LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Nové knihy na Lezci
Kletterführer Elbtal
Ostravský křest knihy Navždy první

Závody
Flash Boulder Cup - Junior (21.09)
3. kolo Slánské pohody (16.10)
Ruzyňská liga pro děti (16.11)

Žebříček
Cesty:
22.Churavý 10665
23.Brajer 10662
24.Reich 10647
Bouldry:
22.Pelikán 9525
23.Plaček 9425
24.Hapala 9425
Hory:
11.Domanský 4304
12.Novák 3454
13.Souček 3316

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4725 lezců
774999 cest
Nové přelezy:
Egzorcysta 10-
Spannung I 10+
Fight Club 10-
Hrana 1624 9
Ztracený S Xb
Schambala Xb
Schmoizige 7C
Stefan Bat 8A
Dekameron Xb
50 Cent 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Boulder bar Točna - Jihlava
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon ČP mládeže Cibulka 2013

výsledky

smallMáme tu menší reportáž z juniorských mládežnických závodů! Kdo tam byl, tak sám ví, jak to proběhlo, a kdo nebyl, tak ať si přečte pár řádků o naší mládeži.

Závod proběhnul 20. dubna 2013, což  vzhledem ke konání Petrohradského padaní nebylo úplně ideální, ale protože se jednalo o nominační závod do reprezentace, byla jistota, že ti nejlepší dorazí! Cesty se postavily skoro samy, jako vždycky, stačilo jen zacvakat expresky vedlejších linií a začít se těšit na sobotní ráno, klasické obavy, jestli tohle by nemělo být naopak a támhle to zase jinak, byly jako vždycky myšlenka číslo jedna, nicméně reprezentace je reprezentace!  V sobotu se na nás přijelo podívat 142 závodníků, což mě mile překvapilo!

Registrace byla od devíti do desíti, aby nemuseli vstávat tak brzy ti, co to mají do Prahy trošku dál. Možná i proto byla v deset hodin ještě docela velká fronta, závod i proto začal o maličko později. Podle pravidel by totiž měl první závodník začít lézt 30 minut po vytisknutí startovních listin. Tento čas však vyplnilo předlezení kvalifikačních cest, předlezci byli dva, jeden silnej a druhej slabej, ten pořád seděl. Co mě ale potěšilo, jak ho všichni moc pěkně povzbuzovali, škoda jen, že pak už jsem hecoval skoro jen já! 

První závodníci tedy vyrazili na své pokusy po 11h. Už podle prvních pokusů bylo vidět, že zadarmo nikdo nic nedostane, že se bude bojovat o každý chyt, a jen ti nejlepší z nejlepších si mohli pohladit poslední chyt v cestě. V nejmladší kategorii, kde nad ostatní vyčnívají dva borci Marek Jeliga a Lukáš Doleček, byly cesty opravdu poctivé, i přesto oba jako jediní měli po dvou vylezených cestách z kvalifikace, tudíž nastal malý problém na finále, aby nespadli na stejném chytu a nebo nás třeba nevyzráli třetím topem a tudíž pro mě velkým obdivem! Stejná situace jako u nejmladších borců nastala u dívek kategorie A, kde měly taky dva topy Jana Vincourková s Andreou Pavlincovou, takže situace pro finále stejná, udělat cestu, která holky rozřadí. Ještě loni bych byl klidnej s tím, že rozhodne superfinále, ale kvůli pravidlu o tom, že ve finále při stejném výkonu rozhoduje čas, je bohužel konec. Samozřejmě padlo i pár dalších topů a bylo k vidění hodně pěkných výkonů, odvážných skoků a hrůzně vyhlížejících pádů. Nakonec v kvalifikacích byly přelezeny všechny cesty aspoň jednou, což mě utvrdilo v tom, že jsme to docela trefili…

Mezi kvalifikací, kterou měli první dolezenou nejmladší děti (jinak končila kolem 15. hodiny), a finále vyhlásila Marie schůzku rodičů, což z mého pohledu byla chyba. Když už, tak to mělo být po finále, ale to by se tam dohadovali asi ještě dneska…. Takže finále se o maličko opozdilo nebo tedy opět u těch starších. S nejmladšími jsme udělali obhlídku jejich finále a pak jen pozorovali, jak nám zmiňovaní borci vypálili rybník i třetím topem, opět jako jediní… Takže se těšte na příští závody, kvalifikaci a finále, dám si na vás velký pozor!!! Ve druhém případě u děvčat jsem nenechal nic náhodě a cestu jsem dost ztížil. Nejprve mě vyděsily dívky B, když spadly ve stejném místě, takže rozhodla kvalifikace, ale když pak místo přelezly jak Andrea, tak i Jana a po nich i juniorský holky Ivča Vejmolová s Terezou Svobodovou, bylo vidět, že je cesta pěkně potrápila, rozřadila a myslím, že divákům předvedly pěkný výkony a vznikla tak možnost porovnat všechny holky reprezentantky.

Pro kluky byla připravená šedivá cesta v největším převise, a stejně jako jsem chtěl porovnat holky, jsem chtěl porovnat i kluky! Dopadlo to pro mě velkým překvapením! Cesta závodníky potrápila hodně na vymyšlení a byly vidět různý pozice. Nejlepší a tudíž nejdelší pokus nám předvedl Slovák Tomáš Plevko ze Žiliny, který dolezl ještě s vítězem juniorů Péťou Čermákem jako jediný do stropu, kousek pod nimi spadl potom Honza Kříž vítěz chlapců, nebo spíš chlapů, při pohledu na Honzu, kategorie A. Jasně že tam nebyli jen tihle borci, ale jejich výkony stály opravdu za podívaní a smeknutí klobouku! Poté taky odvaha některých jedinců při opravdu odvážném přelézaní expresek! Prostě bych řekl, že finále nebyla až taková nuda, nato že v hale bylo skoro ticho…Mezi finále repre holek a repre kluků se taky odehrával boj na struktuře veprostřed stěny ve druhé nejmladší kategorii, tam se odehrával boj o každý chyt a taky zde byl myslím si jediný pád dne pod první expreskou.

Někdy kolem čtvrt na šest nám spadli poslední finalisti a to už nezbylo nic jiného než jen připravit stupně vítězů, napsat diplomy, přivést košík cen od Tendonu, dát mikrofon Marii a začít s vyhlašováním, předávaní hodili na mě, tak jsem se těšil na nějaký ten polibek na líčko, ale už sem holt starej.   Takže jsme rozdali co se dalo, dostali pár pochval a možnost si taky stoupnout na stupínek. Potom nezbylo nic jiného, než se rozloučit a tešit se na přístě 4. května do Svitav.

předlezení

nejmladší kluci

Lucie Kupčíková

Petr Čermák a neznámá bojovnice

Petr Čermák

Eliška Vlčková


Tomáš Plevko

Jan Kříž finále

Peťánek fináleZávod jako takový pro mě proběhl docela bez větších problémů, mně se jen nepovedl trik s imbusem při změně finále holkám, ale měl jsem štěstí! A mrzelo mě, že mezi nejmladšíma klukama rozhodoval o vítězi čas, což je v závodě na obtížnost blbý! Pak mě taky mrzela schůze rodičů, protože to trošku zbrzdilo závod a rozvířilo emoce, takže prosím příští schůzi mimo závodní pole! Snad ti, co na Cibulku dorazili, nelitovali stráveného dne na závodech, i když je jasný, že nikdy na závodech nebudou všichni spokojení!  My však doufáme, že jsme vás v ničem od závodění neodradili!

Děkujem Českému horolezeckému svazu za podporu akce, Tendonu za poskytnutí cen, Squashparku Cibulka za možnost uspořádání závodu a Horoguru.cz v čele s Jurášem a Honzou Jeligou za šroubování chytů. Taky samozřejmě všem rozhodčím, jističům a všem, co přidali ruku k dílu! 

Jinak budeme rádi za každý váš ohlas, jak se vám závody líbily a co byste zlepšili. Jedno vám ale neslíbím, cesty o moc lehčí nebudou! za pořadatele

Vítek Lachtan   [úpravy] 10:00 24.04.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Poděkování12:00:46 24.04.2013
Díky všem organizátorům a stavěčům za super zážitek. Minulý rok jsem s klukem objel závody regionálního Tendonu a tak jsem srovnával. Zde jesou mé postřehy:
- český pohár je opravdu jiná liga ve všech směrech, jsou zde hlavně lezci co chtějí lézt a závodit, ne jen si hrát s balónama, psama a tabletama a pak až lézt :-) Tím byla i příjemnější atmosféra pro rodiče. Co se týká cest - jsou to opravdu cesty pro lezce, kteří musí trénovat, ne jen lézt pro zábavu, což je dobře. Kluk si tak udělal konečně obraz o tom, co to je závodní lezení a snad ho to posune dál. Jen je škoda, že český pohár se pořádá na stěnách těchto parametrů, jistě by si zasloužili závodníci za své výkony lepší prostředí.
Jinak za mne to bylo velmi dobře zorganizováno a přeji všem zainteresovaným hodně štěstí a sil do dalších akcí.
enzoodpovědět 

 Díky12:13:36 24.04.2013
Díky za prima závody! Cesty byly podle mě obtížnější, což by ale k Českému poháru mělo patřit... Organizačně pokládám závody za zvládnuté, že prostředí není ideální (jak pro lezce, tak hlavně pro diváky), s tím se nedá nic dělat. Mimopražští ocenili určitě pozdější začátek prezentace:) Celkově jakožto rodič, hodnotím pozitivně, díky!
Pandaodpovědět 

 Super cesty12:18:18 24.04.2013
Vítku, Svitavy zase budeš stavět ty? Cesty byly opravdu dobré, nerozhodovala velikost, i menší lezci dosáhli, opravdu o všech rozhodly schopnosti a zkušenosti. Doufám, že Svitavy budou v podobném duchu.

odpovědět 
 Re: Super cesty12:46:17 24.04.2013
Bude. Budou. :-)
Míraodpovědět 

 Trocha kritiky12:42:00 24.04.2013
V prvni rade podekovani vsem organizatorum... a ted ta kritika (mala). Chlapy, kdyz uz davate do cesty tezky boulder, tak ho nedavejte k prvni presce.
Konkretne prvni kvalifikacka kat. C, kde 10 z 19 kluku skoncilo na patym chytu. Ani druha kvalifikacka nebyla moc povedena, par decek se sice dostalo do pulky steny, ale tri ani nenastoupili, a dalsi dva nedolezli ani do ctvteho chytu. Takze pro priste, prosim, tezke useky az nahoru ;-) Naopak obe kval. cesty pro kat. D byly povedene. Tedy namet k zamysleni a prosim no flame.
kuba urbanodpovědět 
 Re: Trocha kritiky12:52:37 24.04.2013
Ahoj, omlouvám se, nejsem z pořadatelů, ale jen jeden z účastníků. S tím, co píšeš, ale moc nesouhlasím. Chápu, že je to nepříjemné, ale pokud polovina startovního pole to místo přelezla, tak bych to jako chybu v cestě neviděl. A pokud někdo ani nenaleze do cesty, kde jiný doleze do půlky, také bych také viděl spíše chybu v lezcích. Tedy pokud nedojeli na to, že nedosáhli. Pak by to chyba byla. Ale jinak je to spíše k zamyšlení, zda se neúčastnit spíše regionálního Tendonu. Přeci jen, ČP by měla být opravdu špička. Ale je pravda, že už jen kvůli pocitu dětí by klíčová místa mohla být trochu dále od startu
odpovědět 
  Re: Trocha kritiky13:36:16 24.04.2013
Souhlasim s tebou, je to CP, cesty musi byt tezke, ale ne 2m nad zemi, to je ta moje 'kritika'. V dobre postavene ceste musi obtiznost gradovat a ne zacinat tezkym boulderem.
kuba urbanodpovědět 
   Re: Trocha kritiky16:22:49 24.04.2013
Jasně, že není nejlepší, že je na začátku cesty těžký krok, ale co jsem tak koukal, tak si ho po závodě někteří zkoušeli a přelezli to...Takže to třeba není jen chyba cesty?! Je to ČP, holt se může stát, že poslední v každé kategorii doleze jen k 1. presce...není to ideální, ale cesty byly hezké, oproti minulým závodům na Cibulce méně silové a více technické, což je určitě pro závodníky mnohem zajímavější. Děkujeme stavěčům, je to nevděčná práce :P
Divákodpovědět 
    Re: Trocha kritiky16:41:23 25.04.2013
Kuba Urban ale přece nekritizuje, že byl v cestě boulder, který přelezla půlka lidí. Jen by jej doporučil dát výš. A to je zcela běžná stavěčská praxe, opravdu má cesta gradovat, nejen proto, aby si i slabší jedinci zalezli a diváci něco viděli, ale hlavně aby se závodníci pěkně bodově rozřadili. Práce stavěče je bezesporu těžká a nevděčná, ale to neznamená, že se nesmí ani slušně popsat případné chybky.
odpovědět 

 foto10:51:44 25.04.2013
Máte někdo prosím více fotek ze závodů? Děkuji
Laďkaodpovědět 
 Re: foto16:03:18 28.04.2013
Víc fotek má Juráš Šefl a jinak asi spousty dalších lidí, foťáků tam bylo hodně!:) Jinak děkujem velice za kladné a hezké ohlasy na závody, mě to velmi mile potěšilo a překvapilo, hned mám větší chuť do pořádání dalších závodů!!! Takže děkuji za reakce, i Kubovu reakci která je samozřejmě na místě ale o tom jsme se bavili už na Cibulce! :) naviděnou se všemi ve Svitavech
 Lachtanodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Malá jehla
 Databáze cest:
Všechny cesty (138118)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cesta S Příběhem 4 HIS-Nové Město
Obojek 4 HIS-Nové Město
Stará Stanová Kůže 5+ HIS-Nové Město
Kotě 5 HIS-Nové Město
Hobbit In The Heat 6B+ Rocklands
Nově komentované:
Brandlemoucha 10- Žleby
Bella 7c+ Višňové
Bezzubka 8a+ Višňové
Malý Haremheb 10 Višňové

 Nově v diskusi:
Re: Ruzna dvojcata | Re: Povolení Pálava | Re: Ruzna dvojcata | Re: Ruzna dvojcata | Re: Ruzna dvojcata | Re: Ruzna dvojcata | Re: Povolení Pálava | Re: půjčení auta | Re: půjčení auta | Re: půjčení auta |

 Nové komentáře:
Rajooot | Re: Buď rád | potrefené | Re: přelez | Re: Buď rád | Re: přelez | Re: Moderní lezení | Re: Buď rád | Re: Buď rád | Svatý grál |

 Kde to vře:
ČHS: Z funkce člena výkonného výboru odstoupil David Urbášek (125)
Adam Ondra: Road to Tokyo # 29 (37)
Der Heilige Gral (9a) (26)
Ádr brigáda (14)
Hangar Brno: přednáška Adama Ondry (14)
Nové poloautomatické jistítko Singing Rock Rama (14)
Hořící nebe… (9)
Otto Rülke (9)
Pád na Rovišti - pohled postiženého (7)
3. kolo Českého poháru v boulderingu (5)

 Nově v inzerci:
Pohory asolo | Asolo Revert GV vel. 8.5 | Pravidelné lezení - Praha | Patagonia Triolet dámské S | POSTROJ EXOFIT NEX 1113901 | Prodám kotvu a karabinu | Prodám různé druhy karabin | Statická a dynamická lana | Návleky na boty - karrimor | Pánské lyžáky - Atomic |

 Anketa:
Máte enviromentální smutek?
 Nikdy 
 84 
 Vyjímečně 
 45 
 Občas 
 70 
 Často 
 72 
 Imrvére 
 70 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.