LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
Zrušeno - SP Xiamen (CHN) (09.10)
Mistrovství Evropy (20.11)
Ruzyňská liga 2020 - závody pro děti (21.11)

Žebříček
Cesty:
24.Šindel 10662
25.Lebeda 10643
26.Nosek 10541
Bouldry:
24.IF 9550
25.Bureš 9475
26. 9453
Hory:
13.Brzobohatý 3648
14.Tichý 3612
15.Punčochář 3347

Výsledky
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)
ČP a MČR U14 (12.09)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)

Deníčky
5035 lezců
862449 cest
Nové přelezy:
Ztopořená 9/9+
Magne Ton 7c
Le Mythoma 7c+/8a
FFMeuh 7c+
Quand Je V 7b+
Sale Fée M 7b
Džezbalet 9
Patošpička 7C+/8A
Máslový Có 7C
Krkavčí Ma 9+/10-

Stěny
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Boulder Hluchák - Šumperk
Družba boulder - Ostrava Poruba

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HANIBAL - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rockmaster 2003

superzávody

Rockmaster 2003 - Stěna v Arco - smallStručná reportáž z prestižních závodů v italském Arcu, kde především zabojovala perfektně zabodovala naše česká lezecká elita!

Do Arka sme s bráchou přijeli ve středu brzy ráno. Do soboty sme se poflakovali v La Gola a v Nágu. Občas sme to proložili procházkou po krámech v Arku, nebo koupí zmrzky v Gelaterii Tarifě u Marka. Vždyť víte, prostě klasika, kdo tam byl aspoň jednou, tak ví absolutně přesně o čem mluvím. Co je zajímavé a dobré vědět, že během pořádání rokmástru probíhají ve všech šopech (včetně toho nového La sportiva) všemožné cenové akce a soutěže:) Ale o tomhle sem vůbec psát nechtěl, takže k závodum.

Rockmaster 2003 - Stěna v Arco - autor Luk

Všechno to začlo 27. září ve 14:00 na stěne v Arcu. Vstup na celý víkend nás stál 20 eur za pernamentku. Začínalo se lezením "os" cest. První začly ženský, kde absolutně excelovala a topovala mladá Rakušanka Angela Eiter, s jediným topem. Hned po nich následovali chlapi, kde nás docela zaskočil výkon legendárního Francoise Legranda a E. Krivocheiceva, kteří společně obsadili poslední místo! Po jejich výkonu dlouho nic, takový průměr, až se to zlomilo a nastoupil Ramon Julian. Ten přelezl všechna kritická místa a dolezl až pod strop ke stropové bouli, kde mu asi došlo a vypad.
Hned po něm nastupoval Mráza, který po docela hustym skluzu jedné z noh a následném brutálním shybu za mikrosračky celkem napohodu dokráčel do stejného místa, jako Ramon Julian. Zde byl jaksi v křeči a vypadalo to, že to spíš nevymyslel, než, že by měl nateklo. Ale po dynamičtějším nápřahu do nedobrého chytu bohužel vypad:( A už se to s nim vezlo, bohužel stejně jako loni:((. Po Mrázovi šel Šabot, kterej to vymyslel, šáhnul tam nějak jinak, víc staticky a dokráčel těsně pod top, kde mu došlo.

Po on sightu jsme si šli zabuldrovat pod Colodri (dost oklouzané, ale dost super) a v 8 se vrátili na staďák smráknout rychlost. V týhle disciplíně byl favorizovanej především loňskej vítěz hustěstereonabušenej polák Oleksy.
Tomu se povedlo posunout loňský rokmástrovský rekord na 10,85 s. Jen tak pro představu se jedná zhruba o 20 m převislou stěnku s madlama dost daleko od sebe, takže se spíš schybuje než leze, ale je to fakt náhul! Celkově, tedy na pavouka vyhrál rusák Alexei Gadeev. Po rychlosti nastupovaly zhruba ve 21:00 ženský buldry v čele s naší favorizovanou Věrou Kotasovou. Buldry to byly krásný, ale předevšim a hlavně s těma ženskejma (ty prdelky a ramena bych Vám všem přál vidět:))). Po tuhém boji bohužel Věra vypadla hned na začátku u 1. buldru. Po ještě tužším a litějším boji Olgy Bibik (RUS) a Alizeé Dufraise (FR) nakonec vyhrála nabušená Ruska, která mimichodem asi mr** s Ovtchinikovem oproti mladší Francouzce, která zase prozměnu dělá do Chabota, kterej na ní z vysoka kálí.
Ale to jsou jenom takový naše dohady a postřehy z následující ROCKMASTER párty, takže to prosimvás neberte nijak vážně. Superfinále ženskejch buldrů končili něco kolem 1 hod raní. Pak se spalo.

Rocmaster 2003 - Věra Kotasová - autor Luk

Věrka Kotasová v prvním bouldru
Autor: Luk

Neděle 28. září:
Ráno sme si trochu přivstali, aby sme nemuseli stát frontu na Colodri a vylezli si svůj první bigwall v životě.
Bez helem samozřejmě, který sme my idioty samozřejmě neměli!! Nedělní show začla v 10:00 "RP-after workem", kterou lezli napřeskáčku ženský s chlapama. Samotnýho by mě to zajímalo jak a kdy cestu závodníci nacvičují, ale nemám k tomu žádné informace a docela by mě to zajímalo, takže pokud o tom někdo něco víte, tak prosím napište, ať jsme zase chytřejší! Kostra toho všeho samozřejmě spočívá v tom, že si cestu někdy předtim nacvičili.
Z ženskejch samozřejmě opět excelovala maladá 17tiletá Rakušanka Angela EITER s opět jediným topem. Následována Muriel Sarkany (Ocún !!!!) a Sandrine Levet. Z chlapů šel jako třetí odzadu Tomáš. Ten to šel celý napohodu, jako mašina až pod strop, kde našel jako jediný ze všech závodníků absolutně famózní NOHAND. Publikum začlo jásat a řvát CZECH MACHINE, VIVA LA CZECH POWER, atd..... Prostě Mráza zas zabodoval a napohodu topnul! Myslim, že by to ještě nějakej kus slez dolu. Po něm šel Ramon Julian, který nenohandoval, valil dál a jentaktak topnul. PAk CHabot, který těsně netopnul a spadnul z předposledního chytu. Ale tou dobou už stejně bylo rozhodnuto.

Rocmaster 2003 - Mráza - nohand - autor Luk

Mráza v jediném nohandu na Rockmasteru
Autor: Luk

Odskočili sme si do mazone a zpět a ve 3hod začínaly Godofeho superbuldry! Mezi startujícími nechyběl ani náš domestikovaný Salavat Rachmetov, ale ani Oleksy, Calibani, Kazbekov, atd. Po velmi tuhých a hustých buldrech na podi zůstali pouze Calibani, Dulac, Kazbekov a Rachmetov, který byl hned v příštím kole neprávem vyřazen, protože mu neuznali sice jen chvíli podržený top, a le top to byl. Držel ho sice jen tak 2-3sec,ale držel oběma.
Kdo si vzpomene na loňský Calibaniho exces-top, kdy ho držel oběma rukama ani ne sekundu a uznali mu top, tak ten mi dá zapravdu, že Salavat vyřazen být něměl!!! Každopádně rakeťák vypad a zůstali tam jen ti tři další, kteří po velmi tuhém boji obsadili místa v tomto pořadí 1.Calibani, 2.Kazbekov a 3.Dulac. Dulac byl takovej docela sympaťák, kterej i na protesty rozhodčí lezl všechny buldry a pak i přebíral ceny ve slamáku. V Teplicích sem taky lezl s dračákem a nikdo si toho nevšim :))))
Chvíli po chlapskejch buldrech se lezl Duel, kterej lezli jenom 4 nejlepší. Fakt jsem si přál, aby to dopadlo, aby Mráza rozsekal Chabota, protože v týhle disciplíně je fakt FORCED-UP!!! Ale dopadlo to, jak to dopadlo.
Mladý skřítek USOBIAGA uplně rozsekal Chabota po jeho fatální chybě ve stropě. Mráza poté rozsekal ještě většího skřeta R.J. a nakonec i toho Usobiága, takže celou disciplínu vítězoslavně vyhrál. R.J. společně s Usobiagou maj skutečně slabé 3m!, zajímavé!
Pak bylo vyhlášení výsledků, kde se ukázalo, že rivalita mezi lezci není až tak strašná, jak se povídá, ale že mezi nimi koluje i dost slušná solidárnost. Co nás ale fakt NASRALO bylo to, že když si Tomáš přebíral cenu za 1. místo v duelu, tak že nehráli naší hymnu, ale Queeny We Are The Champions. Všem hymnu hráli (Rus,Fr,It,Rak),
jen nám ne, jurvy!
Potom si všichni přebrali svoje ceny, šeky, mrkli na ohňostroj a jelo se domu.
Celé město se od 21:00 ponořilo do Rock Master Party Centro Storico.
My sme ještě stihli 2 cesty v Mazone a vyrazili jsme domu. Já celou cestu spal a brotha řídil. Vyráželi jmse v 21:00 a doma jsme byli v půl 3-tí. Tj 5,5 hod Arco-Praga. Zajel to Kromě Hudečka někdo rychlejc?

Rockmaster 2003 - Mráza drtí Ramona Juliana - autor Luk

Mráza drtí Ramona Juliana
Autor: Luk

P.S. Měli jsme pučený R-Espace-2 2,2 DCI a do sportovní oblasti "Rocia 86" fakt nejezděte, je to ztráta času a ty zkušenosti Vám dám klidně zadarmo. Těžká rozchrstaná nic-moc oblast. Občas velmi často a téměř všude někdo schválně oddělal 1. nejty. A jsou tam sekaný cesty,takže nic moc.
P.S.S. Jen mě prosim vás zbytečně nepruďte za gramatický chyby, stejně to po sobě nebudu opravovat. Holt nemá každej dodělanou střední, no!!!
P.S.S.S. Pokud někoho zajímá kompletní a úplné výsledky z Rockmasteru, tak je najde na www.rockmaster.com, společně se všema výsledkama ze všech ročníků, jak to kdy na ROKMÁSTRU dopadlo.
P.S.S.S.S. Časem by tu někde měl bejt i odkaz na video, ketrý budem zejtra střihat, takže se určitě máte na co těšit :)

uffff čusbus          tádyjádydá

Podívejte se na další fotky od Luka ve výstavce Rockmaster 2003 v galerii FOTKY

Luk   [úpravy] 01:55 03.10.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pěknej článek08:20:54 03.10.2003
Díky za info, docela mě tento článek potěšil, fakt jsem si početl. Jaké zajímavé slevy měli v Arcu? Botičky,lana? Jaká byla náštěvnost na závodech? Už se těším na video, tak sem s ním! Jo a Arco - Praha za 5,5 hodiny si moc nedovedu predstavit, to bych se asi hodne bál! No tak díky a příště zas něco napiš!
Radekodpovědět 
 Re: Pěknej článek12:25:28 03.10.2003
a co Plzen-Lumignano za 6 hodin???
Bidaodpovědět 
 Re: Pěkné Slevy11:39:02 06.10.2003
No slev tam bylo mraky. Jen tak pro příklad sem tam třeba koupil lano Mammut Infinity superdry 60m za 134 eur + sem k tomu dostal dvě presa Australpin + tričko v Redpojntu dle vlastního výběru, čusbus
Lukodpovědět 

 Údiv12:31:19 03.10.2003
Ty vo** Luku, já nevěděl, že umíš psát, no, ehm, dá-li se to tak nazvat:) A základku máš celou? Ne, zábavné čtení, fakt. Třeba kdo s kým m**á, jsem v reportáži ze závodů ještě nečetl.
Bídaodpovědět 

 Tys sportovni redaktor16:06:39 03.10.2003
Luku, clanek je dost cool. Dikec, pocetl jsem si, bylo to napinavy a trochu jsem se i zasmal. Uz mas vyvolanej film, nerikej zes nic nefotil.
 jirkasodpovědět 
 fotky11:34:59 06.10.2003
To je ale hnusná kvalita, jujtajksl, příště už musim splašit někde digitál, tyhle voskenovaný kedry sou fakt příšerný, čusbus
Lukodpovědět 
  Re: fotky12:01:54 06.10.2003
Fotky jsou bezva, mrkni do galerie FOTKY, tam jsou větší, v lepší kvalitě a jejich tam víc. Díky Luku za ně.
Standaodpovědět 
   Re: fotky11:09:34 07.10.2003
Dovolím si nesouhlasit. Tématicky jsou sice celkem OK, ale jsou nehotové polotovary. Zaostřit potřebujou jak prase drbání. Kdyby si s nima někdo pohrál, dalo by se z toho něco udělat. ale takhle nic moc.
Petr Jandíkodpovědět 

 AFTER WORK09:00:09 07.10.2003
nevím esi nekecám, ale mám dojem že AFTER WORK se nacvičoval v pátek, kluci na to měli asi 20min, a rozhodči podle úvahy mohli cestu přez noc ještě stížit-kdyby to mrázíkovi a ostatním šlo moc dobře. ale nevim myslim že něco takovýho mi říkal mara lajtmánek
osmanodpovědět 

 a co to je??13:45:30 07.10.2003
co to sou krámy?
...odpovědět 

 Závody do vrchu Innsbruck-Brenner13:59:50 07.10.2003
Nechápu jak to, že tak málo lidí baví ta parádní silnice Innsbruck-Brenner (nahoru, ne opačně z kopce dolů). Je to nejlepší povození co znám (kdybych měl motorku, to byl ěště větší nářez). Pravda, pro spolujezdce trochu opruz, ale pro řidiče je to parádní odreagování po těch nekonečnejch hodinách na dálnici (pokud se jede v noci). Ale přes to přeze všechno :  vím  jen o  Mártym, Yankeem a mě, jako o jediných lidech který si todle dokážou vychutnat a ušetřených  8Eur propít. Nebo ještě někdo?
Toroušodpovědět 
 Re: Závody do vrchu Innsbruck-Brenner15:46:21 10.10.2003
Ale to si piš, že takoví jsou. A i dolů to je zajímavý, když jedeš půjčenou dodávkou co bez posilovače neotočíš volantem, bliká ti hladový oko, protože Italové v noci od Arca až k hranici nenechali jedinou otevřenou pumpu a osádka vozu v těch točkách dolů debatuje, jestli posilovač řízení funguje i když chcípne motor.
mellounodpovědět 

 Pekne!10:16:53 08.10.2003
Super clanek, i bez chyb ja jsem tam nic nevidel:)
Vsem nasim lezcum gratuluji a tesim se na dalsi clanek o zavodech:o)
Fakt parada aspon nejake odreagovani ve skoole
Jirka - Dudasodpovědět 

 Rychlost11:36:18 13.10.2003
Hoši Arco-Plzeň stopem něco přes 7 hodin.To byl fofr.
odpovědět 

 Super08:57:14 16.10.2003
Tak takhle dobře jsem se už fakt dlouho nepobavil!!!!!!!! Super!
Koukej dotlačit to video!
Danodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:
Applauskurve
Nasenbohrer, 9+
 Databáze cest:
Všechny cesty (147185)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Larmée Du Prophéte Ext 6b+ Kalymnos
Larmée Du Prophéte 6b Kalymnos
Oxi Kremidi 6b+ Kalymnos
Jar Jar 6b+ Kalymnos
Anakin 6b Kalymnos
Nově komentované:
Dárek V Suché Skály
Lollapalooza 7b+ Wanaka
Inshallah 7b Wanaka

 Nově v diskusi:
Re: Anketa BMI | Re: Anketa BMI | Re: Anketa BMI | Re: Anketa BMI | Anketa BMI | Re: Vícedélky | Re: Vícedélky | Re: Vícedélky | Re: čištění | Re: čištění |

 Nové komentáře:
Re: žeby | Re: ,,, | Re: ,,, | divný lezení | Re: žeby | Re: Motivacne? | Re: Hausman | Re: Hausman | Re: Hausman | Re: Hausman |

 Kde to vře:
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (42)
Petr Bláha 3x8c+ během tří týdnů (33)
Kolem Skal! - 3. Obrvégry s Alenou Čepelkovou (26)
Adam Ondra #87 (25)
Petice proti těžbě ropy poblíž Fontainebleau (20)
Odstrašující příklad "čištění" chytů (19)
Adam Ondra mění formát videí na Youtube: (16)
Adam Ondra odjel kvůli covidu v Česku trénovat do Innsbrucku (16)
Vzpomínka na Pima (12)
Venkovní stěna na Gutovce v Praze (12)

 Nově v inzerci:
Prodám boty Garmont | Deuter aircontact pro 60+15 | Nález Kozelka | Dynafit tlt | Skialp set | bouldermatka Ocún Paddy Moonwalk | Lezečky La Sportiva, Futura, vel.: 43 | Mladkov ztráty a nálezy | Chorvatsko | Péřová bunda Koteka Sir Joseph XXL |

 Anketa:
Jaký je váš BMI index?
 <18 
 119 
 18 - 23 
 102 
 23 - 25 
 70 
 25 - 28 
 55 
 > 28 
 82 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.