LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019

Závody
MS v lezení (16.09)
Boulder challenge (22.09)
MMČR v boulderingu (24.09)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12950
2.Trojan 12425
3.Vopat 11437
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Stráník 10975
3.Novák 10950
Hory:
1.Skopec 7606
2.Bloudek 7201
3.Mrklovský 7051

Výsledky
SP Kranj (03.09)
Rock Master (27.08)
ČP boulder Fesťák (27.08)

Deníčky
5171 lezců
924545 cest
Nové přelezy:
Obladi Obl 9+
Menší Post 9
Jan Kareš 9/9+
Letzte Aus 10-
Ballermann 10
Slepá Ulič 10-
Mamon 9-
Těžká Kart XIa
Bellcanto Xa
Nanuk 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové kurzy instruktorů ČHS

ČHS bude v letošním roce organizovat školení instruktorů sportovního lezení, skalního lezení a horolezectví.

Na web ČHS dnes přibylo několik základních informací ke školení instruktorů ČHS. V roce 2007 bude ČHS školit instruktory sportovního lezení (SCI), skalního lezení (RCI) a horolezectví (HAL).

Působnost instruktorů

Instruktor sportovního lezení (SCI) – Držitel tohoto průkazu je vzdělán a přezkoušen podle vzdělávacího standartu instruktora sportovního lezení ČHS. Je oprávněn učit a přezkušovat znalosti a dovednosti v rozsahu odpomocím kvalifikaci instruktor sportovního lezení. Instruktor sportovního lezení je oprávněn vést výuku v oblasti umělých lezeckých stěn a fixně zajištěných, sportovních oblastech nepřesahujících jednu lanovou délku. Pro výuku není oprávněn užívat doplňující vlastní jištění za použití vklíněnců, smyček, frendů a skob.

Instruktor skalního lezení (RCI) – Držitel tohoto průkazu je vzdělán a přezkoušen podle standardů UIAA. Je oprávněn učit a přezkušovat horolezecké znalosti a dovednosti v rozsahu odpovídající kvalifikaci instruktor skalního lezení. Instruktor skalního lezení je oprávněn vést výuku a výstupy v oblasti umělé lezecké stěny, sportovních skalních oblastech, tradičních skalních oblastech a více délkových skalních výstupech letního horského neledovcového charakteru.

Instruktor horolezectví (HAL) – Držitel tohoto průkazu je vzdělán a přezkoušen podle standardů UIAA. Je oprávněn učit a přezkušovat horolezecké znalosti a dovednosti v rozsahu odpovídající kvalifikaci instruktor horolezectví. Instruktor horolezectví je oprávněn vést výuku a výstupy v oblasti umělé lezecké stěny, sportovních skalních oblastech, tradičních skalních oblastech a více délkových horských výstupech letního i zimního charakteru včetně skialpinistických túr.

Absolvování kurzu instruktorů ČHS opravňuje k vedení kurzů pro členy ČHS, práci v oddílech a zájmových kroužcích, která není vykonávána za mzdu. Na základě získání instruktorského průkazu ČHS není možné provádět komerční činnost, instruktor může pobírat pouze úhradu osobních nákladů spojených s výukou.

Bližší informace, propozice k úvodním kurzům a přihlášky naleznete na stránkách svazu.

Hotazy směřující na vzdělávání instruktorů ČHS zasílejte na e-mail: instruktori@horosvaz.cz Za MK ČHS Radek
Ledovcový kurz HAL 2006, Chamonix


Ledovcový kurz HAL 2006, Chamonix


Závěrečný kurz skalního lezení RCI a HAL 2006, Totes Gebirge


Závěrečný kurz skalního lezení RCI a HAL 2006, Totes Gebirge


Závěrečný zimní kurz HAL 2006, Rudolfshuette


Závěrečný zimní kurz HAL 2006, Rudolfshuette


Závěrečný zimní kurz HAL 2006, Rudolfshuette

zoban   [úpravy] 14:35 28.03.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nu dobra...01:03:13 29.03.2007
Nu dobra, a jak to bude s vykonavanim techto veci "za ucelem zisku"? Otazka druha je, jake pole pusobnosti tento prukaz ma (mam na mysli, zda tyto prukazy znaji i nasi Evropsti sousede)...? Diky za odpovedi
sHerpaodpovědět 
 Re: Nu dobra...08:33:07 29.03.2007
Pokud chces fungovat komercne na uzemi CR musis mit alespon kurz s Akreditaci MSMT. Pokud chces fungovat komercne v zahranici pak je nejvhodnejsi alternativou horsky vudce UIAGM (www.horskyvudce.com)
Radek
zobanodpovědět 
  Re: Nu dobra...10:29:28 29.03.2007
a má tento kurz alespoň akreditaci MSMT?
Honzaodpovědět 
   Re: Nu dobra...20:29:17 01.04.2007
Ano kurz CAHV ma akreditace MSMT pro pusobeni na uzemi CR a UIAGM pro zahranici.
Radek
zobanodpovědět 

 cena10:43:05 29.03.2007
V rozpisu CHS je uvedena cena kurzu SCI 3 x 1000 Kc, ale v záhlaví 8000 Kc. Co tedy platí?
Navíc - příp. 8000 pro vedení žáčků se mi zdá až příliš. On totiž nemá každý průměr. plat ve státě a mladých zájemců přibývá, sponzorů naopak ubývá.....
Honza Iodpovědět 
 Re: cena11:07:10 29.03.2007
On totiž Zoban si udělal monopolní horoškolu přes Čhs!
honza 2odpovědět 
  Re: cena12:55:08 29.03.2007
Vážený "Honzo(1,2)" Ono je to tak, že instruktoři jsou placeni z prostředků ČHS, to je těch, o kterých byla taková diskuse, když se má trocu připlatit. Frekventanti platí vlastní náklady. ČHS není školící organizace pro podnikatele v oboru horolezectví a doufám ani nebude. Na Zobaná řada lidí nadává, především ti, kteří nejsou ochotni pro věci společné nic udělat. Prosím Tě zveřejni co jsi pro české horolezectví udělal, ať Tě nemusíme zařadit do této kategorie.
Ťéšaodpovědět 
   Re: cena14:03:34 29.03.2007
Muzu se jen zepta, protoze nevim jak to je a rad bych v tom mel jasno. Kdyz instruktori mohou skolit v ramci CHS pouze za naklady je to takto i o uroven vyse? Ze lide skolici instruktory maji take proplaceny pouze naklady? Uz se me na to ptalo par lidi a ja na to nedokazal odpovedet. Moc dekuju.
Tom Vidlakodpovědět 
    Re: cena14:39:11 29.03.2007
Ač to není otázka na mě....tak Instruktoři školící instruktory neškolí za náklady, ale za tak zvané kurzovné, které je snad nižší než běžná komerční cena a mělo by být hrazeno z rozpočtu metodické komise u ČHS včetně nákladů instruktorů jako je ubytování atd..( většina z nich má samozřejmě odpovídájící oprávnění pro komerci). To neznamená, že se nemůžete někde jinde vyškolit za podobné či stejné peníze včetně akreditace MŠMT, která je potřebná i pro získání živ. oprávnění. Jinak k cenám: Netuším jak jsou ceny kalkulovány, zda jako prosté náklady za ubytování atd....každopádně by neměla cena dle usnesení VH z roku tuším 04 obsahovat kurzovné a náklady školytelů.....ale měla by být jen a pouze nákladová ( což se mi letmým pohledem zdaleka nezdá ).
Jinak je zřejmé, že školení zaměřené didagticky a jinak na výchovu nováčků atd....v lepší kvalitě než u ČHS těžko seženeš.....ale samozřejmě záleží na tom, pro co to potřebuješ, jakou úroveň a právní zázemí ( akreditace MŠ, kul. razítka - dle § 101 až 108 Zákona č. 65/1965 Sb.( Zákoník práce ) ve znění pozdějších předpisů ; Nařízení vlády č. 362/2005 Sb. ....)
Radim Bzuraodpovědět 
     Re: cena15:46:54 29.03.2007
Letmym pohledem ceny za RCI a HAL odpovidaji nakladum, ktere jsme odhadovali v nasem oddile. Cena SCI bude mozna preklep.

Kluci od nas si instruktorak pochvalovali, Zoban a spol. to delaji dobre. Nevim, proc a jak by to meli delat dobre a jeste k tomu zadarmo (za naklady).
Radek J.odpovědět 
      Re: cena15:52:43 29.03.2007
Jo to ze to delaji dobre o tom neni pochyb. To se musi uznat a patri jim za to vsem urcite podekovani, protoze to chce hodne sebevzdelavani a casu.
Tom Vidlakodpovědět 
       Re: cena10:43:43 30.03.2007
Rozhodně to dělají dobře. Na funguje taková ta jednoduchá zpětná vazba. Instruktoři z našeho HO, kteří se nechali doškolit, si pochvalovali, že jim to opravdu něco dalo.

A k těm penězům. Je jasné, že to lektoři nemají dělat zadara. To by je asi brzy přešla chuť.
Myslím, že to o čem tady Radim píše, je, že podle jakého usnesení jakési VH v minulosti, mají frakventanti platit pouze náklady, a zbytek má jít přímo z rozpočtu komise. Ony ty náklady pro samotného frekventanta (vzhledem k tomu, že jsou vlastně pro dotyčného instruktora nevratné) jsou už tak dost vysoké, a malé oddíly se na jejich pokrytí nemají moc možnost podílet.
Tomáš F.odpovědět 
        Re: cena13:46:52 30.03.2007
Vidím tu příliš velký nesoulad mezi tím, že školitel budoucích instruktorů může dostat zaplaceno, kdežto školitel budoucích horolezců si odměny vzíti nesmí. Práce je to v podstatě shodná, tak proč ?
Petrodpovědět 
         Re: cena21:45:23 30.03.2007
Samozřejmě že si o peníze říci můžeš, pokud si sám, či tvůj oddíl má-li právní subjektivitu zajisttí vše potřebné dle živnostenského zákona a dalších předpisů.
Radim Bzuraodpovědět 
          Re: cena22:33:08 01.04.2007
Absolvoval jsem loňské školení RCI. Udělal jsem si sám trošku propočty, a ceny opravdu odpovídaly nákladům na ubytování a stravu a nakopírované materiály. A myslím, že místa konání, tedy dvakrát Blatiny a jednou Totes Gebirge, byla vybrána dobře a měla své opodstatnění. A rozhodně se do ceny už nemohlo vejít hafo spotřebovaného materiálu (hlavně při zdravotnické části) ani žádná odměna pro lektory. To, že lektoři dostávájí lektorné od ČHS je podle mě absolutně v pořádku. Za sebe říkám, že bych ani nechtěl, aby mě to učili nějací amatéři, kteří to dělají zadarmo. Ti bývají totiž zřídka dobrými profesionály, metodiky a hlavně většinou neumí učit. A to kluci umí všichni.
Pokud jde o to, zda i osobní náklady mají budoucím instruktorům platit oddíly, můj názor je takový, že i když si to zaplatí sám budoucí instruktor, pořád je to nejlevnější a nejkvalitnější vzdělání, které může v našem oboru získat. A pokud jde o oddíl, tak když dáš vstupní příplatek 400,- za každého nováčka, při deseti nováčcích za rok to máš za dva, až tři roky zpátky. Já si to platil sice z většiny sám, a rád, ale mám pocit, že tohle je snadno zaveditelný a fungující systém. Vždyť i ti nováčci platí jen za vstupní vzdělání, a dělají to kvůli sobě, aby se nezabili, a pořád je to vyjde výrazně levněji, nežli v nějaké horoškole.
A horoškoly momentálně profitují velmi dobře, takže je vidět, že lidé jsou to rozhodně ochotni platit. Sakra vždyť 400 je v porovnání ceny sedáku, lezeček, karabin, atd jen pakatel!?!
Sem se nějak rozkecal, ale přijde mi prostě, že je to od ČHS více, než kulantní nabídka. Hore zdar. Gejza
Gejzaodpovědět 
     Re: cena08:45:36 30.03.2007
Asi jsem se nepřesně vyjádřil - nákladová cena na ubytování atd...by měla být pro koncového klienta - budoucího instruktora vceně za kurz. Náklady školitelů a jejich odměna z rozpočtu Metodické komise. Zda to tak je nepoznám....
Radim Bzuraodpovědět 
      Re: cena11:08:26 30.03.2007
Tak to je. Cisla uvedena v tabulce na horosvazu jako "naklady" jsou penize, ktere frekventant vyda za ubytovani, jidlo, dopravu atd. Primo instruktory neplati, ty zacvaka MK CHS.
Radek J.odpovědět 
     Re: cena20:35:48 01.04.2007
Lektori skolici instruktory jsou dnes z vetsiny profesionalove, kteri svazu za tuto svoji praci fakturuji. Nekteri z lektoru CHS jsou soucasne take instruktory a za uhradu nakladu a nekteri i bez ni vykonavaji skolici praci ve svych materskych oddilech.
Frekventanti kurzu si hradi sve ubytovani, stravu, cestovne a pripadne metodicke materialy dodane ke skoleni v tistene forme.
Lektori pobiraji plat 2.000 Kc vcetne DPH a dane z prijmu, socialniho a zdravotniho pojisteni, ktere si jako OSVC plati. Cestovne je hrazeno dle odpovdajiciho tarifu CHS, ubytovani a strava je ve shodnem rozsahu s frekventanty.
U kurzu pro cleny jsou naklady cle tohoto klice rozpocitany na frekventanty, u kurzu pro instruktory CHS hradi mzdu a spojene naklady lektoru CHS.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: cena20:31:08 01.04.2007
Cena je pri vsech kurzech v CR do 5.000,- kc (predpoklad je 3.000,-) 8.000 bylo kalkulovano ze bude platnost i na vicedelkove lezeni na fixnim jisteni, pak by zaverecny kurz musel byt v Arcu, nebo nekde v Rakousku a cena by byla vyssi.
Radek
zobanodpovědět 

 predposledna foto15:14:25 29.03.2007
hmm, je to metodicky OK mat hentak cepin na ruksaku pri zjazde na lyziach v hentakom sklone? sak nechcel by som to vidiet, keby padne a parkrat sa pokotula, sak ho to musi prepichnut ... ?
petoodpovědět 
 Re: predposledna foto15:49:15 29.03.2007
No nevim jak si poznal hentaky sklon kdyz to nevidis z boku ale z cela, protoze to muze byt hentaka loooka a nebo hentake prudke. ALe v takovem sklonu bych radsi hentak nepadal, bo hentak sa kutalat dolu neni nic prijemnyho :-)
TomVidlakodpovědět 
 Re: predposledna foto16:47:31 29.03.2007
Příteli ze SR, už minimálně podle držení těla vypadá tento jezdec lyžařský jako značně zkušený a to jak má ten cepín zapakovanej v batohu teda alespoň my z ČR na tý fotce nepoznáme. A taky třeba říct, že podle fotky to je vcelku mírný svah. Z té fotky je vidět pouhopouze to, že je pěkné. Proč vlastně rejpeš do takových hovadin???
Karbyodpovědět 
  Re: predposledna foto17:53:44 29.03.2007
p.s.: z drzeni tela vidis ze je profik? ako vies, ze z hentakeho uhlu si akurat nejde sadnut na zem - kontrolovany pad? :) takze tolko ty znalec drzania tela (teľa)

a ripem az teraz ;) cus bus
petoodpovědět 
   Re: predposledna foto14:03:16 30.03.2007
No, v metodice vezení cepínu na zádech při sklonu svahu X stupňů se nevyznám, jako lyžařský instruktor s 8 lety praxe si dovolím okomentovat situaci lyžaře (je to dost nefér, protože fotky, či video odhalí i to co běžně nelze postřehnout).
Podle mne jede slušně, spíš víc než slušně. Ze snímku to nevypadá podle postavení horních lyžařů na nějak extrémní svah, ale taky ne na pitomou loučku. Samotný lyžař je podle připravené levé ruky k zapíchnutí v brzké fázi ukončení oblouku, kdy těžiště je snížené (možno nazývat alternativní /smýkaný oblouk dle Příbramského, případně základní oblouk dle alpské školy).
Oblouk sám o sobě je dost smýkaný, usuzuji podle sněhu odlétávajících od lyží (ale v terénu je to těžko soudit).
K postavení lyžaře - je vidět správný příklon pánve ke svahu, širší stopa, tělo směřuje do směru jízdy, mírně do údolí, taktéž hlava. Možná (to fakt jde těžko říct) strhává pravá ruka táhnoucí hůlku po sněhu mírně rameno dozadu, podle tažení hůlky by se dalo usuzovat buď na 1,jezdce ztrácejícího rovnováhu (podle postavení o tom pochybuji) 2,na dobrého jezdce, který ví proč to dělá 3,jezdce mající tento návyk z minulosti (dost často takhle jezdí ex-raceři) . Co by šlo vytknout - nejspíš větší fixace pánve podle "ztrácení" levé lyže na pravou (nemělo by být víc než 5-10 cm), tady je podle mne levá lyže špičkou tak v půlce mezi špičkou pravé lyže a špičkou vázání - to je však běžná chyba, kdy naopak i velmi dobrý jezdec si tímto tak nějak trochu ulevuje, protože ono udržet pánev ve správném postavení není zase moc jednoduché a nenáročné. Taky by šlo vytknout, že pravé koleno nesměřuje příliš do ukončovaného oblouku a současně do něj stále směřuje levé koleno (pravděpodobně "vnitřní" koleno ani nikdy do oblouku nesměřovalo). Tzv. styl "koleno za koleno" to zdaleka není, do moderního pojetí oblouku (obě kolena směřují do oblouku a podílejí se na vedení oblouku - tedy pravé koleno by bylo pokrčené a rotované vně) to má ještě kousek.
Závěr: kdyby každý jezdil aspoň takhle :-) tak jsme lyžařská velmoc. Prostě až na "detaily" jede velmi slušně a je vidět, že zvládá lyže i svah s přehledem.
Petr H.odpovědět 
    Re: predposledna foto16:34:54 03.04.2007
Tak takýto kus teórie, hmmm..., to Ťa niekde učili ?
Inak fotka je celkom pekná, a čo sa týka cepínu, určite si ho dal tak aby ho nestratil :) m.
alibabaodpovědět 
 Re: predposledna foto17:51:49 29.03.2007
cakal som konstruktivnu debatu, ale vidim ze ja zo SR nemam sancu dostat normalnu odpoved :D Chel som iba normalnu odpoved, ale ... sak v poho

je mi jedno aky to je sklon, to je irelevantne, ale ten cepin "trci" dost dobre do boku a to hadam vidite aj vy v CR

petoodpovědět 
 Re: predposledna foto20:38:17 01.04.2007
Mohu te ujistit ze cepin mel pridelany presne tak jak to jeho batoh umoznoval a jinak se na batoh pripevnit nedal. Co se padani tyce skutecne nedoporucuju, ale vyrazet na ledovcovou turu na skialpech bez cepinu mozna nedoporucuju jeste spis :-).
Radek
zobanodpovědět 

 Instruktor I. tridy17:57:03 29.03.2007
A jak to je s doskolenim instruktoru I. tridy? Slysel jsem ze bafunari ze svazu je jen tak zrusili a nabidli jim aby se doskolili jako instruktori II. tridy coz se jim samozrejme nelibi a je to nefer podraz.....
Karel Vrbaodpovědět 
 Re: Instruktor I. tridy12:39:16 30.03.2007
A co je na tom nefér? Instruktoři se (podle celkem logického vzoru UIAA) dělí na instruktory pro skalky a instruktory pro hory.
Přijetím tohoto vzoru se zrušil přežitek převzatý ze sovětské organizace masového kolektivizovaného sportu.

A my, bývalí cvičitelé, později instruktoři pěrveho klasa, se můžeme zcela svobodně rozhodnout, zda své instruktoráky obnovíme na doškolení (které je stejné pro všechny předcházející kategorie) a to buď jako instruktoři pro skalky, pro kopce anebo se rozhodnout, že nám to za to nestojí...
Ale pořád je to naše svobodné rozhodování a nic nefér v tom nevidím :-)
S pozdravem bývalý jedničkář
Tomáš F.odpovědět 
 Re: Instruktor I. tridy13:49:30 30.03.2007
Posledni moznost na doskoleni na HAL byla tuto zimu. http://www.horosvaz.cz/index.php? cmd=page&type=60&article=439
Radek J.odpovědět 
 Re: Instruktor I. tridy20:42:36 01.04.2007
Instruktori CHs jsou dnes bud instruktori horolezectvi, nebo instruktori skalniho lezeni, nebo budou instruktori sportovniho lezeni.
Instruktori byvale prvni tridy dostali moznost doskoleni na HAL (horolezectvi), nebo RCI (skalni lezeni) coz jsou definice instruktoru od UIAA a tento vzdelavaci system jsme akreditovali v roce 2003.
Tento standart je mezinarodne platny pro vsechny instruktory UIAA a proto i CR presla z instruktoru I. a II. tridy na tuto certifikaci.
Bohuzel doskoleni jsi propasl, pro pripadne moznosti mne prosim kontaktuj telefonicky, nebo naprimo mailem instruktori@horosvaz.cz, tel.: 603810600
Radek
zobanodpovědět 
  Re: Instruktor I. tridy22:13:39 02.04.2007
Jak jsem mohl propasnout doskoleni, kdyz mi instruktorak plati do konce roku 2007!!!!
Si delate srandu ne
Karelodpovědět 
   Re: Instruktor I. tridy23:19:41 02.04.2007
Posli mi prosim jmeno, cislo instruktorskeho prukazu a kvalifikaci na instruktori@horosvaz.cz
Diky radek
zobanodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Alkazar
Nad Štolou, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (153181)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Senza Nome 6a Cadarese
Aurin 5c Pale Basse
Eschenbacher Pfeiler 7 Frankenjura
Tunnel Of Love 7+ Frankenjura
Das Süße Leben 6+ Frankenjura
Nově komentované:
Ten Ten Konglomera´da L2 9 Geyikbayiri
Direttissima - Matterhorn 7 Srbsko
Via Donatella 7- Frankenjura
Weiße Wand 7- Frankenjura
Ca Tend A Gauche 7C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Tréner Brno a okolí | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy |

 Nové komentáře:
Hmm | Zná je někdo | Záchranná akce | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Klasika | CHS | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Je mi spatne velebnosti | Ostuda | Re: Klasika |

 Kde to vře:
2 Češi a Pákistánec z Rakapoši už jsou zachránění a v bezpečí (62)
Vyjádření ČHS k pojistné události - záchranné akci na Rakaposhi (49)
Jak jsem lezl spáru, kterou jsem viděl na Youtube (40)
Adam Ondra se oženil (32)
Odstraněná skála v Broumovských stěnách (20)
2 čeští horolezci a Pákistánec uvízli při sestupu z Rakapoši (18)
Tisk: Pákistán zadržuje české horolezce, dokud nezaplatí pokutu (13)
Nejdelší můj výstup (12)
Alex Megos souhlasí, že jeho Bibliographie je pouze 9b+ a ne 9c (9)
Akademické mistrovství ČR v boulderingu (3)

 Nově v inzerci:
Permanentka | Brigády/Práce | Brigády/Práce | La Sportiva Trango Cube GTX | Skwama 39, damske | PÉŘOVÁ BUNDA S KAPUCÍ TREK 100 TMAVĚ MODRÁ FORCLAZ | La Sportiva Katana vel. 40 | Statická a dynamická lana | Lezečky Ocůn pearl vel. 41,5 | Molitan 25cm |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 161 
 Jen na písku  
 60 
 Ne 
 119 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.