřily na Lezce,navíc si myslím,že v páně Jandíkově článku je všechno stručně a jasně vysvětleno,takže Zeleňáko-Čepeláci jsou tak trošku mimo mísu...Ledaže by se jednalo o imperialistické spiknutí,podporované prohnilým Vatikánem a navíc za jidášský groš z Wall streetu.ProBoha proberte se...
 Ollyodpovědět 
 Re: Ach jo...12:31:42 10.10.2008
Taky mě štve takhle hádka. Skalní oblasti jsou dělané z vůle lidí, kteří to dělali většinou jen ve svém volnu a dělali to jako veřejnou službu. Tak proč celá databáze není veřejná, stahovat si jí může kdo chce a používat jen nekomerčně a pak tyhle debaty budou zbytečné. Ještě by mohlo ČHS uzavřít dodatek na to, že SO jsou majetek ČHS, což doufám, že si myslíme všichni.
Michaelodpovědět 
  Re: Ach jo...12:33:45 10.10.2008
No m.j. také o tom by mělo být jednání, které by mělo proběhnout dle zápisu VV do 30.09. Viz také můj komentář níže. A teď už fakt pokoj.
Petr Reschodpovědět 
   Re: Ach jo...22:56:41 10.10.2008
Nic proti Petře, VV byl 30.9. a jednání mělo proběhnout do 30.9?Nějak tomu nerozumím, můžeš mi to vysvětlit?
Vlkodpovědět 
 Re: Ach jo...20:43:05 10.10.2008
Přesťaň urážet Vatikán a seznam se trochu s historií než začneš opakovat fráze získané podprahovou masmediální propagandou, která ti byla vštěpována od dětství. Doporučuji Církevní dějiny od historika (samozřejmně katolikého) Radomíra Malého, skvělá knížka je od něj také "Je dovoleno bránit inkvizici?".
Pletanodpovědět 
  prohnily vatikan a Mila P.21:33:32 10.10.2008
"prohnily Vatikan"- zde ironicke spojeni a hyperbola
"ironie"- je druh humoru, casto otaci zcela smysl veci
"hyperbola"- zde nadsazka, neplest s y=1/(ax+b)
"humor"- druh emoce, jedna z nekterych vlastnosti, kterou lide s cernobilym videnim, fanatici ci zaslepene verici jedinci, temer zcela nebo uplne postradaji, umoznuje i vazne veci brat s nadhledem
"nadhled"- tak tohle tobe Milo vopravdu nevysvetlim
skalni flinkodpovědět 
   Re: prohnily vatikan a Mila P.22:01:13 10.10.2008
:-)))
zedodpovědět 
   Re: prohnily vatikan a Mila P.08:59:27 11.10.2008
Děkuju,líp bych to sám nenapsal...
 Ollyodpovědět 
   Re: prohnily vatikan a Mila P.15:02:21 11.10.2008
Ty jsi Olly, že ti je přesně jasné jak to Olly myslel? Pouze si hraješ se slovíšky. Říká se však co na srdci to na jazyku a v případě Ollyho skrze klávesnici vloženo na Lezce.

To fanatičtí ateisté zakázali v Německu muslimům nosit šátky jako náboženské symboly do škol... Přitom ohavné symboly ateismu mnohdy i v podobě karikatur, které muslimy uráží jsou volně šířeny a tak tito ateisté mají svůj podíl vinny na vraždách křesťanů v islámských zemí které následovali vždy po jejich zveřejnění, ale o tom se z masmedií nedovíš.
Pletanodpovědět 
    Re: prohnily vatikan a Mila P.17:43:38 11.10.2008
..:)) taky dekuji Olly:))
Fuj to se mi Milo ulevilo, uz sem se bal ze vidim rozpory v misijnim uceni Pletanove a ze ti autori karikatur zesmnesnujici islam chteli byt vtipny a jeste k tomu se nebali te tebou avizovane bombicky. Prozrel jsem zde na Lezci, slo zrejme o promyslene spiknuti fanatickych ateistu proti katolickym misiim vyslanych prohnilym vatikanem. U dasa, jsem zase moudrejsi! Uz se nedivim, ze si pulka ateisticke ameriky ( to je tvuj termin!, podle me jde o jedinou skutecne krestanskou zemi na Zemi) nemysli ze dvojcata smetl Taliban, ale nejspis voni sami. Ha!
chytrej jak delfinodpovědět 
     Re: prohnily vatikan a Mila P.15:37:57 12.10.2008
Musím opět napsat na Lezci údajně tvrdá slova. Domnívám se, že jsi demagogický lhář neboť nikde jsem nepsal o půlce ateistické ameriky!
Pletanodpovědět 
     Re: prohnily vatikan a Mila P.08:39:56 13.10.2008
Ach pane Bože,teda radši ne,to by mi Pletan mohl vyčíst,že beru jméno Boží do úst nadarmo...že já občas radši nedržím hubu...Doufám,že mě,bezbožníka neupálí...
 Ollyodpovědět 
    Re: prohnily vatikan a Mila P.08:07:54 12.10.2008
Hanatický ateismus-fakt hustý. Lépe by to ani Goebels nevymyslel. Že se na to radši Mílo nevysereš. Vidím, že jsi objevil internet. To nás asi čekají ještě věci, co?
Mázekodpovědět 
     Re: prohnily vatikan a Mila P.15:41:55 12.10.2008
Ale kdeže na internetu se takhle pohybuji skoro každý den už tři roky. Co kdybys místo tlachání do větru použil racionální argumenty? Zachraň mně ze spárů "prohnilého" Vatikánu.
Pletanodpovědět 
   Re: prohnily vatikan a Mila P.09:49:26 13.10.2008
Hyperbola je x^2/a^2 - y^2/b^2 = 1, když už.
pbla4024odpovědět 
    Re: prohnily vatikan a Mila P.09:57:45 13.10.2008
Pro zájemce více o funkcích třeba:
http://dagles.klenot.cz/rihova/elfunkce.pdf
Neplést si s funkcemi ve spolcích.
Dagodpovědět 
    Re: prohnily vatikan a Mila P.12:42:29 13.10.2008
A neni to nahodou zhruba to same, akorat natocene o 45 stupnu? Coz by mohl byt "zajimavy" ukol pro studenty, vzit jednu rovnici, pomoci transformacnich vzorcu pootocit a dostat ke druhe rovnici. Fuj, radsi si to ani nezkousim predstavit.
jx voidodpovědět 
     Re: prohnily vatikan a Mila P.13:04:17 13.10.2008
je
vopilej delfinodpovědět 
    Re: prohnily vatikan a Mila P.13:28:39 13.10.2008
My prohnile stado spiknutych fanatickych delfinu s rotacne a translacne invariantnim nabozenstvim tu horni hyperbolu y=1/(ax+b) nejprve zrotujeme x->x-y, y->x+y (neunitarne, Panbu necht nam odpusti zmenu skaly odmocninou ze dvou), a pak ty dve vetve soupnem o -b/2a v novym x-ku a o vo +b/2a v novym y. Dostaneme tak pbla rovnici hyperboly s Fidorkovskym a=b rovnemu 1/a v delfinove rovnici nahore. Fuckt!
delfin skakavyodpovědět 
     Re: prohnily vatikan a Mila P.13:33:29 13.10.2008
sqrt(1/a) sem chtelo napsat nakonec, mam nejak rozechvelou ploutef
krizenec delfina a nevericiho psaodpovědět 
      Re: prohnily vatikan a Mila P.21:20:16 13.10.2008
Ty vole tys mi dal. :) Smekam cepici. Asi pul hodiny mi trvalo, nez jsem se dopracoval jenom k tem transformacnim rovnicim. Samozrejme, ze je mas spravne, na to mi staci nacrtek. Ale ja jsem si je chtel odvodit. A protoze jsem blbej a nic si ze skoly nepamatuju, tak jsem musel zacit s odvozovanim cos(alfa+beta) a sin(alfa+beta) a potom to zobecnit na rotaci o 45 stupnu. Dalsich 10 minut mi trvalo, nez jsem se rozkejval, co a kam rotovat, aby to nejmin bolelo.

A vysledek? Pokud uvazuju znaceni x^2/a^2-y^2/b^2=1 a Y=1/(A*X+B), pricemz a=b a B=0, tak jsem dospel k a=sqrt(2/A). Lisime se asi o tu sqrt(2), kterou sis odpustil pri rotaci.

Dekuji za zabavu. Bal jsem se, ze to bude horsi. :)
jx voidodpovědět 
       Re: ohnily tikan a ila .22:42:00 13.10.2008
bylo moji krestanskou povinosti osvetlit zabozroutske mystifikace pana pbla0001. Predstava ze nahodny bouldrista neuvidi pod linearni lomenou funkci hyperbolu je pro me desiva jak peklo samo:)), apropo a,b na B zavisi na sobe stejne asi jako pravovernej muslim na alkoholu, tedy nijak
reinkarnovanej kapustnakodpovědět 
        Re: ohnily tikan a ila .23:06:39 13.10.2008
Mohu verifikovat. Stará má hyperbolu vytetovanou na hyždích a je to tak.
katolický kuželosečákodpovědět 
         Re: ohnily tikan a ila .00:11:22 14.10.2008
Apage ...! ;-)) (pak ze kuzelosecky nejsou satanistickej symbol...)
odpovědět 
          Re: ohnily tikan a ila .09:44:34 15.10.2008
Vy kacíři, jak chcete s a/x+b dostat nekolmé asymptoty?
pbla4024odpovědět 
           Re: ohnily tikan a ila .13:13:18 15.10.2008
Pan ma pravdu a rad zrejme deformace:) treba y->y+cx, x nechat a a nerovno pak bude b. Ovsem spravna katolicka hyperbola visi na nekonecnym krizi. V asymptotach co pripominaj znacku zeleznicniho prejezdu sidli urcite dabel.
bily kazatelodpovědět 

 Chceme se dohodnout12:31:55 10.10.2008
No to vypadá parádně. Všichni chceme totéž, takže se všichni chceme dohodnout. Teším se, až zasedneme k jednacímu stolu a dotáhneme smlouvu tak, aby byla košér a k podobným excesům už v budoucnu nemuselo docházet. Vždyť je ještě tolik hezkých témat. Třeba to o prvku s protonovým číslem 12. Já už na tomhle poli končím a nechám to na povídání z očí do očí.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Chceme se dohodnout19:01:35 10.10.2008
Doufám jen, že výsledek všech těch povídání z očí do očí bude k nahlédnutí. Protože tohle je podle mne základní nedostatek ČHS. Všechno se zametá, snaží vyřešit popovídáním. Až to vybublá a lid žasne, co se už dlouho v jejich, jo jejich spolku děje, aniž by cokoliv tušili.
Dagodpovědět 
  Re: Chceme se dohodnout19:38:48 10.10.2008
A kteráže to paní již čtvrtým rokem řídí tento spolek? Pečlivě vše schovává pod pokličku a zveřejňuje jen to co se jí hodí?
Jiří Babačaodpovědět 
   Re: Chceme se dohodnout22:09:55 10.10.2008
Že nás zavčasu nevarovalo před Babačou, to jí mám za zlé. :-)
Hele, ale ty kluku, já vím že Vy, morvské ogaři hodně vydžíte, ale dej si taky někdy oraz. Takovou kadenci příspěvků nemám ani já!
Dagodpovědět 
    Re: Chceme se dohodnout22:44:40 10.10.2008
Ale jdi TY, taková malá rozcvička … (;-).
Jiří Babačaodpovědět 

 to je dneska zase schiza na lezci12:54:29 10.10.2008
Pohadku  o "Ususene jabloni z dob ZelenakoCepelakovske  valky" jsem stahnul a offline precetl nahlas sousedove  kocce. Nevydrzela a chcipla dojetim.     
lacoodpovědět 
 Re: to je dneska zase schiza na lezci13:31:40 10.10.2008
:-D Cože? Schrödingerova kočka je mrtvá?
Kočkaodpovědět 
  Re: to je dneska zase schiza na lezci13:38:48 10.10.2008
Kočku zatřelil Ďuričko, to ví dneska každej.
Fridrichodpovědět 
   Re: to je dneska zase schiza na lezci17:58:50 10.10.2008
kočka snědla strnada?
vlk střelil kočku?
odpovědět 
  Re: to je dneska zase schiza na lezci18:13:06 10.10.2008
von ji snad vodevrel tu krabici, kdyz ji tu pohadku cet..
odpovědět 
   Re: to je dneska zase schiza na lezci19:58:59 10.10.2008
slo o klasickou kocku, Schrodingerova by se radeji zastrelila driv sama
odpovědět 

 bullshit15:53:27 10.10.2008
byt cenzorem, tak to smazu
aTomodpovědět 

 dalsi pohadka21:19:08 10.10.2008


Vážení kolegové,
okolo Skalních oblastí ČR se strhnul pěkný povyk.

V poslední době jsem se s Čepelkovou a Jandíkem v řadě věcí velmi
neshodl a oni se, v reakci na to, s největší pravděpodobností rozhodli
sebrat z SO dabatázi, vlastní SO od ČHS odpojit a nechat si udělat něco
podobného, pod jejich kontrolou a nejspíše i v jejich firmách. Počkali
až budu delší čas mimo republiku a pokusili se zkopírovat obsah databází
SO. Udělali to tak nešťastně, že nám shodili 2 tabulky s údržbou skal.
Proti tomuto zákeřnému činu (vzpomeňte na Čepelkovou na Škrovádě a styl
jejího odmítnutí Vámi připraveného Statutu) jsem se, jakožto člověk,
který SO drží den co den nad vodou, rázně ohradil.

A paní Čepelková s Jandíkem, místo aby stáhli ocasy a snažili se z toho
nějak vybruslit, tak se celou věc dále vyhrocují a připomíná mi to, když
zloděj na útěku volá "chyťte zloděje".

Osobně mi není zcela jasné, co tím sledují. Aby vyvinuli něco podobného,
na to nemají potenciál a ani lidi, kteří jim to budou denně plnit, snad
jedině "své" (tj. svazové) peníze, které Jandíkovi, jak se zdá,
neodolatelně voní. Ale tento mail vám posílám proto, abych vás všechny
ujistil, že v žádném případě nemáme v úmyslu SO rušit nebo zastavovat
nebo ho prodat někomu jinému. Jsme na ČHS zcela nazávislí, s lidmi okolo
SO jsem se vždy (!) dohodl, tak jen snad zminí logo ČHS, ale to nikomu
vadit nebude.

Sledujte diskusi na lezci.cz, počkám 2-3 dny a pak k celé věci vydám
stanovisko, kde celou kauzu zevrubně popíši a nastíním co a jak dál.

Zdravím všechny, nenechte se otrávit nebo přímo nasrat (stačí, že jsem
nasrán já sám) ...

zdenek strnad

odpovědět 
 Fenomén anonymů21:35:25 10.10.2008
Jakže jsem to psal?

Tuším, že něco v ducu … zveřejňují jen to co se jím hodí a když se jim to hodí … a ani se nejsou schopni podepsat. Proč asi? Co by se asi stalo, kdyby bylo zřejmé kdo ten či onen příspěvek odeslal?

Myslím, pánové administrátoři, že by nebylo od věci, kdyby jste pod nepodepsané příspěvky doplnili IT adresu PC z kterého byl příspěvek poslán.
Jiří Babačaodpovědět 
  Re: Fenomén anonymů23:24:06 10.10.2008
Mily Babaco, to uz je podruhe, takze to nemuze byt preklep. Je to IP adresa, nikoliv IT adresa, ty IQ profesionale. U me si vypln ... moment ... 89.176.124.102

A hlavne pis dal. Neprestavej. :))
jx voidodpovědět 
   Re: Fenomén anonymů23:36:11 10.10.2008
Dík za opravu a povzbuzení (;-).
Jiří Babačaodpovědět 
   Re: Fenomén anonymů14:33:13 12.10.2008
Navic dneska koukam, ze s touto adresou se k SO nepripojim (HTTP 403.6 zakazana IP adresa). :)) To jste mi to ale kluci nandali. Jesteze s jinou adresou to funguje, jinak bych asi ani dneska neusnul.
jx voidodpovědět 
    Re: Fenomén anonymů19:24:05 12.10.2008
Není tohle už trochu směšný? Zakázat IP někomu, kdo ve slušnosti diskutuje na Lezci, ale má jinej názor? Zvlášť když ty SO mají být k užitku všem, že...
Zuzanaodpovědět 
     Re: Fenomén anonymů21:23:06 12.10.2008
Smesny to je, ale slusi se priznat, ze jsem vcera take "vykradl" SO. Jen tak zkusmo. Takze ten zakaz castecne chapu, ale doufam, ze nebude platit vecne, protoze tuhle IP adresu mam od poskytovatele pouze docasne a mohlo by se stat, ze by tak v budoucnu byl postizen nekdo jiny.
jx zeroodpovědět 
      Zakázané IP adresy23:18:45 12.10.2008
Nepochybuji o tom, že to je do doby, dokud tomu bude vládnout skřehotavé ptactvo. Můj poskytovatel má rovněž stejným způsobem zakázaný přístup - jedná se o několik desítek počítačů pěkně najednou. To je ta "veřejnoprávní databáze pro všechny horolezce" v praxi. Pro všechny, kteří se neznelíbí ptákovi a jeho troubům hlásným.
Petr Jandíkodpovědět 
       Re: Zakázané IP adresy09:01:04 13.10.2008
Já mám ještě přístup povolený,takže uvidíme,jak to dopadne;)
 Ollyodpovědět 
  Re: Fenomén anonymů09:14:08 11.10.2008
Jednak IT a IP jsou sice poměrně podobné zkratky,ale není to totéž,druhak,rád bych Ti poskytl co nejpřesnější informace,ale třeba stačí rada:Pod mými příspěvky je podpis a vedle něj taková ikonka (to jako obrázek),co vypadá,jako maličká tabulka.Na tuhle ikonku,když klikneš (najedeš kursorem a zmáčkneš levé tlačítko myši),zobrazí se Ti o mně relativně dost informací.Jsem ochoten přidat i číslo bot;)A ještě se vrátím k samotnému problému:Podle mého skromného mínění Petr Jandík neudělal nic špatného,natož trestného,offline stahovače používám dost často a dokonce oficiálně:v práci.Howgh,už mě to vážně nebaví..
 Ollyodpovědět 
  Re: Fenomén anonymů09:30:02 15.10.2008
Jirko, jeden šťouravý anonymní v tom prvním (tvém) článku mám taky (jak mívám podpis ve zvyku, tak sem při vyplňování kolonek - asi vlivem nasranosti, nějak tuhle přehlíd :-) A pak mi přišlo, že už je to buřt, stejně to bude na Petra :-)
A bylo ?-)))

Také zakážete přístup všem mým poskytovatelům služeb?
Tomáš F.odpovědět 
   Re: Fenomén anonymů09:33:54 15.10.2008
btw: ten výše uvedený dopísek mi také někdo pro zasmání přeposlal. Z toho soudím, že jej má kdekdo. A kdekdo jej sem mohl hodit (já to nebyl, byť jsem o tom uvažoval - ale já bych si asi neodpustil jej komentovat, a komentář podepsat).
Tomáš F.odpovědět 
 Re: dalsi pohadka23:19:19 10.10.2008
Co to prosím technicky znamená "shodit 2 tabulky s údržbou skal"?
Filipodpovědět 
  Re: dalsi pohadka13:50:24 13.10.2008
No to bych taky rad vedel. Jestli Petr dokazal poskodit databazovou tabulku off-line stahovadlem, tak je jednoznacne chyba na strane serverove aplikace a je smesne, jak se p.Strnad snazi shazovat vinu na Petra a to takovym spinavym zpusobem. A kritizovat to, nebo dokonce oznacovat za trestny cin, ze si nekdo stahne stranky SO, to se mu muze podarit vsugerovat snad jen u trosku zaostalych jedincu, ale u stredne pocitacove vzdelaneho cloveka je tato snaha opravdu smesna ...
Martinodpovědět 
 Re: dalsi pohadka01:00:26 15.10.2008
Pokud Ti někdo shodil dvě tabulky použitím offline browseru, tak jsi neumětel první kategorie. Kromě toho, autorská práva k datům má ten, kdo je pořídil nebo kdo dal pokyn k jejich pořízení (poku d je někdo takový.) Zmiz někam do druháku (a to jsem ještě hodnej) na IT školu a neotravuj tu plácáním nesmyslů.
P.S. Čepelková, Jandík a jiní jsou mi zcela na háku. Neznám je. Jen nějak špatně snáším, když někdo plácá kraviny a využívá toho, že pro řadu lidí jsou počítače čáry a kouzla a tudíž nejsou s to rozeznat, kdy někdo blábolí.
Doktorodpovědět 
  Re: dalsi pohadka10:32:15 16.10.2008
blábolí, jasně že blábolí. co už mu zbývá :-)
odpovědět 
 Re: dalsi pohadka10:30:40 16.10.2008
Zdeněček Strnadů (citace) "Proti tomuto zákeřnému činu (vzpomeňte na Čepelkovou na Škrovádě a styl jejího odmítnutí Vámi připraveného Statutu) jsem se... rázně ohradil."

Tleskám ;-)
Rázný chlapy potřebujem :-)))

Leodpovědět 
 Re: dalsi pohadka11:36:24 16.10.2008
Já jsem z toho fakt veverka. Předpokládám, mluví se o tom, že byla je nějaká smlouva, je tu nějaká organizace zastupovaná VV a firma.
Firma se rázně ohradí proti tomu, aby zadavatel stahoval data, která měla firma ukládat tak, aby byla přístupná všem (nejen zadavateli).
Domnívá se, že pokud vytvořila systém, který spadne po použití naprosto běžného přístupu na stahování, tak zástupci zadavatele mají "stáhnout ocas" a omlouvat se.
Ufff, divnej svět, vážně.
Dagodpovědět 

 Bude konec světa21:31:30 10.10.2008
Kdyby ste se nezabejvali malichernostma a rači se podívali, kdy bude konec světa: http://photos-g.ak.facebook.com/photos-ak-sf2p/ v353/5/94/1451993592/n1451993592_68270_9811.jpg
(smazat mezeru).
Yuyiodpovědět 
 Re: Bude konec světa21:45:07 10.10.2008
Týýýýý woe! Já na chvíli zmizim do háku a tady je zatím konec světa!
Babačo, Pletane! Udělejte s tim něco! :-)
Dagodpovědět 
  Re: Bude konec světa21:51:59 10.10.2008
aby ses nedivil, milý puši. koukej balit kápézetku a syslit zásoby. na zimu se budou hodit.
Yuyi odpovědět 
   Re: Bude konec světa21:57:22 10.10.2008
Já už přežil tolik diskusí na Lezci, že mi konec světa nemůže ohrozit.
S kápézetkou chodím i na záchod, tatranku na zlý časy mám zašitou pod kůží na zádech.
Dagodpovědět 
    Re: Bude konec světa22:03:54 10.10.2008
Neboj, už na tom pracuji … právě mám rozepsaný článek na toto téma (;-).
Jiří Babačaodpovědět 
     Re: Bude konec světa22:06:17 10.10.2008
Předpokládám že za konec světa může Jandík.
Já ovšem myslím že magnézium! :-)
Dagodpovědět 
      Re: Bude konec světa22:19:25 10.10.2008
Někdo už by hlavně měl ukončit božského Mílu Pletánka.
Nejdřív antiochranářský panfletista,pak budhista a zrnožrout,vytloukač borháků osazených prvovýstupci a vazač smyček a teď zbožný člověk a antipotratový agitátor.Otravnej je jak hmyz,ale bohužel na něj nedělají Raid ani Biolit.Pletánku! Nezneužívej solidních masmédií k svému kázání.Nech se vysvětit na kněze a schovej si to do kostela,tam potkáš lidi sobě podobné a budou ti i naslouchat.Pokud máš aspoň trochu soudnosti,přestaneš nás otravovat a ukončíš své snahy vymejvati nám mozky.
Rodpovědět 
       Re: Bude konec světa17:57:26 12.10.2008
Rat. Chováš se ja komunistický cenzor!
Pletanodpovědět 
        Re: Bude konec světa21:39:09 13.10.2008
Svoboda projevu (jednoho cloveka) neznamena implicitne povinnost vsech ostatnich poslouchat nebo cist vse co dotycny vyvrhne. Komunisti taky okamzite oznacili jako revizionistu, revansistu, ..atd kohokoli kdo se ohradil proti jejich blabolum.
odpovědět 
        Re: Bude konec světa23:12:23 13.10.2008
Nikoliv Mílo Pletánku,nechovám se jako cenzor. Je mi u prdele co za žvásty produkuješ,ale produkuj si je na adekvátně zaměřené stránky. Pokud máš v hlavě aspoň trochu mozku,měl bys pochopit že na Lezci.cz zajímá lidi to lezení,ne agitátor Pletánek a jeho mikroreklamy na názory katolické obce.Máš štěstí že je k tobě admin milostivý(kromě Pánaboha), já už bych tě bloknul.Považuju totiž za zvěrstvo největší zasírat jeden z nejčtenějších serveru náboženskými agitkami.Obvzláště pokud existují stránky těmto tématum se věnující.Pro nás všechny ,které zajímá hlavně lezení, bude lepší když se budeš věnovat udržbě vašeho katolického licea v Jánu a na lezce se nebudeš obtěžovat.
Rodpovědět 
      Re: Bude konec světa22:20:42 10.10.2008
1)Ano, ale nebyl v tom sám.
Polehčující okolností je, že se k činu pod tlakem důkazů přiznal a nakonec spolupracoval při odhalování hlavní organizátorky. (Za příslib mírnějšího trestu.)
2)Ne, opak je pravdou.
Spasit nás už může už jenom bílá magie (;-).
jiří Babačaodpovědět 
      Re: Bude konec světa07:39:55 11.10.2008
Pomož si a bude ti pomoženo. Za veškeré problémy, které v českém(i moravském)lezení máme může klasická klika ČHS. V momentě, kdy tito vizionáři odejdou(budou odejiti), nastane v české kotlině klid a trapná nuda. Na druhou stranu nebyla by to špatná myšlenka: lézt kdy chceš, co chceš a hlavně jak chceš, že?
Mrázekodpovědět 
       Re: Bude konec světa08:03:29 11.10.2008
Ta myšlenka svobody se opírá o postulát, že všichni lidé jsou dobří a rozumní.
Dovedeš si vůbec představit, co by občas někoho napadlo udělat? A na zničení cesty, skály i oblasti stačí jeden blb.
Dagodpovědět 
        Re: Bude konec světa08:21:12 12.10.2008
Dovedu. Zničených cest znám spoustu. Dělali je lidé s klasickými manýry. Buhužel, přišli jako první a ty zkažené, krásné linie už často nejdou sanovat. O tom, že by někdo ničil cesty nebo rovnou celé oblasti s tolerantním myšlením moc nevím. každá špatná doktrýna je stejně odsouzena do propadliště dějin. Rozhlédni se trochu do světa, pokud tam vůbec jezdíš. Leze se ti tam snad zle? Moct dělat si co chceš ještě neznamená prasit.
Mrázekodpovědět 
         Re: Bude konec světa09:07:36 12.10.2008
Zapomeň na chvíli na mágo a borháky. Pokud si smím lezt jak chci, tady užívat skal jak chci, není proč protestovat proti sprejerům s barvou, vyrejvání monogramů, sochařským pokusům, nebo odvezením skály na stavbu, rozemletí na písek do betonu... vím já co dalšího. I venku platí pravidla, ať už psaná a nebo nepsaná, ale dodržovaná, minimálně platí zákony nějaké minimální ochrany před zdevastováním.
Je-li cesta zničená jejím opatláním potem nebo opatláním mg, nezajištěním a nebo důsledným oborhákováním je věc sporu, není jasné, neb obě skupiny jsou dost veliké. Tady je jedinou cestou dohoda obou stran. A případného dalšího kola sporu o tohle, zde v téhle diskusi, se nehodlám zůčastnit.
Dagodpovědět 
         ...09:20:21 12.10.2008
Jinak čím víc svobody, tím se líp dýchá, ale nese to i určité potlačení svobody těch méně zasahujících, tiších, neinvazivních.
Svoboda kouřit nese nekuřákům nesvobodu pobytu v nezakouřené světě, svoboda hrát kdekoliv hudbu nesvobodu v podobě nutnosti poslouchat nevyžádaný hluk, svoboda upozorňovat na své výrobky, (produkty) nutnost zírat na blbbordy a plakáty na každám rohu... a tak.
Vyvážení svobody a omezení svobody, která už nějak (vždy trochu) omezuje jiné je docela těžká věc. Už tím že někde lezu neumožním tomu, co by chtěl zrovna také v tom místě svobodně lézt, aby zrovna tady a teď lezl.
Dagodpovědět 
  Re: Bude konec světa15:13:00 11.10.2008
Jediný co mohu udělat je dát sem odkaz na to jak se dělají peníze

Viz film o finančním lhaní http://video.google.com/ videoplay?docid=-5235132603609670233 (české titulky)

nahraje se ti to anglicky a k tomu musíš dostáhnou ještě české titulky zde: http://911.yweb.sk/ download/titulky/Money.As.Debt.CZ.zip

bacha na mezery
Pletanodpovědět 
   Re: Bude konec světa21:34:52 13.10.2008
Jelikož blbec nikdy nepochopí,
že je blbcem skutečně,
pravdu o tom že je blbcem,
říkáš blbci zbytečně.


Tohle už je diagnóza.
Prudičodpovědět 
   Re: Bude konec světa07:58:51 14.10.2008
dejte mu uz Ban ,to uz neni mozny jak dlouho si tady nechate sr.. na hlavu .pokud uz nekde zahlednu u clanku nebo v komentarich slovo plet.... tak odchazim a myslim ze nejsem sam .
tomikodpovědět 
    Re: Bude konec světa08:00:19 14.10.2008
jo pletanku kdyz tak penize se delaji v tiskarne ju to papir ,barva , x dalsi prisad .....
tomikodpovědět 
    Re: Bude konec světa08:11:42 14.10.2008
jo pletanku kdyz tak penize se delaji v tiskarne ju to papir ,barva , x dalsi prisad .....
tomikodpovědět 
 Re: Bude konec světa23:13:46 13.10.2008
Uvědomuješ si co to znamená? Na konci světa půjdou hříšníci na věky do pekla - nic moc.
No a ti dobří katolíci půjdou do nebe a tam budou na věky spolu. Spolu! Začíná mi být jasný, při mý smůle, KOHO mi hodí na cimru za spoluobyvatele v ráji!!!
Jdu hřešit, ať chytnu peklo!
dobrej katolikodpovědět 
  Re: Bude konec světa16:17:21 14.10.2008
Koho? Papeže?
.odpovědět 
   Re: Bude konec světa22:33:36 14.10.2008
Ne.Vylízance Pletánka.Až dosprávcuje v katolické škole ve Sv.Jánu půjde otravovat do nebe.Radši všichni hřešte,protože nic horšího než Pletánek snad neexistuje.
odpovědět 
   Re: Bude konec světa09:07:08 15.10.2008
Toho Halíka. Ten tu prostou duši, Mílu Platanovic, nejspíš tahle naočkoval.
odpovědět 

 Smutné... a asi příznačné09:53:06 15.10.2008
Je pozoruhodné, že zcela bez zájmu "veřejnosti" (protože zcela perfektně zvládnuté - organizačně i obsahově) proběhly - pořádány tímtéž démonizovaným horosvazem, dvě významné mezinárodní akce (zasedání komise UIAA, a lékařská konference).
A tady jsou tři články hádky o to, zda je VK součástí svazu, a zda je člen voleného vrcholného orgánu téhož horosvazu zločinec, když si dovolí okopírovat data o kterých se všichni shodují, že patří "horolezecké veřejnosti".
Někde tady je, myslím, nutné hledat příčinu toho, proč mnozí z nás radši dělají něco užitečného a svazovým půtkám se důsledně vyhýbají, ba dokonce na celý svaz zvysoka pečou. Prostě nás ty vaše malicherné zájmíčky a bitvičky o ně se..u.

Mimochodem, jsem potěšen, že už pár dnů onen "oficiální systém ČHS" zase normálně běhá a snad i slouží svému účelu.
Tomáš F.odpovědět 
 Re: Smutné... a asi příznačné10:23:12 15.10.2008
Nic nového. Hodnotu člověka určuje kvalita PR. Už od nepaměti, historie lidstva je toho plná.

Doufám že i ona h[iy]st[oe]rie se urovná. Od začátku to bylo zamotané. Člen VV ČHS ukradl data z webu ČHS :-), standardním způsobem kopírování zničil databázi na několik dní. K tomu dvě firmy podobého jména, z nichž jedna, zabývající se tvorbou webových aplikací má nefunkční vlastní domovskou stránku.
Indície napovídající o spiknutí možná mezinárodního formátu. Ta spinkutí... docelo by to bylo věrohodné, kdyby se jednalo o souboj zbrojařských koncernů, naftových magnátů, světovou politiku, nebo kontrolu nad obchodem s drogami a bílým masem. U o.s. jako zahrádkáři, skauti... tedy organizací stále ještě počtem členů, vlivem řádově přesahující ČHS už je to poněkud nevěrohodné. U pidispolku ČHS se mi to fakt nezdá. Snad jedině že lidé jsou největšího nasazení schopní jen pro velké peníze a pro ideály. No... stejně.
Dagodpovědět 
 Zase špatně!10:36:14 15.10.2008
Proběhly? No a co? Věděla o tom odborná veřejnost? Věděli o tom spřátelené obory (turisti, padáčkáři, skauti, woodcraft...)? Byly někde upoutávky? Kdy a kde proběhly tiskové konference? Poskytovaly české i světové horolezecké hvězdy rozhovory jako na běžícím pásu? Jsou na webu ČHS podrobné výsledky jednání? Nic takového jsem nezaznamenal!!! Takže jako obvykle to bylo pro dobré jméno ČHS k ničemu.
Kuba Turekodpovědět 
  Výsledky "kvalitní" práce redaktora ČHS19:46:50 15.10.2008
Řadový člen ČHS by si řek, že právě toto mělo být hlavním posláním nově zřízené funkce redaktora z navýšených členských příspěvků ČHS, ale zjevně byly tato funkce zřízená ze zcela jiných důvodů (;-(.

Z původně proklamovaných důvodů totiž doposud nesplnil ani zbla!
Jiří Babačaodpovědět 
   Re: Výsledky "kvalitní" práce redaktora ČHS10:19:30 16.10.2008
tomu taky nerozumím.
ČHS snad konečně platí zaměstnance na PR?
Lenuodpovědět 
 Re: Smutné... a asi příznačné13:16:50 15.10.2008
Trochu mi Tome to připomíní "soudruzi, potřebujeme klid na práci". To jsem zažil několikrát, udělá se nějaká kulišárna, a její uznání se zdůvodní tím, že rozruch (= řešení) není žádoucí.
Tak aby bylo jasno - nic není tak důležité, jako vyjasnění vlastnických práv. Může to být smírnou cestou (lepší), ale taky konfrontační cestou (horší varianta). Ale i ta horší varianta je lepší, než nejasnost a pštrosí strkání hlavy do písku.
Je to databáze ČHS, potřebuje ji ČHS a to musí být jasně dané. Je naprosto správné, že se to bude řešit, dobrý hospodář záležitosti ohledně vlastnictví řeší.

Ostatní akce ČHS probíhají/proběhly, je to fajn, jsou zajímavé, ale souběžně je potřeba vědět, že spolku hrozí ztráta hodnoty.
Je potřeba se starat a nepouštět to ze zřetele.
TomasKodpovědět 
  Re: Smutné... a asi příznačné14:11:32 15.10.2008
Nevím o čem plácáš Tome, ale já mám písemné stanovisko ZS ze dne 23.9., které adresoval celému VV a v kopii mně, kde jasně něco deklaroval a od té doby postoj nezměnil, takže mi asi opravdu nezbude, abych se oficiálně k danému problému a nejen k němu vyjádřil, byť jsem dosud zachovával státnický nadhled. A stačí mi přečíst si Montanu č.4, abych viděl, kdo lidi mystifikuje.
Vlkodpovědět 
   Re: Smutné... a asi příznačné16:35:54 15.10.2008
Nějaký vobjasnění Vlku můžeš hodit do placu. Fakt by nás bavilo :D
A je CVK v ČHS, nebo se jen jeden bývalý člen vv fakt zmagořil úplně?
Lenuodpovědět 
   Re: Smutné... a asi příznačné18:47:19 15.10.2008
Co to tady zase plácáš? Máš nějaké stanovisko ZS z nějakého datumu (vůbec netuším co to je ZS a jak je datum významné) a vypouštíš tady bubliny. Bohužel je to v intencích současného a minulého vedení ČHS, ačkoliv se sám do něj asi úplně nepočítáš. Proč nemůžeš uveřejnit jeho úplné znění a případně ho nějak okomentovat podle svého přesvědčení, abychom věděli co a jak? Jenom tady narážíš na nějaké údajné lži, nevím koho a nevím jaké. A to si myslím, že jsem jakžtakž o věci informován. Co pak si má myslet řadový člen ČHS? Že jsou všichni funkcionáři hlupáci, zkorumpovanci, tajnůstkáři, nesnášenlivci...? Proč nemůžeš jednoduše říci, o co jde? O čem se jedná, k čemu se dopělo a jaký to bude na nás horolezce mít dopad?
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Smutné... a asi příznačné10:21:10 16.10.2008
Nojo, vobjasnění do placu!
Konec kydům! Fakta!
Lenuodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Alkazar
Nad Štolou, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (153181)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Senza Nome 6a Cadarese
Aurin 5c Pale Basse
Eschenbacher Pfeiler 7 Frankenjura
Tunnel Of Love 7+ Frankenjura
Das Süße Leben 6+ Frankenjura
Nově komentované:
Ten Ten Konglomera´da L2 9 Geyikbayiri
Direttissima - Matterhorn 7 Srbsko
Via Donatella 7- Frankenjura
Weiße Wand 7- Frankenjura
Ca Tend A Gauche 7C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Tréner Brno a okolí | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy |

 Nové komentáře:
Hmm | Zná je někdo | Záchranná akce | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Klasika | CHS | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Je mi spatne velebnosti | Ostuda | Re: Klasika |

 Kde to vře:
2 Češi a Pákistánec z Rakapoši už jsou zachránění a v bezpečí (62)
Vyjádření ČHS k pojistné události - záchranné akci na Rakaposhi (49)
Jak jsem lezl spáru, kterou jsem viděl na Youtube (40)
Adam Ondra se oženil (32)
Odstraněná skála v Broumovských stěnách (20)
2 čeští horolezci a Pákistánec uvízli při sestupu z Rakapoši (18)
Tisk: Pákistán zadržuje české horolezce, dokud nezaplatí pokutu (13)
Nejdelší můj výstup (12)
Alex Megos souhlasí, že jeho Bibliographie je pouze 9b+ a ne 9c (9)
Akademické mistrovství ČR v boulderingu (3)

 Nově v inzerci:
Permanentka | Brigády/Práce | Brigády/Práce | La Sportiva Trango Cube GTX | Skwama 39, damske | PÉŘOVÁ BUNDA S KAPUCÍ TREK 100 TMAVĚ MODRÁ FORCLAZ | La Sportiva Katana vel. 40 | Statická a dynamická lana | Lezečky Ocůn pearl vel. 41,5 | Molitan 25cm |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 161 
 Jen na písku  
 60 
 Ne 
 119 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.