LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání
Adam Ondra vydává další knihu

Závody
ODLOŽENO SP Mnichov (23.05)
ODLOŽENO SP Salt Lake City USA (12.06)
ODLOŽENO SP Innsbruck (ITA) (23.06)

Žebříček
Cesty:
27.Krupař 10266
28."Fido" 10250
29.Nosek 10219
Bouldry:
27.Trojan 9381
28.Duchoň 9353
29.Hapala 9350
Hory:
23. 2691
24.Nehasil 2588
25.JPPP 2485

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4909 lezců
824194 cest
Nové přelezy:
Dominátor 7C+
Muž Z Pope 8A/8A+
Turistická Xb
No More Ex 7c
Grafitti M 8A
Strašák 9+/10-
Böhmischer Xc
Böhmischer Xc
Savana 9/9+
Tour De An 9+/10-

Stěny
Boulder v síti - Praha 3
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
Prostor Letňany - Praha 9

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Jihlava
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

„Čertova stěna 2013“ – TENDON CUP

Regionální pohár mládeže v Trutnově

TendonCUP Trutnov 2013Letošní „po-jubilejní“ (21. ročník) závodu mládeže ve sportovním lezení na obtížnost se uskutečnil o víkendu v Trutnově.


Závod sám probíhal jako již tradičně na dvou stěnách ZŠ Komenského (velká pro „velké“ a malá pro „malé“ – ale s tělocvičnou!). Letos nás konečně (!);,  po dvou předešlých  letech, minulo superfinále. Ale stejně to byl „fičák“. Vždyť téměř 130 závodníků je asi letošní rekord ze všech mládežnických závodů (a asi i „dospěláckých“).


TendonCUP Trutnov 2013

Tělocvična se začíná plnit diváky, mladší kategorie závodníků se chystají na první kvalifikační cesty

foto: Yetti club TrutnovTradičně nejvíc bylo nejmenších holčičích závodnic – 25. Ale třeba i nejstarších kluků (kat. B) se sešlo 15. Závodníci dorazili zdaleka – Brno, Orlová, Liberec, Nový Bor, Praha, Jindřichův Hradec. I z blízkého okolí – Vrchlabí, Broumov, Jičín, Nové Město nad Metují atd. Při velkém počtu závodníků, přes drobné zdržení, způsobené řešením chybějících zdravotních prohlídek, jsme byli opět rychlejší než v minulých letech. Takže kolem šestnácté hodiny byly dolezeny poslední finálové cesty (téměř současně – zázrak!) a v sedmnáct hodin byla rozdána poslední cena našeho tradičního „švédského stolu“ cen. A to odměnu obdržel každý účastník finále – další zázrak!


TendonCUP Trutnov 2013

Profily i strop malé stěny v Trutnově dokázaly nejmladší závodníky někdy pořádně potrápit

foto: Yetti club TrutnovSnad díky dlouhodobějšímu úsilí stavěčů (díky pomocníci!), byly cesty poměrně ideálně postaveny a hezky nám závodníky rozřadily (často již v kvalifikaci), téměř chyt po chytu. Mladší kategorie (E, D) získaly pouze tři TOPY – a to pouze ve finále. Topovala vítězná Míša Smetanová a Petr Salaj, který porazil, díky kvalifikaci, také topujícího Honzu Šimůnka, který závodil mimo soutěž.


TendonCUP Trutnov 2013

Cesty na velké stěně v Trutnově byly nachystány pro závodníky vyšších věkových kategorií

foto: Yetti club TrutnovU starších dívek (kat. C a B) padl pouze jeden TOP (v kvalifikaci) zásluhou pozdější vítězky Adély Moravcové. Starší kluci (kat. C a B) získali v obou kvalifikačních cestách celkem 11 TOPů (cca polovinu v každé „kvalifikačce“). Ve finále padly už jen dva TOPy a o vítězství Zbyška Černohouse nad druhým Ondrou Bínou musel rozhodnout čas  - rozdíl však byl téměř minutový. Jinak nám střídání silových a technických úseků ve finálových cestách závodníky výborně roztřídilo. Pouze u nejmenších „E“ závodnic rozhodla kvalifikace o vítězství Markéty Janošové nad stříbrnou Emmou Duroňovou. Cesty byly vesměs chváleny závodníky i trenéry – třetí zázrak! Při závodech nedošlo k žádnému úrazu, nepočítáme-li pár lehkých spálení od lana (pád těsně před stropem, s lanem shora, je prostě rychlá houpačka ;). Nenastal také žádný technický incident a všechny, obě :), nejasnosti byly vyřešeny po domluvě a nebyl nutný žádný protest.


TendonCUP Trutnov 2013

Finálová cesta starších dívek

foto: Yetti club TrutnovKe všeobecné pohodě přispěl nejen vzorně zásobený bufet p. Trojánka, ale i pohled na vystavené ceny, které by nebylo možné zajistit bez podpory tradičních i nových sponzorů, jimiž byly firmy:  TENDON (hlavní podporovatel!), SALTIC Zlín, CMP Campagnolo, HUDY–Trutnov, CK Mates-Trutnov, MEKRS, Vella – cyklo-TU, MRKEV, SALEWA, Horolezení.cz a Pro-Bike-p.Černý. Závody  by se také nemohly uskutečnit bez podpory ZŠ Komenského, MěstaTrutnov, Královéhradeckého kraje a Českého horolezeckého svazu, který je spolupořadatelem celé série závodů.


TendonCUP Trutnov 2013

A bedna – čili stupně, na kterých si i nejmenší závodníci mohli své vítězství řádně vychutnat

foto: Yetti club TrutnovA na závěr již jen přehled šťastných – věříme – vítězů:
  kat. E – Markéta Janošová a Šimon Cibulka
  kat. D – Míša Smetanová a Petr Salaj
  kat. C – Adéla Moravcová a Kevin Výrostko
  kat. B – Katka Zemánková a Zbyšek Černohous
Tak jsme letos zase přežili a nezbývá než se těšit, doufáme, na příští ročník.

Za organizátory z Yetti clubu:    Martin „Máca“ Macek


Odkazy - kompletní výsledky:
Chlapci
Dívky


Máca   [úpravy] 14:10 13.11.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Tedon, sranda závody.08:12:57 14.11.2013
No - co jsem zaslechl, tak postavené cesty dobré a odpovídající Tendonu. Horší je to už se závodem samaotným (chyby v jištění) a nejhorší s rozhodováním. Teče jsdnou ano, jednou ne, posouvání závodníka o místo zpět při prokazatelném nejdelším dolezu a t.d. Tyhle excesy či připomínky by asi bylo třeba řešit v komisi, aby se projevila jednoznačnost hodnocení. Ono vyjadřování, že jde pouze o "sranda závody" asi neobstojí, dětem a rodičům to těžko kdo vysvětlí. A pokud to tak někdo bere, tak proč je prováděno hodnocení nějakými rozhodčími. Prostě pak ať nejsou pravidla, je pouze čas. omezení (budíka má každý) a platí nejdelší dolez bez tečí a(tedy plusůa minusů a měří se čas). Je mi jasné, že pak bude těžší přechod do Č.P.  Ale je třeba už jednou jasně říct, že jde o nějakou II ligu se všemi pravidly (a tedy i případným nahráváním pro objektivní posouzení jako je tomu v Č.P.) anebo  ony sranda závody, jak jsem popsal.Bez rozhodčích pouze s měřením.
Honzaodpovědět 
 Re: Tedon, sranda závody.08:53:03 14.11.2013
No, podle mě v tom máš trochu zmatek. Co třeba si pročíst pravidla? Pak bys nepoužíval výrazy jako nejdelší dolez, věděl že mínusy už dávno nejsou, čas se měří jen ve finále, věděl něco o práci rozhodčích a o protestech. Připomínky je taky lepší řešit s pořadatelem hned a ne až v diskuzi tady na Lezci.
Honza2odpovědět 
  Re: Tedon, sranda závody.09:46:56 14.11.2013
No - nepochopeno.
Honzaodpovědět 
   Re: Tedon, sranda závody.16:05:00 14.11.2013
Neboj, bude hůře. Četl jsi novou koncepci závodů pro příští rok? Jsou tam i nějaké dobré věci, ale pro závody pro lezce do 13ti let třeba opět není požadavek na délku cesty nebo je tam opět zaveden pseudoranking. Takže se opět bude spíše bouldrovat, než lézt (to bude šok, až děcka přejdou z malých stěn z U14 na společné MČR třeba na dvacetimetrové stěně), a nakonec bude vítěz nevítěz (z webu horosvazu - "nevede se průběžný ranking, nevyhlašuje se žádné celkové vítězství" a zároveň "určení nejlepších závodníků v kategorii – výsledek se bude počítat ze tří závodů, kde měl závodník nejlepší umístění, a ze společného MČR.")

Systém hodnocení a rozhodčích zřejmě zůstane stejný, tedy kromě toho, že bude více formátů a na pořadateli bude, co si vybere.

Jirkaodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Ztratil jsem info o fotce
?
 Databáze cest:
Všechny cesty (143370)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Steinbock 5a Eppenberg
Enziane 5b Eppenberg
Kinderroute 2 3 Eppenberg
Bockmattliriss 5a Eppenberg
Em Jürg Sini 5c+ Eppenberg
Nově komentované:
Průchodný Komín II Skály U Tubože
Švestka 7 Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Re: Poloviční lano | Re: Poloviční lano | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Prvovýstupcovský nýt | Re: Poloviční lano | Prvovýstupcovský nýt | Re: Poloviční lano | Re: Poloviční lano | Re: Slanitko |

 Nové komentáře:
gratulace | Re: Jen tak na okraj | Re: výkon | Re: výkon | výkon | Re: Jen tak na okraj | Re: zoufalství | Re: Bezpečný morálovky | Re: zoufalství | Re: zoufalství |

 Kde to vře:
ČHS řeší odpovědnost za škody způsobené stavem lezeckých cest (154)
Martin Krasňanský: Indián 8+ na Kalamárce (SR) free solo (101)
Melissa Le Nevé: 1. ženský přelez Action Directe 9a (18)
Adam Ondra #66 (7)
Vtrulník zachraňoval lezce na Broumovsku (5)
Filmy o klasických výstupech ve Verdonu a v Buoux (4)
Lucka Hrozová dává boulder za 8A+ jako 4. Češka (4)
Adam Ondra #67 (2)
Butovské vyhlídky (2)
Alpine UP (1)

 Nově v inzerci:
Suunto Core Brushed Steel | Dětský úvazek SALEWA | trialové boty tSalming | trezeta afk8000 | ICEBREAKER spector ss crw glass | slaňovací brzda | Prodám ocůn oxi s | lezečky La Sportiva MANTIS (EUR 37.5) | Nové boty Hanwag Ferrata GTX EUR 42,5 | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 1896 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 754 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 9488 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 1283 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.