LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
O dřevěného Krakonoše 2021 (30.01)
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
Olympiáda (23.07)

Žebříček
Cesty:
4.Adamovska 11597
5.Vopat 11581
6. 11450
Bouldry:
4.Volf 10875
5.Pochman 10825
6.Jungling 10750
Hory:
16.Lotrek 2873
17.Podráský 2713
18. 2691

Výsledky
MMČR v drytoolingu (12.12)
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)

Deníčky
5072 lezců
877433 cest
Nové přelezy:
Žíla 7C+
Generace V 8A+
Tropical H 8a
Banana Rai 7b
Honey Bunn 7C+
Rychlovka 7C
Rocket Man 7c
Valium 8a
Extranjero 7b
Baselard 8A

Stěny
Eliass - Ostrava
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Flash Boulder Balkna

Základním cvikem na lezeckou sílu jsou visy. Překvapivě na shyby, bachara, campus či lezeckou posilovnu je metodik plný web, ale po visech - a hlavně pro někoho, kdo s tím chce nějak rozumně začít - ticho po pěšině.

Stejně tak na poli programů a aplikací pro počítače a patlafouny - nabídka je, ale aby se v ní čert vyznal. A čistá aplikace na visy... prakticky nic (*). Možná proto, že si člověk vystačí se stopkama.

(*) ano jsou, a doufám, že místo drbání mě za gramatiku, někdo napíše recenzi na další podobný program O:)

Aplikace je zadarmo a v několika variantách ke stažení:
Verze pro pc (včetně klienta pro příkazovou řádku) (java - čili, jakýkoliv stroječek od raspberry po powerpc server, ale potřebujete tu javu...):

https://github.com/judovana/FlashBalknaSwing/releases
Verze pro Android (android 4 a výše, čili více než 95% trhu)

https://github.com/judovana/FlashBalknaAndroid/releases
která je samozřejmě dostupná i v google play

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fbb.balkna.android
(binárky jsou opravdu totožné, i s podpisem)

A v poslední řadě plugin - archiv s dodatečnými funkcemi
https://github.com/judovana/FlashBalknaTestPlugin/releases
(toto url je v aplikaci přednastaveno a myslím, že bez něj aplikace hodně ztrácí)

Troška historie


Aplikace vznikla v prosinci 2015 k příležitosti zahájení prodeje balkny na brněnském Flash Boulder Baru (*). Korbička vyrobil super balknu, chtěl ji dodávat i se svými letitými zkušenostmi, ale lidi nevěděli, co s tím. Návod se nenašel, nový neujal, existující visící aplikace byly na prd, a dobrovolník na vytvoření nové aplikace visy-podle-richarda byl... Od onoho okamžiku aplikace proběhla poctivým vývojem. Recenze se tudíž zaměří jak na aplikaci samotnou, tak na tréninky v ní.
(*) aplikace je opravdu primárně určena pro tuto balknu, ale namapovat to na jinou, změnit obrázky, či to celé použít pro vlastní tréninky nebo jen jako inspiraci, je podporovaný případ užití.

Instalace


Androidí aplikace buď z Google play nebo ze stránek autora. Potřebuje práva pro přístup k síti pro instalaci pluginů. Ale nedělá problémy, pokud se jí zakáží. Pc verze pak stažení jako jeden jediný JAR, který se pouští v prostředí java.
Instalace javy a spuštění JARu pak podle systému. Na Windows poklepáním na JAR, linuxáci ví, a na Macu jsem nezkoušel.

První dojmy


po startu PC verze (GUI) i androidí apky (APK) vyskočí celkem příjemné a minimalistické rozhraní. Ne tak po startu textového rozhraní (TUI (*)). TUI nabízí základní přepínače, pak šílený seznam vlastností, příkazy na ovládání programu a na konec seznam cviků v dané sekci.
GUI i APK mají základní nabídku jednotlivých cvičení, tréninků a dlouhodobých cyklů. Základní nápověda je vpravo pod logem. Na malých telefonech je jí třeba poskrolovat.
Aplikace je lokalizovaná do češtiny a angličtiny. Ctí nastavení systému, ale může vynutit jazyk dle přání uživatele. Lokalizované jsou i jednotlivé cviky/tréninky.
Androidí APK umí volitelně blokovat skreensaver/zamčení obrazovky. Nezvyklé může být, že aplikace běží i když není zrovna zobrazena. Vzhledem k tomu, že se dá využívat jen podle sluchu, je tato odchylka od androidích standardů rozhodně výhodou.


Aplikace po startu - android Klik pro čitelnou verzi.

foto by © JAplikace po startu - PC Klik pro čitelnou verzi.

foto by © J
Aplikace po startu - konzole. Můžete si všimnout výpisu veškerého nastavení a kontrolních příkazů (abyste se nedivili, že obrázek chybí u nastavení;) Klik pro čitelnou verzi. (hi res)

foto by © J


(*) TUI - text user interface (textové uživatelské prostředí). I když toto má s pořádným TUI pramálo společného.
Po startu je aplikace v módu "tréninky" a k vybrání jsou tři - fbb Střední, Lehký a Těžký. Pokud vyberete "jednotlivé cviky", objeví se v seznamu výpis všech jednotlivých cviků použitých v tréninzích. Pokud kliknete na "dlouhodobé cykly" objeví se prázdný seznam a zpráva, že dlouhodobé cykly v základní aplikaci nejsou, a url na základní plugin.
Pídil jsem se proč, a zdá se, že autor chtěl striktně oddělit tréninky, které napsal Richard od čehokoliv, co aplikaci potkalo později během vývoje a taky nechtěl Flash crew otravovat se schvalováním. Možná škoda...

Pluginy


Plugin je archiv nebo adresář, který někdo vytvoří, aby rozšířil funkčnost aplikace. Může obsahovat zvukovou sadu (viz níže), obrázky cviků a hlavně specifikace cvičení. Stažení základního pluginu je jednoduché. Jediný klik v nastavení (androidí tři tečky, na PC nestandardně F1, v TUI příkaz get, případně manuální stažení do konfiguračního adresáře). V nastavení pak položka "nastavení tréninku", zadat URL s pluginem (základní plugin přednastaven) nechat zaškrtnutý box pro stažení a uložení (bez zaškrtnutí se plugin nahraje, ale nebude k dispozici po restartu aplikace - jakýsi zkušební mód). Poté kliknout na "stáhnout".
Pokud máte nějaké pluginy už nainstalované, pak se dají v nastavení mazat. Místo ze sítě můžete plugin nahrát i například z flash disku/paměťové karty, ale android může dělat potíže.
Po nahrání pluginu a zavření nastavení jsou nové cviky, tréninky a cykly ihned nachystané k použití. V případě základního pluginu jsou hrátky se shyby očividně jen demonstrace schopností pluginu, ale už ne tak nadstavby nad prvotními tréninky. Více o nich později.

Výběr tréninku


V TUI se mezi "panely" přepíná příkazy "exercises", "cycles" a "trainings". V GUI a APK se jednoduše přepíná kliknutím. V GUI a APK se na položky jednotlivě kliká. V TUI má každá položka své číslo, a to se uvádí jako identifikátor (například 'info 5').
Záložka "jednotlivé cviky" obsahuje základní kameny všeho dalšího. Cviky. Každý cvik se skládá z názvu, popisu, jednoho či více obrázků, času jak dlouho cvičit (viset), času jak dlouho odpočívat mezi cviky, počtu opakování, a odpočinku po celé sérii.
Fiktivní příklad: cvik s názvem "vis" a popisem "viste na větvi", může mít čas cviku 10s, čas odpočinku 4s, počet opakování 3 a odpočinek po celé sérii 60s. A samozřejmě nějaký hezký obrázek větve. Čili budete cvičit 10s, 4s odpočívat, opět 10s viset, 4s odpočívat, 10s viset a 60s odpočívat. Pak můžete na další cvik. Tato čísla jdou přímo ovlivnit z "nastavení tréninků" (viz níže). Zní to trošku složitě, ale při vybrání tréninku vám to aplikace pěkně všechno zobrazí v pravé části i s obrázky a se započítáním osobního nastavení. V TUI příkazy info, images. Co více, aplikace to umí vyexportovat do html. V APK podržením nad popisem (toto na menších telefonech opravdu oceníte), v GUI v nastavení tréninku a v TUI příkazem "export". Na pochopení celého sytému a studia jednotlivých tréninků a cyklů je to k nezaplacení. Navíc se nad tím líp polemizuje nad pivem :).
Záložka tréninky je základní nabídka programu. Nachází se tu i tři Richardovi tréninky.
Tréninky jsou seskupením cviků. Určují pořadí a modifikují kvantitu. Jsou určeny ke kontinuálnímu cvičení. Například FBB trénink Lehký a Střední sdílí asi 10% cviků. Ovšem v Lehkém se visí 10s a odpočívá 15s, ale ve Středním se už odpočívá jen 10s. Opět při vybrání vše přehledně zobrazeno vpravo, včetně všech obrázků a případného exportu do prohlížeče.
Dlouhodobé cykly jsou vrcholem pyramidy - sdružují tréninky. Opět určují pořadí a mění kvantitu.
Například cyklus "od Lehkého po Těžký za měsíc" začíná na skupině Lehkých tréninků, přes mixy, skupinu Středních tréninků, opět mixy, až po skupinu Těžkých tréninků. Navíc v každé skupině mění délku visu, opakování i odpočinky, aby poslední Lehčí zátěžově odpovídal prvnímu Těžšímu.

V TUI se trénink spouští příkazem "train" a číslo cviku/tréninku/cyklu.
Vzhledem k tomu, že základní tréninky mají 30-90 minut, jsou dlouhodobé cykly opravdu myšleny na týden až dva měsíce, i s doporučenými pauzami, a pamatují si, kde uživatel skončil, včetně doporučených rest-day. Samozřejmě pauzy jde nedodržet a mezi tréninky lze přeskakovat.
Na většinu obrázků v GUI i APK jde klikat. Klik v pravé části je následující obrázek cviku/tréninku. V levé předchozí. Dvojklik či podržení mají většinou také nějaký následek.


Výpis tréninku v aplikaci v telefonu. Klik pro čitelnou verzi.

foto by © JVýpis tréninku v prohlížeči na PC. Klik pro čitelnou verzi.

foto by © JDosti šílený výpis v konzoli. Obrázek cviků je zmenšený, ale při běhu jsou obrázky čitelnější. Viz obrázek 03-t.jpg Klik pro čitelnou verzi.

foto by © JNastavení tréninků


Pokud vám přednastavené tréninky nesedí a nemáte doktorát z informatiky na vytvoření vlastního tréninku/pluginu, máte možnost ovlivnění z "nastavení tréninku", kde úplně dole jsou čtyři desetinná čísla - modifikátory visu, pauzy, odpočinku a opakování. Tyto se aplikují jak na cvik, tak na trénink, tak na cyklus. Odhadnout někdy výsledek je zajímavé cvičení (více pak u tvorby vlastních tréninků).
Ve zkratce. Vezmeme si náš ukázkový cvik "vis", a aplikujeme na něj 0.5 pro trénink, 2.0 pro pauzu, pak budeme cvičit 5s, odpočívat 8s. Kdybychom dali ještě modifikátor opakování např. na 0.3, pak budete mít jedno jediné opakování.
Pokud sestavíme z cviku "vis" trénink, kdy první cvik je "vis" 5s 3x, druhý 10s 5x a třetí 20s 2x, pak aplikace ukázkového modifikátoru vytvoří trénink 2.5s 1x, 5s 2x a 10s 1x... Teď si to celé představte v nějakém cyklu, který nenápadně zvyšuje iterace a délky visu... Pozitivem ovšem zůstává, že aplikace to opravdu velmi hezky prezentuje.
Zajímavým (prý úmyslně) chováním je fakt, že tyto hodnoty aplikace neukládá (na rozdíl od všech ostatních).
Pokud někdo nechce využívat tréninků a cyklů, ale pouze jednotlivých cviků - čili vlastně stopky s audiovizuálním doprovodem - nemusí využívat modifikátorů tréninku, ale přímo si vypsat vytoužené hodnoty do políčka "nastavit čas jednotlivých cvičení". Toto nastavení přebije všechno ostatní, ale na cykly a tréninky nemá vliv. Popravdě toto má TUI vyřešeno snad nejlépe. Tam člověk zadá "train ID a 4 čísla", kde 4 čísla jsou modifikátor tréninku.


Modifikátory tréninku v androidu. Oproti PC se dají nastavit pouze skrolováním. Na obrázku je také vidět pole pro přímý přepis "jednotlivých cvičení" (nahoře). Klik pro čitelnou verzi.

foto by © JCelý dialog nastavení tréninků na PC. Modifikátory tréninku se dají oproti androidu psát, což je dělá mnohem přesnější. Na místě kurzoru obrázku je také vidět pole pro přímý přepis "jednotlivých cvičení" (uprostřed). Klik pro čitelnou verzi.

foto by © J


Tréninkové okno


Tréninkové okno je velmi přehledné. V závislosti na velikosti displeje ukazuje více či méně informací (ovšem i malé displeje mohou zobrazit vše, a velké "nic" - zkoušet si okno poklikat).
Při startu tréninku máte vždy 5s na chycení balkny, ale pak už časovač plyne nemilosrdně. Přehledně je zobrazen obrázek/y cviku, čas cviku, zda je cvik či pauza, kolik času uplynulo a jak daleko je do konce cviku, série či celého tréninku. Vše příjemně nastavitelné, aby každý viděl, co chce. A to jak pro GUI, APK tak TUI. K dispozici jsou tlačítka pauzy a skok vpřed/vzad. Ovšem skákání je třeba povolit v nastavení. Stejně jako dialog při opuštění tréninku před koncem - ochrana proti ukliknutí či dotyky v kapse.
Nejlepší ze všeho je ale zvukový doprovod. Aplikace velmi nevtíravě hlásí polovinu 3/4, 3s od konce, 2s a poslední sekundu visu i pauzy. Dále hlásí polovinu série, 3/4 série a poslední opakování. Nakonec hlásí i polovinu a 3/4 tréninku a poslední cvik. Ukecanost aplikace se dá také nastavit. K dispozici je mužský, ženský hlas a dvojhlas. Čeština i angličtina a nakonec jakási prapodivná morseovka. Ale ta také občas najde své užití. V rámci pluginu je i soundpack "Fbb Horror" který hádám autor vytvořil někde připitý na testování, a i když není vhodný pro cvičení ve veřejných prostorech, můžete si s ním ztížit série.
Příjemné je, že aplikace pracuje fajn jak naležato, tak na stojato a nevnucuje si orientaci. Radost se od toho nechat drbat, radost viset!


Minimalistické okno tréninkové obrazovky v malém telefonu. Symetričnost/asymetričnost obrazu se dá kontrolovat. Klik pro čitelnou verzi.

foto by © JOkno tréninkové obrazovky na PC se všemi prvky. Prvky se opravdu dají schovávat a zobrazovat na PC i telefonu identicky. Klik pro čitelnou verzi.

foto by © JKonzolové přehrávání tréninku. Zde trénink opravdu běží. Zvuky fungují také. Klik pro čitelnou verzi.

foto by © JDalší nastavení a statistiky


Kromě nastavení jazyka, nastavení zvukové sady a různých barviček, velikostí písma a fontů, má aplikace různá nastavení pro přeskakování-pozastavování cvičení, záznam statistik, již zmíněných změn originálních časů, práci s pluginy atd. Vše pěkně rozděleno, možnost změnit dočasně nebo uložit.
Poslední nezmíněnou záložkou jsou statistiky. První co zde kopne do očí je, že grafy (pro které tato data jsou očividně sbírána) ještě nejsou naprogramovány. Kdo ví, snad někdy budou. Textová podoba těchto dat trošku postrádá na užitečnosti, ale kdy co člověk visel, se tam dá vyčíst.

Vytvoření vlastních tréninků


Plný manuál je https://github.com/judovana/FlashBalknaTestPlugin/blob/master/README.md.

Zde ve stručnosti:
Pokud máte vystudovanou informatiku, nemáte co řešit. Pokud ne, obrňte se trpělivostí. Musíte totiž napsat soubor ve formátu XML (dobrá inspirace je například https://github.com/judovana/FlashBalknaTestPlugin/tree/master/src/org/fbb/balkna/data)
kde spojíte obrázky s popisky do cviků, cviky seřadíte a potuníte v tréninkových souborech (které odkazují do cviků) a nakonec na tréninky s modifikátory odkážete ze souborů s cykly...
...Vlastně to není na konec ani tak těžké. Ale chce to čas se do toho dostat. A chce to čas a schopnosti vědět, co tam vlastně napsat - nejen z "informatického", ale i z cvičebního úhlu pohledu. Nicméně věřím, že potenciál pro různé soukromé lezecké trenéry je nesmírný. Trénink doma nastaví, svěřenec si ho stáhne, a drbat na stěně už ho bude robotický hlas telefonu. Aplikace se dá snadno zneužít i pro diktátora cyklení po stěně nebo shybů a dokonce i do posilovny. Už se těším, až bude do hodinek :)

Tréninky


Hodnocení tréninku nemůže být objektivní. Proto přiznám, že můj pokusný objekt měl 95 kg, 187 cm, lezl 7, po nacvičení 8, sice už 15 let, ale vyloženě lezecký trénink krom cyklení nikdy nejel. A k visům se prvně vážně dostal někdy v červnu 2016, právě s Flash Boulder Balknou.
V základní nabídce jsou tedy tři tréninky, Lehký, Stření a Těžký. Všechny trvají 40-60 minut:
 • Lehký - většinou velké díry a chyty, 10 cviků, každý 10s vis, 15s pauza, vždy 10x. Mezi cviky 60s odpočinku.
 • Střední - výrazné zmenšení chytů, 10 cviků, každý 10s vis, 10s pauza, vždy 10x. Mezi cviky 60s odpočinku.
 • Těžký - tyhle chyty jsem na balkně nenašel ani s lupou, 10 cviků, každý 15s vis, 10s pauza, vždy 10x. Mezi cviky 60s odpočinku.

  Plugin dodává mezikroky:

 • Lehký/Střední - stejné chyty jako lehký, ale pauza pouze 10s.
 • Sřední/Těžký - stejné chyty jako těžký, ale vis pouze 10s.

  Krom jejich tréninkového významu mají další důvod - s čísly "10" se mnohem lépe pracuje s aplikací modifikátorů tréninku.
  Když subjekt visel zcela poprvé, Střední vůbec nebyl schopen prostoupit. Prostě toho půlku neudržel. V Těžkém neudržel nic. Po smíření se s vlastní slabostí se jal poctivě viset základní trénink. Dva týdny - dva dny visy, den pauza, dva dny visy, víkend lezení... Po 14 dnech nemoc z přetrénování (v té době ještě neexistovali dlouhodobé cykly). Subjekt si utíkal postěžovat do Flashe, ale rozuzlení se nedočkal. Proto utíkal za autorem, dali hlavy dohromady a vznikly dlouhodobé cykly.

  První vznikl z "Z Lehkýho na Těžký za měsíc". Nicméně lezec subjektovi úrovně strávil posledních 6 dní stáním pod balknou s doutníkem, neb to prostě neuvisel. Tento trénink má své místo, pokud visíte častěji. Základem každého delšího tréninku je změna. Tento trénink dobře doplňuje "4x4 navyšování ...". Kulturistickou inspirací byly přidány pro každý trénink dlouhodobé cykly:

 • Klasické navyšování iterací - 4 x 4 - Lehký
 • Klasické navyšování iterací - 4 x 4 - Lehký/Pokročilý
 • Klasické navyšování iterací - 4 x 4 - Pokročilý
 • Klasické navyšování iterací - 4 x 4 - Pokročilý/Těžký
 • Klasické navyšování iterací - 4 x 4 – Těžký

  Každý staví z jednoho tréninku, a po kulturistickém vzoru začíná malým počtem iterací (6), první týden roste pomalu (do 9). Druhý týden začíná opět na 6, ale stoupá o něco rychleji (11). Třetí týden začíná na 7 a vyskočí až do 12, a poslední týden skáče od 8 do 14. I když aplikace doporučuje odpočinek vždy 5. a 6. den, subjekt navíc vložil pauzu doprostřed (vis, vis, rest day, vis, vis, dva dny rest). Subjekt ani jednou neměl pocit přetrénování a síla ve statickém visu opravdu výrazně vzrostla. "Překvapivě" chuť na víkendové lezení mírně klesla...
  Lehký(či Lehký/Střední) trénink je opravdu lehký a pro začátečníka vhodný. Jen je třeba nepřehnat opakování a buď si ho zredukovat sám nebo použít cykly z pluginu "klasické zvyšování iterací" tohoto tréninku. Přesun z Lehkého na Střední trénink bylo velmi bolestivé, ale po poctivém dvouměsíčním visení během léta 2016 - 1x Klasické navyšování iterací - 4 x 4 - lehký/pokročilý a 1x klasické navyšování iterací - 4 x 4 - pokročilý - z pluginu - byl subjekt schopen dokončit Stření trénink tak, jak ho původně Richard navrhl. Těžký neuvisel stejně, a proto nad ním není žádný závěr.

  Shrnutí


  Aplikace je parádní. Zvukové povely jsou k nezaplacení a grafická navigace ve visech více než dostatečná. Pokud je GUI i APK velkou výhodou, pak TUI je třešinka na dortu. Pravda, mohlo by být lepší, ale nejlepší na něm je, že se dá vážně použít.
  Jediná vážná chyba je chybějící editor tréninků. Autor tvrdí, že na něj myslí, ale na datum odhalení uhýbá očima. Také osobní úprava jednotlivých časů by mohla být přímočařejší.
  Tréninky (s pluginem) pokrývají základní škálu cílových skupin, jen nižší stření lezecká třída bude muset máknout a nebo skončit v zapomnění. Rozhodně mi to celé připadá, že jak autor aplikace, tak Richard Korbička věděli, co dělají, a je to snad nejkomplexnější aplikace na visy v mém omezeném rozhledu.
  V nejbližší budoucnosti vyjde aplikace také pro androidí hodinky. Již funguje, ale Google play potřebuje důkaz a android alespoň ve verzi 5.5, takže autor řeší jak na to hlavně politicky.
  Doufám, že recenze namotivuje uživatele jiné visící aplikace k nasdílení zkušeností nebo více lidí k tvorbě pluginů pro Flash Boulder Balknu. Ano, stopky stačí, ale začátky, případně hledání inspirace ke změně bývá krušné.

  animovaný gif


  Richard pianista


 • Jura   [úpravy] 13:39 13.10.2016Tisk 

  Reklama:


  Související články:

  Komentáře

       
  ...nové příspěvkyNový komentář 

   poznamka15:50:17 13.10.2016
  ahoj, k balkne - po osahani me napadlo jedine a hlavni - kluci od beastmakeru musi mit fakt radost. v cine by to neudelali lip...
  petrodpovědět 
   Re: poznamka15:57:13 13.10.2016
  Kdyz se mi dostala flesacka balkna do ruky poprve myslel sem si to stejny. Ale i kdyz jsou si fakt hodne podobny, flesacka ma par zmen k pozitivnimu. Nektery diry maji rozmery a *halvne* **sklony**
  Cili bych to popsal spis nez jako ze flesacka je zalozena na beastmakeru kde neco vylepsuje, neco pozmenuje.
  Ale inac jo... inspirace je zrejma ...
  xp13odpovědět 
    Re: poznamka16:11:40 13.10.2016
  Par drobnych zmen je... Ale mohli se mladenci posnazit alespon pro naznak odlisnosti.. :) Jako home-made deska fajn, jinak prachsprosta vykradacka..
  odpovědět 
     Re: poznamka16:18:29 13.10.2016
  Kdo Korbu zná, vůbec se nediví :-).
  odpovědět 

   iPhone16:15:54 13.10.2016
  A iPhonari zase ostrouhali...
  odpovědět 
   Re: iPhone16:51:46 13.10.2016
  Dyt je ten iphone jeste vetsi neuzitecnost nez andoidi patlafouny... Navic drazsi....
  Juraodpovědět 
    Re: iPhone06:45:21 14.10.2016
  Jo to mas pravdu, vetsina lezcu je chudych
  odpovědět 
     Re: iPhone15:15:13 14.10.2016
  Nekteri uplne trpi bidou! ;)
  xp13odpovědět 

   Zlagboard16:46:55 13.10.2016
  Nejednodušší tréning na visy jsou tréninkové plány od Patxiho Usobiagy v aplikaci Zlagboard. iPhone i Android, naprosto jednoduché vedení, není nutné se o cokoliv starat. Je akorát potřeba se někde dostat ke Zlagboardu. Na některých stěnách je mají, třeba Ruzyně, Jablonec, Ústí...
  Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Zlagboard16:53:29 13.10.2016
  Toz sup, plugin pro flashbalknu :)
  Juraodpovědět 
   Re: Zlagboard17:35:43 13.10.2016
  Promluvil zcela "nestranny" propagator teto desky, ktera je oproti Beastmakeru dost omezena rozmanitosti uchopu a nehorazne vysokou cenou.
  PS. aplikace k Beastmakeru je pomerne slusna. Vlastne se divim, ze k tyhle kopii Beastmakeru vznikla appka, kdyz by stacila ta appka od Beastmakeru ;)
  odpovědět 
    Re: Zlagboard18:33:47 13.10.2016
  fbb balkna ma oproti beastu [mozna starsimu] sklopene prostredni trojprdy. a tydle sklopeny trojprdy jsou ten nejlepsi chyt kterej sem kdy na jake balkne videl...
  judovanaodpovědět 
     Re: Zlagboard18:52:50 13.10.2016
  Tak to jo, v tom pripade zadne vykradani :-O
  odpovědět 
    Re: Zlagboard18:34:30 13.10.2016
  Zlagboard je absolutní komfort. Na prkně je vše, co je potřeba a dál už stačí jen cvičit podle pokynů aplikace, která měří dobu visení, počty shybů a dělá následnou statistiku.
  Beastmaker má taky appku s tréninkovými plány, ale je to o něco méně komfortní, protože nemá propojení s prknem a jen počítá čas offline. Zase je to levnější.
  Tedy pokud si někdo nepořídí Zlagboard Vario a nepřišroubuje si na něj Beastmaker. Pak může i na Beastmakeru použít komfort Zlagboardu a mít Beastmakerovské díry a lišty.
  Každý má možnost použít co se mu líbí.
  Petr Jandíkodpovědět 
     Re: Zlagboard18:52:14 13.10.2016
  Hezka reklama :)
  odpovědět 
      Re: Zlagboard21:15:53 13.10.2016
  jak beast tak zlag otravuji s in-app nakupama, a celkem velkou davkou balastu kolem. kecaci doprovod maji nula az mrzky. nejlepe kdyz pres trenink prejede reklama...

  zlagboard appka ma teda moc zajimavy treninky a hlavne mereni pocatecjiho vykonu. to rozhodne delal nekdo kdo tomu mega rozumel.

  toz sup! poradny recenze sem!
  juraodpovědět 
       Re: Zlagboard08:51:20 14.10.2016
  a je tak tezky si nainstalovat app AdAway? pak zadny reklamy nejsou.. ;) ani v zadne jine aplikaci
  Hv.odpovědět 
       Re: Zlagboard10:16:28 14.10.2016
  Nebo si koupit placenou verzi za par kacek :), pak vsechny tyhle vytky jsou bezpredmetny.
  odpovědět 
        Re: Zlagboard13:05:23 14.10.2016
  imho apka neni to oc tu bezi. Ale ty trninky. System jeden trenink za kilo... jako je to dobry, ale nez najdu spravnej trenink muze to stat majlant.
  nA druhou stranu - a fbb balkna je toho dukazem - topravdu neni lehky udelat trenink. Cili si autori tech treninku to kilo bez pochyb zaslouzi
  juraodpovědět 
         Re: Zlagboard14:15:02 14.10.2016
  Zlagboard nemam neznam. Ale mam beastmakera a k nemu ofiku appku, stala neco kolem kila tusim, zadny in app nakupy nejsou nutny (minimalne ne to 8a) a reklama taky nikde..

  Jako dokonala appka to neni, v podstate jedina opruz chyba je ze nefunguje na pozadi.. telefon je v ramci treninku nepouzitelnej
  odpovědět 
          Re: Zlagboard14:18:18 14.10.2016
  muhehe :) fbb balkna na pozadi vali. muhehehe.
  judovanaodpovědět 
         Re: Zlagboard16:14:08 14.10.2016
  Hele prestat tu sirit prachsproste lzi... Shazuje to pak i tu tvou "recenzi". Aplikaci od Beastmakera mam, je v ni dost treninku clenenych dle obtiznosti. Zadny nakupy treninku, jak to taday siris, tam nejsou, stejne tak reklamy..
  odpovědět 
       Re: Zlagboard10:49:21 14.10.2016
  Aplikace Zlagboard nevydává žádné zvuky, kromě cinknutí na začátek dalšího cviku, ale i to lze vypnout. Reklamy žádné neobsahuje. In-app nákup obsahuje jen výběr tréninkových plánů, jeden je zhruba za cenu vstupného na stěnu.
  Petr Jandíkodpovědět 
        Re: Zlagboard13:06:13 14.10.2016
  hm.... Ty zvuky covece chyby. To halseni 1/2 3/4 a 3 2 1 se mi na FBB balkne ape fakt hooodne libi.
  juraodpovědět 
         Re: Zlagboard16:51:28 14.10.2016
  Na Zlagboardu zvuky k ničemu nepotřebuješ. Po dpobu pauzy vidíš následující cvik, tiká tam odpočet kdy máš začít. Když je čas, naskočí tam "go" a cinkne. Pak se to liší podle typu cviku.

  U visů a fixací ti po zavěšení spustí odpočet kolik máš ještě vydržet, zároveň tam běží kolečko, které to ukazuje grafikcy i barvou, na začátku je červená a jak se blížíš konci stále zelená a na konci je úplně zelená. Na konec to taky cinkne, že se můžeš pustit.

  U shybů se ti počítají dotyky nosem na displej a zase ti ukazuje kolik jsi už udělal z kolika. Občas to nedotáhneš, takže pokud nedáš tolik, kolik je předepsáno, můžeš nakonec napsat, kolik jsi udělal. Fakt nevím, k čemu by tam bylo nějaký kecání, to by spíš rušilo.
  Petr Jandíkodpovědět 
          Re: Zlagboard17:40:21 14.10.2016
  Na Zlagboardu vlastne ani nepotrebujes cvicit. Staci jeho zakoupeni a uz lezes o 2, 3 stupne lepe!
  odpovědět 
           Re: Zlagboard17:55:46 14.10.2016
  To by nebylo španý, ale bohužel to tak není. Mít ho jen na zdi nějak nestačí. :-)
  Výhoda oproti ostatní appkám je v tom, že ví kdy ses pověsil a počítá až od té chvíle. Počká na tebe až začneš. Taky samozřejmě ví, kdy jsi z toho spadnul.
  Petr Jandíkodpovědět 
            Re: Zlagboard19:46:43 14.10.2016
  Uz ti nekdo rikal, ze prehnana reklama moc nefunguje?
  odpovědět 
             Re: Zlagboard21:06:36 14.10.2016
  Kde vidíš jakou reklamu?
  Petr Jandíkodpovědět 
              Re: Zlagboard00:35:18 15.10.2016
  V kazdem tvem usmevnem prispevku :). Zkus si je po sobe precist. Obzvlast dobre je, ze se zminujes o vecich mimo kontext, proste aby zaznely a to hned nekolikrat :)
  odpovědět 
               Re: Zlagboard15:59:51 15.10.2016
  Hovoří se tu o různých tréninkových aplikacích, tréninkových plánech i o Applu a Samsungu, Takže to celkem zapadá. Reklama vypadá jinak.
  O aplikaci na Beastmaker se psát může a reklama to není a o Zoagboardu ne, protože to už by reklama byla?
  Petr Jandíkodpovědět 
                Re: Zlagboard22:42:07 15.10.2016
  :) Nezapomnel si jeste tu o tom Zlagboardu?
  odpovědět 
                 Re: Zlagboard10:04:06 16.10.2016
  Ja jsem rad ze to tu petr zminil. Spousta inspirace
  judovanaodpovědět 

   reklama18:09:47 13.10.2016
  chybi oznaceni reklamni sdeleni
  odpovědět 
   Re: reklama18:40:24 13.10.2016
  toz to sem si nezaslouzil. na fi je predmet kdy musis napsat recenzi na sw. protoze pulka lezcu kolem jsou informatici, prislo nam jako dobrej nspad to zverejnit. navic je to cely zadara a bez reklam. takzvany opensource. coz zadny jiny soft na visy neni[bohuzel]. navic od znakich visapek muzes planovat dlouhodoby cykly. A tomnejdulezitejsi: muzes do toho udelat plugin pro libovolnou balknu.
  juraodpovědět 
    Re: reklama19:56:09 13.10.2016
  Přesto všechno je to sprostá reklama :-).
  odpovědět 
    Re: reklama20:34:00 13.10.2016
  I opensource (zde GNU GPL v2) programy mivaji reklamu :). Kdyz jsem si to cetl, tak to na me uprimne dost pusobilo jako reklama ci jednostranny popis cloveka co je v tom nejak zainteresovan nebo ma nejake vazby na autory. To vsechno z dobrych recenzi nebyva citit. Vlastne, ze je to vazne mineno jako recenze mi doslo az na zaklade tveho prispevku tu.

  Deska kopiruje Beastmaker. V recenzi by me dost zajimalo srovnani s appkou pro Beastmaker, ktera by zde take sla pouzit. Na me treba appka pro Beastmaker pusobi lepe.
  odpovědět 
     Re: reklama21:03:09 13.10.2016
  jj. u autora sem byl na stazi, a na flash chodim lizt. takze vitku beru. i kdyz sem se snazil to psat nezaujate... beast ma navic jakysi pseudo "editor treminkuu" to je velky bonus. ale innac se mi s fbb balknou(jakoze appkou) cvicilo i pracovalo lip.
  juraodpovědět 
      Re: reklama21:09:55 13.10.2016
  Dik za doplneni :)
  odpovědět 
       Re: reklama21:33:50 13.10.2016
  vem to z druhyho konce. kde jinak se o tom dozvedet? napriklad ze exituje nejaky beastboard jsem se dozvedel tydny po tom co jsem se dostal k fbb balkne(neomlouva z potencionalniho pkagistorstvi) o apce z k beastu sem pak vedel, ale fbb apka zaujala vic... mozna jen proto ze fandim opensource a ze to jede na pc. o zlagu jsem se dozvedel dnes odsud...
  juraodpovědět 
        Re: reklama21:49:34 13.10.2016
  Já bych chtěl moc poděkovat autorovi článku, přijde mi to skvěle zpracovaný. A namotivovalo mě to. Díky za to.
  Steveodpovědět 
        Re: reklama10:30:56 14.10.2016
  To je ale prave ukol dobreho recenzenta se seznamit s konkurenci ;).

  Osobne jsem vyzkousel hodne aplikaci (az na tu k Zlagboardu). Vetsina z nich je fak bidna. Hlasove povely nema skoro zadna, ale treba ja osobne je nechci. Mnohem lepsi (i s ohledem na ruznou kvalitu repraku v mobilech) je signalizace pipanim, tak jak to maji aplikace treba na tabatu. Pokud hlasove povely, je treba hlas trochu zasumet, aby byl dobre slyset i na repraccich se spatnym basovym podanim. Kazdopadne opakuju, ze z meho pohledu plati, ze dobre udelana pipaci signalizace strci hlasove povely do kapsy. Od aplikace chci prehlednost, intuitivnost, mnoho dobrych treninkovych planu pro sirokou vykonostni skupinu lezcu. V tom je treba podle meho (jak jsem pochopil z tohoto proma FBB) Beastmaker o dost dale. GUI FBB na me pusobi dost amatersky a myslim, ze muze dost lidi odradit. Stejne tak ty plany od Beastmakeru jsou fakt dobry. I kdyz prekvapive tvrdy, mozna az nebezpecne moc..
  Co se tyka ceny. Pokud si pamatuji, aplikaci k Beastmakeru slo koupit za mrzky peniz a s zadnymi reklamami me neotravuje. Bohuzel, ze je neco opensource, bezneho uzivatele nezajima.. A jeste vic bohuzel, ze lide si mysli, ze jim nekdo bude davat aplikace zadarmo.. A nakonec k licenci. Nez GPL by asi mnoho lidi spis uvitalo MIT, ale chapu, ze to uz asi zase nechce vyvovajar.
  odpovědět 

   Iterace19:58:55 13.10.2016
  ty vole, na týhle desce se iteruje! Tak to je bomba, konenčně se zlepším v matematice.
  Jirkaodpovědět 
   Re: Iterace20:28:33 13.10.2016
  :))))
  judovanaodpovědět 
    Re: Iterace21:22:53 13.10.2016
  Tak podle toho jak to chytis do zdi tak mozna můžeš potrenovat i matice.
  odpovědět 
   Re: Iterace21:17:46 13.10.2016
  Iterace je matka moudrosti.
  Bídaodpovědět 

   Kacířská myšlenka22:19:17 13.10.2016
  A není lepší lézt?
  Bídaodpovědět 
   Re: Kacířská myšlenka23:14:05 13.10.2016
  Je to celý zkoplý (deska i appka) a dokonce se za to dotyčný ani nestydí. Holt jsme v ČR :-).
  odpovědět 
    Re: Kacířská myšlenka06:58:11 14.10.2016
  to jo, možná z toho důvodu ta app neexistuje pro ios. iphone a ios totiz narozdil od samsungu a jinejch androidich suntu nikoho nekopiroval :)
  odpovědět 
     Re: Kacířská myšlenka09:38:27 14.10.2016
  eh..jakozto autor apky (tudiz nemuluvim za balknu) muzu jen rict ze beast appku jsme videl az dlouho po vydani prvni verze FBbalkna apky. Zilgapku az tady v komentech.

  Od obojiho se ma co inspirovat pro dalsi verzi a oboje se ma co insirovat ode me....
  judovanaodpovědět 
     Re: Kacířská myšlenka10:41:50 14.10.2016
  Hele never vsemu, co ti nejaka firma rekne ;). Apple mel spory o plagiatorstvi, akorat je resil tucnou kompenzaci v tichosti. A take ne vsechny firmy maji svoji politiku zalozenou na tom, ze budes nicit konkurenci soudnimi spory o domnelem plagiatorstvi. Ta inspirace je totiz velmi oboustrana. Vzdy me pri megalomanskem predstavovani nejake hracicky od Apple pobavi, jak velkolepe predstavuji vec, kterou ma konkurence roky. Stejne tak konkurence se casto snazi zabudovat do sve produkce veci, ktere Apple umel prodat, ac se treba muzou mnoha lidem jevit jakoze jsou na hovno. A taky je dobre si uvedomit, ze ten sunt Samsung vyrabi/vyviji pro Apple dost velkou cast soucastek z kterych pak ty sve vyrobky skladaji ;).
  odpovědět 
   Re: Kacířská myšlenka07:33:00 14.10.2016
  sofistikovana vymluva proc nejezdit do skal :)
  lacoodpovědět 
    Re: Kacířská myšlenka09:41:38 14.10.2016
  Bída a (bohužel) i Laco mají pravdu
  odpovědět 

   Obyčejná dřevěná lišta07:05:35 14.10.2016
  Nejlepší náčiní pro izolovaný trénink na visy je jedno nebo pár dřevěných lišt nad futrama, papírový tréninkový deník a silná vůle k tomu. Investice za pár kč...
  A mimochodem, každý sice není hned Čapek, ale stylisticky je ten text dost děsivý a nečtivý. Už jenom to ve mě vyvolalo pocit absolutní nepotřebnosti popisované aplikace a zkopírované balkny.
  odpovědět 
   Re: Obyčejná dřevěná lišta09:45:46 14.10.2016
  Ano nejlepsi je lizt, a ano nejlepsi je obycejny drivko. Za vic nez 15 let co lezu jsme si namontoval vymyslel, nadesignoval, zrealizoval popouzival a oddelal ve prozsepch budouciho podobneho obrovske mnozstvi balken, campusuu a hrazd a bacharuu. Is sem si postail ve stodole bouldrovku. Stravil sem v tom spousty hodin s papirem tuzkou a stopkama....

  A dycky sem celil stejnymu problemu - ze jakmile doslo ke stagnacy bylo hodne tezky se z toho dostat ven.

  Takze jak zduraznuju v te recenzi - ten tool enni zadnej zazrak. Balkna klidne muze byt vykradena. Suma fuk. Ale co tomu neuebers je ze je to dalsi moznost jak ozivit trenink.
  juraodpovědět 
    Re: Obyčejná dřevěná lišta12:35:36 19.10.2016
  stagnacy... uaaa
  odpovědět 

   balkna10:10:29 14.10.2016
  K tomu plagiátorství - Díval bych se na to tak že hlavním a jediným kritériem bylo udělat nejlepší balknu pro tréning. Pokud by si autor přidal ještě další kritérium - originálnost - s největší pravděpodobností by to bylo na úkor té účelnosti.
  A propo - dá se tehle balkna koupit/nechat vyrobit? Kolik to bude koštovat?
  K aplikaci - osobně mě od ní odradila špatná čitelnost, nejraději mám když běží odpočet přes celý displej na černém pozadí (např. zeleně pro vis, červeně pro pauzu), některý aplikace mají takový kolečko, opět přes celý displej, jakmile se dotočí o 360° končí vis a začíná se točit jiný kolečko jiné barvy a jiné rychlosti pro pauzu..
  Lodpovědět 
   Re: balkna10:32:28 14.10.2016
  Diky za feedback.

  Text timeru se da hodne nastvit - vlikost, barva a umisteni. Stejene tak se daji nastavit serepeticky co jsou videt (bozni i spodni panel se daji schvoat tuknutim, pripadne v nastaveni zaskrknout ze se to ma zobrazit "jak na malym telefonu"
  defaultne se pouziva systemovy font - barva i velikost - Bal sem se to nejak vyrazneji tunit neb velikosti displejuu a ruzne skinovani se sielne lisi foun od founu.

  Pozdadi se neprebarvuje vubec no... Vetsinou tam je zobrazny ten druh visu. Ale kdyz neni tak je dobry napad to probliknout.

  jj - toho klecka sem si vsiml vcera u te zlagboard app. Taky zajimava myslenka.

  @obchod - pordava se na brnenskym FBB tusim za cca 1000-1500 ... cely leto sem tam nebyl tak si uz nejsem jistej.
   judovanaodpovědět 
    Re: balkna12:10:24 14.10.2016
  Teď nevím jestli to bylo u této vaší aplikace nebo u jiné, ale bylo nepříjemný když popis/obrázek toho co se má cvičit naskočil při startu visu. Lepší se mi zdá když se popis/obrázek ukáže už v pauze, případně u začátku tréningu v čase na přípravu, ať vím na co se mám nachystat.
  Když o tom teď přemýšlím tak ta viditelnost odpočtu až tak ta viditelnost odpočtu až tak důležitá není, ale je fajn když je na první pohled - i z dálky - vidět jestli prodíhá pauza nebo cvičení (barva pozadí?) Taky je mi sympatický když je na začátek cviku nějaký upozornění s alespoň 5s. předstihem, ať mám čas doběhnout pod lištu..
  Lodpovědět 
     Re: balkna13:09:25 14.10.2016
  tak to jsem nebyl ja. Ja nabizim shrnuti pred treninkem a pak obrazek nasledujiciho cviku ukazuju uz behem pauzy, prave aby se visec (i psychycky) nachystal.

  Pauza halsi 1/2 pauzy, 3/4 pauzy a pak 3,2,1, start. Cili o tom ze se blizi dalsi kolo vis uplne presne(at je to kratka pauza mezi cvyky cviky nebo rest mezy uchopy). A to i v pripade prvniho cviku.

  Ze je pauza by melo na prvni pohled byt videt - cela plocha se preskrkne velkym cervenym krizem.
  judovanaodpovědět 
      Re: balkna14:55:41 14.10.2016
  Hmm tak to zní celkem vychytaně...asi jsem se unáhlil když jsem ji napoprvé zavrhl..
  Lodpovědět 

   Odborný dotaz10:31:40 14.10.2016
  Co se trénuje touto modifikovanou metodou velmi krátkých intervalů?
  Bídaodpovědět 
   Re: Odborný dotaz12:27:32 14.10.2016
  Buď parádní vytrvalost nebo návštěva lékaře. Nevím, jestli jsem ten trénink pochopil dobře, ale dát 100 visů za trénink s těmi krátkými odpočinky snad ani nejde.
  Došlíkodpovědět 
    Re: Odborný dotaz13:02:55 14.10.2016
  je to 10x(10x(10vis10pauza) pak 60s rest). A ano je to fakt tezky. Proto nastoupily ty longterm treninky. Kde se na to da pri startu z skoro pulky10x(6x(10vis10pauza) pak 60s rest) pomalu naviknout.
  Juraodpovědět 
     Re: Odborný dotaz14:11:19 14.10.2016
  A co se tím trénuje?
  Bídaodpovědět 
      Re: Odborný dotaz14:20:39 14.10.2016
  Toz maximalni sila prstuu by to mela byt a i vytrvalost v bouldru "dyl drzet divny maly zdrby" ... Nevim jeslti to byloto co se melo trenovat, ale bylo ot to co se zlepsilo.
  subjektodpovědět 
       Re: Odborný dotaz20:11:12 14.10.2016
  Maximalni sila a i vytrvalost? Takze vlastne vsechno a tim padem nic.
  acodpovědět 
        Re: Odborný dotaz00:36:31 15.10.2016
  No a samozrejme take technika! ;) I kdyz ne tolik jako na Zlagboardu, kam muzes dat mobil a uzasne te sleduje a vede pri treningu!
  odpovědět 
         Re: Odborný dotaz15:50:40 15.10.2016
  Když si koupíš zlagboard, budeš dostávat speciślní info z VV ;-)
  odpovědět 
      Re: Odborný dotaz16:16:54 14.10.2016
  To by me taky zajimalo :).
  odpovědět 

   dlouhodobé cykly11:03:43 14.10.2016
  Pěkná apka, chtěl bych to zkusit. Lezu do 8uiaa. Jak zhruba zkombinovat dlouhodobý cyklus (třeba z lehkého na těžký za měsíc, 3dny visy-den pauza) s lezením na umělce 3x týdně? Dík
  Dodpovědět 
   Re: dlouhodobé cykly11:14:59 14.10.2016
  Hoj. Zalezi jak ses tezkej/silenj ve visech

  Muj testovaci subjekt (lezl o malinko hur nez ty hadam) byl v "z lehkyho na tezkej" docela marnej celou druhou pulku.
  Cili bych ti spis doporucil to kalsicke zvysovnai iteraci. Bud Pokročilý nebo Pokročilý/Těžký.

  Rozhodne si nejdriv zkus aspon jeden obycejenj stredni a jeden tezkej trenink, at viiš jak si na tom...

  Ono.. ja nejsem autrem tech treninku. Jen jsem je zkousel. Celkem by me zajimala odpoved na Bidovu otazku....
  Juraodpovědět 
    Re: dlouhodobé cykly11:23:56 14.10.2016
  Úžasné, tady každý trénuje, ale vůbec neví, proč co vlastně dělá... Na Bídovu otázku je odpověď celkem jednoduchá, ale ty se věnuješ tréninku, ale nemáš ani potuchu o tom, jak to funguje?? To samé platí pro Bída. Odpověď není problém, ale pokud nepochopíš, co se při jakém tréninku v těle děje, nebude mít odpověď žádný přínos.
  odpovědět 
     Re: dlouhodobé cykly11:36:06 14.10.2016
  Já odpověď znám a co se děje vím taky. Mám totiž podobné vzdělání jako náš nejvyšší trenda áčko, dokonce i pro střední školy ;-)
  Bídaodpovědět 
      Re: dlouhodobé cykly13:11:30 14.10.2016
  Toz sup bido. S treniky sem :) Rad udelam "bidny plugin" (bez ironie. Ty treninky jsou opravdovy zalto, teorie visicich treninku je silene specificka. Kazdymu sedi neco jinyho. a mit z ceho vybyrat je hrozne dulezity .. a neni :( )
  Juraodpovědět 
       Re: dlouhodobé cykly14:12:43 14.10.2016
  Doba je zlá a zadarmo ani kuře nehrabe.
  Bídaodpovědět 
        Re: dlouhodobé cykly14:19:07 14.10.2016
  poslu ti flasku :)
  judovanaodpovědět 
         Re: dlouhodobé cykly16:20:27 14.10.2016
  OK, tak Macallan Fine Oak 15 Years.
  Bídaodpovědět 
          Re: dlouhodobé cykly19:14:57 14.10.2016
  100usd? to beru:)
  judovanaodpovědět 
           Re: dlouhodobé cykly10:34:03 15.10.2016
  Fakt? Tak to jsi vatař, zvyšuji cenu na Isabella’s Islay, ale myslím, že z toho nic nebude :-D
  Bídaodpovědět 
            Re: dlouhodobé cykly19:59:05 15.10.2016
  aa kokos... No ot neee. Covece. To bys musel mit trenink co me jako 100kilovyho pazouta posune bez hubnuti z mich 7 na 11....
  judovanaodpovědět 
             Re: dlouhodobé cykly21:14:41 17.10.2016
  si tady trochu "zagůgli na lezci" a najdeš články z bídných dob, kdy ještě hrabal zadarmo i Bída :-) Je to sice pravěk lezce.cz, ale lidské tělo funguje furt stejně. Mám u tebe lahváče Braníku. A sorry Bído! ;-)
  odpovědět 
              Re: dlouhodobé cykly22:30:54 17.10.2016
  Všechno zapřu! :-D
  Bídaodpovědět 
               Re: dlouhodobé cykly08:54:29 18.10.2016
  toz ani neni potrebamoc hledat. dobry cteni j hend v tech "podobnych clancich".
  juraodpovědět 
          Re: dlouhodobé cykly15:14:42 19.10.2016
  Dobrej vkus, Bído. :-) Fine Oak je moc dobrej...
  odpovědět 

   dotaz pro odborníky03:37:01 15.10.2016
  existuje něco podobného i pro winphone? dik
  klasikodpovědět 
   Re: dotaz pro odborníky15:43:19 15.10.2016
  tak jak je ta verze pro pc, tak to je proste java. rozjel jsem ji i na winfounu.
  judovanaodpovědět 
    Re: dotaz pro odborníky20:08:23 15.10.2016
  dík zkusím... i když jsem IT poleno. pak si vystačím s obyč. časovačem jako doteraz
  klasikodpovědět 

  Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
   Foto dne:
  Borový lom
  Detonátor, 5
   Databáze cest:
  Všechny cesty (148657)
  Top cesty v ČR
  Top bouldery v ČR
  Nejnovější cesty:
  Últimes Pases 6c Mas De La Penya
  Zablokovaný Žebra 6C+ Babí Lom
  Generace Velkejch Snů 8A+ Babí Lom
  Kojan Prieto Y Los Hijualotes 5a San Bartolo
  Le Humanidad En Peligro 4+ San Bartolo
  Nově komentované:
  Schwester Fuck 7- Frankenjura
  Pane Bože Dej Mi Sílu 7C Xxx
  Bangladéš 10- Sloup
  Kumm Ombo 10 Višňové

   Nově v diskusi:
  Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Foto dne 26.1. | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty |

   Nové komentáře:
  Re: k. | Re: Jaros a Trava | Re: Jaros a Trava | Re: Jaros a Trava | Re: O2 | Re: Jaros a Trava | Re: O2 | Jaros a Trava | Re: Jaros a Trava | Jaros a Trava |

   Kde to vře:
  Po pádu laviny v Jeseníkách zahynul skialpinista (121)
  Film ZAFION: Hore zdar 2021 (41)
  Nirmal Purja: na K2 jsem vylezl bez podpůrného kyslíku (33)
  Video ze společného 1. zimního výstupu 10 Nepálců na K2 (24)
  Zemřel lezec a bouldrista, bývalý český reprezentant Jan Chvála (17)
  Nepálci oznámili 1. zimní výstup na K2, dosud v zimě nezlezenou (17)
  Kolem Skal! - 15. Adršpach (14)
  Kurz zimního ledolezení ve Vysokých Tatrách (9)
  Horská služba zachraňovala lezce pod ledopádem v Jizerkách (6)
  Video: Mníchove skaly - Čupiaci tvor (4)

   Nově v inzerci:
  La Sportiva Sparkle 26.5 | Nové lano Beal Booster 60 m | ledy Labský důl | Mammut damska bunda | Dynafit skialp damska bunda | Skialp boty,lyže | Prodám dětské lezečky | Meindl Vakuum GTX 43 | Mikina Columbia, vel. M | ski alp set dynafit tlt |

   Anketa:
  Chcete se nechat očkovat proti Covidu?
   Ano, co nejdříve to půjde 
   171 
   Ano, pokud to bude nutné 
   60 
   Ještě jsem se nerozhodl 
   33 
   Rozhodně ne 
   84 

   Návody:
  Jak psát na lezce ...
  Lezecké mapy

   Partneři:
  Treking.cz

   lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.