INZERCE:
IT:
hoplezec.cz

Devítiletý Honza Štípek 2. na Rock Junior v Arcu

Druhé místo vybojoval devítiletý Honza Štípek z Ústí nad Labem na mezinárodních lezeckých závodech dětí Rock Junior, které se konaly minulý týden během Rock Master festivalu v Arcu. Honza nám poslal na Lezce ze závodů reportáž.

"22.8 2017 jsem jel na závody do Itálie. Byl jsem tam s kamarádkami Natálkou z Nového města nad Metují a Anetkou z Děčína a Natálka mi nakreslila českou vlajku na tvář.

Ve čtvrek  byl boulder. Bylo jich pět a byly docela těžký.  První boulder  byl po strukturách a byl silovej, druhý boulder  začínal strukturou a potom se muselo skočit do spoďáku a potom  skok do topky a byl dynamickej. Třetí boulder byl po strukturách a na těch strukturách byl bočák a spodák a potom  se skočilo do struktury a potom dynamickej krok do boule a potom do topky. Čtvrtý boulder byl po boulích a po strukturách a potom dynamickej krok do topu a pátý boulder byl, že se muselo  rozeběhnout po struktuře, chytit  chyt, vyskočit do chytu a topka.

V sobotu jsem byl na závodech a chodil jsem s tričkem a nechal jsem si tam podepsat nejlepší lezce: Seana Kocsiho, Toma Radlera, Adama Ondru, Jakoba Schuberta, Jain Kima, Alex  Puccio, Ashimu Shiraishi a se třema mám fotku!!

A v neděli byla rychlost a obtížnost a na obtížnost byla jedna cesta. Tu jsem skončil chyt pod topem. Rychlost jsem měl 10 sekund a 41 vteřin a vyhrál jsem. Na obtížnosti jsem byl 3. a na bouldru jsem byl 3. Celkově jsem byl 2. a bylo to super!!!!!

Honzik"

Rock Junior Honza Štípek

Rock Junior

A zpráva od tatínka:
"Dne 24.8 2017 a 27.8 2017 se ústecký rodák Jan Štípek (2008) člen Rock Empire teamu zúčastnil jediného mezinárodního závodu kategorie U10, pořádaného Mezinárodní federací sportovního lezení (IFSC)  již 17. ročníku Rock Master festivalu, který se uskutečnil v Itálii ve městě Arco a skončil na parádním 2.místě. Závodů se zúčastnilo 242 závodníků z celé Evropy. A ne jen z Evropy, dokonce přijela  výprava z Číny, Argentiny, Chile a USA. Z České republiky v kategorii C (U10) kluci byl Jan Štípek, C (U10) jedna dívka, B (U12) dvě dívky a A (U14) tři dívky.

Závodilo se v rychlosti, obtížnosti a v boulderingu. Ve čtvrtek 24.8. 2017 byla registrace a závod v boulderingu. V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli zase děti na obtížnost a rychlost. V boulderingu se lezlo pět cest. Honzík je dal na šest pokusů. Na jednom boulderu mu bohužel uklouzla noha a díky tomu skončil na děleném třetím místě. V neděli se jako první lezla obtížnost. Bohužel organizátoři změnili harmonogram a místo dvou cest se lezla pouze jedna. Honzík vylezl až k topovému chytu, ale ten bohužel neudržel a spadnul. A zase skončil na děleném třetím místě. Hned po obtížnosti následovala rychlost. Ta Honzíkovi sedla parádně a skončil na prvním místě. Po sečtení všech tří závodů skončil Honzík na 2. místě.

Letos se Honzíkovi daří výborně, zatím získal mistra republiky v obtížnosti, neoficiálního mistra Evropy, vyhrál pohár v boulderingu a teď 2. místo na Rock Master festivalu v Arco.