LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
Dry Tool Cup 2021 (04.12)
Polabský pavouk 2021 (11.12)
SP Moskva (01.04)

Žebříček
Cesty:
28. 10259
29.Paarová 10253
30.Hebelka 10232
Bouldry:
28.Handlíř 9475
29.Skoupý 9403
30.Jurečka 9400
Hory:
19.Šuraba 3588
20.Podráský 2913
21. 2691

Výsledky
EP ledolezení Bern (12.11)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)

Deníčky
5195 lezců
939068 cest
Nové přelezy:
Karmagedon 7C
Nomád 9
Primera Li 8a
Yin Yang 9
Double Pén 7c
Posel 8A
Umění Prok 8A+
In To The 9
Hitšmekr 7C
Flix Flax 8a+

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
SOU technického - Frýdek-Místek

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skály u Pakosty

pár fotek

smallJel by někdo o víkendu na Vltavu? Paráda Roviště... Ne! O víkendu na Roviště ne, když je tam kolem ještě jiných deset oblastí, kde je klid.

Tentokrát padla volba na Pakostu. Chtěli jsme si zalézt a využít toho, že kluci už tam byli a znají přístup. Ha chyba, už je to trochu dýl, takže až třetí odbočka je ta správná. Autem po silnici č. 118 do Zduchovic, na Žebrákov, minete odbočku vpravo do lesa se zákazem vjezdu a další štěrková polňačka vpravo už vede správně do cípu louky u lesa. Dál pěšky levou lesní cestou a pěšinou na hranu svahu nad Vltavou, pod kterým jsou skály.
slunce mraky ještě neprotrhlo, ale uš se těšíme až si sáhneme
Artie na vyhlídce nad Pakostou, foto Marťanškuner, leze se v pravé stěně, foto MarťanPakosta a vpravo Kost, foto Marťanzprava vypadá věž Kost hrůzostrašně, foto Marťanpřed lezením se vždycky na pár minut rozehřejeme, Žíža a Holajz, foto Marťan


nové nýtystarší nýtystarší účka
místní železo z různých dekád, vše drží a funguje, foto MarťanPolezeníčkoŽádné mechy a podobně, pěkná žula, 50 cest. Kluci se divili, proč že sem vlastně nejezdí častěji. Celá tato starší oblast je dílem bratrů Obstových, pak Algeny a jeho spolulezců (teda žádnej Marťanskej kvak) - příbramákům dík.

Nejlepší lezení v téhle oblasti je okolí polověže/pilíře Pakosta s přilepenou věžičkou Kost, spolu s okoními nejbližšími skalami (Utajená věž + pilíř a Škuner), stačí 40m lano a pár expresek.
Výhledy, slunce, suchá přírodní skála (taková příjemná jemná vyšisovaná žula), lezení na jednom fleku a poblíž, cesty za 6 a 7 i pro nějakého začátečníka něco najdete (viz třeba Utajená věž nalevo od Pakosty). Všechny cesty zpravidla kolmé poskytnou pěkné lezení konstatntní obžížnosti od nástupu po slaňák. Najde se plotna, hrana, převísek (na Škuneru) i nějaké spáry (jedna pěsťovka, nejen tu si můžete zkusit odjistit i po vlastním).
* Ve Zduchovicích a okolních vesnicích jsou hospody, kolem skal jsou důlní díla.
Přilby? Nechám na vás. Skály zvětrávají, něco jsme odhodili a každý rok něco upadne i na Rovišti.


Artie si dává Bonattiho spáru 6+ jen po vlastním, foto MarťanŽíža leze na Kost, foto MarťanArtie, Mírová 7, foto MarťanArtie leze Rolling Stone 7+, foto Holajzsvačinka před dlašími cestymi, Holajz, Žíža a Artie, foto MarťanArtie jistí, foto MarťanAlgena leze Hlavolam 5 na Pakostu, foto MarťanMalá historka
...jasně, nevydrželi jsme to, po lezení jsme odpoledne ještě prostříhali šípek u paty vedlejší nadějné věže (Holajz: "Marťane nebudeš mi to věřit, ale já vidím věž a není v průvodci! Počkáme na Algenu a jdeme tam!"), ale zjistili jsme, že první nebudeme, že už tam Obstové dávno vylezli a zanechali v údolce nýty, takže nadšení zbytku týmu opadlo, ale nakonec jsme přidali ještě několik cest, aby se vůbec někomu vyplatilo tam popojít, slaňák i knížku. Jsou lehčí, ale pěkné. Pěkně to doplňuje vedlejší Pakostu. (S Petrem jsem si psal, on už to lezení tolik neřeší, takže se to jmenuje třeba utajená věž a nad ní Utajený pilíř, vždyť je to jedno.)


horní část údolní stěny Utajené věže, foto Marťanvlevo dole Utajená věž a zatím nelezené a neodjištěné pilíře vedle Pakosty, foto Marťan


Větší dobrodružství a klid?


"Ten Marťan, už mu nikdo nic neříkejte, všechno dá na internet a všude je pak lidí jak... !"
...no nemyslím si, na Pakostě je pěkné lezení na jeden den, vyplatí se někdy vrátit. Žádný pytle, žádnej strach, prostě si to rádi budete někdy chtít zopáknout. Teď se tam pojede podívat pár lidí a pak to zase opadne jako všude.


výhled na Solenice, dvě stěny 40 a 80 m, foto Marťanjeden z masivů cestou na Jiný svět (Stěna stínů, Kýsův pilíř a Superkvak), foto Marťan


Ale jestli opravdu chcete být na skalách sami, můžete zkusit při následujícím výletu oprášit i další sektory rozeseté vpravo ve svahu (případně nedaleké Solenice). Krpál nad řekou je v okolí Pakosty vysoký asi 50 m a co sto metrů je nějaký masiv asi 20 m vysoký, kde je několik cest: Stěna stínů, Kýsův pilíř a Superkvak. Nejlepší je nadejít skály po proudu cestou po hraně svahu, pak už pod nimi vede znatelná pěšina, ale občas potkáte nějaký šípek, takže nůžky můžou přijít vhod. Jinak je porost celkem řídký, akáty vše dusí. Leze tu někdo každý rok, ale narváno není. Nejdál je masiv Jiný svět, který dostal název proto, že už nelezete po žule, ale po jakés břidlici (sedmičky a šestky po těch malých lištách jsou zajímavé). Budete li mířit sem, už se vyplatí cesta od spodní louky, nebo po lezení valézt na svah a vrátit se lesem výše.


Artie leze po břidle, Čarostřelec 7-, Jiný svět, foto Marťanprej šestka, Artie, 6 Jiný svět, foto Marťanhladká stěna na místní břidle, Jiný svět, foto MarťanNový průvodce na Vltavu


Po několika letech, kdy JirkaS objíždí skály, stříhá křoví, fotí, maluje a přelézá cesty, vyptává se místních lezců a střídavě práci na průvodci odkládá a zase se zakusuje do díla... No prostě už to bude. Jo jo, na letošní sezónu asi v dubnu, tak se můžete těšit!
Házíme Jirkovi sice vytrvale klacky pod nohy, protože se poblíž Vltavy zformovala partička - řekněme další generace velkých magorů. Cesty přibývají po desítkách a desítky pak padají v místních hospodách. Hotová renesance, mladá krev i druhá míza. Přibývají nejen tu a tam cesty, ale dokonce nové masivy a oblasti. Zatím je na nás Jirka hodnej, přidává do průvodce jednotlivé linky i stránky, ale už nám to prý nebude tolerovat. Uzávěrka se blíží (teď - cca březen), potom korekce s místními matadory. Jirkovi se kouří z počítačů a od tužky, občas si ale i stihne jít zalézt a k mnohým skalám trefí už i poslepu.
Stále ale zbývá dost detailů, třeba chybí i některé informace o starších prvovýstupech o kterých se informace nedostaly ani k příbramákům a Algenovi, ani nebyly v knize v Oborách (ta už tam není, ale nová bude snad u Heroldů). (Soráč, to si hřeju povlívčičku v OVK a historii lezení - protokoly chybí, možná se někdo ozve až po průvodci a já si troufám předpovídat, že za nějaký rok Jirka udělá i jeho další vydání.)
Berte to jako reklamu, na průvodec se těším a nejsem sám.


jedna z místních jezerních příšer, foto Martin KulajtaPS: smyčky v nýtech a borhákách: Někdy se stane, že nová cesta nejde dolézt hned,... dojde síla, slunce, nebo jištění, pak je třeba zase problém sladit se spolulezci termín další návštěvy, nepřijede počasí,... Ať už zdola nebo zhora tvořené, jde o tzv. "projekty", do takových cest se prostě neleze. Dva roky + minimálně se sluší zeptat správce (zde třeba Algeny), jak je to starý, kdo to dělal a pak i autorů, zda-li je to tedy už volné k přelezu, když už to teda někdo chce dolézat. Ti první do toho dali fůru práce a matroše.
Píšu to proto, že občas se v některých projektech zřejmě leze, je tam třeba mágo a podobně. Navíc ono to přelezením nekončí, většinou minimálně následuje dokumentace,... Někdo to třeba neví, tak aby věděl, co ty smyčky v jištění ve skalách skalách znamenají. Ať si pak nerozbíjíte držky, nebo vás to leta nemrzí ;)
PPS: Slaňáky! Když tam není maillona, která je vyměnitelná, tak používejte na jištění TopRope nebo spouštění všude ve skalách vlastní karabiny. To se tak dělá, Dík!Holajz leze Rolling Stone 7+, foto Martin Kulajta


Články o Pakostě už tu byly dva, krátké, starší, bez fotek. A taky bude průvodce a taky je tohle trochu skalní web. Další článek budou Lomy nad Velkou, musíme proslavit Ježoura.

Užijte si slunce na trávě u skal a lezte každý tam, kde je vám nejlíp, čau!

Marťan   [úpravy] 14:40 06.03.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 tento výraz je supr:15:00:33 06.03.2014
žádnej Marťanskej kvak  :-)
odpovědět 
 Re: tento výraz je supr:00:25:10 07.03.2014
Rád bych ještě P.T. čtenářům ujasnil pojem „Marťanská stezka“. To je takový přístup, kdy slovo Pakosta není v navigaci vašeho pašíka, abyste následně na polňačce utrhli firemnímu kombíkovi výfuk a prorazili vanu. Při bloudění budete mít dost času vymyslet originální výmluvu pro zaměstnavatele „jak sem v Praze najel na hrbolek“ resp. ty víc free, cool a in „potřebuju SUV“. Při opájení představou o půl míče dražšího auta zjistíte, co to znamená pojem „plno klíšťat“ a „křovinořez“. Finální bojovka o titul „Skalní stopař“ při hledání všech uvedených sektorů prověří i poslední zbytky vašich soft i hard manažerských dovedností. Při vycházejících nadávkách nad roztrhlým lezeckým tričkem za dva tácy a se zapadajícím sluncem, kdy černý berry odmítá připojení na net (voe, tady není signál), absolvujte finální silovou disciplínu při stahování lana. Příští víkend se vrátíte na Roviště s jeho neopakovatelnou atmoškou rybářských závodů, jekotu „dobééér“ a dětí, štěkotu čoklů a auty přeplněné louky u chat(kde voe taky jinde).
Uzlařodpovědět 
  Re: tento výraz je supr:11:03:34 07.03.2014
Ten dar slova:) Klíšťata jsou všude, křoví je u všech skal. Hlavně Roviště bývá zarostlé jak blázen a přeci se tam chodí fest. ...bývá lepší jít na skály s někým kdo už tam byl, ale ty zážitky když to člověk hledá poprvé. ...většinou jsme vždy všechno našli, ale nejlepší je, když ty škatulky opravdu přestanou fungovat, člověk začne namáhat hlavu a nohy, ne jako když otevře dveře auta a leze.
martanodpovědět 
  Re: tento výraz je supr:11:46:08 07.03.2014
dobrej pokus o flame... treba ja nemam firemni auto, telefon, ba nepouzivam ani navigaci, protoze me bavi pouzivat hlavu (no obcas holt zabloudim), ale i tak mam Roviste rad. Co nemam rad jsou ti, co hodnoti ostatni a maji jen svou pravdu. Jasne, je tam kus ironie, nadsazky, ale taky dost zapsklosti a zavisti. Pokud ti vadi Roviste, nejezdi tam, pokud ti vadi, ze nekdo jede jinam, neni to tvuj problem...
odpovědět 
   Re: tento výraz je supr:11:55:35 07.03.2014
Petr to určitě psal jako vtip ;) :)
 martanodpovědět 
    Re: tento výraz je supr:13:24:25 07.03.2014
JJ, vysoká nadsázka. Asi jsem pro odměřené a solidní čtenáře lezce měl stručně napsat "Pakosta je pro opravdové sklaní hledače a romantiky, ostatní budou asi zklamáni". Před 2 lety jsme našli "hlavní" sektor, potom ještě starý důl, ale ostatní sektory odolaly. Ty břidlice shora vypadají jako rozchrastaný kvak. Fotky, v době spící akátové džungle, se vám povedly.
Uzlařodpovědět 
  Re: tento výraz je supr:23:11:40 25.03.2014
Uzlaři, to jsi mě zase pobavil.
haninaodpovědět 

 zase supr inspirace15:38:55 06.03.2014
díky!
Rubodpovědět 

 Dobrej clanek!18:13:27 06.03.2014
Dobrej clanek! Na pruvodcika se uz taky tesim.
odpovědět 

 .18:16:56 06.03.2014
krasne panorama fak krasa
patoodpovědět 

 kdy bude pruvodce19:16:57 06.03.2014
Uz se vi, kdy bude novy pruvodce? Bude neco jako povltavsky pruvodce?
odpovědět 

 Kniha19:18:55 06.03.2014
Kniha u Heroldů je domluvena,stačí ji dovézt a instalovat.Holajz
Holajzodpovědět 

 Titulek20:53:40 06.03.2014
rozjebana skala pre fajnsmekrov
odpovědět 
 Re: Titulek08:46:24 07.03.2014
Byl jsi tam nekdy? Rozhodne tam je dost sektrou, kde to rozjebany neni.
odpovědět 
 Re: Titulek11:53:50 07.03.2014
A možná taky ne. Spousta lezců jezdí i kvůli 20 m dlouhým cestám do ciziny a berou si na to dovolenou, aby tam po čtyřech-osmi vylezených cestách pak spali v přeplněném kempu nebo v prachu u cesty vedle auta. Ano, v cizině jsou i cesty které mají 30-40 m, na Vltavě jsou také.
Více fotek z okolí Pakosty a Solenic viz vyhledávání pojmu Vltavská podkova ...a třeba proto tam lidi jezdí;)
 martanodpovědět 
  Re: Titulek12:13:36 07.03.2014
Proto si asi byl i letos v Chulille. Asi trochu jiný skály než Pakosta. Marťane, v cizině kromě přeplněnejch kempů a válení se vedle auta jsou prostě i trochu lepší skály než je tohle (a je fuk kolik maj metrů) a to včetně Roviště nebo Hlubočep o Kutnohorsku nemluvě.Řekl bych že to je hlavní motor toho,proč tam lidi jezdí a létají. Skoro každá překližka je vlastně lepší než tohle a to z mnoha důvodů,včetně ochrany přírody před lezci. :D sorry. Ale když tě tohle baví. Jen to prosímtě nesrovnávej s cizinou...by někdo mohl říci,že jsi choromyslnej.
R.odpovědět 
   Re: Titulek15:05:19 07.03.2014
No tak překližka je lepší jen o to, že existuje, kdežto skály u Pakosty ne (jednou jsem se o jejich neexistenci utvrdil neúspěšným pokusem je najít). Jinak ty skály na fotkách vypadaj dobře, co to je a kde to je, chlapi? Ty jsou samozřejmě nesrovnatelně lepší než překližka!
honzaodpovědět 
    Re: Titulek23:44:47 12.03.2014
Ta cesta ke skalám k tomu patří. Ohledně Pakosty to máš v článku, v průvodci, bude to v tištěném, nebo Ti to zkusím vyradit.
 martanodpovědět 
  Re: Titulek17:32:39 07.03.2014
Na 40-50m cesty nemusis jezdit do ciziny ani na kvaky rozsete vsude mozne. Byli jste nekdy v Labaku kluci? Ani jine pisky nesmrdi.
adamodpovědět 
  Re: Titulek08:56:38 08.03.2014
To záleží na tom, co tam chceš dělat. Vltavská žula své kouzlo určitě má. Pokud chceš strávit den dva v přírodě, projít si kouzlem hledání skály, orientování se v neznámém terénu a máš rád specifickou přírodu mezi Kamýkem a Slapy, tak je tato oblast super. Ale pokud chceš strávit i třeba jen dva tři dny opravdovým lezením, je lepší si cestu o hoďku protáhnout a vzít to alespoň do Jury. Solenice, Velká i Pakosta jsou super, ale na těžší vícedenní lezení to není. Ale na jednodenní výlet z Prahy bych neváhal. Takže pěkná práce, gratuluji.
odpovědět 
   Re: Titulek00:18:08 13.03.2014
Uf, jeden o koze, druhý o voze. Jestli je pro vás u Pakosty málo osmiček a těžších cest, někdo by mohl považovat za chorobomyslné, že se vůbec zdržujete pod tímto článkem (to se musí rozbalit seznam cest a to je moc práce). Principielně je u každé skály parkoviště, nějaký přístup, kopec, křoví, strom, jištění i výhled, činnost na místě obdobná. Holt módní trendy ale nezastavíš.
...Adame nějaké písky jsem viděl a kluci jistě taky. Ano i v Labáku se leze, navrhuji pod každým článkem vyjmenovat všechny skály u nás. A ty znáš na Vltavě všechny skály, které mají přes 80 m?
 martanodpovědět 

 Super!07:56:44 07.03.2014
Super článek. :-) Dík. Už se moc těšim na průvodce!
Pavelodpovědět 

 Radost z velkých magorů10:09:42 07.03.2014
Mam velkou radost ze zformování povltavské partičky a moc vám fandim. Těšim se na nový cesty a přeju spousty úspěšných desítek všeho druhu. :-)
Pavelodpovědět 
 Re: Radost z velkých magorů11:58:25 07.03.2014
jojo, řáděj magoři! :)
Pěkné dílo! A na článek o Velký se taky těším (tam jsem nebyl... dobře počítanejch dvanáct let - to jse asi zatím stihli sem tam něco přidat, co?)
 Tomáš F.odpovědět 
  Re: Radost z velkých magorů00:29:41 08.03.2014
Ja nevim jestli se bavite o koze nebo o voze.je jasny ze lezeni venku je lepsi nez u nas.labak je supe,tak i cesky raj.nakonec povltavska zula je taky dobra.budme radi za to co u nas je.
gorbiodpovědět 
   Re: Radost z velkých magorů11:02:47 08.03.2014
Český kras
odpovědět 

 Lezenicko pocasicko22:37:32 10.03.2014
Vcera jsme tam byli a diky suprovymu pocasi jsme si to maximalne uzili. Byl tam jenom jeden dalsi par jinak krasne volno. Trosku komicky bylo, ze jsme samozrejme netrefili prvni cestu a jeli nekam do pole :D Pak jsme ji teda trefili a zase misto te odbocky doleva jsme sli dolu a doprava :D No ale nakonec jsme to nasli a pojali jsme to jako "trek a pak lezeni". Skaly suprovy, lezli jsme 5 - 7+ a byli jsme v podstate jen v tom prvnim sektoru, vtom vzdalenejsim nikoli. Nicmene tam cekaji dalsi cesty a tesim se az pojedeme zase. Muzu vrele doporucit. Hoj
Lukas aka Wondrisodpovědět 

 Muži v akci23:02:42 10.03.2014
Ahoj, k těm smyčkám. Díky za připomenutí. Mezi Mírovou a Bonattiho spárou je cesta, kterou jsme dělali v roce 2010. Pak nebyla síla a čas na dolezení. Až teď jsem se dostal na Pakostu znovu a dolez to.
Autoři Míra "Berry" Beránek a Eda Preisler. Klasu hodnotíme za 8+. Určitě to někdo už lezl, řekněte jak to vidíte s klasou.
Edak Preislerodpovědět 
 Re: Muži v akci23:10:01 10.03.2014
Joo název cesty; "Muži v akci".
 Exusodpovědět 
  Re: Muži v akci23:47:26 12.03.2014
Jojo, linie už byla zakreslená v novém průvodci a údaje Jirka doplnil, díky. Akorát o tý věžičce vzadu se nevědělo.
 martanodpovědět 

 Stěna stínů?09:26:45 03.09.2014
Kde je sektor Stěna stínů? Našel jsem Superkvavk a Kysův pilíř, Stěna stínů by měla bejt někde u sestupový pěšiny mezi nimi, bylo tam ale jenom křoví.
Pavelodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Kazatelna
Heroes del silencio, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (154835)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cesta L 5 Tišina A Smrk
Difficile Á Dire 5c+ Todra Gorge
Chim-Chimney - 4c Wied Il-Ghasel
Play It Safe 6a Wied Il-Ghasel
Play It Safer 5c Wied Il-Ghasel
Nově komentované:
Karma 7B Josefovské Údolí
Laura 7B Holštejn
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh
Megalodon Low 8A+/8B Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: ČHS toho dělá dost | Re: ČHS toho dělá dost | Re: Diktatura Chs | ČHS toho dělá dost | Re: Jo, je to v řiti | Re: Jo, je to v řiti | Re: ČHS to dela pro prachy ! | Re: Jo, je to v řiti | Re: Jo, je to v řiti | Re: Jo, je to v řiti |

 Nové komentáře:
Re: Diky | Re: Diky | diky | Re: Jen reklama | Díky! | Re: uao | Re: Jen reklama | Re: Jen reklama | Jen reklama | Re: Geniální |

 Kde to vře:
Video: Alex Megos - 2. přelez nové cesty King Capella 9b+ (56)
Zdeněk Hák a Jakub Kácha vylezli Z stěnou na Ama Dablam (23)
Horolezecký videoklip: Sportovkář vs pískař (20)
Montana 196: Kras a jiné vápno na odstřel (18)
Wide Boyz: 750 metrů dlouhá stropová spára na mostě v Británii (17)
ČHS rozbíhá v Česku paralezení pro hendikepované sportovce (17)
Ukrajinci vylezli JV hřebenem na Annapurnu III (14)
Berglift 8+/9-, 310 m (13)
JKF Happiness, 350 m (13)
Video: Magnus Midtbø a Adam Ondra lezou v Moravském krasu (12)

 Nově v inzerci:
Direct Alpine Glider Lady vel. S | Jistitko Singing Rock Rama | Magnésium | Croozer dojmístný | Lezecký průvodce Zbiroh | Lezecký průvodce Zbiroh | Statická a dynamická lana | Prodám dámské kalhoty ORTOVOX, využité 1 víkend | skialpy, koupim pasy | Pro dětičky |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 521 
 Jen na písku  
 289 
 Ne 
 676 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.