LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019

Závody
MS v lezení (16.09)
Boulder challenge (22.09)
MMČR v boulderingu (24.09)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12950
2.Trojan 12425
3.Vopat 11437
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Stráník 10975
3.Novák 10950
Hory:
1.Skopec 7606
2.Bloudek 7201
3.Mrklovský 7051

Výsledky
SP Kranj (03.09)
Rock Master (27.08)
ČP boulder Fesťák (27.08)

Deníčky
5171 lezců
924544 cest
Nové přelezy:
Obladi Obl 9+
Menší Post 9
Jan Kareš 9/9+
Letzte Aus 10-
Ballermann 10
Slepá Ulič 10-
Mamon 9-
Těžká Kart XIa
Bellcanto Xa
Nanuk 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zveřejněna pozvánka na valnou hromadu ČHS

24.3.2018

Vedení ČHS zveřejnilo včera pozvánku na valnou hromadu svazu, svolanou na 24. 3. 2018 do Prahy. Zároveň uveřejnilo podklady s návrhem programu valné hromady a dalšími dokumenty (výsledek hospodaření za rok 2017, rozpočet na rok 2018, novela stanov, zpráva o činnosti ČHS a pod.).

Pro VH ČHS byl zvolen nový způsob hlasování, jehož cílem je zpřesnit výsledky hlasování a zamezit případným pochybnostem o jeho výsledcích. Mají se nově používat hlasovací karty s nahranými počty hlasů.

Celkový hospodářský výsledek 2017 byl při příjmech 17.559.704 Kč kladný ve výši 2 812 270 Kč, čerpání rezervy tak nebylo potřeba. Návrh rozpočtu na rok 2018 je vyrovnaný ve výši 18.800.000 Kč.

Jedním z bodů v podkladech je plnění cílů, a mezi nimi je spokojenost členů. Tu lze hodnotit pouze nepřímo, např. na základě vývoje počtu členů, na základě zájmu členů o nabízené služby apod. "Z těchto pohledů je vývoj pozitivní. Počet členů ČHS se postupně zvyšuje a narůstá počet dětí a mládeže sdružených v ČHS, zvyšuje se  počet zájemců o granty ČHS, o pojištění, o instruktorské a trenérské kurzy, o zapojení do projektu mládeže apod." 
"Počet členů se zvyšuje, na konci roku 2017 měl ČHS zhruba 20.000 členů; dětí a mládeže ve věku do 18 let bylo v ČHS zaregistrováno více než 6000."

Mezi dalšími cíli je spolkovost. K tomuto bodu se v podkladech krom několika více méně pozitiv uvádí: "Proti snahám o spolkovost jde naopak snaha o odtržení soutěžního lezení od ČHS, se kterou přišli členové uskupení České sportovní lezení. Podle dosavadních ohlasů se ale jejich snahy nesetkávají s velkou podporou u našich členských oddílů a spolků. Základní vize ČHS, založená na spolupráci a propojování aktivit mezi sportovně a tradičně založenými členy, zůstává v platnosti."

Vedle informaci týkající se oblasti údržby skal, se ve zprávě o činnosti píše, že největším úspěchem soutěžního lezení je 2. místo Adama Ondry na ME v lezení na obtížnost. V nezávodní oblasti byla sportovním vrcholem roku cesta Silence Adama Ondry, první 9c na světě, a také prvovýstup Satisfaction! na Gasherbrum I, který uskutečnili Zdeněk Hák a Marek Holeček.

VV ČHS předkládá návrh novely stanov ČHS spočívající v úpravě či doplnění následujících bodů: možnosti členství fyzických osob v ČHS, nakládání se seznamem členů, práva členů mladších 18 let, změně názvu funkce tajemník - který se má nově generální sekretář.

Je navrženo doplnit ustanovení, ve kterém bude jednoznačně vyjádřeno, že člen – fyzická osoba, může mít v ČHS jen jedno členství. Nemožnost vícenásobného členství nebo souběhu různých druhů členství u jedné fyzické osoby lze odvodit i ze současného znění stanov a ze způsobu evidence členů, explicitní vyjádření je navrženo kvůli přesnosti a zamezení případným pochybnostem. Čl. III, nový odst. 4 zní takto: „Fyzická osoba, která je členem ČHS, může mít pouze jeden druh členství (člen A, nebo evidovaný člen, nebo člen B). Není možný souběh různých druhů členství ani několikanásobné členství stejného druhu u jedné fyzické osoby.“

Další navrhovanou změnou stanov je, že právo hlasovat, činit návrhy a volit na valné hromadě mají pouze členové starší 18 let.

Podklady dále obsahují zprávy komisí.

Celý dokument má 38 stran.

Zde je pozvánka:

Pozvánka na Valnou hromadu ČHS

a zde celý dokument:

VALNÁ HROMADA ČHS 24.3. 2018 - Podklady pro jednání


sth   [úpravy] 18:16 24.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zájmy dětí a mládeže12:09:45 26.02.2018
Proč chce ČHS upřít dětem hlasovací právo na valné hromadě? Kdo tam bude hájit jejich zájmy?
todpovědět 
 Re: Zájmy dětí a mládeže13:36:29 26.02.2018
Je to naprosto ucelova sracka, ktera ma za jedinej cil to, aby VV nikdo nekecal do toho, jak maji nakladat s prostredky, ktere jim diky 6000 mladezniku posila MSMT.

Mozna by meli zastupci oddilu na tu valnou hromadu jet, a preci jen si pohlidat, aby takovato uprava stanov neprobehla.
Geoodpovědět 
  Vyjádření VV a stanovy ČHS16:44:52 26.02.2018
Kopíruji dotaz, který jsem vložil pod předchozí článek a nedostal odpověď. Týká se nepřijetí ČSL do ČHS:

Tak právníci všech zemí. Kde ve stanovách ČHS se píše anebo kde se dá najít rozpor, který je ve zdůvodnění VV? Nikde to nemůžu najít. K přijmutí spolku stačí jeden jediný řádný člen, který je ve svazu. Mám pocit, že vyjádření VV právně nemůže obstát. Mýlím se? Prosím o vysvětlení. Děkuji.

No a z nového zápisu to vypadá, že to teprve do stanov plánují dostat :), tak nevim.
?odpovědět 
  Re: Zájmy dětí a mládeže20:28:01 26.02.2018
No, na druhou stranu v normálních volbách také můžeš volit až od 18 let výše... A pokud je nějakému dítěti 7 let a je v čhs kvůli tomu, že bylo někde na závodech, tak opravdu bys chtěl tvrdit, že bude rozhodovat o důležitých věcech dle rozumného zvážení návrhů a jejich dopadů a že na VH má mít jeho hlas stejnou váhu, jako hlasy normálních dospělých členů?
odpovědět 
   Re: Zájmy dětí a mládeže21:17:52 26.02.2018
To co jsi napsal zřejmě jako "logiku věci" očekává VV od řady podobně uvažujících členů, aby podobný nesmysl prošel. Jenže je to prasárnička jako hrom. Když to totiž napíšeš takhle, tak se to tváří, že by se s tím dalo i souhlasit, ale ono to takhle právě není! Děti jsou v drtivé většině v zapsaných spolcích. Je zde celá řada dětských spolků, které mají třeba 100 - 200 dětí. Díky takovému spolku získává svaz vyšší kredit na MŠMT (apod.) a může čerpat vyšší dotace. Za spolek rozhoduje pouze a jenom jeho předseda. Tedy zodpovědná osoba, která ví, co je pro spolek nejlepší a jaké má potřeby. Omezení, které VV navrhuje je takové, že by to znamenalo, že spolek by měl na VH pouze dva hlasy! Jeden hlas za to, že je spolek a druhý hlas za jednoho řádného člena. Pokud by měl řádné členy nad 18 let, tak by mu bodovou hodnotu zvyšovali o počet takových členů, ale ty má dětský spolek minimálně. Má 200 dětí :), závodících, trénujících a především na ty jdou zásadní dotace. Chceš tedy tvrdit, že spolek s 200 dětma díky kterému přichází do svazu nemalé peníze má mít stejný počet hlasů jako dva individuálové? Blbost ne? Ideální je nechat dosavadní praxi, která nikomu několik let nevadila anebo zohlednit počet dětí a vypočítat jeho volební sílu. To co je v návrhu VV je ovšem paskvil a stoprocentně účelová věc. Sežerte mě :)
odpovědět 
    Re: Zájmy dětí a mládeže21:24:39 26.02.2018
Ja to nepsal, ale souhlasim s tim. :-)

Snad bych jen dodal, ze stejne jak CHS prijde logicke omezeni na 18 let, jinde maji treba 15, tak jsou spolky, ktere maji pomerovy system podle clenu.

Zalezi proste co od toho clovek ocekava.
Geoodpovědět 
     Re: Zájmy dětí a mládeže22:08:54 26.02.2018
Jeste perlicka na zaver. Clanek VII.3 a VII.4 Tak nejak z nich plyne, ze spolek s cleny B (ale ne cleny A) mladsimi 18 let disponuje poctem hlasu vcetne clenu B mladsich 18 let (VII.4).
Paradoxne se ale dle VII.3 nezpocitavji do 20 % ucasti pro usnasenichopnost, tudiz ani do urceni 50% a 3/5 kvora.
Geoodpovědět 
    Re: Zájmy dětí a mládeže22:51:47 26.02.2018
Nebudu tě žrát, není důvod. Já tuto odpověď čekal. Ještě jsem čekal, že napíšeš něco o rodičích a trenérech těchto dětí, protože pokud nějakému rodiči třeba dítě závodí, bylo by logické, aby měli hlas. Ale tento přístup znamená, že za dítě by už hlasovali dospělí, je jedno, zda z rodiny, nebo z oddílu. A u oddílu je to komplikovanější o to, že logicky by sice měl znát to nejlepší pro dítě vedoucí oddílu, ale stejně by u hlasování měl rozhodovat o postoji zákonný zástupce.

Řešení je tedy relativně snadné. Je pravda, že bude stát nějakou tu korunu, ale nic nebrání rodičům být členy ČHS, případně i v oddílech může jeden z rodičů do ČHS vstoupit a za hlas vedoucímu svěřit.

To, co píšeš, samozřejmě určitou logiku také má, ovšem ta platila především dříve, kdy ty děti byly opravdu "plnohodnotnými" členy ČHS. Tvůj příměr 2 dospělí versus 200 dětí je sice logický, ale naráží na způsob, kterým v poslední době ČHS získává nové dětské členy, a to na to, čemu já říkám "černé duše", tedy vlastně obyčejné kupování jmen od provozovatelů stěn, kterým se vyplácí za každé přihlášené dítě. Provozovatelé tam pak nahlásí každého, kdo je navštíví, dostanou pár desítek tisíc, ČHS dostane prachy od státu, ale ve skutečnosti ty děti snad ani neví, že něco jako ČHS existuje.

Dám ti jednoduchý příklad - nějaká boulderovka udělá jednou za půl roku nabídku pro mateřské a základní školy jako hodinu tělocviku. Dá to zadarmo, zájem je velký. V první polovině roku je s tím seznámí, v druhé polovině roku udělá v rámci hodiny něco, co nazve "závody". Za děti se podepíše papír o bezpečnosti s jejich iniciály. A když už toto vše máš, splňuješ podmínky dotací ČHS, která od tebe tyto děti "koupí". Šikovná stěna/bouldrovka takto získá stovky dětských členů, není to problém. A teď si představ, že provozovatel má nějaké úmysly na VH. Máš pocit, že je správné, aby tavýro oddíl disponoval hlasy všech těchto několika stovek dětí?
odpovědět 
     Re: Zájmy dětí a mládeže23:07:21 26.02.2018
Zvlášť když by někdo takový hájil zájmy separatistů z ČSLA :-D
B.odpovědět 
     Re: Zájmy dětí a mládeže23:07:59 26.02.2018
To co jsi popsal se snad ani nedá popsat jako blbý vtip. Kde jsi k něčemu takovému přišel :)? Která stěna něco takového podle tebe dělá nebo dělala? Prosím alespoň jedno jméno. Neřekneš žádné, protože nic takového neexistuje.

Jinak u spolku se bavíme o řádných členech, tedy těch co zaplatili členský příspěvěk. Rodič podepsal spolku prohlášení, že souhlasí, že jsou členy ČHS a tím pádem již za ně rozhoduje statutár spolku (předseda).

Rovnítko, které navrhuje VV mezi spolkem s 200 dětmi a dvěma individuály je podraz a velice alarmující věc!
odpovědět 
      Re: Zájmy dětí a mládeže08:21:26 27.02.2018
No on to právě blbý vtip není, ale jedná se celkem propracovaný systém. A když se podíváš, kdo ho ve velkém využívá, tak si snad zytek už spojíš sám. Pokud bys potřeboval nápovědu, tak za vším hledej peníze...
odpovědět 
       Re: Zájmy dětí a mládeže11:24:14 27.02.2018
Ne. Uveď konkrétní jména a oddíly. Nic z toho co tady popisuješ neexistuje. Oddíl tvoří děti, které chodí minimálně jednou týdně v rámci pololetí a ne dvakrát do roka :). Odvádíš téma. Pointa diskuse je jiná. VV chce prosadit věc, která je špatná.
odpovědět 
        Re: Zájmy dětí a mládeže13:39:36 27.02.2018
Jména nebudu uvádět, najdi si to. Nedávno okolo toho proběhla diskuze za vyplácení desetitisícových částek oddílům/pořadatelům za děti, které se účastnily "závodů" tak sporné kvality, že to vzbuzovalo oprávněný dojem účelové akce právě kvůli vyplácení těchto příspěvků. Dokonce u popisu celého mechanismu někdo reagoval komentem že je hloupost to tu popisovat, když se jedná o účelové očůrávání dotačních podmínek MŠMT.

Fakt se mi nechce teď hledáním trávit čas, jestli tě to zajímá, tak si zjisti, jak je to s členstvím dětí a jak ČHS výplácí podporu za "závodníka" neo jak to tam bylo. V zásadě ale šlo jen nástroj, jak od oddílů a stěn koupit děti, aby se zvýšil počet členů. Logiku to, dříve motivaci stěny a kroužky neměly, v ČHS děti nebyly a ČHS nedostal dotace na člena. Teď ČHS dostane dotaci na dítě a část té dotace vyplatí tomu, kdo dítě přihlásí. Takže se jedná o normální nákup dětí, což je z hlediska počtu členů v pohodě, ale trochu to přináší problém, že někteří problémoví lid mohou disponovat velkým množstvím hlasů, řádově ve vyšších stovkách. A vedení ČHS došlo, že při běžné účasti na VH a by majitelé těchto dětí asi snadno osttaní členy přehlasovali. A když se podíváš, o co teď v ČHS a závodním lezení komu jde, a spojíš si to s tím, jaké částky a za kolik dětí komu ČHS vyplatil, je to naprosto jasné, shoda je zde více než náhodná :-)

A jestli tomu nevěříš a popíráš to, brát ti to nebudu. Tvoje popírání samozřejmě na existenci uvedného žádný vliv nemá. Takže mi klidně nevěř a nic nehledej :-) A nebo si alespoň zjisti, jakým oddílům a kroužkům šly jaké peníze, třeba pak pochopíš :-)
odpovědět 
       Re: Zájmy dětí a mládeže11:30:07 27.02.2018
Snad nechceš tvrdit, že to funguje takto: Každé dítě na kroužku se stává členem ČHS, svaz dostane od MŠMT vyšší dotaci, část pak třeba pošle oddílu v podobě dotace na závody za každého účastníka? Nebo že každé dítě, co jede na letní lezecký tábor, se také přihlásí do svazu, aby se pak nekrátil grant, co může oddíl dostat? To by pak bylo výhodné pro všechny zúčastněné. Nepřišlo to z fotbalu? "Čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme." převedem na: Čím víc dětí dáme, tím víc peněz máme." A dotace se dají získat nejen od MŠMT...
odpovědět 
        Re: Zájmy dětí a mládeže13:40:12 27.02.2018
Přihořívá... ?
odpovědět 
        Re: Zájmy dětí a mládeže16:07:00 27.02.2018
A co už jiného by měl stát podporovat než sportovní aktivitu dětí?
odpovědět 
         Re: Zájmy dětí a mládeže16:37:02 27.02.2018
Pokud ty děti existují, pokud je s nimi pracováno déle než 1-2x do roka, proč ne. Pokud ty závody skutečně proběhly s uváděným počtem dětí, proč ne. Pokud ty závody byly dobře připravené a ne nakreslené křídou na plně zachytované bouldrovce, proč ne. Otázkou zůstává, kolik těch peněz, které dětičky vygenerují, jde skutečně na ně a ne na administrativu či borháky do nějakých lámavých skalek kdesi v lese. Další otázkou je, jestli je pro lezení dlouhodobým přínosem pořádání velkých akcí pro veřejnost, kdy je lezení v přírodě prezentováno jen jako rybářská opičárna a další otázkou je, jestli takové akce na přírodní skály vůbec patří. Úplně problematickými jsou pak podobné akce na pískovcích.
odpovědět 
 Re: Zájmy dětí a mládeže16:55:23 26.02.2018
To je sprosta ucelovka proti CHS. Kdo chce psa bit, hul si vzdy najde... Porad jen hledate veci, ktere kritizujete a o kterych ani nic nevite.

Kdybyste se radeji zamerili na ty pozitivni veci. Treba krasne druhe misto Adama. Palec nahoru pro CHS za takovy vykon! Konecne se ukazuji vysledky dlouhodobe koncepcni prace svazu.
odpovědět 

 Absence na rautu13:07:00 28.02.2018
On nějaký oddíl nebo oddíly nebyly na rautu na chalupě a mají moc mladých členů, co nejsou jen členy E? Tak to ne, ti proti většině rozhodně hlasovat nemohou.
odpovědět 

 Obava z nepřátelského převzetí?17:58:18 28.02.2018
Omlouvám se pokud se mýlím , ale přijde mi zvláštní, že zde na půdě jednoho z oficiálních partnerů ČHS probíhá anonymní diskuze evidentně zainteresovaných osob ohledně směřování našeho horolezeckého spolku. Že jde o vliv na rozdělování peněz je samozřejmě všem jasný, tak se za své názory nestyďte a podepište se pod ně.Vždyť při tom máte jistě na paměti především prospěch všech,co se lezení věnují, ať jako závodníci, nebo jako hobíci v tělocvičnách i v přírodě.Připadá mi, že čím víc peněz,tím míň společný zábavy a víc řevnivosti.Lezení zdar!   
maca stodpovědět 
 Re: Obava z nepřátelského převzetí?19:14:46 28.02.2018
Hele tak jdi příkladem.
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Alkazar
Nad Štolou, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (153181)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Senza Nome 6a Cadarese
Aurin 5c Pale Basse
Eschenbacher Pfeiler 7 Frankenjura
Tunnel Of Love 7+ Frankenjura
Das Süße Leben 6+ Frankenjura
Nově komentované:
Ten Ten Konglomera´da L2 9 Geyikbayiri
Direttissima - Matterhorn 7 Srbsko
Via Donatella 7- Frankenjura
Weiße Wand 7- Frankenjura
Ca Tend A Gauche 7C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Tréner Brno a okolí | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy | Re: Skalky s dětmi do hodinky od Prahy |

 Nové komentáře:
Hmm | Zná je někdo | Záchranná akce | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Klasika | CHS | Re: Je mi spatne velebnosti | Re: Je mi spatne velebnosti | Ostuda | Re: Klasika |

 Kde to vře:
2 Češi a Pákistánec z Rakapoši už jsou zachránění a v bezpečí (62)
Vyjádření ČHS k pojistné události - záchranné akci na Rakaposhi (49)
Jak jsem lezl spáru, kterou jsem viděl na Youtube (40)
Adam Ondra se oženil (32)
Odstraněná skála v Broumovských stěnách (20)
2 čeští horolezci a Pákistánec uvízli při sestupu z Rakapoši (18)
Tisk: Pákistán zadržuje české horolezce, dokud nezaplatí pokutu (13)
Nejdelší můj výstup (12)
Alex Megos souhlasí, že jeho Bibliographie je pouze 9b+ a ne 9c (9)
Akademické mistrovství ČR v boulderingu (3)

 Nově v inzerci:
Permanentka | Brigády/Práce | Brigády/Práce | La Sportiva Trango Cube GTX | Skwama 39, damske | PÉŘOVÁ BUNDA S KAPUCÍ TREK 100 TMAVĚ MODRÁ FORCLAZ | La Sportiva Katana vel. 40 | Statická a dynamická lana | Lezečky Ocůn pearl vel. 41,5 | Molitan 25cm |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 161 
 Jen na písku  
 60 
 Ne 
 119 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.