LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019

Závody
MS v lezení (16.09)
Boulder challenge (22.09)
MMČR v boulderingu (24.09)

Žebříček
Cesty:
39.Nyéki 10028
40.Šebestíková 10020
41.Duchoň 9988
Bouldry:
39.Kohout 8956
40.Skoupý 8878
41.Bureš 8875
Hory:
5.Černý 6114
6.Švihálek 5870
7.Zaoral 5644

Výsledky
SP Kranj (03.09)
Rock Master (27.08)
ČP boulder Fesťák (27.08)

Deníčky
5171 lezců
924527 cest
Nové přelezy:
Obladi Obl 9+
Menší Post 9
Jan Kareš 9/9+
Letzte Aus 10-
Ballermann 10
Slepá Ulič 10-
Mamon 9-
Těžká Kart XIa
Bellcanto Xa
Nanuk 7c

Stěny
Šutr - Liberec 17
Squash Arena Liberec - Liberec
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
Rock Point Vaňkovka - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Valná hromada ČHS 2018

online reportáž +VIDEA

Valná hromada ČHS dnes v Praze podpořila vedení svazu ve sporu o závodní lezení se spolkem ČSL. Jednak proti vůli ČSL valná hromada odebrala hlasování členům do 18 let, i když jen na dva roky. A pak odmítla návrh ČSL na přípravu volené komise pro závodní lezení.

A schválila některé další body shrnuté v závěrečném usnesení:

"Usnesení Valné hromady Českého horolezeckého svazu
konané dne 24. 3. 2018 v Praze

Valná hromada ČHS schválila:

1. výroční zprávu ČHS za rok 2017
2. zprávu o hospodaření ČHS za rok 2017
3. zprávu Revizní komise ČHS za období od předchozí VH ČHS
4. rozpočet ČHS na rok 2018
5. změnu stanov ve všech bodech navržených VV (viz podklady pro VH) s výjimkou bodu týkajícího se odebrání hlasů mládeži do osmnácti let, který byl schválen s platností pouze do VH 2020 

Valná hromada uložila:
Výkonnému výboru předložit nejpozději na VH 2020 řešení zastupování členů mladších osmnácti let při hlasování na VH a to nejpozději 6 měsíců před VH

V Praze dne 24. 3. 2018"


Z jednání jsme dělali online reportáž - (zápis jde chronologicky odspodu nahoru, pozdější události jsou nahoře):

15:10 - Předseda Jan Bloudek ukončuje s poděkováním valnou hromadu.

15:05 - VH schvaluje usnesení.

14:54 - Dále se hlasovalo o návrhu, který nakonec prakticky vzešel v předchozí diskuse o původním návrhu Tomáše Franka. Podle návrhu VH ukládá VV předložit nejpozději do VH 2020 řešení zastupování členů mladších 18 let při hlasování na VH, a to nejpozději 6 měsíců před VH. Návrh byl přijat.

14:51 - Návrh ČSL na zřízení pracovní skupiny, která by připravovala volenou komisi pro soutěžní lezení, neprošel. Pro bylo 17 %, proti 77 %, zbytek se zdržel.

14:15 - Debata se vyostřila. Petr Resch jako předsedající omezil zástupcům ČSL možnost mluvit nad rámec 3 minut, což ukládá jednací řád. Neumožnil znovu promluvit Pavlovi Blažkovi, protože není členem ČHS. Reprezentant oddílu z Chomutova, vystoupil s názorem, že argumenty ČSL na webu Lezec.cz pečlivě prostudoval, ale nic než obecné proklamace v nich nenašel a nechápe, proč by se lezení mělo dělit. Zazněla výzva k jednotě. Rozviřuje se zanícená debata, do které vstupují další účastníci, obhajující více či méně jednu nebo druhou stranu. Ke slovu se přeci jen dostává i Pavel Blažek jako zástupce Adama Ondry, který jako autorita také ČSL podporuje. Pavel Blažek prohlašuje, že ČHS Adama Ondru podporuje pouze minimálně. Vyzývá plénum, aby vyslechlo názory zástupců ČSL a dalo jim prostor k práci v soutěžním lezení.
Jan Bloudek se vyslovil pro jednotu, a kdyby se to mělo dělit, nebo by VV měl předat část pravomocí nějaké komisi, musel by ve funkci předsedy skončit.
Po další diskusi se přistupuje k hlasování o návrhu od zástupců ČSL.

Video: Zástupci ČSL se pokoušejí vysvětlovat své postoje, předsedající Petr Resch je napomíná pro překračování časového limitu a odbírá jim mikrofon:


Video: Petr Resch odebírá znovu mikrofon Janu Zozulákovi a vedení ČHS ani plénum neumožňují znovu promluvit manažerovi Adama Ondry Pavlovi Blažkovi, protože není členem ČHS:


Video: Ke slovu se přeci jen dostává i Pavel Blažek jako zástupce Adama Ondry. Pavel Blažek prohlašuje, že ČHS Adama Ondru podporuje pouze minimálně. Vyzývá plénum, aby vyslechlo názory zástupců ČSL:


Video: Závěr diskuse před hlasováním o návrhu ČSL. Mluví David Urbášek, Pavel Blažek, Karel Berndt, Jiří Babača, Jan Zozulák.


14:00 - Jirka Babača prezentoval statistiku závodů, jejichž počet se zejména u nejmladších kategorii snížil. A stěžoval si na to, když se jako rodiče chtěli s komisí závodního lezení domluvit, tak se s nimi nikdo nebavil.

13:47 - David Urbášek říká, že v soutěžním lezení se změny už uskutečňují. Jan Bloudek si myslí, že řešit něco extra volenou komisí je nekoncepční vzhledem k fungování svazu, kde vše podléhá valné hromadě, která zadává úkoly manažersky fungujícímu VV. Jirka Oliva kritizuje současný stav, kdy o soutěžním lezení rozhoduje jeden člověk, a přitom je to nesmírně významný segment a že zastupují 1000 mládežníků z celkových 4000.
Petr Resch kontruje, že debata o soutěžním lezení probíhá, a že lidé z ČSL se nedávného jednání neúčastnili. Ti odpověděli, že ho bojkotovali.

Video: Diskuse nad návrhem ČSL ohledně zřízení pracovní skupiny pro přípravu volené komise soutěžního lezení: David Urbášek, Jan Bloudek, Jiří Oliva, Petr Resch, Jan Zozulák, Tomáš Frank:


13:40 - Začíná diskuse. Vystupují Jan Zozulák a Jirka Oliva s prezentací aktivit ČSL a snažící se vysvětlit své záměry o reformu v soutěžním lezení. Podle nich jde o dva světy, které se prolínají, ale mají rozdílné zájmy. Představili dva návrhy. Jedním je vytvoření pobočného spolku sportovního lezení a druhým vytvoření nové volené komise soutěžního lezení, a obě varianty by nejprve řešila k tomu zřízená pracovní skupina.

Video: Jiří Oliva a Jan Zozulák prezentují za ČSL své návrhy na vytvoření pracovní skupiny, která by hledala řešení problémů soutěžního lezení pobočným spolkem nebo volenou komisí:


Jan Zozulák a Jirka Oliva

Honza Zozulák a Jirka Oliva prezentují záměry a návrhy ČSL


13:33 - Karel Berndt za Centrální vrcholovou komisi poděkoval správcům za práci, a vyzval předsedy, aby vytipovali spolupracovníky. Posteskl si ohledně přerozdělování peněz.

13:30 - Slávek Matuška referoval o činnosti závodů v ledolezení a vyzval zájemce k uspořádání závodů.

13:25 - Vladimír Ťéša Těšitel z bezpečnostní komise informoval o testu smyček chlupatic, kdy vyšlo najevo, že uzel krejčík měl tendenci se při zatěžování posouvat. Lepší je tyto smyčky vázat protisměrným uzlem.

Vladimír Ťéša Těšitel

Vladimír Ťéša Těšitel


13:20 - Božena Valentová referovala o problematice související se zavedením GDPR, ale pro členy z toho nějaké zásadní věci nevyplývají. A zatím není ještě příliš jasné, jak to mají řešit oddíly. Vedení svazu bude v té věci ale schopno poradit.

13:15 - Jiří Oliva řekl, že zrušení práv dětí bude v rozporu se zákonem, protože nebudou moci být přítomny na valné hromadě. Na to kontroval Jan Bloudek, že dle právníků vedení to problém nebude, mj. dětem bude přístup na valnou hromadu umožněn.

13:10 - Božena Valentová informovala o formálních problémech s likvidací nefunkčních pobočných spolků.

13:08 - VH ještě odhlasovala změnu stanov v pojmenování funkce tajemník na generální sekretář.

13:00 - Tomáš Frank formuluje první návrh, o kterém se bude nejdříve hlasovat: to je návrh na omezení hlasování dětí do 18 let, ale pouze do valné hromady 2020. Návrh byl přijat. Kvórum byla 3/5 většina, tedy 60 % a pro bylo 64 %. O dalších návrzích se tedy už nehlasuje.

elektronické hlasování kartičkami

Elektronické hlasování kartičkami


12:15 - Návrh ČSL ohledně hlasování dětí podpořil Jiří Babača.
Zástupce oddílu ze Škrovádu navrhl, aby měl člen do 18 let čtvrtinový hlas, a pokud by to neprošlo, budou proti změně. Zástupce oddílu z Liberce podpořil návrh vedení svazu, protože dítě do 18 let nemá mít plná práva jako dospělý člověk.
Zástupkyně klubu ze Zlína, který má hodně dětí, to vidí jako nefér, a navrhla, aby třeba každý oddíl měl jeden hlas. Jan Bloudek řekl, že to je téma, o kterém vedení přemýšlí, někde v zahraničí to funguje, ale zatím to problematizuje mnohovrstvé členství v ČHS od individuálů po spolky.
Jiří Babača navrhl, aby se to promyslelo do příští VH. Na to Jan Bloudek, řekl, že by to šlo, jen, že se to riziko zneužití prodlouží o rok.
Tomáš Frank pak navrhl, aby se nebezpečí zneužití ošetřilo dvouletým obdobím omezující práva dětí a za tu dobu by se připravila komise, která by věc vyřešila. To Jan Bloudek přivítal.
Pavel Blažek uvedl, že jde o důležité věci zejména v souvislosti s olympiádou, a byl proti omezení práv dětí.
Další návrh byl, aby se to celé o rok odložilo, až opadnou emoce.
Jirka Oliva byl pro neodsouhlasení návrhu VV a ponechání stávajícího stavu stanov a vytvoření komise, která by tyto věci řešila.
Na to Jan Bloudek oznámil, že návrh VV stahuje a že se připojí k návrhu Tomáše Franka na dvouletou změnu.
Pavel Blažek upozornil, že dva roky je moc dlouhá doba, protože jde o důležité období do olympiády. Situace se v plénu zdála zmatečná, proto se ve 12:45 vyhlásila přestávka, aby návrhová komise přesně písemně naformulovala všechny návrhy.

Pavel Blažek

Pavel Blažek, manažer Adama Ondry, argumentuje ve prospěch ČSL


Jiří Babača

Jiří Babača je pro zachování hlasů dětěm


12:10 Jan Zozulák za ČSL se rozhodně staví proti omezení hlasů dětí. Jirka Oliva k tomu předložil návrh, aby vznikla pracovní skupina, která to bude řešit pro příští VH. Dodal, že návrh vedení byl primárně zaměřen právě proti ĆSL, které mají 1000 dětí.

Video: Jan Zozulák a Jiří Oliva z ČSL argumentují proti zrušení hlasovacích práv dětí:


12:05 - Jan Bloudek navrhuje změnu stanov, aby mohli hlasovat pouze členové starší 18 let. Hrozí totiž podle něj riziko, že někdo vykoupí hlasy dětí a třeba se dostane k majetku svazu. Tomáš Frank v diskusi je obecně proti omezení dětí, a navrhuje, aby to ošetřil souhlas zákonného zástupce.

12:00 - VH schvaluje návrh ohledně zavedení nařízení EU s osobními daty GDPR.

11:55 - Jan Bloudek předkládá návrh na změnu stanov, aby fyzická osoba mohla mít v ČHS jen jedno členství. Návrh byl přijat.

11:33 - VH hromada schválila hladce rozpočet 2018 ve výši 18.800.000 Kč, který před tím odprezentoval Martin Veselý z VV ČHS (Viz: VALNÁ HROMADA ČHS 24.3. 2018 - Podklady pro jednání). K tomu Jirka Oliva z ČSL vystoupil s poznámkou, že zde by chtěl jejich spolek přinést návrh na změnu metodiky s nakládáním dotací od MŠMT, ale celkově s čísly souhlasí a při hlasování jeho schválení podpořil. Následuje přestávka do 11:50.

11:25 - VH schválila hladce zprávy o činnosti a o hospodaření a zprávu revizní komise.

hlasování

Hlasování


11:20 - Martin Mašát z revizní komise přednesl zprávu (Viz: VALNÁ HROMADA ČHS 24.3. 2018 - Podklady pro jednání) a doporučil ke schválení rozpočet 2018.

11:00 - Martin Veselý z VV ČHS přednáší zprávu o hospodaření. Viz: VALNÁ HROMADA ČHS 24.3. 2018 - Podklady pro jednání V souvislosti s dotační politikou si bere slovo Jirka Oliva z ČSL, že i zde má jeho spolek návrhy, a vysvětlují si s Martinem Veselým a detaily získávání dotací od MŠMT.

10:40 - David Urbášek vysvětluje pohled vedení ČHS na spor se spolkem ČSL. Rekapituluje kauzu, říká, že spolku nedůvěřuje, považuje jeho postoje za nekonzistentní. K tomu dodává mj. Jan Bloudek, že spor vedení svazu nesmírně zatěžuje. Jiří Oliva z ČSL reaguje na některé jednotlivosti, že je to lež. Spolu se svým kolegou Janem Zozulákem vysvětlují stručně svůj pohled, a vyzývají plénum, aby bedlivě sledovalo další části valné hromady, které se jejich návrhů budou týkat. K tomu dodává Petr Resch, že členové ČSL podnikli vůči vedení ČHS už dříve nefér kroky, když přetáhli sponzora. Vystoupil i manažer Adama Ondry Pavel Blažek, který objasňuje svůj podíl na kauze, když na začátku psal dotaz na IFSC, zda by jednali s jiným spolkem. Debatuje je se o délce diskusních příspěvků a omezené možnosti reagovat, což ukládá jednací řád. Z pléna zaznívají naopak hlasy, aby se debata dvoustranného sporu přesunula na další část valné hromady. Petr Resch to nepřipouští. Chvilku se ještě dohadují. Debata k bodu byla posléze ukončena. A bude se k němu vracet v dalším programu VH.

Video: David Urbášek a Jan Bloudek o sporu s ČSL:


Video: Jiří Oliva a Jan Zozulák z ČSL v reakci představují svůj pohled na spor o soutěžní lezení:


Video: Manažer Adama Ondry Pavel Blažek ke sporu s ČHS o soutěžním lezení a jeho dopisu IFSC ohledně případného přijetí nového spolku sportovních lezců a následná diskuse:


Video: Petr Resch vysvětluje, proč představitelům ČSL nevěří.


David Urbášek

David Urbášek z vedení ČHS


Jirka Oliva

Jiří Oliva z ČSL


10:20 - Předseda Jan Bloudek vysvětluje detaily hospodaření. Nárůst nákladů na administrativu podle něj souvisí s růstem náročnosti práce s projekty na dotace apod., ale celkově podíl administrativy nepatrně od roku 2009 klesá, vzhledem k růstu příjmů z veřejných zdrojů, oproti dřívějšku, kdy hlavní část tvořily příspěvky členů.

administrativa

Podíl administrativy


10:10 - V souvislosti s aktuálními diskusemi David Urbášek představuje činnost komise soutěžního lezení. Informuje, že v komisi je mnoho odborníků, komise udělala v poslední době "obrovský kus práce a obrovsky posunula soutěžní lezení". Předseda Jan Bloudek doplňuje, že v rámci mezinárodního srovnání jsme úspěšní, ale tématem je třeba se dál zabývat, i vzhledem k tomu, že se lezení stalo olympijským sportem.9:50 - VH schvaluje navržený program a předseda přednáší zprávu o činnosti, viz VALNÁ HROMADA ČHS 24.3. 2018 - Podklady pro jednání

9:45 - Mandátová komise hlásí, že valná hromada je usnášeníschopná. Zastoupeno je 5219 hlasů což je 31,75 % z celkových 16440 členů (minimum je 20% hlasů 3288). Nadpoloviční většina je 2610, 3/5 většina je 3132 hlasů.

minuta ticha

Minuta ticha za zesnulé


9:40 - předsedajícím je zvolen Petr Resch a poté jsou zvoleny komise mandátové a návrhové.

9:35 - zahájení, předseda ČHS Jan Bloudek vysvětluje nový způsob hlasování pomocí elektronických karet. Hlásí, že je zastoupeno přes 5000 členů, což je cca 31 %.

zahájeni

Jan Bloudek zahajuje VH a vysvětluje nové hlasování pomocí karet


plénum

Plénum


ČSL

Představitelé spolku ČSL


příprava

Vedení se připravuje


registrace

Registrace příchozích


8:00 - začíná registrace delegátů a příprava sálu na Strahově.

sth   [úpravy] 14:52 24.03.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Náhoda09:16:51 24.03.2018
Není trochu divné, že se VH koná ve stejný den, kdy většina lidí kterých se ten největší spor týká (závodníci, trenéři, atd.) jsou na závodech pořádaných ČHS? Není to náhoda? Tohle je metoda známá z 90. let.
Maritnodpovědět 
 Re: Náhoda09:23:05 24.03.2018
Na zavodech sem a plnou moc sem predal
odpovědět 
  Re: Náhoda10:04:43 24.03.2018
A mezi tim jeste pises do diskuze :)
odpovědět 
  Re: Náhoda10:11:31 24.03.2018
Takže víš houby co se tam bude probírat. Plnou moc jsi dal, ale nejsi tam. Přesně to chtějí.
odpovědět 
 Re: Náhoda16:41:56 24.03.2018
Valná hromada se skoro od nepaměti koná první sobotu následující po doběhnutí všech turnusů jarních prázdnin. Že zrovna tento termín mermomocí potřeboval a prosazoval pořadatel závodu je jeho preference. Kalendář závodu je i tak nacpaný, ale že zrovna dnes bude valná hromada, bylo jasné už před x roky.
honzaodpovědět 
  Re: Náhoda19:00:29 24.03.2018
Jako vzdy za vse mohou dalsi strany!
odpovědět 
   Re: Náhoda14:05:24 25.03.2018
Tady se neřeší, kdo za co může, ale že termín valné hromady je daný na roky dopředu a tvrdit že je zmanipulovaný, nedává smysl.
odpovědět 
    Re: Náhoda14:12:33 25.03.2018
Tak samozrejme. Cekat, ze za ery soucasneho vedeni bude zkvetat vzajemna ochota a vychazeni si vstric, je naivni. To se Bloudkovi uprit neda, ze toto v lezecke spolecnosti zabil dokonale a vsichni jedou sami na sebe.
odpovědět 
     Re: Náhoda15:36:28 25.03.2018
Zjistil jsi si o těch termínech něco víc než jen svoje dojmy?
odpovědět 
      Re: Náhoda15:45:17 25.03.2018
Co? Kde co rikam o terminech?
odpovědět 
       Re: Náhoda18:05:58 28.03.2018
Termín VH sice byl dopředu určen, ale termín závodů nikoli, demagogové...
alergik na demagogiiodpovědět 

 Komunismus09:26:52 24.03.2018
Myslim ze hlavni spor spociva v tom kdo bude moct utracet penize danovych poplatniku. Urednik v podstate ukradne penize danovym poplatnikum a ted se o ne horolezci perou. Co kdyby si horolezci zvedli clenske prispevky na takovou uroven aby si mohli sami financova sve luxusni kancelare v centru Prahy. Mohli si za ne i provozovat svou cinnost. A ne si uzivat v podstate za penize uplne cizich lidi.
Lrhodpovědět 
 Re: Komunismus09:47:09 24.03.2018
Stačilo by oddělit soutěžní lezení od skal a na zařízení těch výjimek, přejištění, nezbytné metodiky by bohatě stačily současné příspěvky, protože by nebyl vůbec potřeba tak přebujelý aparát:-).
Vlkodpovědět 
  Re: Komunismus09:54:20 24.03.2018
A kolik vlastně lezců závodí ? Kolik dětí závodí ? To mě neříkejte, že v každém oddíle, kroužku je nad 50 % závodníků ?
odpovědět 
   Re: Komunismus09:58:45 24.03.2018
Jsou oddíly, které jsou čistě sportovní a je v nich klidně 1000 dětí..
odpovědět 
    Re: Komunismus10:00:24 24.03.2018
:-D z toho 950 mrtvých duší jen na dotace
odpovědět 
     Re: Komunismus10:07:46 24.03.2018
1000 dětí hmmm, tak to musí být silný oddílmkroužek,z.s., a hlavně ten prostor kde si všechny děti zatrénují, jak to skloubit časově.Jen by mě zajímalo kde to může být ?
odpovědět 
    Re: Komunismus10:26:10 26.03.2018
To uz ale neni oddil, ale komercni krouzek pak, nebo deti nabalene na lekce na preklizce. Podojit rodice, podojit stat, vychovat cvicene opicky?
r0binodpovědět 
   Re: Komunismus10:24:25 24.03.2018
Na závody stačí Binter ml.! Co víc si přát?
odpovědět 
  Re: Komunismus10:59:43 24.03.2018
Vlku ti si jatro. To je presne duvod proc jsou zpravci cim dal vic mimo misu a ztraceji vliv.
odpovědět 
   Re: Komunismus11:02:32 24.03.2018
To se trošku pleteš, ti jsou většinou docela v realitě a vliv rozhodně neztrácejí, aspoň ne u nás, to mi můžeš věřit.
Vlkodpovědět 
    Re: Komunismus11:12:44 24.03.2018
Zijes v bubline, precti si statut CVK a pak delej chytryho. Kdykoliv se VV zamane tak te muze odvolat a mistnaci do toho nemaj co kecat. Tzn. To neni spor ohledne zavodnici vs zbytek ale predani kompetenci do regionu.Je to systemova vec a problem nas vsech.
odpovědět 
     Re: Komunismus11:25:49 24.03.2018
Papír je jedna věc, ale realita druhá, odvolat mě můžou ale to je tak jediné:-), s ohledem na mantinely dané zákony to půjde zase v intencích lidí, co se o to v různých oblastech starají a umí se zejména s OP domluvit a s tím Praha udělá leda kulový, protože na to nemá zákonné páky:-). V bublině žijí jiní v tomto spolku, kteří si myslí, že má na něco vliv, což už dávno není pravda.
Vlkodpovědět 
      Re: Komunismus11:27:03 24.03.2018
PS: A ten statut znám, tak trošku jsem se podílel na jeho tvorbě.
odpovědět 
       Re: Komunismus11:42:19 24.03.2018
No tak v tom pripade jsi me zklamal, mel jsem te za rozumejsiho cloveka. Je to totiz brutal spatne napsany.
odpovědět 
        Re: Komunismus12:10:26 24.03.2018
Tak zkus předložit návrh na kterém se CVK shodne a bude lepší, nic ti nebrání:-).
Vlkodpovědět 
         Re: Komunismus12:19:04 24.03.2018
Co jsem zaslechl tak se na tom pracuje, ale o tom ty s tim tvym vlivem musis vedet.
odpovědět 
          Re: Komunismus12:30:48 24.03.2018
Budeš se divit, ale mě už to nějak nezajímá. Mně poslední roky zajímá akorát to, co se děje u nás a jak to tu funguje.
Vlkodpovědět 
           Re: Komunismus12:39:59 24.03.2018
No pak nechapu proc se vyjadrujes k tomu ce se ma delit nebo nedelit na centralni urovni. Takova chytra Horakyne asi ;-)
odpovědět 
            Re: Komunismus12:51:47 24.03.2018
Protože otázka nezní jestli, ale kdy. Tak anonyme a teď přišlo dítko ze zkoušek a jedeme za lepší zábavou do Krasu, tak někdy jindy, tímto končím tuto zábavu:-).
Vlkodpovědět 
             Re: Komunismus19:01:30 24.03.2018
Opravdu přijel, s dítkem, žídlí a starým lanem :-D
Willhemodpovědět 
  Re: Komunismus21:08:15 03.04.2018
nesouhlasím ČSL oddělovat,sportovní lezci potřebují peníze aby mohli bez námahy za peníze všech na ty svý sportovně mainstreamové projekty na umělkách... kdo zná NĚKTERÉ "byznysmani" ČSL dá mi za pravdu...ach kde jsou ideály čistého sportu....i ve fotbale na to už dojeli...
odpovědět 

 CHS obrovsky posunula soutěžní lezení10:36:54 24.03.2018
V soutěžním lezení jsme odvedli

"obrovský kus práce a obrovsky posunula soutěžní lezení".

Zase ty donekonečna opakované fráze. Co konkrétně je ten "obrovský kus práce"? A jak a čím konkrétně "obrovsky posunula soutěžní lezení"? A myslím tím opravdový příspěvek ČHS, tedy to co lze přisoudit jen jim a není za tím nikdo jiný.
odpovědět 

 Od kdy může dítě hlasovat?13:40:09 24.03.2018
V klasických volbách taky děti nemůžou hlasovat, tak proč by měli mít možnost hlasovat na VH ČHS ? Jde jen o to, že lidé co chtějí získat větší vliv než jim přísluší zkoušejí všecko možné. Například ČSL se mělo raději než na schánění dětských duší zaměřovat na opravdovou komunikaci s dospělými. Oblbnout planým slibem mimino je snažší, než to praktikovat na dospěláka. Ale komu není z hůry dáno, tomu není pomoci.
Aliodpovědět 

 Prachy, prachy a prachy14:48:58 24.03.2018
  Tohle všecho jsou jen kecy. Překližkáři chcou jen další prachy. Všechny stěny a bouldry jsou postavené na komerční bázi, jinak by se samozřejmě nenašel žádnej investor. A ty děti? Ukažte mi nějakého rodiče, co nesolí za své dítě. Pravdou je, když uděláme závody a diplomy a ceny tak samozřemě budou cálovat ještě víc a raději.
  Problém je, že ke změně je potřeba lidi přesvědčit. Dneska je valná hromada a za rok bude zase. Argumenty ale musejí být jasné a zřetelně formulované. Těch agitačních hesel z obou stran už byla spousta a upřímně, nikdo jim nevěří.
Lubošodpovědět 

  Oliva a 100016:38:16 24.03.2018
Dovolím si malou poznámku. Navštěvuji celkem hojně BB a mám to tam rád. Chodím tam často i s dětmi. Fungování kroužků a docházení škol mi zde přijde jako honba za kvantitou ( asi peněz, nebo dotací?)  Opravdu  masa dětí. To je fajn. Co není fajn jsou instruktoři. Občas se tam vyskytují instruktoři co nemají o lezení moc anung. Pokérovaní, hulící před vchodem..., to asi nejsou moc vhodní na výchovu budoucích lezců.  Samotný průběh kroužků je občas opravdu tragický. Hej kámo, víš dneska vás naučím jak zvedat těžká břemena. Tak né vole. .... Navíc z doslechu od kamarádů slýchám hlášku.. ty se jako divíš a jako, kdo by tam asi za ty prachy to šel dělat??? Takhle si opravdu nepředstavuji výchovu dětí pro sportovní lezení. Myslím, že základem je dobrý instruktor. Jako člověku, který to sleduje pouze jako návštěvník, to na mě působí jako taková továrna na nějaké dotace. Jestli se pletu, tak se omlouvám za subjektivní blbý dojem.
Ty děti co tyto kroužky v BB navstěvují, to je část z 1000, co zde ČSL předkládá?
Daweodpovědět 
 Re: Oliva a 100016:44:52 24.03.2018
Jasně, to jsou ty děti, na které pobírá dotace ze všech stran.
odpovědět 
  Re: Oliva a 100017:26:05 24.03.2018
Jasny maj 1/4 detskejch clenu ale podle poctu medaili to teda videt neni. Diky temto vysledkum nechapu z jake pozice chteji mluvit do trenerske rady. Spis bych ocekaval zalozeni rady mrtvych dusi.
odpovědět 
   Re: Oliva a 100017:36:14 24.03.2018
Pokud nemají minimálně 5 reprezentantů,tak dělaj něco špatně...
odpovědět 
   Re: Oliva a 100019:10:27 24.03.2018
No tak jasny, ze na Bintera jen tak nekdo nema!
odpovědět 
   Re: Oliva a 100023:42:31 26.03.2018
Hlavně aby měl vůbec ten slavnej svaz nějaký závody, kde můžou ukázat tu světovou kvalitu :)
Pepeodpovědět 
 Re: Oliva a 100017:59:45 24.03.2018
Nejde se neozvat. Jsem rád, že do BB chodíš a že se ti tam líbí. Co se dětí a kurzů týče, tak je to hrozně individuální. My opravdu jedeme v kurzech kudlu, protože jsme komerční stěna a baví nás to. Dopoledne máme školy a školky a odpoledne pravidelné dětské kurzy a tréninkovky. Instruktorů v BB dělá přes třicet a kdo vede tým lidí a pracuje s dětma, tak ví, že ne vždy je vše tak, jak má být, ale makáme co to jde, aby u nás byli co nejkvalitnější lidi. Ve výkazu dětí máme pouze ty, kteří chodí pravidelně a žádný hon černých duší se nekoná. To bych jich měl se školkama a školama tisíce :). Je tu dotaz na výsledky na závodech a na to odpovím, že my na laně skoro nelezeme a jezdíme na boulder závody, kde výsledky máme. Jenže to nejsou svazové závody, protože v boulderech nejsou a našim dětem je 4 - 12 let. Starší zatím skoro vůbec nemáme. Byla tady i narážka na odměnu pro instruktory. Nevím moc, co se platí jinde, ale u nás má instruktor 200 Kč na hodinu s tím, že někteří i víc. Jsem jedním z reprezentantů, který se snaží rozpohybovat vody ve sportovním lezení a dělám to už pěknou řádku let. Volba dětí do 18-ti let dopadla dnes v podstatě kompromisem. Děje se to co jsme chtěli, ale stane se to až za dva roky. A tedy to, že se musí najít bodový klíč, který reflektuje velikost mládežníckého oddílu. To že se dnes neodsouhlasil mandát na vznik pracovní skupiny ve znění v jakém jsme ho předkládali taky moc nevadí. S řadou lidí jsme na VH mluvili a řada lidí rozumí tomu co chceme, ale podpořila by to jinak. Iks věcí se ve sportovním lezení prostě musí změnit a změní. Je to jen otázka času...
Oliváčodpovědět 
  Re: Oliva a 100018:10:02 24.03.2018
Tisice deti by mohl mit kde kdo, akorat malokdo to chce vyuzivat k prosazovani vlastnich zajmu tak jako jste to zkusili vy.
odpovědět 
   Změna? 18:21:28 24.03.2018
Ale dyť to není pravda. Tomu přece sám nevěříš a hlavně to ani nemůžeš nijak dokázat. A jenom technická, že bb nemá tisíc. ČSL má...
Oliváčodpovědět 
    Re: Změna? 18:40:32 24.03.2018
Oficialne nezavodite, dospely nemate, do vseho desne kecate a rozhodne vam nechybi sebevedomi. Proste klasicka komercni zalezitost. Tim bych to uzavrel a proto jste neprosadili vubec nic z toho co jste deklarovali a prosadit zkouseli.
odpovědět 
     Re: Změna? 18:49:32 24.03.2018
Každý to vidíme jinak a proto je svět pestrý :). Měj se prima.
Oliváčodpovědět 
      Re: Změna? 21:32:26 24.03.2018
Tak jak počítám jestli ČSL má 1000 dětí, tak do BB musí chodit cca 750 dětí.
odpovědět 
       Re: Změna? 22:35:34 24.03.2018
Tolik jich samozřejmě není...máš špatný data a někdo ti i chybí. V tuhle chvíli je to naprosto jedno. Číslo 1000 neber na člena přesně a hlavně nemůžeš vycházet z čísel, která jsou uvedená na ČHS. Moc se nevyznám, který anonym co píše :), tak se pro jistotu loučím i s tebou a měj se taky prima.
Oliváčodpovědět 
        Re: Změna? 22:39:03 24.03.2018
Jo tak ona neni ta 1000 deti ani clenama CHS jo ? Hele radsi uz nic nerikejte.
odpovědět 
         Re: Změna? 22:45:56 24.03.2018
Tak snad už finál koment na toto téma. Převážná většina jsou členy ČHS (v kombinaci evidovanýho nebo béčkovýho člena).
Oliváčodpovědět 
          Re: Změna? 23:10:36 24.03.2018
Jo tak :-) Ale na VH jde o cleny chs nikoliv cleny spolku s neplnohodnotnym clenstvim v chs. Tzn zase "malinka" manipulace. Odhaduju ze za mesic zjistime ze nemate ani obcanstvi EU. Jinak o tej tisicovce se me zda to byla vase hlaska nikoliv CHS. Viz zapis zde: Jan Zozulák za ČSL se rozhodně staví proti omezení hlasů dětí. Jirka Oliva k tomu předložil návrh, aby vznikla pracovní skupina, která to bude řešit pro příští VH. Dodal, že návrh vedení byl primárně zaměřen právě proti ĆSL, které mají 1000 dětí.
odpovědět 
           Re: Změna? 23:30:35 24.03.2018
Ano :), protože byla obava, že ty děti přetavíme ve voliče což jsme mohli udělat už nyní, ale právě jsme to neudělali, protože násilně změny nechceme. My jsme nakonec ani nevzali plné moce (vyjma našich). Napiš mi na mejl nebo mi zavolej. Tohle je fakt o ničem. Užívej svojí anonymní kuklu.
Oliváčodpovědět 
            Re: Změna? 12:40:58 25.03.2018
Oliváči, neslyšel jsi někdy pořekadlo Mluviti stříbro, mlčeti zlato? Najměte si nějakého marketingového zástupce a mluvčího. S každým dalším slovem se do toho zamotáváš a snižuješ si důvěryhodnost. Tvoje poslední vyjádření je také kapitola sama pro sebe. Vy jste si nevyřídili těch 1000 hlasů, protože jste nechtěli dělat násilný převrat? Trocha základní matematiky rychle odhalí, že i kdybyste těch 1000 hlasů měli, nic by vám to nepomohlo. A nevěřím, že jste to neměli spočítané předem. Děláte tedy ze slabosti sílu, z negativní věci přednost? Trochu průhledné a naivní. Stejně tak nevěřím, že pokud byste měli možnost získat hlasů tolik, že byste VH zvládli ovládnout, že byste to neudělali, protože nevyužití příležitosti by bylo manažerské selhání a důkaz, že v drsné a špinavé politice českého sportu byste stejně neobstáli. Obávám se, že jediná cesta, jak z toho můžete se ctí vycouvat, je přiznat porážku a zkusit vymyslet jiný plán. Ale takhle to vypadá jen jako výmluvy a vymýšlení si něčeho, co není.
odpovědět 
             Re: Změna? 17:31:46 25.03.2018
Jakých tisíc hlasů, Zozulák má v kroužku cca 150 dětí, Žák může mít okolo 100 kusů (jestli vůbec) a zbytek je asi v BB ? To nejsou členové ČHS, ale většinou se děti na kroužek přijímají každý rok nanovo.To znamená vyplní přihlášku a tím se třeba říkám třeba stanou členy např. "z.s." a pod. a ne členy ČHS.Tak jestli chtěli disponovat těmito hlasy, tak to je docela levá a samozdřejmě by s tím museli souhlasit rodiče těch dětí (nikdo z ČSL neřekl, kde mají těch 1000 členů).Jestli se nepletu mluvili o dětech.Dále určitě těch "1000" dětí nezávodí a kolik z nich jezdí na závody hmm ?
Tak to jenom k číslům, kterýma se ohání ČSL v prvopočátku jsem četl o tisících, ale snad zase nejsme tak velká země a lezení není zas tak rozšířené i když je teď hodně populární.
odpovědět 
              Re: Změna? 18:45:21 25.03.2018
Podívej se na dotace oddílům za děti. Platila se cca 100 za každé dítě?
odpovědět 
               Re: Změna? 18:55:16 25.03.2018
Klucí sorry, ale na tohle už nemám sílu :). Fakt. Jsme přesně ve spirále o které jsme už psali. Nepochopení vyvolává další nepochopení a výsledek nula. Já to klidně všechno s váma osobně projedu. Klidně uděláme další diskusní besedu = navrhněte kde.
Ale mydlit se tady příspěvky, které vedou k dalším a dalším nepochopením nemá smysl. Je to o ničem. My jsme jasně prezentovali co chceme a jak si myslíme, že by se sportovní lezení mělo řídit. Chceme tomu pomáhat a být toho součástí. Vy máte škatulku na ČSL a nehodláte vidět víc.
Oliváčodpovědět 
                Re: Změna? 22:12:43 25.03.2018
Díky za info. Nechtěl jsem rýpat, jen jsem se zeptal, jak to je. Možná jsem měl prostě smůlu na instruktora. Objektivně znám velmi dobře všechny stěny v Praze. Bb je napumpované dětmi což je dobře.
Klobouk dolů, že má Oliváč tak pevné nervy. Překvapuje mě, kolik ukřivděných chudáků na diskuzi je. Z komentářů jsem se moc nedozvěděl o co se vlastně vede spor. Na jednu stranu jsem picus, na druhou stranu je debil Oliváč, kretén Resch... Spousta lidí, který kolem sebe kopou, že jim někdo šlápnul na kuří oko....
Daweodpovědět 
  Re: Oliva a 100000:43:49 25.03.2018
Přijde mi neuvěřitelný, že takovou přehlídku neschopnosti a amatérismu co jste dnes předvedli, máš tu drzost popisovat jako úspěch. Ty asi máš nějakej alternativní mozek nebo co..
Milanodpovědět 
 Re: Oliva a 100020:38:25 24.03.2018
To snad nemyslíš vážně. Na jednu stranu se ti nelíbí pokérovaní instruktorři (asi svazák) a na druhý straně j co, Binter? To si děláš prdel, že ten má co mluvit do trénování. Koukni se na evropu, Binter a celý vedení svazu je výsměchem tomuhle sportu a oni sou zárukou, že kvalitu nikdy mít nebudeme. Protože ty lidi jsou za zenitem. Jedinej kdo má šanci jsou individuálové na kterejch se svaz nepodepsal a to sou taky jediný úspěchy u kterejch svaz dělá jako kdyby byly jeho výtvorem. Tahle diskuze je plná lidí za zenitem jako seš ty...
Libor S.odpovědět 
 potetovanej...14:11:50 26.03.2018
Tak zrovna ten "potetovanej" instruktor to umi s detmi jako malokdo (ted se omlouvam, nevzpominam si jeho jmeno). Kdybych uz mel prcka, byl by to muj favorit. Nevim, kolikrat jsi ho videl pri praci, ale deti vede vyborne, jsou z nej nadseny. Treba, je nevychovava jako budouci Adamy Ondry, to ale v 99% pripadu stejne nikdo nechce. Hlavni je, ze se neco nauci, bavi je to, hybou se, maji pratelsky respekt k instruktorovi a chodi tam hlavne radi. Nesud nekoho jen podle vzhledu, dik! Howght!
michalodpovědět 
  Re: potetovanej...19:55:06 26.03.2018
A zrovna ja bych teda v zivote k nemu dite nedal. Jednou jsem byl svedkem toho, jak cepoval tri kluky - normalni vojenska sikana, zabalena do slov jako sorry bracho, ale poradek musi bejt. Kluk, co nezvlad udelat poradne 10 drepu, dostal vychovne 100. Ostatni uz delali neco jinyho, a tenhle chudak drepoval, mel slzy na krajicku, evidentne to fyzicky fakt nedaval. Mel jsem dost problemy se neozvat. Hraje si na partaka, ale to je tak vsechno. A taky me sere, ze se chova, jako ze mu to tam patri.
variodpovědět 
   Re: potetovanej...21:21:04 26.03.2018
Kolik máš odpracováno s dětmi, že je to to tak jasný ?
Slabochodpovědět 
   Re: potetovanej...22:18:24 26.03.2018
No hlavne musel zubnim kartackem vytrit zachod a pak si tim umit zuby. Fakt total sikana...!!!!! Kluk pak teda na OS vysvihl nekolik cervenych boulderu a hlavne prestal mlatit a otraovat ostani navstevniky, ale to uz je podruzne.
odpovědět 
 Re: Oliva a 100021:11:22 03.04.2018
přesně....kde jsou ideály čistého sportu....i ve fotbale na to už dojeli...
odpovědět 

 Prachy, prachy17:38:30 24.03.2018
Prachy, prachy, a zase jen prachy. A hádky. Dříve Sokol, pak TJ a dnes ČUS. A stále dokola o rozdělení ouřadi kontra členstvo.  Zastávám názor, který byl dříve a to Zákonem stanovené rozdělení dotací dle jasného bodového klíče. (Jde o peníze z dotací státu).  A podle kriterií (I dnes zhruba poměr známe) Provoz kontra závodní sport a z něho pak reprezentant, mistr republiky,atd.  ....až člen. Začátek bude asi plno protestů, ale čas pak ukáže, kde byly chyby. A ty lze opravit podle výsledků. Rozdělování žádné svazy, ČUSy ale zákon. Tak si ouřadové nebudou moci diktovat své podíly. VH jim pak může cosi přiklepnout stejně jako je to u akciovek (např. podle jejich práce, získávání sponzoringu a t.d.). Chápu, že problém je dnes hlavně tam nahoře, kdy se tam nedokáží shodnout ani na nejzákladnějších otázkách republiky, natož sportu. Ale tlačit je musíme my, všichni.
HonzaKodpovědět 

  18:34:35 24.03.2018
Prezentovaná čísla, slova a úspěchy VV nejsou podávána krásně až to krásný není. Každé číslo se dá podat i druhým pohledem, který je vlastně až opačný. Standardní manipulace se zaslepeným davem. Jirka Babača se na situaci podíval s odstupem.
Parodie je Petr Resch zdůrazňující dodržování pravidel.
odpovědět 
 Re: 14:02:55 25.03.2018
Jirka Babača prezentoval názor, že čím víc je peněz, tím víc by mělo být závodů a to pouze s ohledem na jejich kvantitu. Zazněly i názory, že závodů máme naopak moc. Statistika je určitě fajn, ale její interpretace nebude tak jednoznačná.
Kódlodpovědět 
  Re: 15:47:32 25.03.2018
A ted jakym smerem to kriterium kvality posune? Aby to pak nebylo jeste jednoznacnejsi.
odpovědět 

 jeden svaz18:43:02 24.03.2018
myslím že svaz by měl zůstat jeden. jen je potřeba udělat pořádek uvnitř. což se snad díky této inciativě čsl podaří
honza k.odpovědět 

 Historická VH19:14:29 24.03.2018
Tak zdá se mi, že toto byla první VH, kdy i přes standardně malou účast, procházeli věci předkládané, prosazované nebo podporované současným vedením jen tak tak. Což se ještě donedávna zdálo jako nemožné. Uvidíme v dalších letech, to už asi k nějakým změnám dojde.
odpovědět 
 Re: Historická VH19:22:36 24.03.2018
Jen tak tak ? :-)
odpovědět 
  Re: Historická VH19:51:40 24.03.2018
No jasne, podivej se jak blizko bylo mnoho veci kvoru. To se nikdy moc nedelo.
odpovědět 
   Re: Historická VH20:04:52 24.03.2018
17 ku 77
odpovědět 

 Z pohledu delegáta21:36:44 24.03.2018
Ahoj,
můj komentář k VH: Oliváč mluvil docela rozumně, a má můj respekt za to, jak bez emocí ustál nepříznivou atmosféru, která pro ně na VH od začátku panovala.
S kontrolou emocí na tom byli někteří jiní hůře.
Témata, která kluci otvírají, se budou muset (časem?) řešit tak jako tak.
Samozřejmě, (až) přímo na VH není šance delegáty konzervativních velkých oddílů přesvědčit o nějaké zásadní změně, bez předem jasně deklarovaných návrhů/dopadů a vyjednané podpory.
Chápu, že v tomto případě to asi nebylo možné, protože problematika je příliš komplexní.
Pokud se v oblasti soutěžního lezení nedokážeme společně dohodnout, myslím, že to v dlouhodobějším horizontu bude negativní pro všechny strany. Otevření širší diskuse ze strany ČSL tedy vnímám jako přínosnou věc.
Závěrem bych chtěl VV ČHS a všem v komisích poděkovat za obrovský kus práce, který v roce 2017 odvedli.
Špicálodpovědět 

 metodika GDPR00:15:17 25.03.2018
Na VH padl dotaz ohledně metodiky GDPR pro oddíly... GDPR začne platit 25.5.2018.
Než ČHS vypracuje vlastní informační materiál k tomuto tématu, mohou se zájemci kochat metodickým materiálem vydaným MŠMT, který lze najít na webu MŠMT z 15.3.
SKodpovědět 

 VH08:22:50 25.03.2018
Petře Reschi...jdi do hajzlu. Ukriceny, nervózní a křivý skřet nemůže být předsedajícím VH. Na příští rok připravte někoho jiného, tohle už si příště snad nemůžeme schválit jako predsedajiciho. Tenhle člověk už dávno neměl být ve VV, ani v žádné jiné funkci. Jedna věc jsou pravidla a druhá věc hovadský chování. Asi jste byli pánové uz hodně podelani. Klobouk dolů před tím jak to Olivac s Honzou ustáli. Evidentně jedinou cestou bude kandidatura někoho dalšího do VV. Akorát s tím musíte přijít včas, a ne den před VH. Každopádně ve vedení něco hnije a dost to smrdí...myslím že to cítílo většinově i ucastnictvo VH...ale jen těžko můžeme odschvalit něco, s cim přijdete konkrétně den před VH. Bylo jasné že v diskuzi vám nedají prostor pro prezentaci. Za rok znovu a lépe ;) potenciál pro změnu tady je ;) A komunikujte aktivně s KSL! Každej podraz sdílejte s podporovateli v oddílech, i v těch "nesportovních"...oni se časem ledy pohnou.
odpovědět 
 Re: VH08:56:54 25.03.2018
Možná máš v něčem pravdu, ale ČSL taky nehraje čistou hru a dost manipuluje s čísli a pak se do toho zamotá.A jak ČSL začalo, tak to byla pškná sviňárna.Jinak nápad dobrej, ale realizace na hovno.
odpovědět 
  Re: VH09:38:47 25.03.2018
Předně bych se zastal Petra R. I když máme evidentně jiný názor na věc a dost se neshodneme, tak nám dal prostor nad rámec za což mu děkuji. Píšeš o manipulaci s čísly. Něco konkrétního by nebylo? A jak ČSL začalo? Že padl dotaz na IFSC jaké mají podmínky pro vstup nové organizace?
Já v tom problém nevidím (navíc jsme se neptali my) a ty to vidíš jako podraz. V tomhle se prostě my dva neshodneme. Povedeme proto diskusi na marginální téma? My jsme naopak právě jednali s VV a říkali jim jaké kroky budeme podnikat, tedy že vyvoláme diskusi. VV tvrdí, že jsme přišli s tím, že se jdeme odtrhnout a my říkáme, že to tak nebylo. Tvrzení proti tvrzení. Nemá smysl řešit. Hledali jsme odpověď na to, zda je lepší se odtrhnout anebo najít autonomii uvnitř svazu či minimálně volbu KSL. Odtržení je nereálné a už to téma nemá smysl řešit. Pracovní skupina se na VH neschválila ve znění v jakém jsme návrh předkládali. Vůbec to nebereme jako prohru. Uvědom si, že komise může vzniknout i bez mandátu a to co chceme, aby vyhodnotila se pro příští VH může stát. Podívej se na časovou osu, kdy jsme začali s diskusí, kdy jsme měli první osobní setkání s lidma po ČR, kdy došlo k ujasnění směru, který je možný a kdy byla VH. Bylo nad slunce jasné, že teď žádná velká změna neprojde, ale diskuse je aktivována a návrh je známý. Chceš-li pomoct, tak mě kontaktuj. Anonymní kopání do kotníků je asi taky volba.
Oliváčodpovědět 
  Re: VH09:42:03 25.03.2018
CSL nemuze hrat cistou hru, pokud je ve stinu za ni seda eminence P.B.
odpovědět 
   Kdo je v pozadí?10:15:06 25.03.2018
Já si tedy myslím, že nitky vedou ještě mnohem a mnohem dál a že za prvotní myšlenkou dokonce ani není muž... Závodní lezení u nás nemá z hlediska zajištění žádnou budoucnost. Po dvaceti letech v tenisu a podobných sportech můžeš skončit a být finančně do konce života za vodou, což se ti u lezení nepodaří ani z hlediska celosvětového. Lezení musíš dát vše úplně stejně, podepíše se to na vzdělání, práci, zkušenosteh... a když pak v relativně mladém věku skončíš, tak co dál? Živit se jako trenér? I to jde, ale že by to bylo radostná jistota?? A ne každý na to psychicky má. A co lidé z okolí? Takže příprava na obsazení vedení sportovního svazu, který se konečně dostává ke slušným penězům, by byla jen logická. Ve svazu stávajícím to nepůjde, tam si ti současní své hlídají a ještě vztahy panují spíše napjaté až nenávistné, takže proč to nezkusit samostatně? Oliváč a spol sice za ČSL navenek vystupují, ale lidí se v tom angažuje mnohem více, viz třeba vystoupení PB a dřívější prohlášení AO. Nitky vedou mnohem dál a kdo toto dal dohromady, rozhodně nebyl hloupý. Jen nemohl počítat s tím, že IFSC zareaguje neoficiálně a vše předá zpět do ČHS, které tak získá čas na přípravu a odvetu. Ostatně i celý postup ČHS vzbuzuje dojem, že byl neplánovaný a že jsou k němu dotlačeni okolím. Podle mne, pokud by vše proběhlo podle jejich představ, tak v případě negativní odpovědi od IFSC by vše stopli a nikdo by se o tom neodzvěděl (nebyli by první), v případě odpovědi pozitivní by pokračovali neoficiálně a ČSL ohlásili, až by měli vše hotové a připravené.

Otázkou je, co bude dál. ČHS nemá žádný důvod k dialogu (viz výsledky VH), ČSL nemá šanci na prosazení, pokud nedá dohromady provozovatele a majitele stěn, protože nyní nemají v ruce vůbec nic. Vyšumí tedy vše do ztracena?
odpovědět 
    Re: Kdo je v pozadí?10:46:40 25.03.2018
Tak to ze to byl pokus o ukradeni komercne zajimave casti CHS je jasny a nic na tom nezmeni to, ze tet chlapci zkouseji rikat neco jineho a tvari se jako svati. Staci si dukladne precist veskera jejich vyjadreni a porovnat s realitou. Angazovanos P.B. je v tomto taky odzacatku cilena a mel to byt trumf ktery hloupou masu presvedci. Ono vubec spojeni komercni horoskoly "CSL" ktere jak jsme se tady vcera dozvedeli zavodniky vychovavat neumi, protoze to je narocne a drahe. A P.B. jehoz naplni prace je vlastne financni zabezbeceni jednotlivce v ramci konkurencniho boje elit, je pochopitelne. A v tomto boji neni prostor pro brani ohledu na prumerneho zavodnika v kontextu CR, natoz clena CHS.
odpovědět 
     Re: Kdo je v pozadí?12:30:38 25.03.2018
Seš naprostej trouba a jediný co umíš je opakovat Bloudkoviny a nezapojit vlastní mozek, ale kdo nechce slyšet ten neuslyší. My jsme jako oddíl CSL podporili a budeme v tom pokracovat dál, Je to momentálně jediná cesta vedoucí do budoucnosti.
Dannyodpovědět 
      Re: Kdo je v pozadí?13:36:47 25.03.2018
Aha ja ze neco opakuju, tak me vysvetli co konkretniho jste podporili?
odpovědět 
    Re: Kdo je v pozadí?14:05:49 25.03.2018
Iluminati? Zidovsko zednarska loze? Neboze by... sam nejvyssi.. jehoz jmeno nesmime vyslovit .... Aaaadda .. #$J$$#%$# oNd..rA.. ..?
odpovědět 
     Re: Kdo je v pozadí?15:25:27 25.03.2018
Hned v první větě bylo uvedeno, že to asi nebude muž. AO myslím je.
odpovědět 
      Re: Kdo je v pozadí?15:46:30 25.03.2018
Aha. Tedy zenska sekce iluminatu...
odpovědět 
  Re: VH14:03:48 25.03.2018
To je ale strategie! Na kazdou kritiku CHS nereagovat argumenty a vytahnout kritiku CSL. Uz nejak dochazi palivo, co? Na pristi VH uz se asi podejou zmeny.
odpovědět 

 Sympatie k CSL11:20:58 25.03.2018
Podle toho, co zde ctu, CSL v tomto kole neuspělo. Mam-li byt upřímný - na jejich aktivitě je mi sympatické, ze jsou systematicti, ano prolomit status quo sportovního lezeni je nadlidský úkol. Líbí se mi, ze CSL preferuje cestu evoluce a ne revoluce. Zároveň je mi sympatické, ze chápou skutečnost, ze diskreditace sama sebe a svych cilu permanentním neproduktivnim popruzovanim žádný pozitivní efekt nemá. Ze jde mimo jiné o peníze, co je na tom špatného?
Zrovna včera jsem o tom přemýšlel, když jsem vezl sestiletou dceru z gymnastických závodu. Cca v deseti ji to přestane bavit, v tu chvíli ji necham trénovat lezeni - z mnoha důvodu to ma větší šanci na uspech  než kdybych to udělal ted. Když si dam na misky vah, co mi v tomto směru nabizi CHS (jako rodina jsme členy) a co mi již ted nabízí CSL, tak je moje volba jasna - CSL. Členy CHS zůstaneme, z důvodu respektu k tradici a skalnímu lezeni, ve smyslu systamaticke sportovní přípravy pro dítě mi CHS žádný zajímavý produkt nenabízí - nemám co kupovat. Mimo jiné mne  stávající personální obsazeni tohoto segmentu CHS doslova odrazuje. CSL preji  vytrvalost v jejich snažení, me osobně to dává smysl.
J.Kladaodpovědět 
 Re: Sympatie k CSL11:48:35 25.03.2018
Mohu se jen zeptat, co ti, teda tvé dceři, ČSL nabízí? Nehledej v tom nic špatného nebo nějaký háček. Prostě by mne zajímalo, co jako rodič závodníka v nabídce ČSL vidíš zajímavého a v čem se to liší od ČHS. Mohl bys to specifikovat a uvést nějaký konkrétní příklad?
odpovědět 
  Re: Sympatie k CSL12:59:50 25.03.2018
Nejlépe podložené výsledky těch jejich závodníků, kteří zřejmě porážejí závodníky z VSCM ČHS, jen si toho zatím nikdo jaksi nevšiml ..
odpovědět 
   Re: Sympatie k CSL14:10:23 25.03.2018
V tech podlozenych vysledcich ma CHS samozrejme takhle hooooodne navrch :D
odpovědět 
  Re: Sympatie k CSL14:09:37 25.03.2018
A co ji nabizi CHS?
odpovědět 
   Re: Sympatie k CSL14:44:03 25.03.2018
Asi vic kdyz maj na zavodech ty 3/4 lepsi vysledky nez ta 1/4 deti kterou se ohani CSL.
odpovědět 
    Re: Sympatie k CSL14:50:30 25.03.2018
Coooo? Jakoze za uspechem tech zbyvajicich 3/4 stoji CHS? Jak konkretne, prosim?
odpovědět 
     Re: Sympatie k CSL17:07:22 25.03.2018
Neprekrucuj to a ukaz vysledky te 1/4 ktera tvrdi ze to umi lepe.
odpovědět 
      Re: Sympatie k CSL17:42:21 25.03.2018
koukni se na výsledky tak na první 3 až 4 místa kromě pár vyjímek všechny děti trénují rodiče nebo pro ně zajistí i individuální trénink . Teda moje otázka kde na to má podíl ČSL nebo ČHS ???
odpovědět 
       Re: Sympatie k CSL17:59:13 25.03.2018
Repre trenéři Karešová, Gendová, Křížová a Binter trénují docela dost těch, co třeba včera byli na Smíchově na bedně. A ti lepší z nich jsou většinou i ve VSCM. Takže se dá těžko říct, že by jim ČHS nijak nepomohl. Koho trénuje ten zmiňovaný A trenér ČSL?
odpovědět 
        Re: Sympatie k CSL18:15:09 25.03.2018
Koho presne z tech na bedne dlouhodobe zminovani treneri trenuji? Kolik z toho je na naklady a z iniciativy CHS? A jak presne jim CHS pomohlo?
odpovědět 
         Re: Sympatie k CSL19:15:55 25.03.2018
Rozhodne vic nez CSL. Vtip je v tom ze se CSL pasuje do pozice vseveda a pritom vi a dela v dane problematice kulovy. Jak muzes neco kritizovat kdyz sam nedelas ani to, co ten koho kritizujes? Mysleno ukazat to aspon na jednotlivcich, nikoliv plosne.
odpovědět 
          Re: Sympatie k CSL19:45:21 25.03.2018
Ja se neptam na CSL. Ptam se na to co tu tvrdis o CHS. Proc to stacis jinam?
odpovědět 
           Re: Sympatie k CSL19:49:15 25.03.2018
Nestacim nic, me kdyz se neco nelibi na fungovani CHS tak to resim s nima, od CSL je tlak na radikalni zmeny tak me zajima co delaji tak dobre jinak ze se citi takove zmeny navrhovat. A protoze to vysvetleni dotet nedokazali prezentovat, neziskali zadnou zasadni podporu.
odpovědět 
            Re: Sympatie k CSL19:59:51 25.03.2018
Takze si ty svy trvrzeni o tom uspechu tech zavodniku pod CHS neumis nicim podeprit? A to to znelo tak presvedcive a jiste..
odpovědět 
             Re: Sympatie k CSL20:19:31 25.03.2018
Ze 1000 zavodniku CSL ma oproti zbytku spis podprumerne vysledky v zavodnim lezeni neni treba dokazovat to je evidentni.
odpovědět 
         Re: Sympatie k CSL19:18:20 25.03.2018
Gendova co vim, tak trenuje zrovna Elisku.

Ale otazka neni jak komu pomohlo CHS, ale jak oproti nim tak velice pomuze CSL. A to jeste chlapci nerekli. Oni tvrdi, ze delaji veci lepe (nebo budou), takze oni musi dokazovat ;)

A urcite minimalne na vyjezdech na zavody do zahranici se CHS jako zastresujici organizace podili. Od toho maji ty penize z ministerstva, ci ne?
klatrerodpovědět 
          Re: Sympatie k CSL19:57:01 25.03.2018
Zajimal me ten aktivni podil CHS na tech vyse zminovanych uspesich tech zavodniku na bedne pod CHS.

OK, tak mame jednoho zavodnika na tretim miste. A ted cim presne prispelo CHS k Eliscine uspechu? Plati ji trenink, poradenstvi, je soucasti nejakeho celkoveho koncepcniho pristupu CHS? Je teda s Gendovou v kontaktu skoro kazdy den a spolecne systematicky ladi formu za financni podpory CHS? Jak to funguje? Porad dokola slychame o vynikajici praci a obrovskych pokrocich a vysledcich, ale nikdo uz neprezentuje jak presne tyto veci probihaji. Kdyby to bylo znamo, asi by se predeslo mnoho bourzlivym diskuzim.

Zastreseni je. Ale to samo o sobe pro me neni podpora CHS, ale spis podpora tech zastresenych pro CHS, ze se jimi muze prezentovat a pobirat na ne dotace.
odpovědět 
           Re: Sympatie k CSL21:03:37 25.03.2018
Ale ty bourlive diskuze vyvolava CSL. Kdyby se CHS nijak nepodilel, tak by se treneri ozvali a nenechali je "chvastat se" jejich uspechy. A v mladezi tech uspechu je docela dost.
klatrerodpovědět 
            Re: Sympatie k CSL09:27:36 26.03.2018
Já být trenérem v popisované situaci, tak i pokud by svaz neřešil nic, nedal ani korunu (s těmi penězi to ale v reálu úplně nulové není), a ještě k tomu se chlubil jak vychovává úspěšné závodníky, jsem moc rád že I) mně ani závodníkovi do tréninku nekecá, a II) nehází nám klacky pod nohy. A pokud by někdo neveřil, že se tohle může dít, není v obraze. Já taky neveřil, dokud jsem neviděl.
semtamodpovědět 
             Re: Sympatie k CSL12:03:46 26.03.2018
Muzes nejak priblizit co a jak se delo? Z ci strany? Tohle by me zajimalo.
Jinak, kdyby mi chtel nekdo kecat do treninku, tak ho pozenu kostetem az za polarni kruh :D
klatrerodpovědět 
              Re: Sympatie k CSL12:12:07 26.03.2018
Ne.
semtamodpovědět 
              Re: Sympatie k CSL12:13:46 26.03.2018
Btw nechat si kecat do tréninku je jednou z podmínek pro CZ repre, viz. letošní povinné "testování".
odpovědět 
         Re: Sympatie k CSL20:26:38 25.03.2018
Místo odpovědi, která by musela znít "nikoho, trenér ČSL má kvalifikaci jen na papíře" to převádíš na úplně zbytečný dotaz "co přesně.." to jako čekáš, že sem začne někdo sypat treninkové plány, účtenky za společné tréninky repre v zahraničí apod? Nemáš co bys řekl rozumného..
odpovědět 
          Re: Sympatie k CSL21:28:40 25.03.2018
Urcite necekam to co pises. Staci park konkretnich prikladu lidi a cinu. Dle toho, co tu pronasite, to nemuze byt problem.
odpovědět 
    Re: Sympatie k CSL20:36:57 26.03.2018
To si spadnul z višně a očividně nevíš o problematice vůbec nic. Copak nechápeš že úspěšné děti nejsou produktem CHS??? Jsou produktem rodičů lezců, oddílů a jejich trenérů. V CHS jsou akorát pro to, aby mohli závodit. Lidi který o tom lautr nic nevědí by sem nemuseli psát, jinak je z toho diskuze na novinkách...
Kamilodpovědět 
  Re: Sympatie k CSL20:36:05 25.03.2018
1. Lidi, kterých si lezecky mohu vážit - Jirka O. například.
2. Jsem z Prahy - ve zjednodušení - zlom byla ruzyn, bb, bw - asi jsem konzervativní, ale bouldering v ČR = obrovskej impulz z bb = Jirka o.Dokázal, ze něco dokáže. Známé se od vidění.
3. Lezu od roku 1992, když bych ted mel dat svy děti trénovat sportovní lezeni/bouldering, tak sice s vyhradama, ale jedině do bb. Proč? Protože ty jejich tréninkový skupiny vede aspoň někdo, kdo vi, ze děti rostou, maj v sobě určitý svaly, existujou motorický vzorce a sam ještě k tomu solidne leze. Strucne - z pražský nabídky bych dítě svěřil jen kubovi n. - tohle není reklama - on mne vůbec nezná.
4. Systematicky formát závodu - boulderingovejch.
5. Personalni negativa CHS jsou pozitiva CSL.
6. Pokud by dcera byla výkonná nechci řešit povinné testovaci visy na liště - toto je příklad kritickeho pohledu na trenerskou erudici.
J.Kladaodpovědět 
   Re: Sympatie k CSL21:01:53 25.03.2018
Ok, díky za odpověď. Má smysl, ale je vidět, že se v závodním lezení nepohybuješ.

Bod 1. je pro závodní přípravu nedůležitý. To samé bod 2.

Bod 3. - Pokud vím, Kuba působí i na řadě jiných míst, dle domluvy kdekoliv.

4. - 6. jsou opět naprosto nedůležité.

Pokud budete chtít závodit, potřebuješ dobrou přípravu, mimo oddíly, individuální. A velkou porci tréninků, buď to zvládneš sám, nebo si někoho budeš muset najít. Což znamená obrovské množství peněz. Kuba je fajn, ale zadarmo nepracuje. A není fyziterapeut. Ten také nebude zadarmo a potřebuješ nějakého v rozumné vzdálenosti. Potřebješ jezdit po všech stěnách v ČR, jedna je tak na 14 dní, pak nemáte co lézt. Opět na to potřebuješ peníze a čas. Jištění na trénincích? Pokud to budeš dělat ty, znamená to několikrát týdně několik hodin někde na stěně, jinak opět platíš. Závody? je jich a bude jich spusta, u nás i venku. Potřebuješ na to čas a peníze.

Budete dobří a dostanete se do repre. Kromě výše uvedeného budeš potřebovat ještě další obrovskou porci peněz.

V ničem, co jsem vyjmenoval, ti na špičkové úrovni ČSL nepomůže. A nepomůže ti ani ČHS. Jediné, co ti může pomoci, jsou peníze. Zní to blbě, ale je to tak. Ani ČSL ani ČHS ti nic nezajistí, nemají na to infrastrukturu a lidi a při malém počtu závodníků to v následujících letech nikdo po ČR ani nevybuduje. Je tedy úplně jedno, zda ČHS nebo ČSL, pojedeš si podle svého, ale co pro tebe bude důležité, je financování, konkrétně financování repre, to znamená, aby pokud jsi špička i na světové úrovni, jsi měl vše hrazeno, protože dost pochybuji o tom, že budeš svému děcku schopen sám uhradit SP. Podporu ve výši pár tisíc do toho nepočítám, to není ani na kapesné.

Takže pro vrcholovou úroveň je úplně jedno, kdo to bude zastřešovat, důležité bude, jaké sponzory a jaké peníze sežene. A o tom ze strany ČSL moc nezaznělo. Vše ostatní je jen nedůležitá hra.
odpovědět 
    Re: Sympatie k CSL21:23:27 25.03.2018
Souhlasim s tebou, ze zasadni je individualni priprava. Zadny svaz ani spolek neudela z cloveka vrcholoveho sportovce. Prvni na to musis mit sam. To si bohuzel spousta lidi neuvedomuje a CSL na tom hresi.

Nesouhlasim ale, ze nejdulezitejsi jsou penize. Proto abys poradne natrenoval nepotrebujes jezdit po republice ani osobniho fyzio. Dulezita je motivace a smysluplny trenink. S tim ti staci mistni boulderovka ;)
klatrerodpovědět 
     Re: Sympatie k CSL21:45:22 25.03.2018
Konecne se vsichni schodnem :-)
odpovědět 
     Re: Sympatie k CSL23:57:11 25.03.2018
To beru. Jenže natrénuješ a co dál??? Pokud půjdeš do repre, tak tam už se bez peněz na závody nedostaneš. Vlastně to platí doslova. Jenom letošní sestava 23.4. Čína, 30.4. zase Čína, 7.5. Japonsko, 10.5. USA, 25.6. Indie, na podzim další dvě Číny.

Takže pokud se shodneme na tom, že budeš schopen za relativně slušné peníze natrénovat, jak vyřešíš účast na závodech? 1. Buď jsi milionář a ty prachy a čas obětuješ, ale o tom silně pochybuji, nebo 2. budeš mít doma super natrénovaného sportovce, který se na závodech poblíž umisťuje na bedně, má na dobré celkové umístění, ale skončí kdesi vzadu, protože na závody v dalekých destinacích jen smutně kouká na internetu, nebo 3. prostě rezignuješ na špičkovou výkonnost a budeš na tom tak, aby ti to stačilo na ČR a sem tam si s repre zajedeš někam po Evropě, což je prakticky stav současný.

Bod 1. je reálný, ale osobně o nikom nevím (což neznamená, že není), bod 2. je extra frustrující a nevím o nikom, kdo by to psychicky dával a bavilo ho to. Nevěřím, že by to někdo dělal delší dobu a ani v tom nevidím význam. Bod 3. je vlastně současný stav. A i když je to smutné, je to nevyhnutelný výsledek poměrů v závodním lezení. A když se podívám na možnosti, moc způsobů, jak sehnat další potřebné prostředky, nevidím. Je to za ČHS k ničemu? Ano. S tímto rozpočtem to ale ani jiné být nemůže. Bylo by to za ČSL lepší? Pokud nemá ČSL ročně v záloze několik milionů jako další pravidelný příjem, tak se závodním lezením také nepohne.

Jak je vidět na neČHS kvalitních sériích závodů pro dospělé i pro děti, ČHS a ani ČSL nejsou pro dobré závody potřeba. Co dál? Péče o děti a mládež? Opět - ani ČHS ani ČSL nejsou potřeba, je řada kroužků a oddílů, namátkou Rocky Monkeys nebo Green Tree Monkeys, o děti se starají dobře. Trénink? Hromadně to kvalitně nepůjde ani pod ČHS, ani pod ČSL, a individuálové si jdou vlastní cestou.

Co z toho zbylo? Budou-li trenéři, bude to fajn, bude-li lepší péče, bude to fajn. Ale to, co je podstatné, je umožnění výjezdů na závody SP/MS, konkrétně financování. Se vším si rodiče a trenéři poradí, ale s tímto ne.

Takže ta nejdůležitější funkce zastřešujícího svazu, a teď se mnou řada lidí nebude jistě souhlasit, je z mého hlediska (pro dobré závodníky s potenciálem dobrých umístění na IFSC závodech) shánění peněz. Od shánění sponzorů a dotací až po prodej reklamy na závodech v OC a exhibicích. Zatím to nezvládá ČHS a velmi pochybuji, že by to zvládlo ČSL, a pokud ano, že by tyto peníze chtělo dávat právě na jednoho nebo dva lidi a jich tým.

Neříkám, že ČSL je špatné, jen nevím, co nového navíc by chtělo dělat. Pokud nemají v ruce nějaký zázračný trumf, třeba nějaké extra sponzory, nic se nezmění, situace bude pokračovat tak, jak je to dnes, současné finance nic jiného neumožňují. Jde jen o to, kdo je bude rozdělovat, vše ostatní, včetně lidí na nižších pozicích, zůstane stejné. Takže za mě je úplně jedno, která zkratka se bude při vypisování přihlášek psát, je mi jedno, zda svaz povede člověk se svatozáří nebo drsný ranař, pro mě je důležité, jak bude ta organizace podporovat repre, aby ti dobří, kteří to myslí vážně a chtějí se tomu opravdu věnovat, ještě nemuseli na úspěšnou reprezentaci svého svazu a státu těžce doplácet.
odpovědět 
      Re: Sympatie k CSL03:45:58 26.03.2018
Kdyz natrenujes, tak ti to radi lidi zaplati - at uz svaz nebo sponzori, kteri jsou ve sportu neodmyslitelnou soucasti financovani (at uz na individualni nebo reprezentacni urovni). Ale je tezke najit sponzora, kdyz neni pro koho. Mezi mladyma je nekolik nadeji, tak uvidime jak to bude. Martin se do Ciny a Japonska podival, a tomu to myslim platil, nebo minimalne prispival, CHS.

Je dulezite si uvedomit, ze sport je taky prace, a plati se za vysledky. Ja nejsem zastancem toho platit lidem dovolenou a "sbirani zkusenosti" po celem svete jenom proto, ze maji vysledky doma.
Reprezentovat neznamena zapsat se do startovni listiny, ale bojovat a umistit se. A jak pises, cesi rezignovali na spickovou vykonnost, ale to neni jenom v lezeni. A myslim, ze ta rezignace prameni i z jejich rodin a okoli, od kterych nedostanou podporu se lezeni venovat naplno (protoze musi studovat a mit poradnou praci a blabla :D ), byt by ta financni podpora nemusela byt problem.

Co se tyce ulohy CHS, tak lidi s tebou souhlasit nemusi, ale mas pravdu. Leze si kazdy sam, ale penize si sehnat kazdy neumi. A proto by mel ve svazu sedet clovek co tohle ovlada levou zadni a pokud to tak neni, tak by se mel vymenit. Novy svaz nic nevyresi, akorat by hrozila ta sama situace.

Ted me napadlo, ze by se zavodaci mohli zeptat svych vysokohorskych druhu jak na sponzory. Tem to pokud vim, plati prave hlavne sponzori, ne? Pritom sance na uspech je tam tradicne ve hvezdach :) (Nerikam, ze jsou ty expedice neuspesne, mam spise opacny dojem.)
klatrerodpovědět 
      Re: Sympatie k CSL09:44:27 26.03.2018
Uveď prosím jeden dva konkrétní individuální sporty, ve kterých to v CZ funguje tak, že svaz zajišťuje financování nadějí v takovém tréninkovém a závodmím měřítku, které rozvádíš. Tady to prostě není zvykem - a nevím, proč by se to mělo měnit. Nejspíš už jsme tady někde na obdobné téma spolu debatovali. Já osobně - na základě 25 let zkušeností v několika sportech - ctím zásadu Vnitřní motivace každého závodníka a jeho nejbližšího okolí. Nemáš-li ji takovou, že kromě tvrého tréninku ještě i ty prachy, čas atd obstaráš, nemáš prostě šanci i kdybys byl bohvieaký talent. Světová špička je prostě výběrem, který má motivaci, je schopný sehnat prachy, řídit kvalitní trénink na míru (fyzio, psycho, zdraví atd) daného závodníka a vyhýbá se mu zranění - ta zásadnější zranění, která mají vliv na kariéru v daném sportu celkově. Pokud něco z toho nemáš, nemůžeš v té špičce být. Sociálně to sice může vypadat nepravedlivě, z pohledu reprezentace to není 100% efektivní, ale je to tak. Imnsho je to lidsky lepší systém než třeba v Číně. To byl můj poslední příspevek k tématu.
semtamodpovědět 
       Re: Sympatie k CSL10:51:09 26.03.2018
Jo, máte oba pravdu, netvrdím, že ne. A ani neříkám, že by měl mít každý vše zaplaceno, že je nějaká povinnost to platit. Není. Já jsem to uváděl jen jako důležitou část podpory závodníkům a základní věc, ke které je nějaký svaz potřeba. Z hlediska individuála je mi jedno, zda to vede Petr nebo Pavel, důležité pro mne bude, co mi nabídne za podmínky, v tomto případě jaká bude podpora finanční. A zároveň jsem napsal, co špičkoví lezci od ČHS očekávají. Ostatně příklad máme pořímo před očima - AO a Stráník. Co ti očekávají od národního svazu? Nic nepotřebují, vše mají, vše si zajistí. Ale oba by uvítali, kdyby jim svaz pomohl s úhradou nákladů. A myslím, že oběma by bylo jedno, od jaké zkratky ty peníze na účet přijdou.
odpovědět 
        Re: Sympatie k CSL11:02:35 26.03.2018
Není náhodou Adam placený státem, což mu zajistil ČHS?
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Sympatie k CSL12:03:17 26.03.2018
Co to znamená, že je placen státem? Je placen tak, aby po sečtení příjmů a výdajů byl v plusu nebo na nule? A to je nejlepší na světě. My se bavíme o normální české repre.
odpovědět 
          Re: Sympatie k CSL13:05:10 26.03.2018
CO to znamena? Je civilni zamestnanec MV CR. Presneji je veden jako instruktor Olymp centra http://www.mvcr.cz/ docDetail.aspx?docid=21614924&doctype=ART&#O

A co jsem se doslechl od JPP, tak z toho titulu pry musi hlasit vyjezdy do zahranici z duvodu proplaceni sluzebnich cest.

V dalsich seznamech figuruji dale
Stranik Martin (instruktor sportu)
Hroza Libor (externi sportovec)
Adamovska Eliska, Slezakova Lenka, Vejmolova Iva (smluvni sportovec)
odpovědět 
           Re: Sympatie k CSL14:02:08 26.03.2018
Co znamená z hlediska právního, to je mi jasné :-) Ale co to znamená z hlediska finančního? Sečti si odhad nákladů na absolvování SP a MS a odečti od toho příjem, který jsi jako reprezentant obdržel. Budeš v plusu, na nule nebo v mínusu? A pokud v plusu/mínusu, tak jak moc?
odpovědět 
            Re: Sympatie k CSL14:08:52 26.03.2018
Už to chápu co tady řešíte. Blažek má za úkol sehnat zlatáky pro svoji ovečku. ČSL se rozhodla to sponzorovat. Vydělat na to plánuje na řadových horolezcich. Tak to jste měli říct rovnou ;-)
odpovědět 
             Re: Sympatie k CSL14:58:57 26.03.2018
Myslis, ze kdyz budes neco porad dokola opakovat, tak se z toho stane pravda?
odpovědět 
    Re: Sympatie k CSL09:59:34 26.03.2018
No ja nevim, bod 2 mi tedy dulezity prijde. Pokud ma hala dobre stavece a kvalitni cesty, tak je to urcite dulezite i pro zavodni lezeni, ne?
Nejsme jako rodina cleny CHS, zijeme v Lipsku, tedy jsme cleny DAV. Jako rodinka jsme zacali chodit na bouldrovku, to bylo synkovi 6 let. Bavilo ho to a bavi ho to furt. Vzali ho tedy do skupiny DAV sekce Lipsko. Jak to tady funguje:
Treneri: jsou 3 studenti a 4 tatinci, vsichni maji zakladnii trenersky kurz (zaplatil DAV). Za praci nedostavaji nic, je to jejich iniciativa. Jako rodice jsme se jim slozili alespon na rocni vstupne do hal, kde se trenuje.
Cas: trenink je trikrat tydne 2 hod. Rodice deti casto pomahaji s jistenim, kazdou stredu je spolecna vecere, kdy kazdy neco prinese a je to fajn.
Sponzor: je vyjednano, ze Tapirstore Leipzig dodava a opravuje zdarma lezecky (jedna se asi o 12 deti)
Fyzioterapeuti: nejsou
Doktor: je jeden sportovni doktor, ktery je doporucen, jak to casto byva, polovina rodicu ho ma za nekompetentniho, druha polovina za super.
Proplaceni cestovneho: neni
Decka jsou povinne startovat na reprezentacnich zavodech, tedy napr. otevrene mistrovstvi Saska apod. Zavody, ktere nejsou poradany DAV, nejsou povinne.
V Lipsku je jedna bouldrova hala a jedna hala na obtiznost, ktera ma smlouvu s DAV. Normalni rocni vstupne do obou hal je asi 350 euro na dite a 500 euro na dospeleho. Decka zaplati asi polovinu z tech 350ti, zbytek zaplati DAV. Dospeli plati vse sami.
Plany do budoucnosti: jednodenni nebo dvoudenni vylety do jinych hal. Pri saskem mistrovstvi se totiz ukazalo, ze na momentalni smer staveni bouldru se bouldrovka v Lipsku moc nechyta. Tim nechci tu halu hanet nebo kritizovat, kluci stavi pilne a obmenuji nekdy i behem 2 tydnu kompletni halu. Jenze mistrovstvi vypadaji jinak. Haly jako Mandala v Drazdanech, Stuntwerk, Cafe Craft atd. maji k dispozici trochu jine stavece.

Z tech 12ti deti tady v Lipsku se do repre nedostane zrejme nikdo. A on to ani nikdo neresi. Kolik deti takhle funguje v celem Nemecku nevim. Zazemi, ktere je poskytovano skrz DAV je podle meho nazoru OK, mohlo by byt lepsi, ale to muze clovek rict vzdycky. Takhle funguje spousta sekci, nekde maji neco navic, nekde maji o neco min.

Jak podporuje CHS nebo CSL lezce, kteri se zucastnuji mistrovstvi Ceske republiky nevim. Jen jsem chtel ukazat, ze i v zemi, ktera ma podstane vic clenu a zrejme vetsi rozpocet, urcite pozadavky zdejsich diskuteru nejsou moc realne. Navic podle nekterych prispevku nejak nerozumim, proc se tady resi zavody v Japonsku nebo Cine. To se potom bavite o podore maximalne 10ti lidi. Navic ty cesty nebo bouldry jsou o necem jinem, nez natrenovat na lokalni bouldrovce...

Taky mi prijde, ze pokud mi lezi na srdci rozvoj, podpora a blaho zavodniho lezeni, tak jak pro CHS i pro CSL je to prece samozrejmy cil, ne? Tady se furt argumentuje, kdo a co vsechno rekl a jak to neni pravda, ale skutek utek... Existuje aspon jedna vec, ktera se uz zlepsila? Na ktere se spolu domluvili?
Preji hezky den.
 ONodpovědět 
     Re: Sympatie k CSL10:59:16 26.03.2018
Pokud bychom zašli do krajnosti, tak ve skutečnosti bys nemusel potřebovat ani ty stavěče, osadíš si ve skepě bolderovku sám. Ale realita je trochu jiná, hodně to zjednodučím, ale mít za barákem super stěnu a super stavěče zase taková výhoda není. Ono totiž poku lezeš od řekněme 8a výše, tak těch cest je naprosté minimum. A i pro děti, pokud lezou od 7a výše, ten výběr není kdovíjaký. Stěny mění cesty jednopu nebo dvakrát do roka. Na tréninku jich ve svém maximu přelezeš řekněme 3. Při tréninku 3-4x týdně nemáš na normálí stěně po čtrnácti dnech co lézt. Takže jezdíš po celé ČR a Německu a doufáš, že to budou přestavovat co nejdříve.

A že se tu bavíme o podpoře pro pár vybraných? Ano, jedná se o pár jedinců. A už jsem to napsal výše - pro normální průměrné je to úplně jedno, ti nepotřebují ani ČHS, ani ČSL. Oddíly tu budou i bez svazu, trenéři také, závody pro všechny úrovně také. I kdyby ČHS letos skončil, pro normální lezce se to nijak neprojeví a už vůbec ne pro děti a mládež. Seriál MP tu bude i nadále, nový Hudy seriál také, závody jako Sambar nebo Překližka Cup také nezaniknou, každá velká stěna bude děat závody i nadále.
odpovědět 
 Re: Sympatie k CSL11:29:55 26.03.2018
A ty chceš, aby jen trénovala? Nebo chceš, aby jí někdo bral na skály, na hory, na tábory, třeba by si zkusila i lezení v ledu, či skialpy. Prostě na různé výjezdní akce, který někdy budou i dobrodružný, ale bude si je pamatovat?
To se ti s komerčním kurzem nestane, no, bude bušit na překližce a rybařit v Juře, možná v Ostrově na Kozelce, což by se mimochodem nemělo. Ale že by ČSL opravdu nabídlo alternativu dětských oddílů s komplexní výchovou k horo/lezecké tradici. O tom silně pochybuju, trénovat jí na překližce můžeš i ty a líp, než instruktoři z BB a že by si tam vyrobila kamarády...
ČHS to dělá blbě, ale co chce dělat ČSL nikdo pořádně nechápe a prostě to smrdí komercí.
k.odpovědět 
  Re: Sympatie k CSL12:02:20 26.03.2018
Bavíme se o závodění, tedy tréninku a závodech. S tím skály nemají co dělat. A teď při trojboji se nůžky rozevřou ještě více, při nutnosti tréninku všech tří disciplín se ven nedostaneš, nebudeš mít čas.

A v ČHS klasické oddíly, které pracují s dětmi a mládeží, nezaniknou. Ale zatím vše, s čím ČSL spojuji, je překližka a závody.
odpovědět 
   Re: Sympatie k CSL12:17:11 26.03.2018
ČSL ale nemá co kecat do výchovy dětí které mají ambice být v repre, to neumějí. Přitom se ČSL tváří že jim jde o závodníky.
odpovědět 
    Re: Sympatie k CSL12:26:47 26.03.2018
Nečteš, co jsem psal, a o čem to teď tady je. ČSL nebo ČHS je úplně jedno, bude to fungovat, i kdyby nebylo ani jedno. A pokud máš na to být dobrý v repre (pravidelně finále/bedna), opět tyto dva spolky nemají žádný přínos, kromě finanční podpory. Takže ano, můžeš mít pravdu, ČSL světovou špičku umět nebude, ale nebude ji umět ani ČHS, vždy to bude postavené na individuálním přístupu a třeba Saša bude Elišce pomáhat se svazy i bez nich. Důležitý nebude žádný svaz, ale ta Saša.
odpovědět 
     Re: Sympatie k CSL12:40:07 26.03.2018
Promiň špatně jsem to pochopil, máš pravdu. Ale trošku bych se toho ČHS zastal, poslední rok v rámci té podpory mládeže vidím malinkou ( slovo malinkou podtrhuji) snahu s tím začít něco dělat. Stále většinu energie a nákladů táhnou oddíly a rodiče, ale pomaličku začínám cítit snahu alespoň vytvořit prosředí vzájemného sdílení zkušeností. Třeba se to rozvine. Připadá mě to jako docela rozumný směr a na finální hodnocení než to odsoudím raději ještě rok dva počkám.
odpovědět 
      Re: Sympatie k CSL14:12:30 26.03.2018
Jo, já nejsem proti ČHS. Nejsem ani proti ČSL. Na hodnocení který je lepší, není dost informací, zejména ne od ČSL, schází parametry a jejich váhy, protože jiné potřeby má repre a jiné průměr...

A osobně si myslím, že je to jedno, na střední úrovni by se toho změnou ČSL/ČHS moc nezměnilo, na vrcholové úrovni je to jedno také, když peníze nejsou, tak je nedá ani ČHS, ani ČSL. Možná je ČHS schopno vyjednat pro některé jedince lepší podmínky.

Takže, abych to nějak zakončil, pokud bych měl vliv a mohl jsem něco ve věci udělat, nechal bych vše pod ČHS, ale snažil se o lepší komunikaci a vstřícnost ze strany KSL.
odpovědět 
    Re: Sympatie k CSL20:31:00 26.03.2018
Proč si myslíš, že to neumí a nemají do toho kecat. Já to chápu tak, že jejich snahou je vytvořit zázemí pro děti a mládež která nepochází jen z lezeckých rodin a začít pracovat s mládeží na republikové úrovni, vyvolat diskuzi o kvalitě trenérů podle osnov CHS atd. Jinak co se týče repre tak to tak většinou je (závodníci pochází z lezeckých rodin). Jestliže CSL má 1000 dětí, tak do toho určitě má co mluvit. Toť jen můj nestranný názor.
Kamilodpovědět 
     Re: Sympatie k CSL20:50:58 26.03.2018
Nová generace dětí, ze kterých se rekrutuje nová repre, už dávno z lezeckých rodin není. Jsou to většinou překližkáři z kroužků.
odpovědět 
      Re: Sympatie k CSL23:18:26 26.03.2018
Projdi si ty deti. Rodiny a klasicky oddily zamereny na deti. Skupiny kde jde opravdu o deti ne kvantitu.
odpovědět 
       Re: Sympatie k CSL00:15:46 27.03.2018
Promiň, nechápu, co tím myslíš. Můžeš to vysvětlit?
odpovědět 
        Re: Sympatie k CSL07:50:39 27.03.2018
Projdi si letosni vysledky ofiko zavodu, udelej si rozbor odkat ty deti pochazeji a zjistis ze rozhodne neni vyhoda bejt z te 1/4 ktera se prsi jak tomu rozumi. A taky zjistis ze na tom maji nejvetsi zasluhu rodice a nemasove oddily.
odpovědět 
       Re: Sympatie k CSL13:57:47 27.03.2018
Kvantita = dětské oddíly, které mají přes 500 dětí, třeba BB. Kvalita = tréninkové skupiny s menším počtem členů, třeba Komorní výtah.
odpovědět 
      Re: Sympatie k CSL23:35:08 26.03.2018
Jasný a o tom mluvím - kroužek - klub - trenér. Ale ruku na srdce, jakou zásluhu na těch dětech co lezou prásky má ČHS??? Naprosto žádnou. Zeptej se těch mladejch kluků a holek z poháru. Těm nemá svaz co nabídnout. Těm je svaz u zadele a Binter pro smích. Ty mlaďáci nebudou naslouchat trenéroj kterej to sám nedá, protože neleze a vlastně o tom pohybu ví kulový. A místo toho aby se s tím něco dělalo, protože doba si žádá změnu, tak se o tom nejlépe nebude ani diskutovat...
Kamilodpovědět 
       Re: Sympatie k CSL08:57:41 27.03.2018
V tomhle se dost pleteš. Ti mlaďoši z pohárové bedny jsou z velj~ většiny trénováni trenéry VSCM ČHS, jezdí na společné tréninky repre, které z největší části organizuje právě Binter a mají tam servis jak ve stavění cest tak i video, fyzioterapeuta a další trenéry.
odpovědět 
        Re: Sympatie k CSL10:18:58 27.03.2018
Uz to tu zaznelo, ale bez konkretnich odpovedi.

Tak znovu: Kdo presne a jak konkretne jsou od CHS podporovany? Je nekdo z tech mladochu na bedne o kterych mluvis systematicky dlouhodobe trenovan nekterym z treneru CHS na naklady CHS?
odpovědět 
         Re: Sympatie k CSL13:19:12 27.03.2018
Podívej se na seznam VSCM: https://goo.gl/Tupj4x
tihle všichni jsou svazem podporovaní včetně tréninku.
Pak se podívej na výsledky třeba Smíchoff: https://goo.gl/z7WfH2
U dívek a žen je shoda na bedně 100%
U mužů shoda není, protože jsou starší než je hranice VSCM, ale Stráník má přes ČHS podporu z MV.
U chlapců je shoda jen na druhém a čtvrtém místě. Ale když někdo z těch na bedně, co nejsou teď ve VSCM, bude mít stabilní výsedky, jistě se tam brzo dostane.

A teď na oplátku doplň, kdo z těch zbývajících lidí na bedně je svěřencem trenérů z ČSL.
odpovědět 
          Re: Sympatie k CSL13:28:06 27.03.2018
No ještě vítězce žen do toho v Brně nikdo nekecá. A kdo že ji trénuje?
odpovědět 
           Re: Sympatie k CSL13:45:02 27.03.2018
Otázka zněla, kdo je od ČHS podporovaný. A to Iva je, včetně podpory přes MV.
odpovědět 
            Re: Sympatie k CSL14:15:50 27.03.2018
Ty otázky jsou tam 2. Ano, podporu má. Kdyby ne, byla by to už úplná ostuda. Ta druhá otázka zněla a je to zmíněno i v dalším komentáři:

viz. Je nekdo z tech mladochu na bedne o kterych mluvis systematicky dlouhodobe trenovan nekterym z treneru CHS na naklady CHS?

viz. Podívej se na seznam VSCM: https://goo.gl/Tupj4x
tihle všichni jsou svazem podporovaní včetně tréninku.

A toho se týkala má odpověď.


odpovědět 
          Re: Sympatie k CSL14:44:16 27.03.2018
Na toto jsem se ale neptal... Ptam se na to, jak konkretne stoji CHS za jejich vysledky? Ano jejich jmena jsou uvedena na papire, ale co konkretne jim CHS dava? Co z tech vysledku lze pripsat na vrub treninkovemu zazemi a prostredkum od CHS a co nekomu jinemu. Snaha je, aby vsichni byli pod VSCM, to nepopiram, ale znamena to, ze stoji za jejich treninkem a uspechy?

"Podívej se na seznam VSCM: https://goo.gl/Tupj4x
tihle všichni jsou svazem podporovaní včetně tréninku."

Co to znamena? Jak konkretne jsou podporovani mimo to, ze je jejich jmeno uvedeno na papire? Venuji se jim treneri na naklady CHS nekolikrat tydne? Vedou dlouhodoby systematicky trenink? Nebo jen parkrat do roka zajednou na nejake kratke soustredeni a tim to hasne a trenuji a trenink si sestavuji vlastne sami? Plati jim trenink?
odpovědět 
          Re: Sympatie k CSL22:35:19 27.03.2018
Uvedomujes si, ze vetsina z te tisicovky je 8 - 12 let, ze jo? :)
odpovědět 
        Re: Sympatie k CSL12:57:30 27.03.2018
Lžeš a nemáš důkazy. Já ty kluky znám, řekni nám jména těch šampionů ze svazu a o tam jak je svaz trénuje (Bintera ml. můžeš jako šampiona kidně vynechat) :D
Rosťaodpovědět 
         Re: Sympatie k CSL13:27:15 27.03.2018
Než začneš používat slovo lež, zkus si trochu posurfovat podle odkazu o kousek výš.
Kódlodpovědět 
          Re: Sympatie k CSL14:46:07 27.03.2018
Ten odkaz ale vede jen na seznam jmen. Nic konkretniho o systemu podpory od CHS nerika.
odpovědět 
           Re: Sympatie k CSL18:56:41 27.03.2018
Si to dohledej, tolik práce s tím zase nebude. Minimálně Nebo čekáš, že ti tady všechno někdo najde a předloží pod nos?
odpovědět 
            Re: Sympatie k CSL20:20:30 27.03.2018
No to co neexistuje, dohledat nelze. A pouzivat neexistujici vec jako argument a ohanet se tim v dizkuzi...
odpovědět 
   Re: Sympatie k CSL13:21:57 26.03.2018
Tak skály to je něco jako jezdit na koni.
odpovědět 

 XYZ08:13:14 26.03.2018
Po X letech jsem se rozhodl letos neprodlužovat členství. NECHCI již být nadále členem takové pseudo organizace. To znamená, že budu lézt na skalách pouze v zahraničí, kde platím dvě jiné a slušně fungující organizace. Omlouvám se všem rodičům, jejichž děti tímto nepodpořím v rozvoji lezení v ČR.
Ondraodpovědět 
 Re: XYZ09:41:07 26.03.2018
Co ti přijde pseudo na tom, že zástupci 5000 členů se na valné hromadě rozhodnou podle svého názoru?
odpovědět 
 Re: XYZ09:55:38 26.03.2018
Myslím, že se vůbec omlouvat nemusíš, ale ještě to zvaž. Cizina sladká, ale doma je doma! Takový orosený pivo v Kalírně po těžkým boji v zamešeným vrcholu,má taky něco do sebe.Jinak všemu lezení zdar!
maca stodpovědět 
 Re: XYZ12:11:31 26.03.2018
Pěkná demonstrace zásadovosti. Myslím ale, že to nemusíš brát tak důsledně. Podle mě by ti ke klidnýmu svědomí pro lezení doma úplně mohl pomoct i jakejkoli jinej přispěvek než členství v ČHS. Brigáda ve skalách, dobrovolná výměna nějakýho slaňáku, obnovení značení... To vydá nakonec za víc než pár stovek za členství. Když je tu jedna jediná možnost (ČHS), která je pro tebe kvůli nějakejm věcem obtížně přijatelná, nemělo by platit, že když ji nebudeš podporovat, nemáš nárok si tu zalízt.
P.odpovědět 
  Re: XYZ14:36:07 26.03.2018
Nemusíš být členem svazu, aby sis u nás mohl zalézt a to docela v klidu a bez problémů. I v ZCHÚ, kde jsou vydaná opatření obecné povahy pro lezení můžeš lézt, protože se vztahují na všechny. A pokud přispěješ svojí troškou do mlýna třeba jen tím, že uklidíš někde pod skalami po lezeckých prasatech, jen dobře a je to obrovské plus.
Vlkodpovědět 
   Re: XYZ15:00:35 26.03.2018
Jasně, máš pravdu. Myslel jsem to jinak než jen "formálně".
P.odpovědět 

 Bloudek, Olivac partneři16:24:29 26.03.2018
Bloudek a Olivac, koukejte se dohodnout a přestanete vysirat. Už se to nedá číst. Dle komentářů většina chce změnu ve sportovním lezení, ale zároveň udržet CHS jako jednotnou organizaci. Tak na čekáte?odpovědět 
 Re: Bloudek, Olivac partneři19:34:47 26.03.2018
No to prrrr. Po tom co sem videl tak CSL neni partner. Olivac je totiz jedinej z toho spolku kdo neni uplnej de...t. Ten zbytek vcetne slavnyho manazera jsou absolutni trapaci.
odpovědět 
  Re: Bloudek, Olivac partneři20:07:20 26.03.2018
No napsat o někom že je dement, a vidět ho jednou mluvit, to taky vyžaduje notnou dávku demence :)
P.odpovědět 
  Re: Bloudek, Olivac partneři23:38:41 26.03.2018
No pokud vim tak pan Blažek není členem ČSL, akorát se jim s Adamem líbí jejich myšlenka. Ostatně každej ví, že změna musí přijít a když ti ty lidi nejsou sympatický, tak je tam nevol a zvol někoho jinýho. Ale to o čem muví má hlavu a patu a dřív nebo později se díky těmto myšlenkám posune český závodní lezení dál. (svaz to nedokáže, protože tomu nerozumí).
Liborodpovědět 
   Re: Bloudek, Olivac partneři23:49:59 26.03.2018
A cemu rozumi?
odpovědět 

 p Blažek19:59:15 26.03.2018
Když si pan Blažek mysli že ČHS podporuje A.O.málo
ať se stará o něho , a ČHS ho by mělo vyřadit ze svazu a pak se ukáže  jak je dobrý
K.Navratodpovědět 
 Re: p Blažek20:41:18 26.03.2018
Proč sem píšeš takovýhle žvásty, to ti je 70 a něco si tady kompenzuješ?? Copak nechápeš, že Adam ve svazu musí bejt kvůli olympiádě, mistráku atd.? IFSC ti něco říká? Očividně ses sem prokliknul omylem, tak už nepiš, někteří lidé chtěj slyšet zajímavý názory lidí kteří sem píšou. Tady nejseš na novinkách.
Bertodpovědět 
  Re: p Blažek01:36:39 27.03.2018
To co rikas neni uplne pravda pane Bert. Adam nemusi zustat ve svazu muze si zmenit/udelat jiny obcastvi v olypijskym denni je to uplne normalni ze si zavodnici meni obcastvi
Martodpovědět 
   Další bez informací o IFSC???12:09:55 27.03.2018
No já ti nevím, aby nedopadl jako ČSL. Ono se to snadno řekne, ale hůře udělá. Nevím, jak na olympidádě, ale pokud to půjde přes IFSC, nebude to tak jednoduché. Nejde jen o občanství (musíš mít jejich cestovní pas), ale když jsem se přesně o toto zajímal, tak IFSC měla v dokumentech, že pokud závodník mění svaz, za který chce startovat, může tak udělat pouze se souhasem svazu, za který startoval naposledy. Takže se obávám, že pokud by si AO vyřídil občanství a chtěl startovat za jiný stát jen proto, aby se "pomstil" ČHS, tak mu to také ČHS nemusí dovolit (což bych předpokládal) a IFSC mu start nepovolí. Takže myšlenka na start za jinou zemi je fajn, ale trochu naivní. Bohužel mi to potvrdili i z IFSC, kam jsem, (jak teď vidím naštěstí) díky mé paranoie, psal pod cizím jménem z německého emailu :-)
odpovědět 
 Re: p Blažek22:24:43 26.03.2018
Boha jeho... Jako za trest, ze nejede podle petiletky a nedrzi hubu?
Normalne by clovek cekal, ze kdyz mame v necem svetevou hvezdu, jednicku, tak mu budeme snaset zlate z nebes a poskytovat mu prostredky, aby si zil jak prase v zite. Ale to bychom nesmeli byt v lezecke komunite..

PS. Diky cemu konkretne ti pan Blazek tak lezi v zaludku? Co presne dela spatne?
odpovědět 
  Re: p Blažek15:39:21 27.03.2018
To by v tom VV musel být někdo, kdo by soutěžnímu lezení dost dobře rozuměl a vzal si ho za své a měl jasnou vizi jak dál a již dnes to připravoval na dobu po Adamovi.
Vlkodpovědět 
   Re: p Blažek20:09:27 27.03.2018
David Urbášek nevypadá, že by o soutěžním lezení nic nevěděl. Sám trénuje solidně lezoucí děti, koučuje, rozhodcuje a a občas si i zazávodí.
odpovědět 

 MARKETING20:45:57 26.03.2018
Problém je v tom, že ČHS neví co je to slovo MARKETING. Nikdy se s ním nesetkal, neví co to je  protože dřív to nebylo a vždycky si člověk vystačil s heslem já na bráchu, brácha na mě. No a ty kluci na to upozornili a najednou nám začnou od milého předsedy chodit maily o nepřátelích lezeckého lidstva :D
Dannyodpovědět 
 Re: MARKETING21:01:02 26.03.2018
Nevsimnul sem si ze by na neco krom sebe upozornili.
odpovědět 
 Re: MARKETING08:13:28 27.03.2018
No a co to teda je, ten MARKETING?
honza - člen ČHSodpovědět 

 Trochu nepřesných čísel16:13:31 27.03.2018
Stav členů ČHS k 31.12.2017 (A+B+E): 20763
z toho do 18 let: 6013
Dále to bude trochu nepřesné, protože neznám současný přesný stav u všech druhů členství, ale k ilustraci to bude stačit. Členů E je tedy cca přes 4323, ti nemají na VH zastoupení.
Na VH bylo zastoupeno 5219 z 16 440 členů s členstvím A+B, 31,7%.
Pro zavření úst členů do 18 let hlasovalo 3340 členů, buď sami, nebo přes ty, kteří za ně hlasovali. Tedy rozhodlo cca 16% členů celé členské základny, což je 20% členů A+B.
Proti návrhu ČSL o zřízení pracovní skupiny o KSL "hlasovalo" 4019 členů, což je cca 19-20% celé členské základny, což je 24% členů A+B.
V obou případech tedy rozhodlo o členech, kteří přinášejí svazu nemalé peníze, 16-20% celé členské základny, nebo ohledně členů A+B 20-24%.
V Montaně, tuším že 1/16, v článku Nevstoupím, jsem varoval, že současný VV směřuje ke stavu, kdy bude rozhodovat o ovečkách se zavřenými ústy a bude si dělat, co chce. Paradoxem je, že některé oddíly, které by se z hlediska programu mládeže daly označit za vzorné, se dobrovolně vzdaly svého hlasu cokoli na poli mládeže a sportu ovlivňovat. VV prakticky dosáhl pro něj ideálního stavu a stal se diktátorem. Nyní na 2 roky, ale bude v budoucnosti vůbec vůle to změnit? VV je nyní ve svých pozicích řádně zabetonovaný, ale každá pevnost jednou buď padla, nebo se stala zbytečnou. Bohužel, do konce funkčního období se s takto vládnoucím a opevněným diktátorem o nějakých reformách bude vyjednávat jen těžko. Jediným řešením je získat pro reformy větší část členské základny a dostat ji na další VH. Ovšem klasikům ve flanelkách je nějaká mládež a závodní lezení kdesi, takže tu bude dál to, co chtěli lidé z ČSL změnit - většina bude rozhodovat o něčem, co je jí vlastně jedno, ale bude dál profitovat z příjmů, které díky těm umlčeným ovečkám získá. Těch umlčených oveček je díky členství E a díky schválení nemožnosti hlasovat na VH do 18 let už přes 6000. A svým hlasováním se na tom podílelo jen 3-4000 členů. Nedá se to srovnávat s tím, že v občanském životě také nemají ti do 18 let hlasovací právo - ti zatím studují, připravují se na dospělý život a ze společnosti si berou. V ČHS je to jinak - členové do 18 let přinášejí do svazu peníze a nemají nyní podíl na rozhodování, co s nimi bude, přesněji - ty oddíly, které přinesou svazu peníze, nemají nyní vliv na jejich rozdělování. Pokud si ke kontrole finančních toků připočteme nemalou kontrolu nad lezeckými médii, je nyní v rukách VV soustředěna v jistém směru neomezená moc. Říkejte si tomu, jak chcete, ale tohle není demokracie. To je totalita a jedním z rysů totality je život ve lži. A těch se nám za poslední dobu dostalo od VV ČHS až moc.
Bídaodpovědět 
 Re: Trochu nepřesných čísel17:49:50 27.03.2018
Jestli je v lezení 6 tisíc mládežnických závodníků, pak je to "velký úspěch" , protože to řádově převyšuje počty v tradičních sportech jako je třeba cyklistika nebo běžecký lyžování. Asi je štěstí, že všechny děti co umí jezdit s mamkou na kole na nákup nejsou někde registrovaní jako závodníci,a někdo na ně nežádá dotace od MŠMT či odjinud.Nepopletl se nám trošku výkonnostní sport se zájmovou aktivitou?
maca stodpovědět 
  Re: Trochu nepřesných čísel18:08:48 27.03.2018
Uvádím to ve 2 rovinách a to zavření huby všem do 18 let, ať už ji měli zavřenou jako členové E, nebo se jich to týká až nyní, považuji za větší průser, než zachování stávající KSL. Trenéři C vznikající pod TB jsou přímo nebezpeční všem mladým a nemusí to být závodníci.
Bídaodpovědět 
   Re: Trochu nepřesných čísel18:44:07 27.03.2018
Pod kým by podle tebe měli vznikat? Pod Zozulákem nebo pod Žákem? Co by oni podle tebe vnesli do vzdělání trenérů C za světlo? A co se ti konkrétně nezdá na dnešním školení trenérů C? Buď konkrétní.
odpovědět 
   Re: Trochu nepřesných čísel19:00:01 27.03.2018
Projdi se po Pardubicich a nech si vypravet o vytribenem treninku deti pod vedenim cinovnika CSL a jeho ferovem jednani. Pak pochopis ze je CHS zlata organizace.
odpovědět 
    Re: Trochu nepřesných čísel20:22:37 27.03.2018
Projdi se po vsech mestech mimo Pardubic a nech si vypravet o vytribenem treninku deti pod vedenim cinovnika CHS a jeho ferovem jednani. Pak pochopis ze je CSL zlata organizace.
odpovědět 
    Re: Trochu nepřesných čísel20:59:53 27.03.2018
Kdybyste ten návrh ČSL na vytvoření pracovní komise o KSL četli, nemuseli byste se tu pořád ptát na jméno. Je tam v trenérech za ČSL napsané černé na bílém.
Bídaodpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel22:28:34 27.03.2018
V tom článku tady? Nebo kde? Myslíš na tom zaheslovaném webu, kam se nešlo přihlásit?
odpovědět 
      Re: Trochu nepřesných čísel11:38:13 28.03.2018
Ty ses tam nezvladl prihlasit? :-O Stara generace?
odpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel23:15:23 27.03.2018
Cetl jsem vsecko velice pozorne a nebylo to promyslene, navic cely postup byl ala Pat a Mat
odpovědět 
      Re: Trochu nepřesných čísel10:05:08 28.03.2018
Vy se to jméno bojíte napsat :-D
Bídaodpovědět 
  Re: Trochu nepřesných čísel20:12:35 27.03.2018
Pokud by ty děcka vedle ježdění s mamkou na nákup chodily alespoň jednou týdně do cyklistického kroužku, bude všechno OK. Takhle to chodí ve všech sportech.
Kódlodpovědět 
   Re: Trochu nepřesných čísel06:52:35 29.03.2018
Pokud by ty děcka vedle ježdění s mamkou na nákup chodily alespoň jednou týdně do cyklistického kroužku, bude všechno OK

Co to meles Kodle? Ona Esterka Ledecka byla nejak dotovana z rozpoctu cr? A hele jaky ma vysledky:-)

Proste se smirte vsichni s tim, ze neni na vse narok z rozpoctu cr jen proto, protoze chcete provozovat nejakej sport a zavodit, tedy bavit se....no a je pravda jeden z nazoru tady, ze proste rict si: budu dobrej , budu lizt a budu z toho zit , je proste nesmysl a stejna utopie jako sny o beztridni komunistickej spolecnosti.
odpovědět 
 Re: Trochu nepřesných čísel17:49:57 27.03.2018
Je humorné, že coby nečlen spolku máš takovou převelikou péči, aby náhodou někdo, komu ani nestálo za to přijet na valnou hromadu, nebyl zkrácen ve svých právech zlými diktátory, které podporuje skoro 5 tis. samozvaných členů, kteří měli tu drzost, přijeli a rozhodovali :) Nemáš tu demokracii v hlavě nějak naruby?
Juraodpovědět 
  Re: Trochu nepřesných čísel18:14:09 27.03.2018
Představ si, že jsem zainvestoval 400, abych dal hlas ČSL a abych se na některých skalách nemusel nechat buzerovat, což se dá přeložit i jako že jsem nakonec podlehl určitému nátlaku. Když pominu KSL, tak těch 3000 přispělo k zavření úst celkem přes 6000 členů a to mi fakt demokratické nepřijde.
Bídaodpovědět 
   Re: Trochu nepřesných čísel18:34:42 27.03.2018
Tak to je jiná, pardón, beru zpět předchozí rejpnutí. Ale k zavření úst nedošlo u 6000 ale jen u cca 1500-2000 mládežníků (těžko odhadnout, kolik to je přesně), kteří mají i průkazku. Evidovaní nevolili ani dříve.
Juraodpovědět 
    Re: Trochu nepřesných čísel20:51:53 27.03.2018
A zná demokracie občany druhé kategorie? A při volbách část voličů posílá do této kategorie jinou část voličů? Co věková hranice pro volební právo 14, nebo 15 let? Nejedná se o stát, ale o lezení a 14-letý lezec ví, co chce. A jako téma pro další VH či volby by bylo dobrým tématem zrušení evidovaného členství.
Bídaodpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel20:58:29 27.03.2018
Běžný 14 letý rozumí rozpočtu a rozvaze za skoro 19M nebo stanovám? Fakt tomu věříš? O čem z lezení se na VH rozhoduje? Většinou o ničem, jde hlavně o organizačně - právně - ekonomické věci.
A ta druhá kategorie je taky docela jasná: rozhodni se, jestli chceš mít plná práva, tak si zaplať průkazku. U spolku snad logické ne? Občan si nevybírá, kde se narodil, to je dost kulhavé přirovnání.
odpovědět 
      Re: Trochu nepřesných čísel21:21:15 27.03.2018
A co ví o rozpočtu státu běžný volič? Kdyby aspoň to, co mladý lezec o lezení. O rozpočtu ČHS při jeho transparentnosti ví něco jen nejužší vedení, běžný člen musí vznášet dotazy na sekretariát, pokud by chtěl třeba vědět, co bude za 1 950 000 pro VSCM a proč jde támhle tolik a támhle tolik.
Bídaodpovědět 
       Re: Trochu nepřesných čísel21:43:05 27.03.2018
Tohle porovnání taky nesedí. Ve státě voliči neschvalují rozpočet, ve spolku ano. A na VH se může kdokoliv na části rozpočtu zeptat, když se mu něco nezdá.
odpovědět 
        Re: Trochu nepřesných čísel09:31:26 28.03.2018
Ptat se muzes na kde co, ale ty odpovedi ... :)
odpovědět 
        Re: Trochu nepřesných čísel10:10:40 28.03.2018
Ano, část členské základny hlasuje přímo, ale další část nepřímo a další nehlasuje vůbec. A-B-E.
Bídaodpovědět 
         Re: Trochu nepřesných čísel13:51:34 28.03.2018
Bído a Ty pracuješ s dětmy ???
odpovědět 
          Re: Trochu nepřesných čísel14:07:53 28.03.2018
Zeptej se na mailu.
Bídaodpovědět 
        Re: Trochu nepřesných čísel16:46:23 28.03.2018
Tyhle prirovnani k velkejm volbam si strcte, kam slunce nesviti. CHS je momentalne organizace, ktera zastresuje mladeznicke spolky, dostava na to penize, urcuje mantinely jejich fungovani a zaroven neumoznuje zastupcum techto spolku rozhodovat o svem fungovani.

To, ze delegati VH nehlasovali pro navrhy CSL, to chapu, ale za to, ze do stanov dostali dalsi ucelovu sracku od VV, za to si muzou jit naliskat.
Geoodpovědět 
       Re: Trochu nepřesných čísel06:39:20 29.03.2018
A co ví o rozpočtu státu běžný volič?
Kdyby aspon blablabla mlady lezec...blablabla

Bezny volic Bido? Ho*no, proto je na hrade jeden kre*en a premierem druhej kre*ten.

Tohle chces Bido?

Pak nezbejva nez vse prodat a vystehovat se...nejlip za velkou louzi a uzijte si to:-)
odpovědět 
   Re: Trochu nepřesných čísel19:32:49 27.03.2018
Tyhle počty se objevují skoro po každých volbách, nejen po valné hromadě ČHS. Celé to není tom, kolik lidí o čem rozhoduje, ale komu stojí za to, se do rozhodování zapojit, což je u ČHS mimořádně jednoduché, a kdo se na to z pohodlnosti vykašle. Že nakonec třetina rozhoduje o zbytku, není chyba té třetiny, ale těch pasivních 2/3. A demokratické to je, poslat plnou moc nebo přijet mohl každý, komu to stálo za to.
odpovědět 
    Re: Trochu nepřesných čísel20:28:33 27.03.2018
Ve skutečnosti ta třetina vetsinou neni tretina, ale jen par aktivnich jedincu, kterym ostatni z klubu veri, anebo neveri, ale nechteji investovat cas do neceho takoveho jako je VH. Obehni par klubu jejichz zastupci o necem hlasovali a ptej se jejich clenu o tom zda vedi co se na VH resilo. A ty vyslany jedinec je vetsinou ignorant a nic moc nevi. To je taky duvod, proc se snad nikdy neodhlasoval navrh, ktery soucasne vedeni nechtelo.
odpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel20:52:19 27.03.2018
To taky není úplně pravda. Navrhovali třeba posun věku pro důchodce z 60 let a neprošlo to.
odpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel21:01:20 27.03.2018
No to je sice pěkný, ale za tohle určitě nemůžou ti aktivní.. Pokud to je jak píšeš, je to chyba těch pasivních, což je v demokracii dost běžný jev.
odpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel14:23:42 28.03.2018
VV je na VH pochopitelně ve výhodě, a je to tak správně., protože o tom co chce a proč ví nejvíc. Ale byly v historii případy, kdy VV neuspěl. Kromě těch seniorů, to bylo asi dvakrát zvýšení příspěvků a dost razantně VH odmítla navrhovanou změnu, podle které by náhradní VH místo neusnášeníschopné mohla manipulovat s majetkem svazu, nebo ho zrušit, či spojit s jinou organizací. To byla za Zdeňka Hrubého. Pokud jde o zásadní a. důležité věci, nemá to VV schváleno předem. Ostatně na této neprošel původně navrhovaný text omezení do 18 let, ale s podmínkou jen dočasnosti.
odpovědět 
      Re: Trochu nepřesných čísel15:54:58 28.03.2018
Neprijde ti to zoufale, ze tech veci kde neuspel bylo tak malo v porovnani s tim kde uspel?
Kdyz se k tomu jeste prida zoufala neznalost a nevedomost lidi, co se i VH zucastni, zda se mi, ze si sikovne vedeni muze delat vicemene cokoliv.
odpovědět 
       Re: Trochu nepřesných čísel18:01:58 28.03.2018
Cokoliv urcite ne. Muze si delat co chce, jen do jiste miry, která je konkretne takova, ze nesmi svym navrhem nastvat vetsinu, jak se to treba stalo u tech nahradnich valnych hromad. Jinak se to da brat taky tak, ze ostatni navrhy, ktere prosly jsoiu v zasade v souladu s minenim vetsiny (na VH) a neprimely mlcici vetsinu, ktere jew to jedno k protiakci. To si ale zde na lezci asi je malokdo ochoten priznat.
odpovědět 
  Re: Trochu nepřesných čísel20:24:12 27.03.2018
Je humorné, že namísto argumentů reaguješ jen v osobní rovině.
odpovědět 
 Re: Trochu nepřesných čísel20:51:24 27.03.2018
o všech věcech an této Vh hlasovalo všech cca 31%, protože změna stanov se projeví až od jejího zapsání na úřadech, ne?
odpovědět 
  Re: Trochu nepřesných čísel21:05:12 27.03.2018
Jako že by se snížení počtu hlasujících členů o mládežníky ovlivnilo i výsledek této VH? To fakt ne, to by bylo jak "pes jitrničku sežral". Hlasy se na začátku spočítaly, potvrdily a pak už je nelze měnit.
odpovědět 
   Re: Trochu nepřesných čísel10:18:41 28.03.2018
Legrace by mohla být příští rok, např. oddíl, který měl letos 220 členů s hlasovacím právem, bude mít na příští VH najednou jen 20 hlasů. Pak by se třeba mohlo stát, že nějaký klasik přijde s návrhem nějaké změny, která zakáže hromadné rybaření na skalách v rámci různých kurzů. Za této situace budou snadno přehlasovány všechny oddíly se stovkami dětiček, kterých se to týká.
Bídaodpovědět 
    Re: Trochu nepřesných čísel10:24:26 28.03.2018
No jo, ale co když to bude obráceně a dětské oddíly se spojí a naopak odhlasují hromadné rybaření jako aktivitu bezproblémovou, a k tomu třeba ještě pravidlo, že pokud v oblasti působí certifikovaná horoškola, tak tam nikdo jiný nesmí lézt, aby je nerušil?
odpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel10:28:24 28.03.2018
To by jim někdo napřed musel vrátit hlasovací právo, o čemž pochybuji, do r. 2020 je hodně času to dobře spočítat.
Bídaodpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel11:35:36 28.03.2018
Mas indicie, ze toto nektere horskoly navrhuji nebo chteji? To co pise Bida obcas zaslechnu, ale to co pises ty jsem neslysel navrhovat ani zastupce komercnich horoskol.
odpovědět 
      Re: Trochu nepřesných čísel15:30:53 28.03.2018
Tak zatím asi ne, ale systém musí být přeci připraven předem, ne hasit problémy až poté, co vystanou. To je už pozdě.
odpovědět 
       Re: Trochu nepřesných čísel17:03:13 28.03.2018
To je pravda. Olivace, Zozulaka, Zaka preventivne zavrit. Deti a hlavne sportovce uplne zakazat. Ondrov a Stranikovi vyriznout jazyk. To by bylo, aby nas neco nemilo prekvapilo.

Pruser je, ze tuhle svou planovaci opatrnost pak musis aplikovat na vse. Tedy musis zacit delat i opatreni na to, co pise Bida.

Nebo treba i na to, ze ho Bloudek, Resch a dalsi totalne domrvi, vsechny ty dotace o ktere se ted tak bijou nasmeruji smerem kam chteji a totalne rozmrvi jak sportovni lezeni, tak i to skalni.
odpovědět 
        Re: Trochu nepřesných čísel17:27:43 28.03.2018
Konkrétně prosím, obecných keců jsme od ČSL slyšeli mnoho, konkrétního nic.
odpovědět 
        Re: Trochu nepřesných čísel17:49:16 28.03.2018
Máš pravdu, ale je potřeba mít předem udělané nějaké mantinely, ve kterých se pak hlasování může pohybovat, není možné nechat hlasovat všechny o všem. Podle mne toto patří mezi základní obranné mechanismy proti zneužití systému. Si to spočítej sám - pokud bych si dal práci a investoval do toho 3 mega, seženu 5000 lidí a na VH si odhlasuji, co budu chtít. Zní to jako šaškárna a blbost? Investice tři mega do toho, že pak budu disponovat patnácti? Jen do té doby, než si uvědomíš, o jaké peníze jde.
odpovědět 
         Re: Trochu nepřesných čísel18:10:13 28.03.2018
Děti a mládež se zakázat nedají, z čeho by byl financován VV.
odpovědět 
          Re: Trochu nepřesných čísel20:08:14 28.03.2018
Já netvrdím, že se mají zakázat. Já jen říkám, že je potřeba určitého kontrolního mechanismu, který zabrání podvodům a manipulacím s hlasy. Když se domluví majitelé dvou tří stěn a nabídnou školám vstup pro třídy zdarma, víš, kolik dětí dorazí? A když se podepisuje bezpečnost a další "nesmysly" a přihodíš k tomu i podpis přihlášky (pokud to musí být podepsané rodiči, není to problém, škola to dá dětem předem, dělá se to tak běžně), máš několik tisíc hlasů opravdu rychle. Myslíš si, že by bylo správné, aby majitel těchto hlasů měl možnost ovládnout VH a odhlasovat si, co chce?
odpovědět 
           Re: Trochu nepřesných čísel20:51:48 28.03.2018
A nechceš tím snad ani náhodou naznačit, že nějak takhle došlo k skokovému navýšení členské základny ČHS za poslední léta? A zrovna o mládež? Já jen aby si to nějaký paranoidní vyšinutý jedinec nevysvětlil po svém.
Bídaodpovědět 
            Re: Trochu nepřesných čísel21:19:40 28.03.2018
Samozřejmě, že to byla jen ukázková teorie. Jsem si naprosto jist, že skokové navýšení dětských členů spojené s vyplácením desítek tisích jednotlivým "oddílům" bylo naprosto přirozeným průběhem popularizace lezení jako moderního sportu.
odpovědět 
          Re: Trochu nepřesných čísel23:16:23 28.03.2018
VV spotřebuje přibližně 3% z rozpočtu, který s neplaceným VV býval třetinový oproti dnešku. Bez dětí by hlavně nebylo z čeho financovat děti, jak ty závodící, tak ty horo-skálo-oddílové.
odpovědět 
    Re: Trochu nepřesných čísel11:26:07 28.03.2018
Dost fantasmagorická konstrukce... Ukaž mi oddíl, kde počet hlasů klesl o 200. Kdyby dříve někdo chtěl hlasovat o zákazu rybaření, žádné dětské hlasy by to stejně nezvrátily. Pořád nezbývá, než spoléhat na zdravý rozum, že by taková ptákovina přes VH neprošla.
odpovědět 
     Re: Trochu nepřesných čísel12:21:35 28.03.2018
Máš pravdu - je to fantasmagorie, ty stovky dětí z některých oddílů budou jen členy E a ta ptákovina je podle Pravidel v kompetenci každé OVK, stačí, aby chtěla.
Bídaodpovědět 
      Re: Trochu nepřesných čísel12:38:50 28.03.2018
Tak kdyz jsme tady v ciste teoreticke rovine, tak podle me je spis pravdepodobny ze bude uspesna snaha o rybareni, nez ze nebudou zastupovany zajmy deti.
odpovědět 
       Re: Trochu nepřesných čísel13:03:19 28.03.2018
Ano, už před 15 lety jsem prohlásil, že má generace se stane klasiky jen tím, že poleze na prvním. Ještě že mám někde barevný elasťáky a žluté tílko Think Pink, něco jako budoucí uniforma klasika, která nahradí flanelku.
Bídaodpovědět 
        Re: Trochu nepřesných čísel13:13:06 28.03.2018
V elasťákách budou klasici, ve flanelkách climbing hipsteři
Petrodpovědět 
        Re: Trochu nepřesných čísel13:13:26 28.03.2018
Tak aspon vime, ze vestit v kratko a stredne dobym horizontu neumis.
odpovědět 
         Re: Trochu nepřesných čísel13:28:16 28.03.2018
Kéž by ;-) Bohužel, sleduji opak v přímém přenosu.
Bídaodpovědět 
          Re: Trochu nepřesných čísel14:06:05 28.03.2018
Hlava je na krku proto, aby se s ni dalo otacet. Musis zvetsit uhel pohledu.
odpovědět 
        Re: Trochu nepřesných čísel13:17:16 28.03.2018
V elasťákách budou klasici, ve flanelkách climbing hipsteři
Petrodpovědět 

 Diky za videa23:04:53 27.03.2018
Diky za ta videa. Jsou docela poucna. Obzvlast mravokarce Petr Resch vyjadrujici se o lzich a dodrzovani pravidel je zajimavej. Kdo by to byl rekl, ze zrovna on zacne pouzivat takove argumenty.

Kdo mimochodem je ten clen vedeni, ktery udajne na jednom setkani vedl ten pulhodinovy monolog?
odpovědět 

 Emoce opadly13:11:42 01.04.2018
Zástupci ČHS se dohodli s ČSL a na důkaz přátelství vytvořili spolek ČHSL:

http://www.emontana.cz/chs-a-csl/
eModpovědět 
 Re: Emoce opadly15:06:49 01.04.2018
Datum mluví za vše :-D
odpovědět 

 Hluboká veřejná omluva23:42:04 01.04.2018
Vážení členové,

myslím, že každý z nás máme období, kdy se pokoušíme podívat sami sobě do očí. Má to však jeden háček. Při podrobném zkoumání sama sebe můžeme totiž nacházet temné stránky naší minulosti a ani u mě tomu není jinak.

Problém však je, že ne každý byl předseda ČHS tak jako já či moji předchůdci, a proto jsou naše negativní činy fatálnější a naše černé vzpomínky ještě temnější. Navíc nás historie stejně dožene a nemilosrdně rozkryje naše skutky.

Možná Vás mnohé  překvapím, ale i já jsem člověk s obyčejným ranečkem svědomí, který má potřebu jeho tíze ulevit.

Dovolte mi parafrázovat staré anglické přísloví o tom, že jednotkou svědomí je jeden stud, a když takových studů máte více, začnete se prostě stydět.

Nu, a světe div se, ani u mě tomu není jinak. Možná tušíte, že se mně s mými hříchy nedožívá snadno, a jediné, co mě napadá, kterak se před Vámi všemi ospravedlnit, je pokorná a hluboce lidská OMLUVA.

Dovolte mi tedy OMLUVIT se Vám všem vážení členové, alespoň za mé nejzávažnější činy, kterých jsem se na Vás všech dopustil a které jsem shrnul do symbolického desatera:

OMLOUVÁM SE, že jsem sešel z cesty, na kterou jsme se vydali a zradil tak ideály, které nám všem byly drahé.

OMLOUVÁM SE, že jsem zneužil dobré víry všech našich členů a spojil se politicky s Petrem Reschem, o kterém jsem říkal, že je můj úhlavní politický nepřítel, přitom opak byl pravdou. Tím jsem získal post předsedy ČHS a výměnou schválil sekání chytů.

OMLOUVÁM SE za všechny kauzy, které jsem jako předseda způsobil a dopustil tak, aby se mafiánské prostředí v naší organizaci ještě více rozmohlo.

OMLOUVÁM SE, že jsem se obklopoval lidmi s temnou minulostí, kteří pořádají netransparentní závody v nedůstojných podmínkách obchoďáků.

OMLOUVÁM SE, že jsem působil na naši společnost destruktivně, svými výroky a intrikami rozeštvával jednotlivé skupiny a a vyvolával tak politickou nejistotu v našem svazu.

OMLOUVÁM SE všem, které jsem záměrně urazil a ponížil. Především nezpochybnitelným hrdinům či váženým autoritám českého lezení historie i přítomnosti.

OMLOUVÁM SE, že jsem naopak dával příkladem ty, kteří aktivně spolupracovali s minulým režimem či kriminální živly, ač jsem dobře věděl o jejich vině.

OMLOUVÁM SE za všechny svoje slovní arogance, vulgarity a gesta, kterými jsem znevážil funkci předsedy ČHS.

OMLOUVÁM SE se budoucím generacím za to, že jsem ohrozil jejich nadějné osudy a zlikvidoval tak nové generace reprezentace lezců ČR.

Vzpomínejte na mě pokud možno v dobrém a přijměte prosím tímto moji hlubokou, historickou OMLUVU.

Váš

Jan Bloudek,
předseda ČHS.
Jan Bloudekodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Alkazar
Nad Štolou, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (153180)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Aurin 5c Pale Basse
Eschenbacher Pfeiler 7 Frankenjura
Tunnel Of Love 7+ Frankenjura
Das Süße Leben 6+ Frankenjura
La P’tite Arche 6C Fontainebleau
Nově komentované:
Ten Ten Konglomera´da L2 9 Geyikbayiri
Direttissima - Matterhorn 7 Srbsko
Via Donatella 7- Frankenjura
Weiße Wand 7- Frankenjura
Ca Tend A Gauche 7C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Tréner Brno a okolí | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy |

 Nové komentáře:
Hmm | Zná je někdo | Záchranná akce | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Klasika | CHS | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Je mi spatne velebnosti | Ostuda | Re: Klasika |

 Kde to vře:
2 Češi a Pákistánec z Rakapoši už jsou zachránění a v bezpečí (62)
Vyjádření ČHS k pojistné události - záchranné akci na Rakaposhi (49)
Jak jsem lezl spáru, kterou jsem viděl na Youtube (40)
Adam Ondra se oženil (32)
Odstraněná skála v Broumovských stěnách (20)
2 čeští horolezci a Pákistánec uvízli při sestupu z Rakapoši (18)
Tisk: Pákistán zadržuje české horolezce, dokud nezaplatí pokutu (13)
Nejdelší můj výstup (12)
Alex Megos souhlasí, že jeho Bibliographie je pouze 9b+ a ne 9c (9)
Akademické mistrovství ČR v boulderingu (3)

 Nově v inzerci:
Permanentka | Brigády/Práce | Brigády/Práce | La Sportiva Trango Cube GTX | Skwama 39, damske | PÉŘOVÁ BUNDA S KAPUCÍ TREK 100 TMAVĚ MODRÁ FORCLAZ | La Sportiva Katana vel. 40 | Statická a dynamická lana | Lezečky Ocůn pearl vel. 41,5 | Molitan 25cm |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 161 
 Jen na písku  
 60 
 Ne 
 119 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.