LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019

Závody
MS v lezení (16.09)
Boulder challenge (22.09)
MMČR v boulderingu (24.09)

Žebříček
Cesty:
6.Volf 11278
7.Votoček 11247
8.Vlk 11213
Bouldry:
6.Pochman 10800
7.Skála 10725
8.Jungling 10700
Hory:
9.Šebestíková 5026
10.Ondrášek 4413
11.S 4364

Výsledky
SP Kranj (03.09)
Rock Master (27.08)
ČP boulder Fesťák (27.08)

Deníčky
5171 lezců
924575 cest
Nové přelezy:
Obladi Obl 9+
Menší Post 9
Jan Kareš 9/9+
Letzte Aus 10-
Ballermann 10
Slepá Ulič 10-
Mamon 9-
Těžká Kart XIa
Bellcanto Xa
Nanuk 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výstupy roku

ČHS

Horosvaz vyhlásil výstupy roku 2004: Ve velohorách nad 6000 m získali výstup roku Radek Jaroš, Martin Minařík, Zdeněk Hrubý a Petr Mašek za výstup 16. 10. 2004 na Šiša Pangmu 8046m, Himálaj

– J stěnou cestou Scott/Mc Intyre alpským stylem na hlavní vrchol.

V kategorii big wall ve středních velehorách  získali výstup roku P. Jonák, V.Šatava za prvovýstup „Bloody Mary“ 9-/A2 na Denbor Brakk 4850m, Pakistán.

V kategorii velehory skalní charakter  mají výstup roku D. Janák, J. Doudlebský za cestu „Na památku Jeany Couzyho“ 8b na Cimu Ovest, Dolomity, Itálie.

Ještě byly výstupy v kategorii domácí pískovce, kde byli oceněni výstupem roku v ženách: Simona Ulmonová za jediný ženský přelez cesty Skurutí běh, Labské údolí 10b RPˇ
a v mužích Tomáš Sobotka za cestu Peklo na zemi, Růžová, Labské údolí XI.b RP

V jiných kategoriích komise alpinismu výstupy roku neudělila, ale udělila řadu čestných uznání a pochval.

Více viz web www.horosvaz.cz

Na webu je také zápis ze soustředění repre družstva, dle něhož Simona Ulmonova kritizuje situaci ohledně sportovního lezení ve skalách. To dle ní v posledních 4 letech trpí na úkor závodů. "Lezci mají oprávněný dojem, že je ze strany ČHS o ně nulový zájem," stojí v zápisu.Lezec.cz   [úpravy] 10:57 07.01.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 zajimavy weby11:26:52 07.01.2005
Bambus, ty se bojis doktoru!:):)
lacoodpovědět 
 Re: zajimavy weby12:31:44 07.01.2005
Rád bych se pozeptal kde se dá dozvědět o tom kdo byl nominován ( pro srovnání ) a za jaké počiny ( vrchol, cesta, styl výstupu, datum.....
Ještě by mne zajímalo - pokud může někdo odpovědět- jak to technicky probíhá? To lidé pošlou své výstupy o kterých se domnívají že jsou konkurenceschopné na svaz, nebo čerpá komise ze serverů atd...? Nějak postrádám v tabulce výkony Tomáše Mrázka, Adama Ondry, Rosti Štefánka..... i když nejsem schopen objektivně hodnotit tyto výkony opírám se pouze o výsledky ve světových žebříčcích např na 8nu...atd... a má pocit že naši světově úspěšní horolezci jsou v oficální anketě ČHS nějak opomíjeni.
Radim Bzuraodpovědět 
  Re: zajimavy weby12:45:07 07.01.2005
pocitam ze ses jenom uklik, ponevadz ja vim velky houbno.
 Laco Šaolinodpovědět 
   Re: zajimavy weby12:48:10 07.01.2005
Jo měl to být obecný dotaz do diskuse - nikoliv reakce na tvůj příspěvek
Radim Bzuraodpovědět 
  Re: zajimavy weby13:06:14 07.01.2005
Nevím, jak je to teď, ale v dobách, kdy jsem se v trenérské radě pohyboval to bylo tak, že bylo především nutné výstupy nahlásit v nějaké upotřebitelné formě.
U lidí, u kterých se vědělo, že něco dobrého vylezi, zapůsobil jejich nebližší trenér, aby je k tomu dokopal, nebo to udělal za ně.
Nikam nenahlášené výstupy v podstatě neexistují :-).

Jsou tu jistě rezervy. Myslím si, že by na webu ČHS mel být u každého reprezentanta veřejně přístupný deníček s výstupy, a to jak pro kontrolu, tak pro srovnání veřejnosti s těmi, které naši zástupci v komisi alpinismu vybrali jako nejlepší.

Myslím, že známe lezce oba stejně dobře. Pro mnohé je papír nepřítel a přimět někoho aby své výstupy sepsal je často dost těžký úkol. Tedy byl už v dobách, kdy členství v repre bylo zároveň povolenkou k výjezdu. Dneska to už je spíš čestné označení, protože Svaz těch peněz moc na reprezentanty nemá a jezdit si může každej kam chce, pokud na to má čas a peníze.

A co se ty do toho vrtáš, když už letos v ČHS nemáš být? :-)
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: zajimavy weby13:15:59 07.01.2005
Se vrtám a vrtám...jsem zvědavej. Ten příspěvek výše nebyla výtka, ale spíš jsem nevěděl jak to je a asi se i podivil, že tam nefigurují naši lezci ze světových příček....ale tebou popsaný důvod může být správný. Stejně tak bych asi uvítal ať jsem v ČHS nebo nejsem, kdyby bylo patrné z čeho se vybíralo a třeba jaké faktory hrály roli při rozhodnutí. Ale chápu, že svět se nemůže točit podle přání pana Bzury. V ČHS sice letos nejsem ( ale kdo z nás všech má průkazku pro rok 05? ), ale žena třeba asi ještě bude...
Jinak jsi si Petře mohl všimnout, že jsem se na serveru ČHS odmlčel a k dění uvnitř se nevyjadřuji. Lezec je svobodné médium, kde asi můžu mít názor i jako nečlen ČHS. Na závěr zdůrazňuju, že neprudím, jen mě zajímají mechanismy, průhlednost, objektivita, důvody, procesy....no prostě jak to všechno funguje či nefunguje.
Radim Bzuraodpovědět 
    Re: zajimavy weby14:13:00 07.01.2005
Radime, v prudění v diskusi na ČHS ti nikdo zabránit nemůže ani když nejsi člen.
Objektivita - ta je asi quasi. Vždycky může být někde schovaný geniální lezec, o kterém se neví a který svoje výkony neprezentuje, stejně tak jako jiný, který je prezentuje ale je borec jen na papíře.
Kdysi byl ideální model takový, že by v oddíle měl být někdo, starající se o výkonnostní lezení. Ten by měl mít povědomost o tom, co frčí a poradit lezcům, co lézt, aby to bylo "in". Dále by měl mít kontakty na někoho, jako třeba krajského trenéra, nebo jak tomu budeme říkat a nejlepší výkony a jedince prásknout jemu.
Krajský výkonnostní manažer by to pak měl vyhodnocovat, stavět třeba krajské výběrové družstvo a ty nejlepší prásknout vejš komisi alpinismu, který by pak měla z čeho vybírat.

Mezitím se jistě najdou ambiciózní jedinci, kteří tohle všechno přeskočí a nabonzujou se komisi alpinismu sami a když to pěkně všechno vypíšou a namalujou, můžou uspět.

Nejsou-li naši nejlepší ve vyhodnocení, může to být a) chyba komise alpinismu, že se nedívá na 8a.nu a na Lezce, nebo b) chyba jejich, že svoje výkony nenahlásili.

Já osobně bych byl pro větší angažovanost komise alpinismu ve shánění informací od lezců a vyhodnocování otevřených zdrojů asi tak, jak to třeba u mrtvol dělá Tomáš Frank a nečekal bych až kandidát na ocenění dodá pečetí opatřený pergamen s výstupy.

Jako předseda tak velkého oddílu bys měl pro své ovečky něco dělat i v tomto směru.

Filosofická otázka pak je, jestli by taky neměl něco takového dělat Alpenverein. U nás si ale něco takového nedovedu představit :-). Pojišťovna a vyhodnocovat výstupy?

V dnešní době internetu bych viděl jako základní předpoklad pro výběr nejlepších výkonů formulář na Webu ČHS, kde by si mohli své skvělé výstupy nahlasít všichni, kdo by chtěli a komise by si to pak měla prohlídnout a vybrat, bylo-li by tam něco kvalitního.
Petr Jandíkodpovědět 
     Re: zajimavy weby14:33:55 07.01.2005
Díky za názor....v rámci oddílu to máme vyhodnocené a srovnané do tabulek ( hory, skalky, aktivita, počin roku ). Nejlepších výsledků dosahuje paradoxně dívenka 11 let....
Radim Bzuraodpovědět 
   Re: zajimavy weby13:18:58 07.01.2005
Bych se vsadil, že ty příspěvky Radim cvaknul. Dyk možnost upustit ventil za méně než korunu denně, to neni až tak drahý :-)
Papoušodpovědět 
    Re: zajimavy weby13:22:57 07.01.2005
Aha, prékoksní ejakulát, beru zpět. Stejně je ale záhada, žes vystoupil a stále se vrtáš. To je zvláštní druh obsese.
Papoušodpovědět 
     Re: zajimavy weby13:31:04 07.01.2005
Vrtám, ale pasivně...nekonstruktivně...prostě jenom prudím. Né...vážně....pořád jsem předseda 110 členného oddílu, kde 56 členů ČHS, tak se musím alespoň servisně zajímat. I když nevím zda není proti stanovám ČHS, aby byl předseda oddílu sdruženého v ČHS nečlen ČHS?!! Na VH ČHS a vynikající baketu pojede samozřejmě nějaký náš člen - pokud se nějaký najde.
Radimodpovědět 
      Re: zajimavy weby13:34:00 07.01.2005
samozřejmě myšleno jiný člen než sdružený v ČHS, ale řada lidí si asi oddechne. Nebudu šťourat do rozpočtu ( kde se loni najednou našlo nějakých 80 000 ), do nedodržování usnesení VH, proplácení civilkářů ( kteří už nejsou ale dosud mi nikdo neobjasnil co všichni dělali )..atd..atd..
Radimodpovědět 
       Re: zajimavy weby13:34:55 07.01.2005
koukám jsem se do toho zamotal - ostatně jako vždy...to NEŽ v prvním řádku tam nepatří
Radim Bzuraodpovědět 
       Re: zajimavy weby14:45:29 07.01.2005
..sem zvědavej, do čeho budeš vrtat v AV a hlavně kde, když nemá ani diskusi.
Petr Jandíkodpovědět 
        Re: zajimavy weby15:11:28 07.01.2005
Tam nebudu vrtat asi do ničeho...tam budu pouze kuli pojistce, slevám na chatách v alpách, možnosti účasti na jejich kurzech za výhodnějších podmínek. Není do čeho vrtat, protože si v podtstaě na nic jiného než skutečně jsou nehrajou - žádné řeči o info kanálech, servisní organizaci, hájení zájmů.....je to business buď výhodný pro obě strany a nebo nevýhodný o ničem jiném to není
Radimodpovědět 
  Re: Radimovi i jinym, ktere to zajima14:53:32 07.01.2005
Mily Radime, vyhodnoceni vystupu roku 2004 je dilem komise alpinismu CHS, coz by mohlo napovedet cosi o nominovanych vystupech. Zakladem hodnoceni jsou vykony clenu reprezentacniho druzstva, clenum KA dostupne informace o jinych vystupech bud z medii nebo obdrzene jinou cestou (predsedove oddilu dbajici o sve ovecky). Jestli chces konkretne vedet, mezi jakymi vystupy jsme vybirali, lze i to poskytnout – ve forme k publikovani to ale pripraveno není, berme to jako namet treba pro hodnoceni dalsi sezony. Potrebne info k prihlasovani vystupu bylo napr. zverejneno v dokumentu „Soutez o vystup roku 2003“ na webu CHS a na minuly rok ani na letosek nebyla ohlasena zadna změna. V pristi Montane vyjde kratky clanek o (horo)lezecke sezone 2004 ocima KA.
Vyhodnoceni zavodni sezony bylo uskutecneno na tiskove konferenci pod taktovkou S.Vomacka tusim 1.12.2004 a Tomas obdrzel i financni odmenu. To, ze v oblasti skalnich „nezavodicich“ lezcu v soucasne době v CHS není jasno, je fakt. Pokud se nad tim zamyslime, muze za to podle mne krome celkem bourliveho vyvoje lezeckych disciplin v poslednich letech hlavne to, ze lezci radi lezou, ale neradi bafunari :-)
Mozna by bylo na case zrusit hodnoceni „Vystupu roku“ v oblasti alpinismu ( k niz patri logicky i piskovcove a skalni lezeni proto, ze bylo a myslim ze i vzdy bude vychodiskem k velkym vykonum v horach) a vyhlasovat celkove „Vykony roku“ (když je vnimano vyhlaseni alpinistickych vystupu stylem „A kde je Mrazek a Ondra?" :-) A hodnotit by mohly nikoli odborne komise (ty by mohly navrhovat zakladni nominace), ale verejnost - uz se mi tu jevi vyborny prostor pro spolupraci Lezce a CHS ... Zdravi a vse nejlepsi v novem roce bez CHS preje Alena
Alena Čepelkováodpovědět 
   Re: Radimovi i jinym, ktere to zajima15:22:01 07.01.2005
Aleno děkuji za příspěvek a informace. No.. názor, že skalky a skály jsou pouhou přípravou pro velehory nesdílím. Dnes jsou to dle mého samostatně stojící odvětví která se mohou, nebo nemusí prolínat...ale slova o tom, že lízt se musí hlavně v horách slyším na každé naší HORO schůzi ( a ono se tam pořád nikomu do té zimy a nepohody daleko od auta a pivka nechce ). Zarazilo mě, že se zmiňuje komise o přelezech třeba v Paklenici a nikoliv o přelezech ve Višnovém, Ospu, Arcu....atd od dalších reprezentantů třeba i když třeba na stěně....či nereprezentantů sdružených v ČHS. Je JAROŠ a spol členem ČHS? Ale jinak díky za věcný a konstruktivní názor. Jinak bych přidal tak jak jsem psal již martinovi odezva na jakoukoliv anketu, projekt atd. ...je vždy přímo úměrná úsilí, které se věnuje propagaci a popularizaci těchto projektů....Otázkou je zda je něčí zájem prohrabovat se stovkami výstupů z celého světa od desítek horolezců z celé ČR a srovnávat tvrdost stupnice v Arcu či USA....ale jednoduchý formulář na webu asi taky neškodil, zvláště byl by přístupný i veřejnosti ( samozřejmě né pro pochybnosti, ale pro motivaci )
Radim Bzuraodpovědět 
    pro Radima a Petra17:40:08 07.01.2005
Komise "ALPINISMU" pravděpodobně asi nebude vyhlašovat výstup roku v boulderingu, v závodech na překližce nebo lezení na skalkách, to má na starosti snad jiná komise a neni vo čem debatovat, že tam jsou lepší borci. Mrázovi se asi nebude chtít mrznout a pro něj nezáživně šlapat do krpálu, stejně tak Jarošák nebude řešit nějaký tři kroky ze sedu na dvoumetrovej šutr. Akorát ten písek se asi vymyká svoji specifikou, předpokládám. Prostě to jsou fakt už dnes odlišný disciplíny. Tak nevim, kde se hledá problém...
alpinistaodpovědět 
     Re: pro Radima a Petra17:46:25 07.01.2005
To máš jistě pravdu. Radim nějak nevzal příliš na vědomí, že komise Alpinismu vyhlašuje horské výstupy (hlavně), ale pokud k tomu přidružili písek a třeba Paklenici, není už ke skalkám tak daleko a někdo by měl takovéhle výstupy vyhlásit taky.
Možná by to mohl dělat Lezec formou aknkety, aby třeba mohl vyhrát i Radim, který již není členem ČHS :-))
Petr Jandíkodpovědět 
     Re: pro Radima a Petra09:33:40 10.01.2005
Alpinisto vím, že výstupy vyhlašuje komise alpinismu přes to, že se jedná o výstupy roku ČHS. Pokud jsi to ale četl, tak jsou tam kategorie: Domácí pískovcové terény.....dále je mezi zvláštními oceněními třeba výstup v Paklenici - což velehory nejsou ( i když vícedélkové cesty tam samozřejmě jsou )....ale pokud provozuješ alpinismus na písku či v paklenici....tak nevím nevím kdo má máslo na hlavě. Je třeba si i uvědomit, že se jedná o výstup roku ČHS ( ať to hodnotí kdo hodnotí...), že jsou tam pouze kategorie jaké jsou záleží pouze na ČHS, že to volí pouze komise alpinismu a né širší sbor je problém také ČHS......z mého pohledu jako laika je v tiskových výstupech ČHS atd. zmiňováno právě to co je na webu....Takže tam část naší české-světové špičky opravdu chybí ( pokud jsou členy ČHS....) a jsou přelezy o kterých jsem se dozvěděl z lezce , 8nu, montany atd. pravdivé.....není to co je ve zprávě ČHS to jediné co stojí za řeč. To že Mrázek a další byl oceněn komisí sportovního lezení za vítězství na stěně ...je věc úplně jiná ( pokud má on a další letos významné přelezy i na skalách )
Radimodpovědět 
      Re: pro Radima a Petra11:27:43 11.01.2005
Pokud jsem nic na webu ČHS nepřehlédla, tak komise sportovního lezení neexistuje, pouze komise závodního lezení. A to je z mého pohledu laika asi ten základní problém. Zřejmě si členové této komise řekli, že vzhledem k tomu, že se mají starat o závodníky, ohodnocení nejlepšího sportovního výstupu roku není jejich problém. Ale to je otázka vyjasnění kompetencí mezi jednotlivými komisemi, co se výstupu roku týče, jak ostatně Alena ve svém příspěvku naznačila.
Kočkaodpovědět 
       Re: pro Radima a Petra12:34:16 11.01.2005
Kočko, díky, trefa. Ještě bych dodala, že komise alpinismu si neřekla, že "skalkařské" čili sportovní výstupy nejsou jejich problém, ale že se snaží v této věci něco udělat - minimálně ohodnotit to, čemu rozumí a k čemu má dostatek informací (viz začátek mé minulé odpovědi), a upozornit na problém, který vznikl tím, že původně komise sportovního lezení začala mít pouze závodní náplň. Jinak samozřejmě chápu, že očima "uživatele" jsou mu jakési komise a jejich problémy ukradené. Co nechápu je Radimův dojem, že mým názorem je, že skalkařské výstupy jsou pouhou přípravou na lezení v horách. Nic takového jsem nikdy neřekla a asi bych nikdy nelezla nebo lezla hodně, hodně dávno (tak jsi to Radime myslel? :-), kdybych takový názor měla. Ta věta měla znamenat nic více a nic méně než to, že dnešní špičkové výstupy v horách nejsou možné bez řekněme velmi slušných, ne-li špičkových výkonů ve skalních terénech. To, že jen to pak na úspěšný výstup horách nemusí stačit, je jiná věc. No a taky nechápu, proč se vašem oddíle říká, že lézt se MUSÍ hlavně v horách. Udělej si tam pořádek :-) - no ale možná jsem se aspoň dozvěděla nějaký důvod k jakési averzi k "ozajstnému horolezectu", kterou někdy cítím...
Alenaodpovědět 
        Re: pro Radima a Petra14:40:18 12.01.2005
Aleno asi jsem to špatně pochopil....to jak píšeš že mohou být dobrým východiskem pro výstupy v horách....Právě u nás v oddíle je část osazenstva přesvědčená o tom, že jsou výstupy na skalách pouze a jenom přípravou pro hory....proto mi to asi v hlavě secvaklo jak secvaklo. Takže se omlouvám. K dělání pořádku v oddíle: Nic podobného není potřeba jsem různí lidé různých názorů a o tom je i naše demokratická platforma. Své názory mám...můžu je říkat ...můžu je psát...můžu je i měnit na základě různých fakt a různých pohledů na věc....ale "dělání pořádku" v tomto smyslu není v mých silách......
Skoro by nebylo od věci kdyby se k tomu vyjádřil někdo kdo hodnocení prováděl - ušetřili bychom slov i času...stačilo by napsat...Mrázek, nedodal výstupy...Tomanec taky ne....Ondra...taky ne Rajfová není členem čhs...( příklad..) a nebylo by o čem psát. Takhle to vypadá, že jsou výstupy roku odrazem výstupů pouze členů repre družstva komise alpinismu....
Radimodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Alkazar
Nad Štolou, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (153182)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hoky SD 6B+ Loučovice
Senza Nome 6a Cadarese
Aurin 5c Pale Basse
Eschenbacher Pfeiler 7 Frankenjura
Tunnel Of Love 7+ Frankenjura
Nově komentované:
Ten Ten Konglomera´da L2 9 Geyikbayiri
Direttissima - Matterhorn 7 Srbsko
Via Donatella 7- Frankenjura
Weiße Wand 7- Frankenjura
Ca Tend A Gauche 7C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Tréner Brno a okolí | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy |

 Nové komentáře:
Hmm | Zná je někdo | Záchranná akce | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Klasika | CHS | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Je mi spatne velebnosti | Ostuda | Re: Klasika |

 Kde to vře:
2 Češi a Pákistánec z Rakapoši už jsou zachránění a v bezpečí (62)
Vyjádření ČHS k pojistné události - záchranné akci na Rakaposhi (49)
Jak jsem lezl spáru, kterou jsem viděl na Youtube (40)
Adam Ondra se oženil (32)
Odstraněná skála v Broumovských stěnách (20)
2 čeští horolezci a Pákistánec uvízli při sestupu z Rakapoši (18)
Tisk: Pákistán zadržuje české horolezce, dokud nezaplatí pokutu (13)
Nejdelší můj výstup (12)
Alex Megos souhlasí, že jeho Bibliographie je pouze 9b+ a ne 9c (9)
Akademické mistrovství ČR v boulderingu (3)

 Nově v inzerci:
Permanentka | Brigády/Práce | Brigády/Práce | La Sportiva Trango Cube GTX | Skwama 39, damske | PÉŘOVÁ BUNDA S KAPUCÍ TREK 100 TMAVĚ MODRÁ FORCLAZ | La Sportiva Katana vel. 40 | Statická a dynamická lana | Lezečky Ocůn pearl vel. 41,5 | Molitan 25cm |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 161 
 Jen na písku  
 60 
 Ne 
 119 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.