LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
Olympiáda (23.07)
SP Kranj (03.09)
MS v lezení (15.09)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13081
2.Trojan 12425
3."Fido" 11800
Bouldry:
1.Stráník 11575
2.Stráník 10975
3.Novák 10950
Hory:
1.Novák 7788
2.Mrklovský 7079
3.Bloudek 7001

Výsledky
SP Briançon (17.07)
SP Chamonix (12.07)
EPM Puurs (02.07)

Deníčky
5151 lezců
914317 cest
Nové přelezy:
Primeur De 10
Feuerball 10
Beslan Mem 7c+
Hitman 9+
Blocade Vi 7b+
Puffender 7b
Hades 9+
Steppenwol 10-
Ringbandsc 9+/10-
Olatz 8b+

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
LANEX eshop - Bolatice
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zdeněk Teplý for President ???

Reakce na Jandíkův příspěvek

Nejprve jsem jen chtěl reagovat na příspěvek Petra Jandíka  http://www.lezec.cz/clanek.php?key=1137. Vrátivše se ale z hospody, dospěl jsem k názoru, že by můj názor mohl zapadnout.


Proto ho opakuji, jako samostatný příspěvek:
Kandidáta na post předsedy ČHS Zdeňka Teplého znám víceméně od vidění asi 35 let. Nikdy, opakuji, nikdy jsem s ním nelezl. Ono to dost dobře moc nešlo. Při vyslovení jeho jména dostávám lehkou kopřivku (už 35 let). Jak jsem se s ním seznámil? Bylo to někdy v létě roku 1967 ve Skaláku. V sobotu jsem zmáknul údolního Kápla (celou cestu na prvním). Už si nepamatuji, kolikátý to byl přelez po Čihulovi, ale bylo to velmi lichotivé, nízké číslo. Se mnou to lezl Otík Novák a Pišta Berežný. Tenkrát jim ještě teklo mléko po bradě (i když už kouřili, mluvili sprostě a pili pivo). Druhý den stojíme opět pod Káplem a nadýmáme se pýchou.
Kousek od nás stojí skupinka lezců a hlavně lezkyň a mezi nimi jeden borec ukazuje na údolní cestu a podrobně líčí jak tu údolku včera zmáknul na střídačku se Schnablem. Přítomný Karel Vlček se tak namíchnul, že ho lehce přiškrtil. No a tak jsme se seznámili se Zdeňkem Teplým. Podobných historek jsem později zaregistroval ještě desítky. Prostě Z.T. celý život bohapustě, chorobně lhal a blábolil nesmysly. Jedinou jeho předností nyní je, že jako důchodce nemá absolutně do čeho píchnout a chce být užitečný, nebo snad důležitý ??? Ale takových lidí máme dost v politice, tak proč je proboha tahat do horolezectví.
Jo a všechno co tvrdím si výše jmenovaní lezci velmi dobře pamatují a potvrdí to. Celý život jsme z toho měli srandu. Teď ale sranda končí.
Jirku Nováka znám ještě o něco déle, taky jsem s ním lezl.  S ním je to trochu jako s Klausem. Spousta lidí k němu může mít výhrady. Ale vhodnějšího  kandidáta budeme dost těžko hledat. Najdeme-li lepšího, tím lépe. Proboha, ne ale Zdeňka Teplého !!!

Petr Schnabl   [úpravy] 22:28 04.03.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Anketa o kandidátech na předsedu ČHS06:59:00 05.03.2003
Myslím že by bylo vhodnější tady vytvořit novou anketu na aktuální téma - koho podporuji jako kandidáta na předsedu ČHS a vyměnit ji za sekání chytů než si takhle vzájemně vylévat špínu na hlavu. Špinavé prádlo se má prát doma (v tomto případě na valné hromadě ČHS).
Pavel Šumšalaodpovědět 
 Re: Anketa o kandidátech na předsedu ČHS10:17:04 05.03.2003
Myslím, že není třeba osobní osočování na WEBu ani praní špinavého prádla na VH.
Stačí svému předsedovi či kandidátovi na VH sdělit svoji osobní volbu či preferenci.

Pevně doufám, že na VH nedojde ke kydání špíny a že "předvolební boj" se omezí jen na fakta, programy či vize.

Za některé (stávající VV) hovoří jejich minulá práce a postoje.

Ostatní jsou známi větší či menší měrou lezecké veřejnosti. Někteří především interneto-mediálně. :-)

Každopádně není třeba žádných anket. Za tři dny bude stovka (nebo víc?) zástupců nás 10tis. členů v tajné volbě hlasovat.
Ještě máte šanci ovlivnit, kdo Vás konkrétně bude zastupovat a ještě máte šanci mu jednoznačně sdělit svoji osobní vůli k nadcházející volbě.

Martin Mellan
mellounodpovědět 

 navrátiv08:07:21 05.03.2003
Přechodník přítomný od slovesa navrátit je navraceje (jsi-li muž), navracejíc (žena nebo hermafrodit), navracejíce (když je vás víc), přechodník minulý potom navrátiv (muž), navrátivši (žena nebo hermafrodit), navrátivše (je vás víc). nedomnívám se, že bys byl žena nebo hermafrodit, a tak tě upozorňuji na gramatický prohřešek. přechodníky jsou nádherným archaismem, a jejich prznění je zločinné.
Historka je poučná.
Lukas B.odpovědět 
 To je konec08:23:58 05.03.2003
Ale to mam rece rict ja!
magnusekodpovědět 
  Re: To je konec12:52:04 05.03.2003
hohohó panáčku, kam se na mě hrabe třídní učitelka. já mám po prabábě kompletní sebrané spisy aloise jiráska, a prakticky všechny jsem přečetl, zbývá akorát Bratrstvo, a to mě odrazuje tím, že prvních 100 stránek pojednává o životě na statku v Uherské pustě.
Lukas B.odpovědět 

 08:11:21 05.03.2003
Mrkněte i na další příspěvky kandidátů do VV. Pravda je, že řada lidí má celkem jasné vize  a potěšitelné názory - budou-li realizovány.
Radim Bzuraodpovědět 

 Politika08:52:35 05.03.2003
Myslím, že by se ČHS mělo zamyslet nad podobou svých stránek a hlavně diskuzního fóra. To, co je zde na Lezci poslední dobou ke čtení ohledně VV, je toho důkazem. Anebo jsme svědky politiky v praxi? Blíží se VV a tak rychle sestoupit mezi lezecký lid, představit se a zajistit hlasy, popř. znemožnit, možná právem, protikandidáta. Je vidět, že na rozdíl od reálné české politiky je starým strukturám odzvoněno, což je potěšující. Na co jsem ovšem zvědavý je, jestli po VV nevystoupají zvolení kandidáti do výšin výborů a komisí a kdo náhodou nenavštíví stránky svazu, bude houby vědět. Pak se opět budou právem ozývat hlasy, za kolik love ČHS si to támhle někdo letí do kamsi a kde jsou ty kruhy, atd. A právě proto se mi líbí předvolební kampaň Mellouna, kterému nědělá potíže individuálně vysvětlit pochybujícím jedincům, k čemu je nám to ČHS platné. Je potěšující, že se najdou dobrovolníci s vizí, kteří vytlačí ty méně schopné. Pak budeme ušetřeni podobných cintů, jako příspěvků týkajících se kandidatury ZT.
David Chudobaodpovědět 
 Re: Politika10:45:49 05.03.2003
Musím se zastat podoby serveru ČHS. Možná by se dalo diskutovat o členění rubrik, určitě by se dalo diskutovat o obsahu, resp. množství poskytnutých informací. Ale nemyslím si, že by měl server ČHS přizpůsobit třeba serveru Lezec.

Ty servery jsou svým založením naprosto jiné. Server ČHS je presentačním serverem. Je to především "hlásná trouba" od vedení ke členům. A tím by měl především zůstat. Musí být zcela zřejmé, co jsou oficiální informace ČHS.

Naproti tomu Lezec je typ serveru, který jak já říkám serverem "čtenářským". Ten server tvoří jeho návštěvníci a tím i přispěvovatelé. Webmaster jenom tvoří rámec. Konečně, každý z nás si může odpovědět na otázku, kvůli jakým informacím sem kdo chodí. Já tedy jenom kvůli těm, které zde generují čtenáři. Nejsem si vědom, že by mně zde zajímalo něco, co generuje Webmaster nebo redakce serveru.

A že je jiné Forum na serveru ČHS a forum tady? Pochopitelně. Už jenom proto, že tady není Forum, tady jsou "jenom" komentáře k článkům.
A už tady je rozdíl. Nové téma musí na Foru na serveru ČHS někdo OTEVŘÍT. Tady se temata tak nějak otevírají sama.

Stačí se podívat jen na nyní nejkomentovanější dva příspěvky. Tam se téma skutečně vytvořilo (a několikrát změnilo) samo.

Zobanova "horoškola" měla být asi nezjištnou informací, možná reklamou na svoji vlastní práci. Rozvinula se kolem toho obsáhlá debata o tom jak by horokursy měly či neměly vypadat.

"Moje" upoutávka na zveřejnění bulletinu ČHS. Můžete mně to věřit, nebo ne, ale chtěl jsem jenom rozšířit řady informovaných, když už se jednou povedlo, že bulletin před VH byl veřejně k dispozici měsíc předem. Jen upozornění!
A kam se to rozvinulo!!

A takto bychom mohli hodnotit každý třetí článek....

A že bude "čtenářský" server navštěvovanější (a tedy i komentovanější) je zřejmé.

Ale on je tu i jiný rozdíl, který vyznívá ve prospěch serveru ČHS. Free style tohoto serveru vede u některých jedinců ke ztrátě sebekontroly. Na serveru ČHS se dikutuje mnohem věcněji. Takové procento nefaktických poznámek, anonymních výkřiků, osobních útoků a mnohdy i urážek na serveru ČHS nenajdete.

Myslím, že vůbec není na škodu, když se o problémech ČHS diskutuje tady.
Podstatné je, aby oficiální informace ČHS byly aktuálně k nalezení právě a především tam.

Martin Mellan
mellounodpovědět 
  Re: Re: Politika12:12:29 05.03.2003
Měl jsem na mysli přehlednost stránky fóra, to by se jeden uklikal, než se něco dozví. Jinak máš opět naprostou pravdu. Freestyle žije a pro nás úchyly je jedinečný, nadruhou stranu ukazuje vzdálenost ČHS od skutečného dění ve skalách. Jestli sis z mého komentáře vzal k srdci jen jeho počátek a dokázal jsi zplodit tak dlouhý komentář, aniž bys odpověděl na hlavní téma (i nadpis napoví), tak jsi u mě lehce poklesl. Přesto mezi kandidáty vyčníváš. Na stránkách ČHS přibyly nové profily a vypadá to, že do VV se tlačí "mladí" a perspektivní. Jen mě tak napadá, jestli nekandiduje celý Hudy sport.
David Chudobaodpovědět 
   Politika13:21:18 05.03.2003
No protože s většinou ostatního souhlasím a nemám potřebu to komentovat. A kdybych to chtěl sám nějak rozvádět, tak bych popsal hodně řádků.

Ale přeci bych s něčím mohl.
"...kdo náhodou nenavštíví stránky svazu, bude houby vědět..."

Tak já bych považoval za naprosto uspokojivý ba dokonce ideální stav, kdyby ten kdo navštíví server ČHS, se doklikal k odpovědím na všechny svoje otázky.

Jestli má někdo představu (Ty to trochu naznačuješ), že kdykoliv se kdejaký jouda v nějaké diskusi zeptá "A proč to není tak a tak", že se hned k němu snese z výšky zodpovědná vrchnost a všechno mu osobně vysvětlí, tak to určitě není správný model.

Mnozí lidé, zdá se mi, trpí něčím, co bych nazval "CHATová deformace". Tedy aniž bych se jakkoliv snažil a angažoval, vrhnu někam do prostoru dotaz a předpokládám validní odpověď.

Kdo chce informace, musí být být schopen a ochoten ji na správném místě hledat. Ale musí ji být schopen najít, což nyní tak úplně není.

Ale jako častý účastník zdejších diskusí dobře víš, na kolik hloupých dotazů jsem odpovídal "podívej se sem". A odpověď na serveru ČHS skutečně ležela.

Martin Mellan
mellounodpovědět 
  Re: Re: Politika13:27:59 05.03.2003
Tvoje úvaha o roli webu ČHS je naprosto správná. Dokonce si myslím, že na takovém webu by snad ani Chat (forum) neměl být.
Hore zdar
Roman Raška
rraskaodpovědět 
  Re: Re: Politika14:02:10 05.03.2003
Tvoje úvaha o roli webu ČHS je naprosto správná. Dokonce si myslím, že na takovém webu by snad ani Chat (forum) neměl být.
Hore zdar
Roman Raška
rraskaodpovědět 
 Re: Politika13:20:44 05.03.2003
Ozve se potrefená husa, již tohleto nadzvedlo. Takže kdokoli se z VV ozve na tomto fóru zrovna před volbami (to samozřejmě není náhoda nebo to není tím, že je tu otevřeno aktuální a zajímavé téma), sestupuje mezi lezecký lid. Úžasný. Jinak mu dělá potěšení sedět na zadku v uzavřené místnosti a čekat, jestli ho náhodou někdo nepoplácá po rameni, protože trpí nedostatkem uznání. Nepublikovat na Lezci=nežít. Až někdo vystoupí do výšin výborů a přibere si (asi rád, že, jinak by to nedělal) pár povinností navíc, třeba mu už nezbude čas na brouzdání internetem. Co se týká podoby diskusního fóra na webu ČHS, tak jsem si zrovna říkala, že je fakt zajímavý, že když se objeví v aktualitách podle mýho mínění dobrej článek hodný aspoň pár ohlasů, nikdo ani necekne. Že by i to byla chyba VV?
Alena Čepelkováodpovědět 
  Re: Re: Politika13:34:38 05.03.2003
Zdravím potrefenou husu :-)
Pokud bude zvolen Melloun za tiskového mluvku, předpokládám, že vydrží-li v dosavadním nasazení, že by mohla být lepší informovanost o činnosti ubohých funkcionářů, kteří schůzujou ve prospěch ostatních, co si zatím venku lezou.

Z pohledu řadového člena totiž není činnost hlav ČHS zase tak moc vidět a není to nutně o tom, že by ty hlavy nic nedělaly, nebo že by to nutně musely dělat špatně, ale prostě v nedostatku informovanosti co se dělá, proč se to dělá a proč se to případně musí dělat.
Pro mnoho (hlavně mladých) lezců jsou problémy, se kterými se musí bafuňáři často potýkat velmi vzdálené a jedině snadno dostupné informace mohou pomoci.
Myslím, že třeba tvůj volební cíl - minimalizovat počet dotazů "Na co ČHS vlastně je" je nesplnitelný bez dostatečné publicity a otevřenosti, kterou současný ČHS přece jen poněkud postrádá.
Petr Jandíkodpovědět 
  Re: Re: Politika13:40:20 05.03.2003
mě teda taky připadá ten horosvazí web poněkud nepřehlednej. předpokládám že v tom máš prsty, a proto se tě to tak dotklo. Diskuse na horosvazu je taky prakticky mrtvá, ale zas není moc zasviněná, a jak na lezce občas napíšu rádobyvtipnou pitomost, tak na "seriozním" horosvazu mám zábrany.
mimochodem, chlapci, už vám lezec.cz vydělává?
Lukas B.odpovědět 
   Re: Re: Re: Politika15:32:53 05.03.2003
Já jsem zase trošku alergickej na poznámky o "mrtvosti" fora na horosvazu. Debata tam bude tak živá či mrtvá, jak ji čtenáři učiní. A jestliže nás víc baví plkat tady, tak sebelepší designér stránek s tím nic nenadělá.

Tedy pokud by se nechtěl snažit dělat z toho kopii Lezce.

Pro Radima níže:
Ano, server Horosvaz NENÍ ideální, některé informace jsou skutečně dobře skryté.
Budu-li zvolen tiskovým mluvkou (jak Petr J. píše výše), mám v úmyslu se tím zabývat.
Hlásíš se do virtuálního týmu tvořícího lepší rozmístění ČHS WEBu? Hlásí se někdo další?
Nemluvím o nějaké zásadně nové koncepci nebo snad dokonce designu. Jen bych dnes trochu jinak přerovnal kapitoly.

Martin Mellan
mellounodpovědět 
    Re: Re: Re: Re: Politika16:12:01 05.03.2003
Nejsem žádný webový designér, ale o jisté koncepci se můžeme pobavit. Např s Tomášem Frankem jsme se už zabývali informační tabulkou oblastí, která by obsahovala info typu od kdy do kdy se dá lézt, mágo ano ne..., způsob jištění atd. pokud máš zájem můžu Ti nedokonalý vzorek samozřejmě bez korektních informací poskytnout mailem. K fóru na webu....klidně bych diskutil i na webu ČHS, ale to prostředí není příliš vydařené a Tím že nejsou komentáře přímo k jednotlivým informacím-článkům, ale v odlišné sekci ..... i to může být důvod proč to žije tady a né na webu ČHS. Lezec prostě nabízí lepší styl komunikace. Není to určitě v zaujatosti vůči ČHS, nebo v něčem podobném. Doufám, že se podaří prosadit onen mailový info kanál.....RAdim
Radim Bzuraodpovědět 
   Re: Re: Re: Politika16:58:48 05.03.2003
No, mně se asi hlavně dotkl ten sestup mezi lezecký lid. Sice jsem byla u zrodu designu webu ČHS,ale čas plyne. A o té diskusi na něm platí do puntíku přesně to, co tu řekl Melloun. Co se týká těch zábran prohodit i tam něco chtipného - proboha, proč ne. Mně osobně vadí, že to tam není, tak proto chodím na Lezce :-))Jinak mně samo vůbec nebaví poukazovat na chudáčky funkcionáře zavřené a kvůli masám nelezoucí, ale chtěla jsem tím říct, že jsme tu možná všichni zdeformovaní svojí možnosti přístupu na internet. Je to ta nejjednodušší "agitka", ale i ta stojí fůru času a tak já, když si budu muset vybrat mezi tím, zda tu trpělivě zodpovídat dotazy, nebo něco rovnou udělat a nemluvit o tom, tak si vyberu to druhé. Sportu zdar a lezení zvláště!
Alena Čepelkováodpovědět 

 Volby do předsednictva ČHS11:49:03 05.03.2003
Bože, chraň nás před spasiteli horolezectví, zvlášť před těmi,kteří o lezení jen mluvili, ať se jmenujou Zdeněk, nebo Ivoš, mebo.....
Teď výzva všem: Pošlete v sobotu do Prahy ty, kteří mají přehled a nebudou bezmyšlenkovitě
zvedat packu.
                          Ťéša
Těšitelodpovědět 

 14:14:42 05.03.2003
Melloune jsi snaživým zastáncem ČHS, ale občas by neškodilo říct ano toto by se mohlo opravdu zlepšit či zpřehlednit. Máš pravdu v tom, že pokud někdo dlouho kliká - nakonec se dokliká - což není asi ideální stav. Informací mnoho není a i z předchozích diskusí je patrné, že řada informací na webu prrostě není....i když proběhla diskuse třeba na předchozí VH či bylo info někdy  v nějakém buletinu. Né každý má hodiny času, aby hledal informace ve starých buletinech, nebo se ptal těch kdo na VH byli zda si nepamatují, že se projednávalo to a to....i z tvých volebních předsevzetí ( s kterými se naprosto ztotožňuji ) vyplývá, že asi není vše ideální a je co zlepšovat...tak proč to chlapsky neříct: NENÍ TO IDEÁLNÍ pokusíme se to změnit ke spokojenosti všech.
Radim Bzuraodpovědět 

 Výzva Zdeňkovi Teplému14:34:23 05.03.2003
Zdeňku,známe se spolu už pěknou řádku let. Promiň ale jsi člověk, který si něco vymyslí, párkrát si to opakuje a pak tomu už sám věří. Mám s Tebou takovéto konkrétní zkušenosti.
Vyzívám Tě, abys zrušil svoji kandidaduru na jakýkoliv post ve vedení ČHS.
Promiň mě moji přímost. I tak Ti děkuji za to co jsi udělal v metodické komisi.
Vladimír Těšitel
Těšitelodpovědět 
 Re: Výzva Zdeňkovi Teplému14:45:57 05.03.2003
třídní učitelka nám praví: vyzývejme ke stažení kandidatury, vyzívejme si usilovným zíváním nocleh.

a dotazec: když teda už ti známí staří chlapi (schnabl, těšitel) řikají takový docela vostrý a tvrdý věci, nebylo by hezké to třeba ZT dát vědět třeba mejlem nebo dopisem? (pokud se to teda již nestalo)
Lukas B.odpovědět 
  Re: Re: Výzva Zdeňkovi Teplému14:57:06 05.03.2003
Omlouvám se a stydím za tu hrubku. Počítač a kávesnice není zrovna moje parketa. Jinak máš samozřemě ptavdu.Ťéša
Těšitelodpovědět 
  Re: Re: Výzva Zdeňkovi Teplému15:00:31 05.03.2003
Nemyslím si, že by ZT nemohl kandidovat.
Každý může kandidovat.
Ale nedej bože aby byla VH dak blbá a zvolila ho.
Jedno dopoledne na tzv. doškolení instruktorů mi stačilo na to, abych věděl, že trpí nevěcností, zdlouhavostí a opojením vlastním hlasem (podle Cimrmanů: neschopnost myšlenku udržet kombinovaná s neschopností myšlenku opustit) a to již samo o sobě bez ohledu na charakterové vlastnosti pana ZT diskvalifikuje tohoto kandidáta jako osobu, která by měla něco řídit a organizovat.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Re: Re: Výzva Zdeňkovi Teplému15:50:35 05.03.2003
Petře, bohužel se alespoň v minulosti do Prahy sjeli naši kamarádi, kteří odmávali kde co. Ostatně i já jsem svýho času volil Skanderu.
Ťéša
Těšitelodpovědět 
    Re: Re: Re: Re: Výzva Zdeňkovi Teplému16:30:29 05.03.2003
Ťéšo, znáš písničku Pražského výběru Snaživec?

"čím víc se snažil pomáhat,
tím víc ten chudák škodil
a když mu to někdo naznačil,
hrách jen na zeď hodil.
A nejhorší je, že byl splachovací.
Jedněmi dvěřmi ho vykážou,
již druhými se vrací..."

Upřímně řečeno, nevím, jestli byl jejím předobrazem náš kandidát, ale společné rysy by se možná našly. Chci tím řící, že na něj bude tvá výzva sotva účinkovat, ale snad si ostatní uvědomí, o co jde a zachovají se v sobotu podle toho.

Jeden pozitivní rys ale kandidatura ZT rozhodně má - je vidět, že i na Lezci vystupují ze stínu staří pardálové, dosud tiše naslouchající ve své houštině a to je docela dobře.
Petr Jandíkodpovědět 
  Re: Re: Výzva Zdeňkovi Teplému09:44:26 06.03.2003
Ty jsi nějaký lingvista nebo co? :-) Aby si člověk před tebou dával pozor co napíše. Jinak ho hned zje-eš...
Hore zdar RR
rraskaodpovědět 
  Re: Re: Výzva Zdeňkovi Teplému15:53:40 07.03.2003
Ještě jedna odpověď. ZT jsem napsal, on odpověděl, já jemu. Obsah zveřejňovat nebudu, byla to soukromá korespondence. Jenom aby bylo jasno. Osobně proti němu nic nemám a rád ho potkám ve skalách. Jen se podle mne nehodí do funkcí
Ťéšaodpovědět 

 Ještě jednou ZT18:58:42 05.03.2003
Myslím si, že Ťéša přesně vystihnul Zdeňkovu vrozenou poruchu. Sám těm blábolům za chvíli pevně uveří. No nakonec každý máme nějaký handicap.
Vysloveně se mi líbí Jandíkova charakteristika:
"...trpí nevěcností, zdlouhavostí a opojením vlastním hlasem (podle Cimrmanů: neschopnost myšlenku udržet kombinovaná s neschopností myšlenku opustit) a to již samo o sobě bez ohledu na charakterové vlastnosti pana ZT diskvalifikuje tohoto kandidáta jako osobu, která by měla něco řídit a organizovat.". Ona totiž taky přesně pasovala na právě zmíněného Jirku Skanderu. A volili jsme ho spoustu let ostošest. A to pozor, Skandera byl spoustu let (tedy v šerém dávnověku, když byla pí.Boudová v nejlepších letech) mým velmi dobrým kamarádem a i spolulezcem.
Petr Schnablodpovědět 
 Re: Ještě jednou ZT16:51:04 06.03.2003
Ještě před chvílí se mi zdálo, že kopání do ZT je trochu podpásové. Je to velmi módní a jednoduché. Ale přečetl jsem si na serveru ČHS že nová koncepce školení instruktorů bude zřejmě akceptována UIAA, ale ZT k ní má spousty výhrad. To mě šokuje, on sám mě ,přes můj odpor ,do práce na ní spolu se Stuchlíkem a Voglem nominuje, dostane zpracované materiály, sám se vyjádří, připomínky zaneseme, návrh přepošle a MK a lektorský sbor jej schválí. Následně o této koncepci prezentuje pochybnosti? Je prý finančně náročná, nepředá absolventům potřebné znalosti.
Pokud vím, žádné konečné sumy MK neřekla.Pemzum znalostí frekventantů bude srovnatelné s instruktory - členy UIAA .
Unavuje mě soustavné překrucování skutečností od ZT. Mám obavy, že nezmění-li se a zůstane ve funkci, bude těžko hledat lektory, kteří by byli ochotni s ním spolupracovat .
Ing.Jiří Žižka
Johnodpovědět 

 Pragováci říkají ANO Zdeňkovi Teplému21:41:14 05.03.2003
Nám se Zdenda líbí. Proč?

1) je vzdělaný (cvičitel od roku 1966, nyní instruktor-lektor I. třídy, byl totálně, pardon převážně nasazován jako vedoucí kurzu pro pokročilé IAMES)
2) je to dobrý funkcionář (Slávia VŠ Praha, 30 let předseda HO Neratovice, lektorský sbor ČHS, vykřesal zpět k životu vzdělávací systém svazu)
3) je komisní (byl (léta) členem materiálové (nyní bezpečnostní) komise)
4) zná svoje možnosti a chce být platným, proto se nikam necpe (je navrhován na funkci, což považuje za čest, ale je sám přesvědčen, že toto není řešení pro náš svaz) 
5) je stylisticky obratný (sám vidí, v tomto případě, svou činnost v podobě pomoci všemu, co horolezecká veřejnost vyžaduje)
6) je iniciativní (navrhuje vytvořit funkci příkl. výkonného předsedy - otázka je, co je příkl. třeba příklepový, protože hybná páka (kterou má příkl. výkonný předseda být) možná příklep využije)

Dobrý muž! Chceme jej!
99 pragováků
99 pragováků v čele s Papoušemodpovědět 
 Škodováci chtějí být u toho10:33:22 06.03.2003
Až bude soud a poprava odpůrců ZT dejte vědět. Z našeho státního podniku přijedou dva autobusy soudruhů, aby viděli, jak nakládá lidově demokratické zřízení se zlými imperialisty. Smrt válečným štváčům!
 ing. Rudolf Patočkoodpovědět 

 Pár poznámek k VH ČHS16:22:57 06.03.2003
A nejen k VH anejen ke Zdeňkovi, ale i o smyslu ČHS.
Otevřel jsem si Aleninu zprávu o prodloužení výjimky - povolení horolezecké činnosti na Suškách. Představte si ,že jdete vyjedávat a na druhé straně stolu svorně sedí zástupci obcí, lesů, ochrany přírody atd. Tě většinou lezení nic neříká, je jim nepochopitelné a považují Vás vícenéně za nepřítele. U všech těchto musíte získat sympatie musíte je přesvědčit, žeje lezení prospěšné a že se skalám apod.nic špatného nestane.Přijedete podruhé, potřetí, už se zdá, že příště všechno dopře dopadne. Pak přijedete znova a Vaši odpůrci na Vás vyjedou že: Viděli někoho s máglem, že je někdo poslal do pr..,že tam bylo moc lidí, kteří pošlapali kde co - co natom, že to byla cestovka, která si nic nevyjednala, prostě to byli horolezci a basta. V tu chvíli máte chuť se na všechno vykašlat, ale pak Vám to nedá a dotáhnete to do úspěšného konce. Pak přijedete do skal a potkáte borce s druhým pytlíkem vzadu: Já se můžu na všechno vykašlat, já žádný ČHS nepotřebuju, já si polezu kde chci. Houby kamaráde! To abys vůbec mohl do skal, tak to někdo za tebe musel někdo vyjednat. Stálo to čas,nervy a peníze. Proto jsem v ČHS a platím příspěvky. Pivo si taky platím sám.
Proto si taky nesmírně vážím těch kteří to všechno za nás vyřizují, místo toho, aby jen lezli. Vzpomínám, jak nás vyhnali na Hrubici z bivaků.
Vedení a funkcionáře budeme mít takové,jaké si zvolíme, ale to nestačí! Nejdřív musíme mít někoho, kdo to nejen bude ochotnej dělat, ale bude to taky umět. V souvislosti stím vítám vytvoření krajských svazů protože to ůže být líheň těch, kteří nahradí dosavadní vedení až jim dojdou síly a trpělivost.
Prosím především Jirku, Alenu a Honzu i ostatní, aby vydželi.
Teď ještě ke Zdeňkovi: Toho především prosazují hoši z Hradeckého kraje, tedy ti, kteří založili tamní kr. svaz, především Ivo Čech. Mám za to, že naprosto ze zištných důvodů, protože Zdeněk je snadno zkoruptovatelnej (napsal jsem to zprávně_) ne penězi, ale tím, že mu někdo poplácá po zádech. Považoval jsem to za tak nebezpečnou věc, že jsem začal bít na poplach.
Nicméně Zdeňkovi je potřeba poděkovat za to, že se ujal metodiky, když úplně stagnovala. Promiň Zdeňku, ale už je potřeba, abys předal žezlo jiným.
Ťéša 
Vladimír Těšitelodpovědět 
 Re: Pár poznámek k VH ČHS..Krajské svazy12:39:07 07.03.2003
V souvislosti s Krajskými svazy nelze s tebou než nesouhlasit.
Je také pravda, že se tomuto tématu moc kandidátů do VV nevěnuje (proč také, nikdo z navržených myslím nepůsobí jinde než v Čechách). Osobně se domnívám, že je potřeba tuto instituci co nejdříve "rozchodit" a začlenit do struktury ČHS. V rozpočtu ČHS 2003 je na KHS částka 40tis! V prohlášení J. Nováka se však píše, že KHS by pro svou činnost (spolupráce s orgány samosprávy, lokální otázky, organizace soutěží a především údržbu skal) měly získat dotace od ČHS. Zde to spíše chápu jako vinu těch svazů, protože je na nich aby tomu začlenění do struktury ČHS pomohli. Každopádně by se kandidáti do VV ČHS k této otázce vyjádřit měli (jak si představují spolupráci s KHS)
Hore zdar RR
rraskaodpovědět 
  Krajské svazy?12:55:01 07.03.2003
Co to je? O tom jsem neslyšel, to je k něčemu dobrý?
řadový členodpovědět 
   Re: Krajské svazy?13:26:00 07.03.2003
Bližší košile než kabát. Spolupráce s místními územními orgány samosprávy a ČSTV, řešení lokálních otázek, organizace soutěží a především údržba skal, ochrana přírody, výchova mládeže a spolupráce s komisí mládeže.

Co by KHS neměl:
zvyšovat administrativu ČHS (která je zaplať pánbůh skoro nulová)
dělat metodiku
Hore zdar
Roman Raška
rraskaodpovědět 
   Re: Krajské svazy?13:26:38 07.03.2003
krajské svazy jsou skutečně na nic, páč 99% lezoucích nezávodí a nemá to v úmyslu. krajské a okresní svazy jsou dobré pro fotbalisty, kteří hrají své divize a přebory.
A protože sazka rozděluje prachy mezi jednotlivé sporty tak, že jedním z kritérií je, kolik má organizace sporovního svazu úrovní, tak čhs založí krajské svazy tak, aby měl víc peněz, aby to neschramstly fotbaly a hokeje. No a teť se taky koumá nad tím, co by ty svazy asi tak mohly dělat.
Lukas B.odpovědět 
    Re: Re: Krajské svazy?13:29:46 07.03.2003
Škoda, že nefugují okresy. Pak bychom mohli založit i OHS. Je to kravina, která nemá budoucnost.
odpovědět 
   Re: Krajské svazy?13:32:57 07.03.2003
Bližší košile než kabát. Spolupráce s místními územními orgány samosprávy a ČSTV, řešení lokálních otázek, organizace soutěží a především údržba skal, ochrana přírody, výchova mládeže a spolupráce s komisí mládeže.

Co by KHS neměl:
zvyšovat administrativu ČHS (která je zaplať pánbůh skoro nulová)
dělat metodiku
Hore zdar
Roman Raška
rraskaodpovědět 
    Re: Re: Krajské svazy?14:21:15 07.03.2003
Myslím, že to tady nejlíp vystihl Roman. Jinak Lukáš má pravdu v tom, že se jedná o možnost, kterak prostřednictvím krajských orgánů (ať už sportovních, nebo byrokratických) získat pro horolezectví ještě něco málo peněz.
Většina z nás si pamatuje, když jsme (jakožto členové v podstatě maličkého sportovniho svazu) okresní a krajské svazy rušili jakožto neefektivní a zatěžující. Tehdy tomu tak jistě bylo, ovšem dnes v souvislosti s rozsáhlou reorganizací stát. správy i samosprávy, přenosem kompetencí na Kraje, jinými způsoby rozdělování peněz atd., se zřízení krajských svazů ukazuje jako oprávněné.

Jenom tady zbývá několik úskalí. Nesmíme se nechat zavést do nějakého nesmyslného byrokratizování (a zřizovat nefunkční a hlavně zbytečné sekretariáty) a musíme nechat možnost lidem v regionech, aby měli možnost tu samotnou myšlenku naplnit sami (bez nějakého zřizování shora).
Osobně se domnívám, že kdyby skutečně vznikala samovolně (tedy zespoda - reagující na místní požadavky, podmínky atd.) nějaká nižší struktura ve svazu, že by těžko kopírovala stávající krajské dělení. Jenže účelu (tj. jednání s tím krajským okolím) by podobná struktura nevyhovovala.
Tedy krajské svazy by mohly nahradit (suplovat, či se překrývat) např. s dnes fungující strukturou vrcholovek. Ty totiž také sdružují oddíly v určitém regionu a bojují za shodné zájmy.
A teké si nemyslím, že nutně musí krajské sdružení nutně vzniknout skutečně ve všech krajích. Vzniknou prostě tam, kde to místní horolezci budou považovat za užitečné a potřebné. Naštěstí právě tomuto přístupu dávají zelenou upravené stanovy ČHS.
Tomáš F.odpovědět 
     Re: Re: Re: Krajské svazy?15:22:01 07.03.2003
Náš oddíl každoročně žádá jak město tak nyní i kraj a oblastní ČSTV o dotace na open závody, činnost mládeže atd. Pokud se udělá jednoduchej projektík lze získat desetitisíce Kč na konkrétní akce či mládež. Třeba oblastní závody nám podporuje město - narozdíl od ČHS, které nevěnovalo na pořádání akce ani 1 kč. Vloni a letos jsem zjišoval zda je možné požádat o příspěvek a jakou formou. S . Vomáčko a D. Kadlec přislíbili jednotný systém, který měl být v lednu......zatím nic. Na lokální úrovni to může fungovat i bez založení regionálních ČHS a asi i efektivněji stačí dobrej nápad a vyplnit pár formulářů - a peněz lze získat podstatně více než z ČHS.........
Radim Bzuraodpovědět 
      Re: Re: Re: Re: Krajské svazy?15:29:52 07.03.2003
Jenže v případě KHS by to byla záležitost rozpočtu, ne grantu a to je trošku rozdíl.

Myslím, že Tomáš F. to doplnil docela vystižně. Pochopitelně, že nikdo z Prahy nebude lobovat, aby vzniknul, fungoval a "ukrajoval" z rozpočtu KHS Moravskoslezského kraje :-)
Ty KHS by měly vzniknout z potřeb členů (oddílů) a musí se začlenit do organizační struktury samy! Legislativně na to mají nárok.
Hore zdar
Roman Raška
rraskaodpovědět 
       Re: Re: Re: Re: Re: Krajské svazy?17:23:52 07.03.2003
Taky by me to zajimalo jak to s KHS bude. Kdysi strasne davno Honza Bloudek psal na webu CHS, ze se deli finance od CSTV na 2 kupky. Jedna jde pro vrcholovy svaz a druha pro kraje. Kdyz jsem se ho letos ptal jak to teda s financema pro kraje bude tak mi rekl, ze co se tyce kraju se penezma minimalne pro mladez nepocita a ze si mame penize vyhadat na kraji sami.
Kdyz ohledne financi sondoval nas moravskoslezsky predseda tak mam pocit, ze mu rikali ze nic nedostanem, ze pro nas zadne penize nejsou. Takze ano krajsky svaz existuje, ale jaka je jeho skutecny stav? Jsou zvoleni lidi, kteri v podstate nemaji co delat.
Lumiodpovědět 
        Re: Re: Re: Re: Re: Re: Krajské svazy?18:51:16 07.03.2003
To je trochu zavádějící interpretace. V ČSTV se opravdu peníze ze Sazky dělí na 2 kupky. Jedna se rozdělí svazům - tedy i ČHS. Druhá se rozděluje v komoře regionálních sdružení - kde se mohou i KS ucházet o účelově vázané peníze. ČHS na tyto peníze nemá žádný vliv, záleží jen a jen na aktivitě KS a celé to není zrovna jednoduché.
Krajské svazy se u ČHS mohou ucházet o grantové peníze a to i na mládež. Ale ne způsobem: ptám se vás kolik nám dáte? Při snaze o decentralizaci rozpočtu na údržbu skal by měly hrát velice důležitou roli - přečti si návrh grantu na údržbu skal.
Ale chápat je jako 14 malých ČHS s vlastními automaticky přiřazenými rozpočty povede ve většině případů k horšímu využití peněz, které jsou k dispozici.
Osobně jsem spíš k maximálnímu přesunu peněz do grantů, protože je možné zajistit jednoznačnější dodržování pravidel, flexibilně je každý rok upravovat a vybírat ty nejlepší projekty. Přímo určené rozpočtové částky jak krajským svazům, tak komisím, povedou podle mých zkušeností příliš často k menší efektivitě využití.
Ale vidím to jako postupný proces, stejně jako fungování krajů, kterých je zatím jen 5 ze 14 a zatím není dost dobře možné kolem nich zavádět systémové změny.
Jan Bloudekodpovědět 
   Re: Krajské svazy?16:16:45 07.03.2003
Za komunizmu jsem byl ve výboru kraj svazu. Myslím, že se udělalo hodně dobrýho. Měl jsem na starosti něco jako výkonnostní lezení. Obvykle se to scvklo jen na zimní soustředění v Tatrách .Řada z těch, kteří snámi tam byli na to vzpomíná. Někteří dokonce v dobrým. Myslím, že hlavním cílem KS je meziklubová (oddílová) spolupráce v čemkoliv. Peníze skutečně nejsou na prvním místě. Rozhodně si nemyslím, že to je příležitost,jak vydolovat z ČHS peníze, ty tam pokud možno nechme, jsou tam potřeba. KHS nemůže ani sloužit k rozdrobení ČHS, jak mám pocit z projevů Královéhradeckého HS. Vraťme se k tomuto tématu po VH,myslím, že si to vyžádá víc času.
Ťéšaodpovědět 

 stínadla se bouří18:39:34 18.03.2003
koho volíš?losnu,nebo mažňáka?
led zeppelinodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Gasherbrum II (8035 m)
 Databáze cest:
Všechny cesty (152012)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dekapitace 4 Vesecký Yosemite
Krásná 4+ Pernštejn
Procházková 5 Pernštejn
Cesta Nejmenšího Odporu 4- Pernštejn
Cesta Podzimní Pohody 5 Pernštejn
Nově komentované:
S Voyeurem V Zádech VII Labské Údolí - Pravý Břeh
Hand-Jive 8B+ Gjerdalen
Bílý Kůň Xb Labské Údolí - Pravý Břeh
Beslan Memorial 7c+ Cadarese
Olatz 8b+ Villanueva De Valdegovia

 Nově v diskusi:
Re: smyčky | Re: smyčky | Re: smyčky | Re: smyčky | Re: smyčky | Re: Lezecky | Re: smyčky | Re: Lezecky | Re: smyčky | Re: Lezecky |

 Nové komentáře:
Re: | Pecka | Re: zvlastne | Re: Tak ať to vyjde | Re: tah, trh | Re: Tak ať to vyjde | Re: zvlastne | tah, trh | Gratulace! | Adame kde? |

 Kde to vře:
SP v lezení na obtížnost Briançon, FRA (97)
Vojta Trojan vylezl své čtvrté 9a: cestu Pornographie v Ceuse (37)
SP v lezení na obtížnost Chamonix (20)
SP v lezení na obtížnost Chamonix (19)
Tvrdá dřina a pak slzy štěstí (15)
SP v lezení na obtížnost Briançon, FRA (9)
Video: Slack board na pražských mrakodrapech + base jump (9)
Japonský kolotoč se roztáčí (9)
Olympiáda, na které bude poprvé sportovní lezení, zahajuje (8)
‚Nejvýraznější skála v Labských pískovcích‘ je na prodej (8)

 Nově v inzerci:
prodám kyblík | prodám Lezky | Práce Rakousko Německo | BLACK DIAMOND ALPINE BOD | 80m lano | Práce | Práce na laně | Ocun Bullit 41,5 | Statická lana a příslušenství | Black Diamond Mondo pytel na mg |

 Anketa:
Necháte se pro lezení v cizině naočkovat?
 Ano 
 732 
 Nevím 
 279 
 Ne 
 506 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.