LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
O dřevěného Krakonoše 2021 (30.01)
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
Olympiáda (23.07)

Žebříček
Cesty:
4.Adamovska 11597
5.Vopat 11581
6. 11450
Bouldry:
4.Volf 10875
5.Pochman 10825
6.Jungling 10750
Hory:
16.Lotrek 2873
17.Podráský 2713
18. 2691

Výsledky
MMČR v drytoolingu (12.12)
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)

Deníčky
5072 lezců
877433 cest
Nové přelezy:
Žíla 7C+
Generace V 8A+
Tropical H 8a
Banana Rai 7b
Honey Bunn 7C+
Rychlovka 7C
Rocket Man 7c
Valium 8a
Extranjero 7b
Baselard 8A

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
K2-Poprad - Poprad
Sportcentrum Koloseum - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Zlín
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Report z tréninku BoulderDětí s Adamem Ondrou

Každý, kdo pořádá závody, zná tohle dilema moc dobře. Ceny pro vítěze. Co jim dát? Aby to nebyla hloupost, líbilo se jim to, neskončilo to zahrabané někde pod postelí, případně v nejmenované facebookové skupině mezi položkami na prodej.

Navíc v ideálním případě by to mělo být něco, co obdarované posune dál v jejich lezení.
Občas se stane, že se všechny tyhle požadavky podaří skloubit dohromady. A troufáme si říct, že nám se to v případě letošních BoulderDětí povedlo :)Celkoví vítězové všech kategorií (vždy první tři) si v sobotu 16. listopadu zatrénovali v brněnském Hangaru s Adamem Ondrou. Motivace jako blázen! Může být něco víc, než když s vámi leze, radí vám a chválí vás nejlepší lezec světa? Však taky žádný z výherců na akci nechyběl :)

Celá akce začala v devět hodin ráno, kdy startoval trénink vítězů kategorií U8 a U10. Celkem 12 BoulderDětí si nejdřív poslechlo Adamovo povídání o lezení a trénování, a potom už se začalo bombit. Děti pod vedením Adama a Ivy Vejmolové zkoušely přelézat bouldery, které normálně v Hangaru lezou dospělí! A šlo jim to skvěle. Ono vědomí, že se na vás dívá Adam, vám dodá krapet síly navíc :) Adam dětem vysvětloval některé lezecké techniky a když se někomu nepodařilo boulder topovat, radil, co udělat lépe.


Kromě Adama s Ivou a rodičů se na děti přišel podívat i štáb pořadu Lvíčata, který vysílá ČT Déčko. Natáčeli průběh akce a s některými z dětí dělali rozhovory. Tento díl se bude vysílat 7.12.2019.


Po nejmladších začal trénink pro vítěze kategorií U12 a U14. S těmihle bombery už si nezadá kdejaký dospělák. Však také přítomní lezci z řad veřejnosti často jen nevěřícně koukali, co všechno tihle mlaďoši dokážou. Takže se zkoušely těžké bouldery, připojil se i Kuba Konečný a spolu s Adamem dětem bouldery průběžně přestavovali a upravovali, aby se daly zkoušet další a další věci. Děti si braly jejich rady k srdci a s každým dalším pokusem se jim daná technika nebo krok dařily o něco líp.Na závěr se Adam ještě všem, kdo chtěli, podepsal. Celá akce byla pro děti super motivační, ale nejvíc to bylo vidět právě u skupiny starších, kteří už skutečně trénují a mají své lezecké cíle. Přejeme všem BoulderDětem, ať je lezení pořád baví, děkujeme jim i rodičům za účast na akci a budeme se těšit na shledanou zase příští rok na závodech.


A hlavně děkujeme Adamovi, Ivě a Kubovi, že nám umožnili tuhle akci zorganizovat a celou dobu se dětem maximálně věnovali a snažili se jim předat co nejvíc znalostí, ale i lezeckého nadšení. Díky moc!

A děkujeme také fotografovi akce, Radmilu Schneiderovi, za úžasné zachycení atmosféry a důležitých momentů. Celou galerii fotek z akce můžete najít přímo na Radmilových stránkách ZDE. Budete-li fotografie dále zveřejňovat (např. na svých sociálních sítích, ale i jinde), opatřete je prosím označením @radmilschneider@ceskelezeniVelký dík patří také partnerům celé série BoulderDěti, kteří nám pomáhají tvořit závody takové, jaké jsou.

loga


Organizátorem akce je


ČSL crew    [úpravy] 06:37 27.11.2019Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Co jim dát14:32:24 27.11.2019
Co jim dát? Každý si jistě pamatuje na závod Lanex Cup, kde se jako ceny dávaly lana.  A pak najednou přišel problém s účastí cizinců. Ti prostě navzdor našim omezením (ti z ČP na bedně byli vyloučeni) chodili sbírat lana bez omezení. A pak se udělal zásah - bez účasti a následně si Lanex přetáhnul svaz na ČP.  Ale ona otázka vpodstatě nezmizela a navíc mnohde stále fuguruje s onou cizí účastí. A tak babo raď...
HonzaKodpovědět 
 HonzaK chytrolín č.118:13:50 27.11.2019
Ty už to nehul a vyhul...kecáš skoro do všeho a nic kloudnýho z tebe neleze.
Furatodpovědět 
  Re: HonzaK chytrolín č.119:12:02 27.11.2019
Adam, Iva devět dětí bravo.
odpovědět 
   Re: HonzaK chytrolín č.123:31:33 27.11.2019
Hoši vy ste kokoti... Někdo něco dělá i pro lidi zadarmo a ještě dostane pojeb od anonym hejtra. Fakt banda čuráků, nic víc...
Zavišodpovědět 
 Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie"07:25:58 28.11.2019
HonzoK, ono je třeba vnímat tu větu v kontextu článku jen jako řečnickou otázku či spíše jako takovou vatu. Autoři to zjevně mínili jen jako uvedení PR-článku k PR-akci. Nic víc a nic proti tomu. Navíc většinové zdejší čtenářské osazenstvo si záležitosti, které připomínáš, nepamatuje a zjevně není ani s to je pochopit. Tím se však netřeba trápit. Ono na tom nakonec zas tolik nesejde.

Co však stojí za pozornost, je skutečnost, jak intenzivně se v poslední době dělá PR Ivě Vejmolové (i v článku je její jméno tučně zvýrazněné). Když si přečteš článek k nové koncepci soutěžního lezení, tak zjistíš, že Iva Vejmolová byla dosazena do funkce „zástupce závodníků“ v KSL…

Takže nově kooptovaný člen VV zodpovědný za jednání se sponzory svazu je manažer toho, jehož jméno se nesmí v negativních souvislostech ani naznačit, natož jmenovat a jeho přítulkyně bude v KSL zastupovat zájmy závodníků… (co a čí zájmy tam bude ve skutečnosti hájit, snad ani netřeba zdůrazňovat).

Přičemž ze zkušeností s tím jak fungovala KSLM za časů kdy ji vedla matka od toho, jehož jméno se nesmí v negativních souvislostech ani naznačit natož jmenovat, již máme – VŠE SE HRÁLO NA JEDNU BRANKU… rozdíl mezi tím jak fungovala KSLM a KSL za Dichtlové a Bintera ve své podstatě žádný. Jen teď to bude překryto kamufláží Potěmkinovy "demokracie". Formálně budou mít všichni všude své zástupce, kteří jakože budou hájit zájmy jednotlivých skupin, ale ve skutečnosti budou a již i jsou všichni zástupci předvybráni, tak jako u Ajatoláhů. V podstatě bude(již začíná) vše ovládat vše jeden klan. Taková KOSA NOSTRA v praxi.

Jinými slovy pracovat nebude nikdo, ale penězovody se směřují tam, kam mají.

Samozřejmě, že nějaké drobky se přihodí na několik málo předražených akcí (již se tak děje) tak aby ti kteří budou u toho, byli motivováni držet nastavenou lajnu. Jak za Hušáka v SAZCE. K jakým koncům to pak vedlo, snad ani netřeba připomínat…

Na druhou stranu je to celkem pochopitelné. Výkonnostní sport lze dělat jen po omezenou dobu a je třeba se zaopatřit i do budoucna.

Takže z nadějích změn k lepšímu zase jen přepřažení do vyjetých kolejí.
JiBodpovědět 
  Re: Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie"07:37:04 28.11.2019
Já bych jim dal šanci. Jenom do toho nemíchej nějaký osobní věci a politiku už vůbec, to víme kam vede...
odpovědět 
  Re: Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie"09:03:22 28.11.2019
Ahoj Jirko, tento článek měl být shrnutím toho co se událo. Velice si vážíme toho, že Iva věnovala čas dětem a proto jsme její jméno zvýraznili, to samé jsme udělali s jménem Radmila. Nevím co tě vede k těmto úvahám, ale tady rozhodně nic nehledej.
Byla to akce pro ty nejlepší Boulderděti 2019 a za to patří díky všem co se na tom podíleli. Zkus trochu věřit a nebýt tak podezřívaví.
Přeji krásný den.
Jirka Žák ČSL
Jiří Žákodpovědět 
  Babačovo další svinstvo?10:58:51 28.11.2019
Můžeš mít pravdu, ale také nemusíš. Ono totiž stávající stav nemusí být účelový, ale může být logickým vyústěním dosavadního vývoje. Nelíbí se ti manažer? Fajn. Jde to pochopit. Podívejme se však na jeho zkušenosti, dovednosti v oboru, známosti a celkově orientaci v prostředí. Máš dalšího takového, který bych chtěl zastupovat zájmy ČHS? Třeba ano, nevím. To samé Iva. Pravda, má-li být zástupcem závodníků, asi by to chtělo nějaké volby a měla by jako zástupce být závodníky zvolena. A má blízké vztahy s AO? Ano. Na druhou stranu, jméno je to známé, z těch, co závodí, ji zná skoro každý, problematiku zná, žádné levárny nebo podrazy o ní zatím nebyly. Opět platí jako výše - máš někoho lepšího, než je Iva? Třeba ano. Nevím.

No a celé to platí i o vedení komise jako celku. Hlavní trenér je kdo? Saša Gendová, matka závodnice aktuálně z B. Podle tvé logiky to zakládá na co? Že je to špatně a že bude protěžovat své dítě? Může. Ze své pozice by mohla dceři pomáhat a ostatním škodit. Ale také nemusí. Ač je to pro tebe zřejmě k nepochopení, také může být fér a jejím zájmem může být prosperita celé repre, ne jen vlastního potomka. Třeba já jí věřím.

Takže? Kde chceš brát nezávislé lidi a odborníky, kteří tomu rozumí, ale nejsou spojeni s nikým? Kdo jiný ti půjde dělat do ČHS poměrně nevděčnou a náročnou práci, aniž by to byl někdo od závodníků? Babačo, chováš se fakt jak nemocný paranoik. Nevím, zda je to u tebe Podle sebe soudím tebe, nebo zda se jedná o nějakou frustraci z tvého potomka, ale ne všichni jsou hajzlové a ne všichni razí malou domů. Bezdůvodně hanit a obviňovat dopředu i celkem uznávané lidi z toho, že se budou chovat jako sobečtí podvodníci, je svinstvo a dělají to jen ti největší hajzlové.
odpovědět 
   Re: Babačovo další svinstvo?13:03:03 29.11.2019
+1 akorát - aby nedošlo k nedorozumění - JiB tady není od toho, aby kritizoval konstruktivně...on jen nadává, jak to známe od chlapů ze IV. cenové po 5 pivech...
odpovědět 
  Re: Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie"12:54:11 29.11.2019
"...jehož jméno se nesmí v negativních souvislostech ani naznačit, natož jmenovat..."

"...přítulkyně..."

"...co a čí zájmy tam bude ve skutečnosti hájit, snad ani netřeba zdůrazňovat..."

Jestli chceš, aby to nevyznívalo jako brek zahořeklého člověka a aby tě někdo bral vážně, vyhni se takovýmto zhovadilostem.

Jen blb soudí něco, co se ještě ani nestalo. Dnes je ale taková doba, že? Doba, kdy každej má názor na všechno, dokonce i na to, co se ještě nestalo...

odpovědět 
   Re: Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie&am13:54:28 29.11.2019
BABAČA JE PI . ČA!! TUDUTUDUDUDU! BABAČA JE PI. ČA ! TUDUTUDUDUDU!!
je to kreténodpovědět 
  Re: Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie"15:02:31 29.11.2019
Babačo Babačo, to že tvé názory jsou většinou jen a jen hysterie je známé, ale že do diskuze pod článkem o dětském závodním boulderingu zamícháš islám, Cosa nostru a Hušáka, tak to je na léčbu (nejlépe elektrošoky). Škoda že Iva není moje přítelkyně. Za to co zde o ní píšeš, bych ti mile rád rozbil hubu.
Pepa Oktábecodpovědět 
  Re: Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie"15:36:24 29.11.2019
Nějak jsem tu JiBovu poznámku stran členství Ivy v ČHS neuchpopil. Že by mělo ČHS podporovat Adama, našeho nejlepšího lezce, mi přijde samozřejmé. Ohledně zajištění do budoucna? Jako, že by mu Iva držela nějaké teplé místečko v ČHS za minimální mzdu, až Adam sekne s aktivním lezením? Tak to bude při jeho životosprávě tak v jeho 80 letech. A i kdyby to bylo dříve, tak myslím, že bude mít o mnohem mnohem zajímavější prachy dávno postaráno. Nebo se jednalo o zajištění jejich dětí? Jaké? Že by je dostala na starost nějaká trenérská špička z ČHS? I když Adam říkal, že trenérem být nechce, tak na svoje děti by si snad trochu času udělal.
odpovědět 
  Re: Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie"15:46:37 29.11.2019
Chtěl bych prostřednictvím těchto stránek poprosit firmu Tendon, případně ČSL, aby poslali panu JiBovi lano, aby mu nebylo smutno. ČSL gratuluji k vymyšlení super ceny pro malé závodníky, protože děti, které lezou na téhle úrovni už vše, co k lezení potřebují, mají.
odpovědět 
  Re: Diktaturu střídá Potěmkinova "demokracie"23:34:17 29.11.2019
Ještě jsem nedočetl ani do poloviny, a už bylo jasne, ktery prudic a konspirator je autorem...
Jirkaodpovědět 
 Re: Co jim dát15:04:28 29.11.2019
Lano je boulderistovi platný jak mrtvýmu zimník, ty nostalgiku.
odpovědět 

 Trénink BoulderDětí v České televizi10:03:31 09.12.2019
Trénink natáčela Česká televize do pořadu Lvíčata na ČT Déčko. V televizi byl tento díl k vidění 7.12. Kdo nestihl, je možné si ho pustit na ivysílání ČT. Odkaz zde (nutno smazat jednu mezeru za "cz/"): https://www.ceskatelevize.cz/ ivysilani/10655256238-lvicata/219553110040035BoulderDěti s Adamem
České sportoví lezeníodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Borový lom
Detonátor, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (148657)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Últimes Pases 6c Mas De La Penya
Zablokovaný Žebra 6C+ Babí Lom
Generace Velkejch Snů 8A+ Babí Lom
Kojan Prieto Y Los Hijualotes 5a San Bartolo
Le Humanidad En Peligro 4+ San Bartolo
Nově komentované:
Schwester Fuck 7- Frankenjura
Pane Bože Dej Mi Sílu 7C Xxx
Bangladéš 10- Sloup
Kumm Ombo 10 Višňové

 Nově v diskusi:
Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Foto dne 26.1. | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty |

 Nové komentáře:
Re: k. | Re: Jaros a Trava | Re: Jaros a Trava | Re: Jaros a Trava | Re: O2 | Re: Jaros a Trava | Re: O2 | Jaros a Trava | Re: Jaros a Trava | Jaros a Trava |

 Kde to vře:
Po pádu laviny v Jeseníkách zahynul skialpinista (121)
Film ZAFION: Hore zdar 2021 (41)
Nirmal Purja: na K2 jsem vylezl bez podpůrného kyslíku (33)
Video ze společného 1. zimního výstupu 10 Nepálců na K2 (24)
Zemřel lezec a bouldrista, bývalý český reprezentant Jan Chvála (17)
Nepálci oznámili 1. zimní výstup na K2, dosud v zimě nezlezenou (17)
Kolem Skal! - 15. Adršpach (14)
Kurz zimního ledolezení ve Vysokých Tatrách (9)
Horská služba zachraňovala lezce pod ledopádem v Jizerkách (6)
Video: Mníchove skaly - Čupiaci tvor (4)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Sparkle 26.5 | Nové lano Beal Booster 60 m | ledy Labský důl | Mammut damska bunda | Dynafit skialp damska bunda | Skialp boty,lyže | Prodám dětské lezečky | Meindl Vakuum GTX 43 | Mikina Columbia, vel. M | ski alp set dynafit tlt |

 Anketa:
Chcete se nechat očkovat proti Covidu?
 Ano, co nejdříve to půjde 
 171 
 Ano, pokud to bude nutné 
 60 
 Ještě jsem se nerozhodl 
 33 
 Rozhodně ne 
 84 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.