LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019

Závody
MS v lezení (16.09)
Boulder challenge (22.09)
MMČR v boulderingu (24.09)

Žebříček
Cesty:
35.Šimek 10072
36.Šifra 10054
37.Jakubcova 10050
Bouldry:
35.Chovanová 9078
36.Chytil 9037
37.Karban 9000
Hory:
6.Černý 6114
7.Švihálek 5870
8.Punčochář 5206

Výsledky
SP Kranj (03.09)
Rock Master (27.08)
ČP boulder Fesťák (27.08)

Deníčky
5170 lezců
924202 cest
Nové přelezy:
Zkrat Xc
Spartacus 7b+
Bärentöter 9+
Krkavčí Po 9+/10-
Malá Postu 9+/10-
Weisswurst 7b
Cuba Libre 7b+
Moustache 8a
Spalla Che 8a
Sayonara B 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alena Čepelková bude znovu kandidovat na předsedkyni ČHS

smAlena Čepelková oznámila, že bude znovu kandidovat na předsedkyni Českého horolezeckého svazu. V prohlášení na stránkách svazu k březnové valné hromadě ČHS uvedla, že důvody k tomuto rozhodnutí sdělí ve své kandidátce.

Při své kandidatuře před dvěma lety říkala, že určitě znovu kandidovat nebude a toto své přesvědčení loni potvrzovala.
Alena Čepelková v nynějším prohlášení především vyzývá ostatní k tomu, aby kandidovali do volených funkcí. Volební valná hromada je svolána na 24. března 2007.

Více viz na webu ČHS: Volební valná hromada ČHS 2007

Loňský on-line rozhovor, v kterém Alena Čepelková vylučovala svou opětovnou kandidaturu: Předsedkyně ČHS Alena Čepelková - on-line rozhovor

Reportáž z předloňské valné hromady: Alena Čepelková zvolena předsedkyní ČHS.

Reportáž z loňské valné hromady: Valná hromada ČHS ´06.

Lezec.cz   [úpravy] 12:34 17.02.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 námět k zamyšlení18:19:52 17.02.2007
Vysoký funlcionář ČHS by měl vésti v patrnosti kde a jaký a na jaké úrovni se závod v lezení pořádá. Orientovat se ve výsledkových listinách, aby nedocházelo k tomu, že ve svých internetových stránkách a v tisku uvádí zkreslující a zavádějící údaje. Protože se domnívám, že dosažením nejlepšího výsledku na MS juniorů je pro veřejnost natolik závažná informace a to i vzhledem ke sponzorům, mám za to, že by se činnost, orientace a spolupráce s tiskem měla zlepšit natolik, aby horolezectví a další jeho disciplíny pronikly do nejširších vrstev veřejnosti - zejména mládeže a aby si i mládež uvědomila, že i v tomto sportovním odvětví může najít své vzory a příklady, tak jak je tomu i v jiných sportech.
Míra Karešodpovědět 
 Re: námět k zamyšlení18:48:11 17.02.2007
Míro Kareši, v několika větách jsi splantal dohromady sportovní lezení a horolezectví. Možná ti to uniká, ale jsou to naprosto odlišné záležitosti. A co se týká mládeže...vzory by snad mezi horolezci hledat mohla, ale jinak je propagace horolezectví morálně velmi sporná, nejedná se o sport vždy zrovna bezpečný a občas jde o kejhák. Ale prosím, pokud jsi měl na mysli propagaci gymnastiky na umělých stěnách, propagujte si to jak chcete....
Petr J.odpovědět 
  Prima námět k zamyšlení20:33:31 17.02.2007
Já s tím Karešem úplně souhlasím, taky by měla zpaměti znát, kdo vyhrál desítku na olympiádě v Montreálu a kulábr na tom turnaji v Irsku, co jsem to sledoval na Eurosportu vloni v srpnu. Nebo, že by to byly jiný sportovní disciplíny?
Pokud jsem si všimnul, tak se cosi událo loni v říjnu v Banffu a letos koncem ledna ve Franťáku. To oddělení horolezectví od gymnastiky na "sádrovejch"odlitkách by mělo proběhnout docela svižně. Bylo by to v zájmu obou skupin, byť tam někde a někdy je personální propojení těchto skupin. Ale v podstatě se jedná o dvě rozlišné sportovní disciplíny.
Proto si myslím, že diskuze, tak jak byla zatím navozena, se tématu netýká a patří k jiným příspěvkům na tomto serveru.
zdra
hli
Vladimír Vršovskýodpovědět 
   námět k zamyšlení21:42:43 17.02.2007
To jsem si zase naběhl, zapoměl jsem, že se tady také prezentují lidé, kterých se to vůbec netýká.
Míra Karešodpovědět 
    Re: námět k zamyšlení11:29:56 18.02.2007
To oddělování horolezectví a závodního lezení (dnes až na výjimky na umělých stěnách) je časový proces, který probíhá dlouhodobě a snad už se blíží k definitivnímu závěru - což bylo právě naznačeno v tom Banffu a Frankfurtu. I historie jasně ukazuje, že provozovat na vrcholné úrovni (a současně)oba tyto sporty lze jen výjimečně. Zářným příkladem je třeba kariera Stefana Glowacze, který v určité fázi svého horolezeckého života na vrcholu kariery "závodního" lezce jednorázově tuto disciplinu opustil. Podrobně to popisuje ve své knížce, kde k tomu udává konkrétní důvody (kromě těch motivačních i tu obtížnou skloubitelnost současného provozování obého). I spousta dalších současných "venkovních" lezců nevykazuje žádné aktivity v soutěžích (Hubeři,....). Ostatně i Güllich podnikl do tohoto odvětví jen jednu exkurzi, ke které se vyjádřil s dosti velkým despektem. Pochopitelně lze i jmenovat borce, kteří jsou dobří v obou těchto sportech. Ale téměř vždy je tato "univerzálnost" obětí vzhledem ke kvalitě výkonů v té "slabší" disciplíně. Konec konců i Kateřina Neumanová kdysi jezdila v létě závody na horském kole (dokonce i na OH), ale pak se soustředila na to co jí jde lépe. A nepochybuju, že na tom kole jezdí dále v rámci příparvy. Úplně stejně, jako lezci, kteří mají doma bouldrovku, nebo chodí v zimě do tělocvičny a stejně pořád čumí z okna, kdy už oschne ta přírodní skála.
Takže opravdu, osobně se mne závodní lezení na umělých stěnách netýka, to opravdu neprovozuji, to však neznamená, že se v tom alespoň bazálně neorientuji. A tvoje poznámka: "protože se domnívám, že dosažením nejlepšího výsledku na MS juniorů je pro veřejnost natolik závažná informace " svědčí spíše o tom, že význam této disciplíny a její povědomost mezi veřejností (jakou - tou obecnou, nebo sportovní, nebo jenom horolezeckou?) značně přeceňuješ. Udělej si průzkum u náhodně vybraného vzorku české populace, kdo z nich zná jméno Mrázek, Nedvěd, Jágr a kolik je schopen vyjmenovat juniorů v závodním lezení. Nebudou ani vědět co to je.
Vrať se zpátky na zem do drsné reality.

zdra
hli
odpovědět 
     Re: námět k zamyšlení11:58:32 18.02.2007
S názory se dá souhlasit, nicméně pokud vrcholný představitel svazu, mediálně prezentuje úspěchy svých členů tak jak to dělá ČHS,nedozví se nic ani ti co o to stojí.
Honzaodpovědět 
      Re: námět k zamyšlení13:04:35 18.02.2007
Díky za podporu mých názorů, já s tou druhou půlkou tvého příspěvku taky víceméně taky souhlasím. I když úplně přesně nevím, zda kritizuješ jeden náhodný úlet - omyl, nebo trvalou situaci. jedná-li se o první, pak bych se přimlouval za shovívavost, jedná-li se o druhé, pak je asi nutné najít někoho lepšího. V tom hledání (zvláště s ohledem na ten balík peněz, kterej za to je, a hlavně na tu neskutečnou prestiž mezi horolezci) přeji upřímně hodně úspěchu.
a končím, z jídelny už voní nedělní řízek
zdra
hli
odpovědět 
       Re: námět k zamyšlení10:49:54 28.02.2007
Protože jsem se psaní těch věcí zúčastnil, měl bych se zmínit o to, že část o výsledcích závodníků měla být připravena od H.L., ale to, co jsme od ní dostali, neoobsahovalo zaleka vše. Chyběly výsledky MČR na rychlost, Výsledky Hrozové, Karešové a další věci, které jsem na poslední chvíli musel dohledávat. Jestli se tu kritizuje předsedkyně, že má znát všechny výsledky švihadel, manažerka reprezentace by je měla znát tím spíš a předkládat své předsedkyni neodfláknutý a úplný materiál. Předseda je manažer, kterému musí podklady připravovat odborné komise a v tomto případě byla závodní komise spíše neodborná.
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: námět k zamyšlení15:28:25 18.02.2007
MS juniorů je pro veřejnost závažná informace? Junioři veřejnost nezajímají ani v hokeji a fotbale, natož v nějakém lezení.
stipodpovědět 
  Re: námět k zamyšlení16:06:37 18.02.2007
že by lezecká lvíčata?
Kuba Turekodpovědět 
  Re: námět k zamyšlení20:27:18 18.02.2007
Pokud se výsledky uvádějí, měly by být uvedeny pokud možno seriózně, na tom není nic špatného. Jestli výsledky nezajímají vás, nemusí to platit pro druhé a vůbec ne pro sponzory závodníků. Lezení nemusí být navždy neznámým sportem, neustále se totiž vyvýjí.
Daliborodpovědět 
   Re: námět k zamyšlení00:35:09 19.02.2007
Aby sis nedělal iluze: je to zoufale nudný sport, žádná akce, žádné přímé srovnání. Z lezení nikdy nebude známý sport. Ještě tak nějaké Himaláje v časopisech a mrtvoly v novinách... ale to je všechno, co bude i nadále vědět průměrný člověk.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: námět k zamyšlení09:41:04 19.02.2007
Turku ty jsi pokušitel!!!!Na MS juniorů bylo přes 500 zavodníku z 36 států světa.Zdá se ti to malo?A naši junioři nedopadli v tomto množství zas tak špatně.Vim , že tvoje děcka na to nemají , aby tam někdy jeli.Přiznej si to a neplakej , třeba z nich budou dobří novinaři.Třeba se nepotatěj.
Haklonodpovědět 
     Re: námět k zamyšlení12:33:49 19.02.2007
Lukostřelba je sport starý jako lidstvo samo. Na světě se mu věnují miliony lidí, je to olympijský sport. Tak a teď mi řekni alespoň jedno jméno, významného českého střelce (nebo lépe juniora) a kdy si ho naposledy viděl v televizi! Už to chápeš?
stipodpovědět 
   Re: námět k zamyšlení08:53:55 19.02.2007
Ale juniory má přece na starost D. Kadlec. Ten má prezentovat jejich výsledky, ale bohužel se tomu nevěnuje.
odpovědět 

 protikandidát11:31:14 18.02.2007
jo a měla by mít taky nějakýho proti kandidáta!???
zulubagrodpovědět 

 PR09:34:12 19.02.2007
Řekl bych, že lezení je opravdu pro širší veřejnost nudný a nezáživný sport. Snad možná rychlost by mohla na nedělní obrazovce zaujmout. Těžko posoudit zda  fakt, že jméno T. Mrázek nezná z mimolezecké veřejnosti nikdo je "zásluhou" spíše špatné prezentace výsledků ze strany ČHS, T. Mrázka či jeho sportovního manažera - má-li nějakého.
Přes nesporné úspěchy zejména na stěně se bohužel lezci neobjevují v žádných oficiálních tabulkách sportovců na předních místech. Pro ilustraci: V krajském kole ankety o nej sportovce se vícenásobná juniorská mistrině ČR objevuje za 200-stým místem za všemi divizními fotbalisty, judisty a šachysty ( Zuzka Hoffmanová s výstupy na osmy je na tom podobně ).
Lezecké výsledky zajímají především lezce a to ještě poměrně úzkou ohraničenou skupinu ( i z příspěvků na lezci je to patrné ). Takže i z hlediska reklamy či prezentace se jedná o tak úzkou skupinu, že nemůže být s vyjímkou outdoor výrobců a překupníků pro nikoho zajímavá. Zbývá ještě kategorie finančně zajištěných rodičů, mecenášů a těch co potřebují snížit daňový základ.  Rozhodně to nemůže být o nějakém profitu ze zástupů lidí ovlivněných s reklamou na tričku či tabulce výsledků. Ale i tak štědrým mecenášům díky.....tím spíše, že se jim to asi nikdy nevrátí.
Jinou skupinou jsou Himalájské expedice, které jsou vidět daleko více v televizi, časopisech, vydávají se ve velkých nákladech knihy, aktéři se obsazují na bilboardy - to je naprosto jiná skupina, která se tím může za jistých okolností i obstojně živit - pokud publikují, prezentují se atd....a nemusí to být zdaleka o super výkonech, ale spíše o dobré strategii i když se nikdy neobjeví na výhlášení o sportovce rocku.
Radim Bzuraodpovědět 
 Re: PR12:56:49 19.02.2007
Já bych řekl, že lezení na tom zase není v popularitě nakonec tak zle. Jsou sporty které jsou na tom ještě hůř. Výhodou lezení je, že existují firmy vyrábějící materiál, který prodávají nám běžným rekreačním lezcům. A není to jistě špatný kšeft. Díky nim (nám) můžou existovat lezci profesionálové, protože se firmám vyplatí takové borce sponzorovat. Cílová skupina zákazníků je dostatečně silná, aby jim to ta to stálo. Proto Tomáše Mrázka sponzoruje Ocún a Rock Pillars a ne Škoda Auto, nebo Gambrinus jako hokejisty. Buďme rádi, že máme alespoň to. Podobně na tom je třeba paragliding. I tam jsou profíci, co je platí firmy dělající křídla. Ale kdo z nás lezců ví, že jakási Petra Slívová vyhrála MS, přitom mezi padáčkáři ji zná skoro každý.
stipodpovědět 
 anketa13:41:53 19.02.2007
Radime Bzuro, opět zavádějící, v Libereckém kraji se lezci umísťují do 7 místa, dokonce
za rok 2004 to bylo 1 místo, rozhodují o umístění právě ti novináři a trenéři těch sportů, které ty jmenuješ. Už i kvůli tomu, by neměly být informace o umístění na MS, ME atd.neúplné. Místo fandění,lezcům házíte klacky pod nohy. Propagovat sport jakýkoliv jde, ale musí se chtít a nevidět jenom sám sebe.
Jana Karešováodpovědět 
  Re: anketa20:47:54 19.02.2007
Nevím co je zavádějící ....ty výsledky se dají na webu Ústeckého Kraje dohledat a o to lépe že u Vás v Libereckém kraji je to jinak a snad i lépe. Abych se přiznal, tak Vašemu příspěvku příliš nerozumím paní Jano Karešová. A samozřejmě souhlasím, že oficální výsledky by měly být přesné.

.
.
Dovolím si do tohohle příspěvku schovat ještě jeden příklad, který nesouvisí s reakcí na pí. Karešovou. Ideálně prodaným sportovcem - produktem byl z mého pohledu bezesporu akrobat Valenta. Neznámý ( v čr ) sport téměř bez členské základny, neznámý mladík, který po olympiádě již žádného podstatného výsledku na světovém poli nedosáh. Ale pro svůj sport udělal obrovskou službu. Díky exhibicím se mu daří přitáhnout lidi a média a tím prodat loga sponzorů, léta se objevoval v reklamních spotech, vyjadřoval se ke kde čemu....byl vynikajícím sportovcem a mimo to měl šarm a marketingový čuch, který jemu a jeho kolegům zajistil slušné zázemí ( Toyota ...Eurotel...KOBA ...).
.
.
Poslední příměr - Dnes jsem byl zrovna na jednání ohledně rekonstrukce letního stadionu kuli městskému druholigovému fotb. týmu v celkových nákladech 220 mil. v první fázi s návštěvností 200 až 400 lidí na zápas . Třeba se mince obrátí až Bém sleze z Everestu a bude premiérem.
Ale konkrétně za náš oddíl a podporované úspěšné jedince - peníze nejsou problém spíše chybí pracovití lidé.....
Radim Bzuraodpovědět 
   Re: anketa11:53:16 20.02.2007
Až Bém sleze s Everestu tak zaleze do svého kanclu
a bude přemýšlet jak svého výkonu využít v politice. A příměr s fotbalem a politikou moc nechápu taky. Karel.
odpovědět 
    Re: anketa09:55:08 21.02.2007
Politika: Když budou vrcholní politici chodit na závody v lezení či lízt na vysoký kopce....přitáhne to zájem médií, tím sponzorů...atd...atd...

Fotbal: To byl jen příměr kolik peněz se investuje i na nižší úrovni do jiných sportů a řekl bych že přímou úměru mězi úspěchy, velikostí členské základny atd..nenajdete. Prostě je třeba se smířit faktem, že jisté sporty jsou mediálně a pro voliče "vděčné" ( tam tečou peníze ú a jiné prostě ne ( lezení ). Neměnný stav to rozhodně nění, ale otázkou je zda skutečně někdo ( masy lidí či lezců ) chce.
Radim Bzuraodpovědět 
   Re: anketa15:32:11 20.02.2007
S Valentou máš pravdu, stačilo aby otočil jednou svých pět vrutů ve správný čas na správném místě a je za vodou :o) Jiní sportovci se pachtí celý život a takovýhle kousek se jim nepovede a můžou být mistři světa třeba třikrát po sobě.
stipodpovědět 
    Re: anketa22:25:44 20.02.2007
Přejte to Valentovi.A zkuste někdy dokázat co dokázal on.O tom to je.
P.odpovědět 
     Re: anketa15:45:51 21.02.2007
Vsak ja mu to preju, to je bez debaty.
stipodpovědět 
      Re: anketa10:12:33 25.02.2007
lidi dejte pokoj,lepší to nebude,jsme ,byli jsme a budem zajímavý jen pro pojišťováky-jak nasadit vysokou pojistku.Buďte rádi,že můžete lézt a dělat si v podstatě co chcete a nejste omezovaný stadióny apod.A Béma nechte na pokoji,až se vrátí,pobavíme se.wendy
wendyodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Wachau
 Databáze cest:
Všechny cesty (153140)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ploutvička 5A Přeckov
L'architecte Trismégiste 7A+ Fontainebleau
Architecture D'Intérieur 7A+ Fontainebleau
Architecture D'Intérieur Retou 7B Fontainebleau
Tatarák Z Delfína VIIIc Prachov
Nově komentované:
Profilneurose 7+ Frankenjura
Variant 8 Sloup
Květy Zla Superdirekt 7+ Sloup
Květy Zla Superdirekt 7+ Sloup
Variant 8 Sloup

 Nově v diskusi:
Re: Průvodce Petrohrad | Re: Dvaja mrtvi pri DWS na Malorke | Re: Průvodce Petrohrad | Re: Odstraněná skála v Broumovských stěnách | Dvaja mrtvi pri DWS na Malorke | Re: Průvodce Petrohrad | Re: Průvodce Petrohrad | Re: Průvodce Petrohrad | Re: Průvodce Petrohrad | Pálava - Martinka ztracený friend |

 Nové komentáře:
Re: to je lama jakou svět neviděl | Re: Pank je jinde | Re: Pank je jinde | Re: Já novinkář | Re: Super! | Re: radio jerevan hadr | Re: Proč? | Re: Super! | Re: permit | Re: permit |

 Kde to vře:
Nejdelší můj výstup (53)
2 Češi a Pákistánec z Rakapoši už jsou zachránění a v bezpečí (48)
Jak jsem lezl spáru, kterou jsem viděl na Youtube (40)
Adam Ondra se oženil (32)
Rock Master Arco: Adam Ondra vyhrál Boulder KO (21)
Odstraněná skála v Broumovských stěnách (20)
Alex Megos souhlasí, že jeho Bibliographie je pouze 9b+ a ne 9c (19)
2 čeští horolezci a Pákistánec uvízli při sestupu z Rakapoši (18)
Akademické mistrovství ČR v boulderingu (3)
Záchrana 2 Čechů a Pákistánce na Rakapoši zatím neúspěšná (3)

 Nově v inzerci:
Seznámení | Dynafit TLT4 | Dynafit TLC3 | CT Click Up | Práce | Hledám výškaře | Ocun Mania Jeans M | LS FUTURA | Smyčky na Suškách | Matros - zimni lezeni |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 152 
 Jen na písku  
 55 
 Ne 
 107 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.